A fenntarthatóságról szól a csütörtöki TEDx konferencia
"Mennyibe kerül valójában a termék, amit leveszünk a polcról? Hogyan gondolkodik a Z-generáció a fenntarthatóságról? Lehet-e fenntartható a divatipar? Hogyan nézne ki egy fenntartható város?" Többek között ezekben a témákban mélyedhetnek el a TEDxBudapestMetropolitanUniversity, a METU immár negyedik saját szervezésű TEDx konferenciájának látogatói - közölték az MTI-vel a szervezők.
Mint a közlemény kiemeli, az egyetem oktatási missziója jól kapcsolódik a világszerte ismert TED eseménysorozat céljához: a TED (Technology, Entertainment, Design) legfőbb küldetése, hogy megosztásra érdemes gondolatokat gyűjtsön össze a világ minden pontjáról rövid előadások formájában, melyek gondolkodásra, cselekvésre ösztönözhetik a nézőket.
A különleges konferenciasorozat nem véletlenül lett világszerte ismert: a legfeljebb 18 perces, gondolatébresztő és szórakoztató előadások inspiráló élményt jelentenek, a TED koncepció pedig új dimenzióba helyezte a korábban ismert konferencia fogalmát, és számos világméretű kezdeményezés táptalajává vált - emlékeztetnek a szervezők.
"A fenntarthatóság napjaink egyik legfajsúlyosabb témája, idei TEDx konferenciánk pedig olyan előadókat vonultat fel, akik saját tapasztalataikkal, gondolataikkal garantáltan elgondolkodtatják majd a résztvevőket. A fenntarthatóság nem csupán globális kérdés, közösségi és egyéni szinten is felelősek vagyunk a jövőért - ehhez pedig meg kell tanulnunk változni és alkalmazkodni a változásokhoz" - idézi a közlemény Tóth Ágnest, a METU elnök-vezérigazgatóját.
A szervezők változatos programot ígérnek: az előadók között lesz Matolcsy György és Hortobágyi T. Cirill mellett a Z-generációs Trunk Tamás síelő, író; Steiner Kristóf író, vegán- és emberjogi aktivista; a nemzetközi klímaváltozási aktivista, Selina N. Leem; Bánkuty-Balogh Lilla közgazdász, geopolitikai szakértő; Stumpf-Biró Balázs jövőkutató, valamint Csalár Bence divatújságíró, divatszakértő, egyetemi oktató is. Az előadók szakmai felkészítője és az esemény kurátora Végvári Imre.