A Google 2022-ben több mint 5,2 milliárd rosszindulatú hirdetést távolított el világszerte

A Google 2022-ben több mint 5,2 milliárd hirdetést távolított el, több mint 4,3 milliárd hirdetést korlátozott, illetve több mint 6,7 millió hirdetői fiókot függesztett fel; 2021-hez képest 2 milliárddal több hirdetést távolított el - közölte a vállalat éves jelentése alapján csütörtökön az MTI-vel.

A Google 2022-ben több mint 5,2 milliárd rosszindulatú hirdetést távolított el világszerte

A jelentés szerint a Google emellett több mint 1,5 milliárd kiadói felületen blokkolta vagy korlátozta a hirdetések megjelenését, és több mint 143 ezer kiadói oldalon hajtott végre széleskörű, teljes webhelyre vonatkozó biztonsági intézkedéseket. Kiemelt figyelmet fordítottak tavaly a csalások elleni fellépésre. A csalások száma továbbra is folyamatosan nő. Bár az átverések nem számítanak újdonságnak a digitális hirdetések világában, valódi pénzügyi károkat okozhatnak, ezért a Google elkötelezetten küzd platformjain a különböző csalások ellen.

Tavaly a vállalat bővítette a pénzügyi szolgáltatások ellenőrzésére irányuló programját, amely megköveteli a hirdetőktől annak bizonyítását, hogy a helyi szabályozó hatóság engedélyezte számukra termékeik és szolgáltatásaik reklámozását. Ez egy újabb lépcsőfok a csalókkal szembeni biztonsági intézkedések terén, mely még hatékonyabban védi az embereket a pénzügyi csalásoktól. A Google eddig 11 országban indította el a programot, köztük az Egyesült Királyságban, Ausztráliában és Szingapúrban, 2023-ban pedig további bővítéseket tervez. Tavaly a Google 142 millió hirdetést blokkolt vagy távolított el a megtévesztésre vonatkozó irányelv, további 198 millió hirdetést pedig a pénzügyi szolgáltatásokra irányuló irányelv megsértése miatt.

Az elmúlt években a vállalat intézkedéseket dolgozott ki a téves információk és a megbízhatatlan állítások elleni küzdelemre vonatkozóan az általános hirdetési ökoszisztémában. Ezek közé tartoznak az egészségre vonatkozó, káros és a bizonyíthatóan hamis állítások elleni irányelvek. 2022-ben több mint 300 ezer sajtókiadói oldalon tiltotta le olyan hirdetések futtatását, amelyek nem feleltek meg ezen szabályozásoknak, illetve több mint 24 millió, az irányelveket sértő hirdetést blokkolt. Továbbá több mint 51,2 millió hirdetést blokkolt és távolított el nem megfelelő tartalom miatt, beleértve a gyűlöletbeszédre és erőszakra vonatkozó, illetve egészségügyi témákra vonatkozó káros állításokat, valamint 20,6 millió veszélyes termékeket vagy szolgáltatásokat, például fegyvereket és robbanóanyagokat népszerűsítő hirdetést - közölték.

Az ukrajnai háború kitörését követően a cég megakadályozta az olyan hirdetéseket, amelyek kihasználják, tagadják vagy elnézően írnak a háborúról. Ez kiegészíti azokat a régóta érvényben lévő irányelveket, amelyek megtiltják az erőszakra uszító vagy tragikus események megtörténtét tagadó tartalmak hirdetésekként való futtatását vagy az azokhoz kapcsolódó, a Google szolgáltatásain keresztüli pénzszerzést. A Google a termékeit érintő oroszországi kereskedelmi tevékenységeinek többségét is szüneteltette. Tavaly a vállalat több mint 17 millió, az ukrajnai háborúval kapcsolatos hirdetést blokkolt, ezen kívül pedig több mint 275 államilag finanszírozott médiakiadvány weboldaláról távolított el hirdetéseket a platformjain.

A Grayscale először fizetett Ethereum staking hozamot amerikai ETF-en keresztül

Mérföldkőhöz érkezett az intézményi kriptobefektetések világa: a Grayscale először osztott ki Ethereum staking hozamot amerikai tőzsdén jegyzett ETF-jén keresztül. A lépés nemcsak a hagyományos és digitális piacok figyelmét keltette fel, hanem új korszakot is nyithat az Ethereum-alapú befektetési termékek előtt – immár nemcsak árfolyamkitettséget, hanem hozamot is kínálva.
2026. 01. 06. 23:00
Megosztás:

Az MVM senkinél nem kapcsolja ki az áram- és gázszolgáltatást

Az Energiaügyi Minisztérium (EM) felkérésére az MVM ebben a hónapban sehol nem kapcsolja ki a lakosági áram- és gázszolgáltatást - mondta a tárca parlamenti államtitkára kedden.
2026. 01. 06. 22:30
Megosztás:

Ma épp felfelé megy a piac? Fedezd fel, miért a Digitap ($TAP) a legjobb kriptovaluta-előértékesítés a banki nyereség eléréséhez idén

A kriptopiac 2026 első napjait határozott emelkedéssel nyitotta. A Bitcoin visszatért 92 000 dollár fölé, míg az Ethereum visszahódította a 3 100 dolláros szintet, így ezek a zónák rövid távon már nem ellenállásként, hanem támaszként funkcionálnak. Hónapokig tartó hezitálás után ez a mozgás magabiztosságot jelez, anélkül, hogy a korábbi ciklusokra jellemző túlzott eufória kísérné.
2026. 01. 06. 22:00
Megosztás:

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. 01. 06. 21:00
Megosztás:

Digitális aranyláz: A Tether apró aranyegységet vezet be a blokkláncra – itt a Scudo

A Bitcoin satoshijához hasonlóan most már az aranynak is megvan a maga digitális morzsája: a Tether új fejlesztése, a Scudo, lehetővé teszi az arany mikroszintű, blokkláncon történő birtoklását. A globális intézményi aranyvásárlási hullám közepette ez a lépés jelentős új fejezetet nyit az aranypiac és a kriptotechnológia találkozásában. Cikkünkben bemutatjuk, miért jelenthet ez paradigmaváltást a digitális eszközök világában.
2026. 01. 06. 20:30
Megosztás:

Digitap ($TAP) vs 0,38 USD-os ADA: Miért a $TAP a legjobb kriptó, amit 2026-ban érdemes megvenni?

A Cardano jelenleg 0,38 dollár körül kereskedik, miközben a befektetők újragondolják, hogy a nagykapitalizációjú blokklánc-hálózatok képesek-e még olyan hozamokat produkálni, mint korábban. A folyamatos fejlesztések ellenére a piaci hangulat érezhetően óvatosabbá vált, a kereskedők pedig azt kérdőjelezik meg, hogy vajon elegendő-e pusztán egy jó narratíva ahhoz, hogy 2026-ban érdemi árfolyam-emelkedés történjen.
2026. 01. 06. 20:00
Megosztás:

Gyengült kissé a forint kedden

Gyengült kissé a forint kedden az euró és a dollár ellenében a bankközi piacon, svájci frankban a jegyzése viszont alig változott a kora reggeli álláshoz képest.
2026. 01. 06. 19:30
Megosztás:

A GVH összesen 22 millió forint bírságot szabott ki a Rondogo honlapot működtető cseh cégre

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen 22 millió forint bírságot szabott ki a Rondogo honlapot működtető cseh cégre - közölte a hatóság kedden az MTI-vel.
2026. 01. 06. 19:00
Megosztás:

Közel 33 ezer új ETH a semmiből? – Gyanú árnyékolja be a Bitmine bejelentését

Újabb nagyszabású bejelentés borzolta fel a kriptovaluta piacot: a Bitmine Immersion Technologies állítólag közel 33 ezer darab ETH-t (Ethereumot) szerzett be, ezzel állítólagos eszközállományát 14,2 milliárd dollárra növelve. A hír azonban nem megerősített forrásokon alapul, és az iparági szereplők joggal kezdtek aggódni: vajon mennyire megalapozott a bejelentés – és mit jelenthet ez az Ethereum piacára nézve?
2026. 01. 06. 18:30
Megosztás:

Teljes kapacitással dolgoznak a közútkezelők, a katasztrófavédelem, a mentők és a hatóságok a havazás miatt

Az áram-, a gáz-, a víz- és a szemétszállítási szolgáltatások megfelelően működnek, sehol sincs fennakadás, elzárt település nincs az országban és lezárt út sincs- jelentette ki az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője keddi budapesti sajtótájékoztatóján, amelyen arról is beszámolt, hogy reggel Pintér Sándor belügyminiszter vezetésével az operatív törzs megtartotta első ülését.
2026. 01. 06. 18:00
Megosztás:

Hyperliquid berobbant: napi 32 milliárd dolláros forgalommal tarol a kriptotőzsde

2025-ben új sztár született a kriptovaluta tőzsdék világában: a Hyperliquid nevű platform lenyűgöző számokat produkált, amelyekkel már nemcsak az új szereplők között számít jelentősnek, hanem a legnagyobb kriptokereskedési felületek között is helyet követel magának. Az elmúlt 24 órában elért 32 milliárd dolláros forgalom, a 16 milliárd dolláros nyitott pozícióállomány és az immár 1,4 millió felhasználó egyértelműen azt mutatják: a Hyperliquid most már tényező a globális kriptopiacon.
2026. 01. 06. 17:30
Megosztás:

Novemberben is folytatódott a hitelpiac menetelése: újabb történelmi csúcs született

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss adatai alapján elmondható, hogy tavaly novemberben újabb történelmi csúcsot döntött a magyarországi lakáshitelpiac, ahol a háztartások által újonnan felvett lakáscélú hitelek szerződéseinek összege megközelítette a 274 milliárd forintot. Az ugyancsak kiemelkedő, októberi eredményhez képest megfigyelhető növekedés egyértelműen az Otthon Start Program lakáshitelének további térnyerésével magyarázható, ugyanis a piaci lakáshitelek új szerződéses összege még némileg csökkent is novemberben – írja közleményében a Bank360.
2026. 01. 06. 16:30
Megosztás:

Tíz éve még magányos mesterek, ma már tízezren alakítják együtt a szakma jövőjét

Az építőiparban sokáig az egyéni küzdelem volt az alapértelmezett működés: szakemberek, akik egyedül hajtották a munkát, tárgyaltak, tanultak, fejlődtek – ha tudtak. Mára azonban egy új működésmód rajzolódik ki. Egyre többen ismerik fel, hogy hasonló szakemberek egy közösségben lenni hatékonyabb. A Magyar Építőipari Szakemberek Közössége (Szakemberközösség) folyamatos, intenzív növekedése nemcsak sikeres szakmai program, hanem egy mélyebb szemléletváltás tünete.
2026. 01. 06. 16:00
Megosztás:

Mire költik a munkáshitelt a fiatalok és hol tartanak a személyi kölcsönök?

A K&H-nál felvett személyi kölcsönök átlagösszege 2025-re 2,4 millió forintra emelkedett a tavalyi 1,6 millió forintról, vagyis egy év alatt mintegy 50 százalékkal nőtt az átlagosan felvett hitelösszeg. Az idei év másik fontos újdonsága az idén januárban bevezetett, állami kamattámogatással, bizonyos életkor alatti fiatalok számára elérhető munkáshitel, amelynek átlagos összege a pénzintézetnél 3,94 millió forint, ami lényegében megegyezik a munkáshitel 4 millió forintos felső korlátjával. A munkáshitelek átlagos futamideje 9,7 év, jellemzően 10 éves konstrukciókkal, a leggyakoribb felhasználási célok pedig az ingatlancélú kiadások – például felújítás, korszerűsítés vagy önerő kiegészítése –, az autóvásárlás és a korábbi hitelek refinanszírozása.
2026. 01. 06. 15:30
Megosztás:

2025 decemberében újra élénkülni kezdett az ingatlanpiac

Tavaly decemberben újra élénkülni kezdett az ingatlanpiac, így országosan 9646 lakóingatlan cserélt gazdát, ami az előző hónaphoz viszonyítva 1,5 százalékos növekedés, éves összevetésben viszont 5,7 százalékos csökkenés - közölte saját adatain alapuló becslése szerint a Duna House kedden az MTI-vel.
2026. 01. 06. 15:30
Megosztás:

A Bitget minden felhasználó számára megnyitja a TradFi kereskedést a rekordokat döntő béta iránti kereslet után

A Bitget, a világ legnagyobb Universal Exchange-e (UEX), hivatalosan is megnyitotta TradFi kereskedési csomagját minden felhasználó előtt, miután a privát béta szakasz elsöprő érdeklődést váltott ki, és kiemelkedő kereskedési aktivitást hozott az arany, a devizapiac (forex) és a globális makrogazdasági eszközök terén.
2026. 01. 06. 14:30
Megosztás:

Nincs megállás: novemberben is tarolt az Otthon Start hitel

Újabb csúcsra, 274 milliárd forintra emelkedett novemberre az új lakáshitel-szerződések összege, ami egyértelműen az Otthon Start hitel berobbanásának köszönhető – hívja fel a figyelmet Fülöp Norbert Attila, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A személyi kölcsönök iránt szintén nagyon erős az érdeklődés, a január óra elérhető munkáshitel iránti kereslet viszont eddigi mélypontjára zuhant a tizenegyedik hónapban.
2026. 01. 06. 13:30
Megosztás:

Készpénzállományok kerülhetnek a NAV fókuszába a kkv-knál 2026-tól

A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól – értesült piaci és szakmai forrásokból az MTI.
2026. 01. 06. 12:30
Megosztás:

Betonelemekkel gyorsítanák a lakásépítést

A magyar építőipart sújtó szakemberhiányra előregyártott betontechnológiával kínál megoldást a Prefab.
2026. 01. 06. 12:00
Megosztás:

Novemberben 121 millió euró volt a termék-külkereskedelmi hiány

Novemberben 121 millió euró volt a termék-külkereskedelmi hiány, a kivitel volumene 8,6 százalékkal alacsonyabb, a behozatalé 3,8 százalékkal magasabb volt az előző év azonos időszakinál - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 01. 06. 11:30
Megosztás: