A Dachser globális logisztikai vállalat növekvő éves bevételről számolt be

A globális logisztikai szolgáltató, a Dachser jelentősen növekedett 2024-ben, az értékesítés 13 százalékos emelkedése révén a bevétel 8,027 milliárd eurót ért el - tájékoztatta a cég az MTI-t csütörtökön.

A Dachser globális logisztikai vállalat növekvő éves bevételről számolt be

A Dachser közleményében kiemelte, hogy a családi tulajdonban lévő vállalat más kulcsfontosságú mutatókban is jelentős éves növekedést ért el, mint például a létszám (+3300 fő), a telephelyek száma (+56) és a raktári raklaphelyek (+720 000).

A Dachser azt is közölte, a növekedés nagyrészt a DACHSER & FERCAM Italia, a Frigoscandia és a Brummer felvásárlásainak köszönhető, amelyek 2024-ben először jelennek meg a mérlegben.

Tisztán organikus értelemben, azaz felvásárlások nélkül, a Dachser 4,7 százalékkal nőtt az előző évhez képest. Ezt az európai gyűjtőhálózatának rugalmassága, valamint a légi és tengeri szállítmányozás áremelkedése eredményezte. A szállított mennyiség 7,6 százalékkal, körülbelül 83,2 millió szállítmányra nőtt, míg a szállított tömeg 10,2 százalékkal, mintegy 44,1 millió tonnára nőtt - áll a vállalat közleményében.

A Dachser közlése szerint az üzleti fejlődés lehetett volna dinamikusabb, ám Németországból és Európából is hiányzott a növekedéshez szükséges lendület.

"A magas költségek, a gyenge ipari termelés és a személyes fogyasztás csökkenése is hatással volt üzletünkre. Ezenkívül a világ számos pontján jelen levő válság folyamatos stressztesztet jelent ügyfeleink számára, és így számunkra is"

- idézte a közlemény Burkhard Elinget, a Dachser vezérigazgatóját.

Hangsúlyozták: a válság idején történő befektetés erősíti a versenyképességet. Így a Dachser pénzügyi stabilitását és erejét kihasználva jelentős beruházásokat hajtott végre.

2024-ben a logisztikai szolgáltató megduplázta az előző évi vállalatfelvásárlásokra, telephelyekre, munkaerőre, digitális innovációra és klímavédelmi intézkedésekre, például az e-mobilitás bővítésére fordított kiadásait, és elérte a mintegy 490 millió eurót. 2025-re további közel 400 millió eurós beruházást terveznek a Dachser hálózatába.

A Dachser létszáma 2024-ben több mint 3300 fővel nőtt, összesen körülbelül 37 300 főre. A telephelyek száma 56-tal bővült, világszerte 433-ra. Ez magában foglalja az előző évi felvásárlásokat Olaszországban, Észak-Európában, Németországban és Ausztriában. A 2024 folyamán újonnan indult japán vegyesvállalat is szerepel a számokban - írták.

A közlemény az üzletágak eredményeit részletezve hozzátette: a Dachser Road Logistics üzletága - amely az ipari és fogyasztási cikkek (European Logistics), valamint az élelmiszerek (Food Logistics) szállítását és raktározását foglalja magában - 10,9 százalékkal, 6,4 milliárd euróra növelte bevételét 2024-ben.

A European Logistics üzletág 8,1 százalékkal, körülbelül 4,8 milliárd euróra növelte bevételét. A kezelt szállítmányok száma 6,5 százalékkal, a szállított tömeg pedig 2,8 százalékkal nőtt.

A Food Logistics üzletág új európai dimenzióba lépett a Müller 2023. évi, illetve a Frigoscandia és Brummer 2024. évi integrációjának köszönhetően. A bevétel 20 százalékkal emelkedve mintegy 1,7 milliárd euróra nőtt, a szállítmányok száma 14,3 százalékkal, körülbelül 12,4 millióra, a szállított tömeg pedig 31,5 százalékkal, mintegy 13,9 millió metrikus tonnára nőtt.

Az Air & Sea Logistics üzletág bevétele 22 százalékkal bővülve körülbelül 1,6 milliárd euróra nőtt 2024-ben. Itt a Dachser főként rövid ideig fennálló, különleges fejleményekből profitált, amelyek a légi és tengeri szállítmányozás árainak emelkedését okozták. Ezek közé tartozik a Vörös-tengeren a kapacitások szűkülésével járó válság, valamint a Kína és Európa közötti e-kereskedelem.

A Szerződéses logisztika, azaz a szállítás, a raktározás és az ügyfélspecifikus értéknövelt szolgáltatások kombinációja szintén fontos szerepet játszott a Dachser növekedési stratégiájában 2024-ben. A bővítésre irányuló beruházások és a felvásárolt vállalatok kapacitása mintegy 720 000 raklaphellyel emelte a raklaphelyek számát, összesen 3,8 millióra. A Dachser ügyfelei mostantól világszerte 190 helyszínen vehetik igénybe a raktári szolgáltatásokat.

A vállalat vezérigazgatója 2025-re is rendkívül kihívásokkal teli évet vár a logisztika számára, csak korlátozott növekedési ösztönzőkkel Európából. "Látjuk, hogy Európa gazdasági teljesítménye nagyrészt stagnál, ami bizonyos esetekben fájdalmas kapacitáskiigazításokkal jár."

"Ez azt is jelenti, hogy foglalkoznunk kell olyan kulcsfontosságú iparágak átalakulási folyamataival, mint például az autóipar és az energiaigényes ágazatok, így a vegyipar. Ezenkívül növekszik a globális bizonytalanság és a gazdasági visszaesések veszélye a protekcionizmus, a vámok és ellenvámok fenyegetése, valamint a geopolitikai konfliktusok miatt" - tette hozzá Burkhard Eling.

Nem módosította alapkamatát a Bank of England

A várakozásoknak megfelelően nem módosította 4,00 százalékos alapkamatát a Bank of England.
2025. 09. 18. 15:30
Megosztás:

Ez a magyarok véleménye: az elektromos autó drága, kényelmetlen, kockázatos

A magyar autósok többsége továbbra is bizalmatlan az elektromos autózással szemben – derül ki a Kovács Autóalkatrész Kft. által több mint 1500 fő bevonásával végzett kutatásból. A válaszadók 96 százaléka nem használ villanyautót, 78 százalékuk pedig nem örülne, ha a jövőben kizárólag ilyen járművek közlekednének. A legfőbb aggályok között a hatótáv (76,8%), az akkumulátor élettartama (65,3%) és a szervizhálózat hiányosságai szerepelnek. Kovács István ügyvezető szerint a bizalmatlanság nem ideológiai, hanem gyakorlati okokra vezethető vissza, amit az árérzékenység és a környezeti kételyek is erősítenek.
2025. 09. 18. 15:00
Megosztás:

Megtörtént az év első kamatvágása az USA-ba

A Fed nem okozott meglepetést, tegnap a várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot, ami így a 4,0-4,25%-os tartományba került.
2025. 09. 18. 14:30
Megosztás:

Bitcoin vagy Dogecoin – Melyik kriptó lesz a nyerő 2026-ban?

A 2024-es év kétségtelenül a Dogecoin éve volt a kriptovilágban – elképesztő emelkedést produkált, túlszárnyalva a legtöbb nagyobb riválisát. 2025-re azonban kifogyott a szufla: a mémcoin ismét mínuszban van, és még mindig messze elmarad a 2021-es csúcsától. Eközben a Bitcoin szinte megállíthatatlanul tör újabb és újabb rekordokra, és úgy tűnik, a hosszú távú befektetők inkább a "digitális aranyat" választják.
2025. 09. 18. 14:00
Megosztás:

Hidraulika vezérlőtömb: a bekötés folyamata lépésről lépésre

A hidraulikus rendszerek fontos szerepet töltenek be az iparban és a különböző munkagépek körében, biztosítva ezzel a hatékony működést. A vezérlőtömbök kulcselemek ezekben a rendszerekben, irányítva a hidraulikus folyadék áramlását. A megfelelő bekötés nemcsak a rendszer hatékony működését biztosítja, hanem a meghibásodások elkerülésében is nagy szerepet játszik. Mik a lépések a sikeres bekötéshez? Lássuk!
2025. 09. 18. 13:30
Megosztás:

A további drágulástól való félelem miatt már a túlárazott ingatlanokat is el lehet adni

Pánikszerűen vásárolnak most a fiatalok az ingatlanpiacon: az Otthon Start miatti további áremelkedéstől tartva még egy-egy túlárazott ingatlan megvételébe is belevágnak. Ha pedig nem elég a vételárra a kamattámogatott hitel, akkor piaci hitellel fedezik a hiányzó összeget. A felhasznált önerő ugyanis minimális.
2025. 09. 18. 13:00
Megosztás:

AVAX és Hyperliquid vezetik a kriptorallit a Fed kamatvágása után

A Federal Reserve legutóbbi kamatcsökkentése új lendületet adott a kriptopiacnak – különösen az altcoinoknak. Az Avalanche (AVAX) és a Hyperliquid (HYPE) emelkedése azonnali és látványos volt, és újra fókuszba helyezte azokat a projekteket, amelyek mögött konkrét fejlesztések és intézményi érdeklődés is megjelent. De vajon meddig tart ez a fellendülés?
2025. 09. 18. 12:30
Megosztás:

Óriási roham, gyors hitelbírálat - így indult az Otthon Start Program

Jelentős ügyfélforgalomról és gyors ügyintézésről számoltak be a bankok az Otthon Start Program indulása utáni első hetekben - írja közleményében a Bank360 a pénzintézetek első beszámolói alapján. Az első tapasztalatok szerint az igénylők többsége 35–50 millió forint közötti hitelt vesz fel, jellemzően hosszú, 20 év feletti futamidővel. Bár a 10 százalékos önerő nagy könnyebbséget jelent, sokan így sem jutnak be a programba, leggyakrabban elégtelen jövedelem, nem hitelezhető ingatlan vagy korábbi tulajdoni hányad miatt.
2025. 09. 18. 12:30
Megosztás:

Így változtatják meg a kriptovaluták a szórakoztatóipart

A digitális pénzek térhódítása már rég túlmutat a pénzügyi szektoron. Hollywoodi stúdiók, kiadók és játékfejlesztők egyaránt elkezdték már használni a blockchain-technológiát, amely alapjaiban írja át a tartalomterjesztés és -fogyasztás szabályait. Cikkünkből kiderül, hogy ez pontosan mit is jelent a gyakorlatban.
2025. 09. 18. 12:00
Megosztás:

Volatilis kereskedésben végül emelkedett az amerikai tízéves hozam és erősödött a dollár az euróval szemben

A Fed tegnap a vártnak megfelelően 25 bázisponttal, 4-4,25%-ra csökkentette az irányadó kamat célsávját.
2025. 09. 18. 11:30
Megosztás:

A közösségi tereket és a zöldfelületeket fejlesztik Kétegyházán

A közösségi tereket és a zöldfelületeket fejlesztik uniós forrásból a Békés vármegyei Kétegyházán - közölte a projektgazda.
2025. 09. 18. 11:00
Megosztás:

Vegyesen zártak a Wall Street vezető indexei

Vegyesen zártak a főbb amerikai indexek szerdán, miután a Fed a vártnak megfelelően 25 bázisponttal csökkentette irányadó kamatát.
2025. 09. 18. 10:30
Megosztás:

Vegyesen zártak tegnap a mértékadó nyugat-európai indexek

Vegyesen zártak szerdán a főbb európai indexek a Fed esti kamatdöntését megelőzően.
2025. 09. 18. 09:30
Megosztás:

Idén is díjazták a privátbanki, a vagyonkezelési, és a prémium banki szakma legjobbjait

A privátbanki és vagyonkezelési szakma 2025-ben ismét megválasztotta a legkiemelkedőbb teljesítményű szolgáltatókat.
2025. 09. 18. 09:00
Megosztás:

Új magyar raktár a világ legnagyobb logisztikai vállalatánál: megkezdte működését a DSV környezetbarát szigetszentmiklósi raktára

A világ legnagyobb logisztikai és szállítmányozó vállalata, a dán gyökerű DSV újabb mérföldkőhöz érkezett Magyarországon: hivatalosan is megkezdte működését a vállalat legújabb, közel 18 ezer négyzetméteres szigetszentmiklósi raktára. Az új létesítmény nemcsak a hazai kapacitásokat bővíti, de egyben környezetbarát és jövőbiztos logisztikai megoldásokat is kínál – derült ki a DSV szakmai sajtórendezvényén.
2025. 09. 18. 08:30
Megosztás:

Állami Számvevőszék: A főváros az idei negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat

Intézkedések hiányában a Fővárosi Önkormányzat a 2025. év negyedik negyedévében fizetésképtelenné válhat, amelynek következtében a közfeladatok ellátása is veszélybe kerülhet - állapította meg az Állami Számvevőszék a fővárosi önkormányzat költségvetési és pénzügyi helyzetének ellenőrzéséről készített jelentésében.
2025. 09. 18. 08:00
Megosztás:

Nő a BYD részesedése a magyar autópiacon

A BYD kínai autómárka részesedése a magyarországi elektromos járművek piacán az idén már megközelíti a 14 százalékot - tájékoztatta a BYD Magyarország az MTI-t.
2025. 09. 18. 07:30
Megosztás:

Magyarország egyik sikerágazata kerülhet veszélybe

Egyre kevesebb klinikai gyógyszervizsgálat indul Magyarországon, noha eddig kifejezetten előkelő helyen szerepelt ezekben a vizsgálatokban az ország. Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete szerint fontos lenne ezt a helyezést megtartani, hiszen a klinikai vizsgálatok nemzetgazdasági szinten évente közel 100 milliárd forinttal járulnak hozzá a GDP-hez. Emellett pedig a betegeknek és az orvosoknak is komoly előnyt jelentenek.
2025. 09. 18. 07:00
Megosztás:

Új biztonsági funkcióval segíti ügyfeleit az OTP Bank: megérkezett az Utalásőr

Az OTP Bank új szolgáltatása, az Utalásőr a ma már leggyakoribb pénzügyi visszaélések közé tartozó átutalásos csalások ellen nyújthat védelmet. Az OTP MobilBankban beállítható funkcióval a számlatulajdonos kijelölhet egy biztonsági meghatalmazottat, aki értesítést kap a nagyobb utalásokról, és szükség esetén segít megállítani a gyanús tranzakciót.
2025. 09. 18. 06:30
Megosztás:

Rövidült az eladási idő, még a piacon ragadt ingatlanok is gazdára találnak

Budapesten gyorsabban elkelnek a lakások, mint egy évvel korábban. A panellakások esetében a július és szeptember közötti három hónapos időszakban 55 nap elég az eladáshoz, A téglaépítésű lakások is gazdára találnak alig több mint két hónap alatt. A vármegyeszékhelyeken és megyei jogú városokban a lakásoknál gyorsulás, a házaknál lassulás látható. Szintén nőtt az eladási idő a községekben található lakóingatlanoknál. Az ingatlan.com oldalán idén meghirdetett ingatlanok viszont minden település esetében átlagosan 3 hónapnál rövidebb idő alatt találtak gazdára az elmúlt időszakban, ami egyértelműen a lakáspiac élénkülését jelzi.
2025. 09. 18. 06:00
Megosztás: