Veres János - a beruházási számok cáfolják a Fideszt
A volt pénzügyminiszter keddi, nyíregyházi sajtótájékoztatóján hangsúlyozta: csak a leghalmozottabban hátrányos helyzetű Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében 460 milliárd forint összegű fejlesztés valósul meg 2013-ig, mintegy 372 milliárdos európai uniós és hazai forrásból.
Csabai Lászlóné, Nyíregyháza szocialista polgármestere hozzátette: a szabolcsi megyeszékhelyen 86 milliárd forint összegű beruházás valósult, illetve valósul meg a befogadott pályázatok alapján, s abból 50 milliárd értékű a termelési beruházás, 4.500 új munkahellyel.
Veres János, aki most a keleti kapcsolatokért felelős kormánybiztosi tisztséget látja el és a térség MSZP-s megyei elnöke is, a szabolcsi beruházások közül az M3-as autópályát emelte ki, hozzátéve, hogy az 1998-2002 közötti Fidesz vezette kormány csak autóutat akart építeni a térségig, s "azt is eltérítette Debrecen felé".
A sztráda 2006 nyarára elérte Nyíregyházát, és most megkezdődött a további építése Vásárosnaményig, természetesen autópályaként - mondta a megyei párelnök, kormánybiztos. Hozzáfűzte, hogy "reméli, a Fidesz, ha netán kormányra kerül, nem változtat a beruházás műszaki tartalmán, s a sztráda elérheti majd a legnehezebb helyzetű beregi térséget, munkahelyteremtésre lehetőséget adva".
A politikus a nagy beruházások között említette a 35 milliárdos költségből készülő, záhonyi különleges gazdasági övezet kialakítását, s külön szólt a mezőgazdaság fejlesztéséről. Mint közölte, az elmúlt négy évben a nyírségi agrárágazat 100 milliárd forint támogatásban részesült, 53 százalékkal több pénzt kapott,mint 2002-2006 között és két és félszer többet, mint az Orbán-kormány idején.
Kiemelte, hogy évente 11 milliárdos a területalapú támogatás, az állattelepek korszerűsítésére 20 milliárd forint támogatást fizettek ki, míg az élelmiszeripari ágazatot 10 milliárd forint összegű pályázati forrással fejlesztették. Csabai Lászlóné, az MSZP megyei alelnöke, Nyíregyháza polgármestere a sajtótájékoztatón a megyeszékhelyi fejlesztések közül a munkahelyteremtésre tért ki, hangoztatva, hogy a svéd Electrolux, a dán Lego, a magyar Jász-Plasztik, az olasz Sematic, a német Gabriel Chemia, valamint a francia Michelin Gumiabroncsgyár 4.500 embernek hozott létre hosszú távon foglalkoztatást jelentő gyárat, üzemet.