További erősödést mutat a forint
EUR/HUF (308,00 – 312,00): Habár az elmúlt napokban többször is jártunk a 310-es szintnél, azt tartósan áttörni nem sikerült. A ma reggel is egy kisebb erősödéssel indult, kérdés, hogy az elmúlt napokhoz hasonlóan a nap végére visszakorrigál-e az árfolyam, vagy az amerikai adat megjelenése után esetlegesen bekövetkező piaci mozgások hatására sikeresen leküzdi ezt az akadályt. Ha sikerülne a 310-es szint alatt zárni. akkor a 308-as szint után a 306-os sem lenne elképzelhetetlen, de rossz hírek esetén, ismét gyengébb szinteket láthatunk.
EUR/USD (1,1270 – 1,1410): A vegyesen alakuló amerikai adatok hatására sem történt semmi érdemleges mozgás az árfolyamban. Továbbra is az 1,1300 - 1,1350-es sávra korlátozódik a mozgás. Ma a feldolgozó ipari rendelések állományának változása lesz ez egyetlen fontos adat, ami talán hatással lehet az árfolyam alakulására. A vártnál kevésbé drasztikus görög fejleményeket is figyelembe véve, nagyobb esélye az oldalazásnak lehet ma is.
CHF/HUF (292,00 – 297,00): Egy svájci újságban megjelent hír szerint az SNB, persze nem hivatalosan, az 1,05-1,10-es árfolyamsávot tartja elfogadhatónak hosszú távon. A központi banknak nem érdeke, hogy ha csak hallgatólagosan is, de egy konkrét szintet határozzon meg, mert azt a piac ugyanúgy „tesztelhetné”, mint a korábbi 1,20-ast. Az intervenció hatalmas költsége volt az egyik ok, ami miatt az árfolyamkorlát eltörlésre került. Az árfolyam továbbra is a „sáv” erős szélén mozog, de ez elég ahhoz, hogy 295 környéki árfolyamokat láthassunk a forint ellenében.