Virtuális holtverseny alakult ki Obama és Romney között

Nagyon szoros az elnökségért folytatott verseny a Fehér Ház jelenlegi lakója, Barack Obama és valószínű republikánus kihívója, Mitt Romney között, mert egyikük sem rendelkezik meggyőző fölénnyel a választások első számú kulcsproblémája, a gazdaság ügyében - derült ki a CNN hírtelevízió és az ORC International közvélemény-kutató intézet pénteken nyilvánosságra hozott közös felméréséből.

Ha ma lennének a választások, a jogosultak 49 százaléka Obamára, 46 százaléka pedig Romney-ra adná le a szavazatát, de a kimutatott különbség belül van a statisztikai hibahatáron (Barack Obama az áprilisban elkészített, hasonló közvélemény-kutatás szerint még 9 százalékkal vezetett.) A felmérés szerint az elnök táborának aktivitása magasabb, mint az ellenjelölté. Arra a kérdésre, hogy vajon melyik jelölt érthet jobban a gazdaság működéséhez, a válaszadók egyformán 45-45 százalék arányban szavaztak bizalmat a két politikusnak.

 

Ötből egy válaszadó szerint ugyanakkor egyik rivális sem képes fellendíteni a gazdaságot. Ugyanennyien vélekedtek úgy: az ország helyzete attól függetlenül áll majd helyre, hogy ki nyeri meg a választást. A felmérést még a pénteki bejelentés előtt végezték el, miszerint az amerikai munkanélküliségi ráta ismét 8,2 százalékra nőtt, mert májusban csak 69 ezer új munkahely jött létre. A megkérdezettek 52 százaléka szerint a választások legfőbb témája a gazdaság állapota, az államháztartási hiány kérdése messze leszakadva, 18 százalékkal áll a második helyen.

 

Az Obama-stáb az elmúlt hetekben hevesen támadta Romney-nak az általa társalapított és vezetett Bain Capital pénzügyi befektetőnél végzett tevékenysége miatt. A stratégia, úgy tűnik, nem volt hatástalan: miközben az amerikaiak 50 százaléka gondolja úgy, hogy a republikánus politikus a Bainnél szerzett tapasztalata révén képes lesz majd csökkenteni a munkanélküliséget, ha megválasztják, 45 százaléknak ezzel ellentétes a véleménye. A független választók támogatásáért folytatott küzdelemben a felmérés szerint Romney 51:39 százalék arányban mozog. Az elnök munkájáról 52 százalék van jó, 47 százalék pedig rossz véleménnyel. (MTI)

Bitcoin új rekordot döntött: 124 000 dollár felett jár – Következhet a 150 000?

Augusztus 14-én a Bitcoin (BTC) ismét történelmet írt: a világ legismertebb kriptovalutája új csúcsra, 124 000 dollár fölé emelkedett. Ez éves szinten közel 30%-os növekedést jelent, és sok befektetőben felmerül a kérdés: innen valóban elérhetjük a 150 000 dollárt?
2025. 08. 17. 23:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal ma valaki milliárdos lett!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 33. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. 08. 17. 22:00
Megosztás:

Napos, meleg idővel kezdődik a jövő hét

Napos, meleg idővel indul a jövő hét, szerdán, az augusztus 20-ai nemzeti ünnepen 29-35 Celsius-fok várható. Csütörtökön erős szél mellett befelhősödik az ég, többfelé várható zápor, zivatar, miközben a hőmérséklet is visszaesik. A hét végére ismét felszakadozik a felhőzet, és visszatér a napos idő, 30 fok alatti csúcshőmérséklettel - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. 08. 17. 20:00
Megosztás:

7 Siblings - Egy titokzatos kriptobálna aki Ethereum-ban utazik

Mi az a 7 Siblings? Mit lehet tudni erről a titokzatos kriptovaluta bálnáról, vagy bálna-csoportról? Ki állhat mögötte?
2025. 08. 17. 19:00
Megosztás:

Kripto-forradalom a patikák pénzügyeiben: a Nasdaq-on jegyzett Wellgistics az XRP Ledger-re épít

Kriptóval gyorsabban a gyógyszerekhez? Igen, lehetséges! Az amerikai Wellgistics Health Inc. komoly lépést tett a blokklánc-alapú egészségügyi pénzügyek jövője felé. A Nasdaq-on jegyzett gyógyszer-nagykereskedő cég mostantól az XRP Ledger technológiájára épülő fizetési rendszert vezet be, amely több ezer független patika számára nyújt valós idejű, gyors és olcsó tranzakciókat. A lépés nemcsak a gyógyszerbeszerzés hatékonyságát növeli, hanem alapjaiban változtathatja meg a szektor működését is.
2025. 08. 17. 18:00
Megosztás:

Már majdnem minden 100. bankszámlához tartozik másodlagos azonosító

Robbanásszerűen nő a másodlagos azonosítóval indított utalások száma: 2025 első negyedévében 26 328 tranzakció zajlott így, ami kétharmados növekedést jelent, az utalások értéke pedig 81 százalékkal volt több, mint tavaly. “A magyar ügyfelek kezdik felismerni a szolgáltatás kényelmét” – mondta Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője, aki azért az odafigyelésre is emlékeztet.
2025. 08. 17. 17:00
Megosztás:

Lejáró Cégkapu-jogosultságok: több százezer ft-os bírság vagy pályázatból kizárás!

A nyár nemcsak a pihenés időszaka – a cégek számára rejtett kockázatot is hordoz. A Niveus szerint a szabadságolások miatt augusztusban különösen nagy a veszélye annak, hogy a Cégkapun keresztül érkező hivatalos iratok elkerülik a figyelmet, vagy jogosultsági hibák miatt át sem veszik azokat. Ez akár több százezer forintos bírsághoz vagy visszafordíthatatlan jogkövetkezményekhez vezethet.
2025. 08. 17. 16:00
Megosztás:

Tömeges Ethereum-kivonások okoznak 3,8 milliárd dolláros torlódást

Ha most szeretnéd kivenni a lekötött Ethereumodat, nem árt felkészülni egy hosszú várakozásra – jelenleg akár több mint két hétig is eltarthat, mire sorra kerülsz.
2025. 08. 17. 15:00
Megosztás:

Ezek a régi ausztrál érmék akár 1,3 millió dollárt is érhetnek

Amikor Ausztráliában 1788-ban létrejött az első brit gyarmat, a pénznek kevés szerepe volt a mindennapokban. A telep egy büntetőkolónia volt, ahol a rabok ingyen dolgoztak, és mindenki – még az őrök is – az állami raktárból kapta az ellátmányát. Később azonban az ország saját valutát vezetett be, és ma már egyes ritka ausztrál érmék elképesztő összegekért cserélnek gazdát a gyűjtők körében.
2025. 08. 17. 14:00
Megosztás:

CEX jelentése - mi az CEX és miért fontos szereplő a kriptovaluta kereskedésben?

A „Centralised Exchange” fogalma, jelentése és értelmezése – Hogyan működnek a központosított kriptotőzsdék, és miért fontosak a kriptopénzek világában?
2025. 08. 17. 13:00
Megosztás:

Adam Back új cége a BSTR 30 000 Bitcoinnal indul – a Bitcoin Standard Treasury célja a MARA megelőzése

Egy új szereplő lép a színre a vállalati bitcoin-tartalékok piacán – és nem aprózza el. A kriptográfiai úttörő, Adam Back által vezetett Bitcoin Standard Treasury Co. (BSTR) nemcsak a Nasdaq-on való tőzsdére lépést tervezi, hanem az egyik legnagyobb BTC-vagyon felhalmozását is. Mindezt egy soha nem látott fiat–bitcoin finanszírozási struktúrával és több mint 30 000 BTC-vel a mérlegén. Céljuk? Meghaladni a MARA Holdingot, és komoly szereplővé válni a pénzügyi piacokon. Mutatjuk, hogyan.
2025. 08. 17. 12:00
Megosztás:

Felújítják Budapest egyik legnagyobb gőzturbináját

Cseh és lengyel üzemekben újítják fel Budapest egyik legnagyobb gőzturbináját, a Kelenföldi Erőmű 55 tonnás berendezését; a munka várható költsége 1,2 milliárd forint - közölte a Veolia csoporthoz tartozó Budapesti Erőmű Zrt. (BERT) az MTI-vel.
2025. 08. 17. 11:00
Megosztás:

Élénk az érdeklődés a lakáscélú megtakarítások iránt

Élénk az érdeklődés, egyre többen választják megtakarításra a lakástakarékot az MTI-nek nyilatkozó pénzintézetek közlése szerint.
2025. 08. 17. 10:00
Megosztás:

Csökkenő forgalomban ismét új csúcson zárt a BUX a héten

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 860,41 pontos, 0,83 százalékos emelkedéssel zárta a hetet, és 105 146,55 ponton, új történelmi csúcson zárta a pénteki kereskedést.
2025. 08. 17. 09:00
Megosztás:

Lindsey Graham: karácsony előtt véget érhet a háború

Lindsey Graham amerikai republikánus szenátor szerint akár már karácsony előtt beköszönthet a béke Ukrajnában, amennyiben sor kerül egy háromoldalú találkozóra Donald Trump amerikai elnök, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök között. A politikus erről szombaton, az alaszkai csúcstalálkozót követően beszélt a Fox News televízióban.
2025. 08. 17. 08:00
Megosztás:

Debrecenben nyitja legújabb BYD autókereskedését az AutoWallis

Tovább erősíti együttműködését a világ vezető új energiával működő autógyártójával az AutoWallis, miután megállapodott a BYD-vel egy debreceni autókereskedelmi pont megnyitásáról. A kelet-magyarországi bemutatóterem és szerviz támogatja a közép-kelet-európai régió meghatározó integrált autókereskedelmi és mobilitási szolgáltatójának további növekedését.
2025. 08. 17. 07:00
Megosztás:

Sokkal többen mondanának fel, mint tavaly, ha megszűnne a home office

A munkavállalók túlnyomó többsége távmunka-párti, és egyre többen is végeznék otthonról a feladataik jelentős részét, ha módjuk nyílna rá – derül ki a Profession.hu legfrissebb reprezentatív kutatásából. A lehetőség azonban továbbra is korlátozott: tízből hat dolgozónak nincs hozzáférése a home office-hoz, miközben azokon a munkahelyeken, ahol van mód a távmunkára, két és félszeresére nőtt azok aránya, akik felmondanának, ha a munkáltató szigorítana ezen a téren.
2025. 08. 17. 06:00
Megosztás:

Új kihívások, innovatív válaszok a napraforgó és kukorica termesztésében

Választóvonalhoz érkezett a magyar mezőgazdaság: a klímaváltozás hatásai, a gazdasági nyomás, a növényvédelmi hatóanyagok kivonásai együttesen alakítják át a növénytermesztés jövőjét. A Syngenta a zeleméri Crop-EX 2025 eseményén olyan innovációkat mutatott be a növényvédelem és a vetőmagok területéről, amelyek segítik a gazdálkodókat a versenyképességük erősítésében.
2025. 08. 17. 05:00
Megosztás:

Így lehet drága kerületben Otthon Starttal ingatlant venni

Ha valaki nem riad vissza a felújítástól, akár a belvárosban vagy a drágább budai kerületekben is találhat az Otthon Start program feltételeinek megfelelő lakást: a zenga.hu ingatlanhirdetési portál adatai szerint akár félmillió forinttal is olcsóbb lehet egy felújítandó lakás négyzetmétere, mint egy felújítotté.
2025. 08. 17. 04:00
Megosztás:

Már 75 milliárd forint került kifizetésre a vállalkozásoknak – tovább szárnyal a Demján Sándor 1+1 Program

A 130 milliárd forintra emelt keretösszegű Demján Sándor 1+1 Program keretében a Nemzetgazdasági Minisztérium eddig 1325 magyarországi vállalkozás támogatásáról hozott döntést, akik összesen 104,5 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásra váltak jogosulttá. A program tempója folyamatosan gyorsul, a kifizetések összege elérte a 75 milliárd forintot, így a pozitív döntéssel rendelkező vállalkozások kétharmada, vagyis mintegy 900 hazai kkv már megkezdhette tervezett beruházásait. A program a hosszú távú növekedés támogatása mellett azonnali gazdaságélénkítő hatással is bír. A kedvezményezett cégek a támogatás révén új gépeket, modern technológiákat szerezhetnek be, amelyek a foglalkoztatás bővülését és a helyi gazdaság erősödését is magukkal hozzák.
2025. 08. 17. 02:00
Megosztás: