A héten növekvő forgalomban erősödött a BUX

Növekvő forgalom mellett erősödött a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, a BUX 55 929,69 ponton zárt pénteken, 1,53 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.

A héten növekvő forgalomban erősödött a BUX

A részvénypiac heti forgalma 39,33 milliárd forint volt az előző heti 33,58 milliárd forint után, a vezető részvények mindegyike erősödött a héten.

Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-nek küldött heti összefoglalójában kiemelte: az elmúlt héten nagyobb kilengések jellemezték a hazai részvénypiacot a hétfői "leszúrást" követően felpattanás jött a nemzetközi befektetői hangulat alakulásának megfelelően.

A piacon ható hírek között említették, hogy a Fitch még a múlt pénteki szektorelemzésében stagnálásról 0,9 százalékos visszaesésre módosította a 2023-as magyarországi GDP-előrejelzését, a növekedés üteme a 2024-2025-ös időszakban már 3 százalék lehet éves átlagban. A hitelminősítő szerint a jövő évi 2,9 százalékos hiánycél tarthatósága kérdésessé vált azzal, hogy a kormány 3,9 százalékról 5,2 százalékra emelte az idei hiánycélt.

A kommentárban a makrogazdasági adatok közül a szeptemberi inflációs adatot emelték ki. A KSH keddi adatközlése szerint a fogyasztói árak a várt 12,4 százalék helyett 12,2 százalékra estek, míg a maginfláció 13,1 százalékra süllyedt éves bázison.

A BÉT vezető cégeit érintő hírek közül az Equilor kiemelte az OTP Bankra érkezett céláremelést. Az HSBC 18 ezer forintról 19 200 forintra emelte az OTP Bank részvényeire vonatkozó 12 havi célárfolyamot, az ajánlás továbbra is vétel.

A héten a Magyar Telekom 2,99 százalékkal erősödött, a részvény 585 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, heti forgalma meghaladta a 1,95 milliárd forintot.

A Richter árfolyama 0,58 százalékkal emelkedett a héten, pénteken 8700 forinton zárt, heti forgalma 9,87 milliárd forint volt.

A Mol ára a héten 2,04 százalékkal került feljebb, 2800 forinton zárt pénteken, forgalma a héten 6,52 milliárd forint volt.

Az OTP jegyzése 2,01 százalékkal emelkedett a héten, pénteken a részvény 13 445 forinton zárt, heti forgalma 16,98 milliárd forintot ért el.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 4857,24 ponton zárt a héten, ami 15,85 ponttal, 0,33 százalékkal alacsonyabb az előző hetinél.


Jelentős fagykárok érték a gyümölcsösöket

Jelentős fagykárok érték a gyümölcsösöket Magyarországon, a nemzetközi szintű bizonytalanságok is kedvezőtlenül hatnak a friss termékek piacára Európa-szerte - olvasható a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács honlapján közzétett összefoglalókban.
2026. 05. 06. 23:30
Megosztás:

Az euróövezetben és az Európai Unióban emelkedtek a termelői árak márciusban

Az euróövezetben és az Európai Unióban havi és éves összehasonlításban egyaránt jelentősen emelkedtek az ipari termelői árak márciusban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint.
2026. 05. 06. 23:00
Megosztás:

Közvetlen foglalással elérhetővé váltak a pécsi reptérről a Lufthansa müncheni járatai

A Lufthansa hivatalos codeshare partnerként kapcsolódik a márciusban indított Pécs-München menetrend szerinti járathoz, így a csatlakozással utazók számára egyszerűsödik és meggyorsul az utazás Pécs és a világ más részei között - jelentették be szerdán sajtótájékoztatón a baranyai vármegyeszékhelyen.
2026. 05. 06. 22:30
Megosztás:

A Gemenc Zrt. 1,7 millió facsemetét ültetett

A Gemenc Zrt. 1,7 millió facsemetét ültetett, továbbá 41 tonna kocsányos-, kocsánytalan- és csertölgymakkot vetett az őszi-tavaszi ültetési idény erdősítési munkálatai során - közölte a Gemenc Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 06. 22:00
Megosztás:

Új elnök a Magyar Szeszipari Szövetség és Terméktanács élén

Tisztújítást tartott a Magyar Szeszipari Szövetség és Terméktanács: 2026 januárjától Belovai Csaba, a Zwack Unicum Nyrt. vezérigazgatója vette át a szervezet irányítását. A több mint harmincéves szakmai tapasztalattal rendelkező vezető Frank Odzuckot váltja az elnöki poszton. Belovai Csaba legfőbb célkitűzése az iparág integritásának védelme, a fenntartható piaci működés biztosítása, valamint a felelős és mértékletes alkoholfogyasztási kultúra további erősítése a Magyarországon.
2026. 05. 06. 21:30
Megosztás:

Erősen kezdett az Erste: 73 százalékos növekedés az új hiteleknél az első negyedévben

Az idei első negyedévben is kitartott a lendület a tavaly felpörgő lakossági- és vállalati hitelezésben. Az Ersténél az újonnan kihelyezett lakossági hitelek volumene a 2026 első három hónapjában 74 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, míg a vállalkozások esetében a növekedés 70 százalékos volt.
2026. 05. 06. 21:00
Megosztás:

Reformételeket kínáló vendéglátóhelyeket ellenőrzött az NKFH a kormányhivatalokkal együtt

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a kormányhivatalok közreműködésével országos célellenőrzést hajtott végre a reformételeket készítő és forgalmazó vendéglátóipari létesítmények körében. Az ellenőrzések azt vizsgálták, hogy az érintett vállalkozások megfelelnek-e a speciális étrendi igényekhez kapcsolódó élelmiszer-biztonsági, higiéniai és fogyasztói tájékoztatási követelményeknek.
2026. 05. 06. 20:30
Megosztás:

A román állami gázipari vállalat, a Romgaz megvásárolja a marosvásárhelyi Azomures kombinátot

A román állami gázipari vállalat, a Romgaz megvásárolja a marosvásárhelyi Azomures kombinátot - írja az economica.net a cég közleménye alapján.
2026. 05. 06. 20:00
Megosztás:

Új technológia - Akár 1,5 millió forintból megoldható a teljes gépészet

Ma már nem az a kérdés, hogy fenntartható-e a faalapú építészet, hanem az, hogy mikor válik alapértelmezett technológiává. A rétegragasztott fapanel (CLT) kilépett a „könnyűszerkezetes faházak” sztereotípiájából és a tégla, valamint a vasbeton valódi gazdasági kihívójává vált. A 20 százalékos beépíthetőségi bónusz és a radikálisan alacsonyabb gépészeti igény miatt a prémium szegmensben a CLT ma már nagyobb megtérülést ígér, mint a hagyományos technológiák.
2026. 05. 06. 19:30
Megosztás:

Tejet hívott vissza a forgalomból a Kifli.hu

A Kifli.hu Shop Kft. visszahívta a forgalomból az 1,5 százalékos Miil UHT tejet – olvasható a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) honlapjának szerdai közleményében.
2026. 05. 06. 19:00
Megosztás:

Áprilisban tovább nőtt az infláció Csehországban

Áprilisban éves szinten 2,5 százalékra nőtt az infláció Csehországban a márciusi 1,9 százalékról, havi összehasonlításban az árak 0,5 százalékkal nőttek - közölte a Cseh Statisztikai Hivatal szerdán Prágában.
2026. 05. 06. 18:00
Megosztás:

Csepelen már utolérték a panelárak a téglaépítésűekét

A csepeli ingatlanpiacon mára eltűnt az árkülönbség a panellakások és a téglaépítésűek között, a négyzetméterárak gyakorlatilag összeértek. A kereslet azonban március óta visszaesett, a vevők kivárnak, az eladók pedig ragaszkodnak a korábbi árakhoz.
2026. 05. 06. 17:30
Megosztás:

Elnökséget választott a Pénztárszövetség

Mohr Lajost, az Erste Önkéntes Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatóját választotta újra az elnöki posztra az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) a szervezet közgyűlésén.
2026. 05. 06. 17:05
Megosztás:

Megújultak a HungaroMet megfigyelési térképei

Megújultak a HungaroMet Zrt. megfigyelési térképei, így már átláthatóbb felület, több adat, gyakrabban frissülő térképek segítik az aktuális időjárási helyzet követését.
2026. 05. 06. 16:35
Megosztás:

Danubius Hotels: öt év alatt 50 milliárd forint fejlesztés a szállodák megújítására

Az elmúlt öt évben 50 milliárd forintot költött saját forrásból szállodái megújítására a Danubius Hotels Zrt., közel ezer szoba és lakosztály újult meg a szállodalánc fővárosban, Bükkfürdőn, Hévízen, Balatonfüreden található egységeiben - közölte a vállalat az MTI-vel szerdán.
2026. 05. 06. 16:00
Megosztás:

Nőtt a háztartások hitelállománya

Az idén márciusban a szezonálisan nem igazított adatok szerint, csak a tranzakciókat figyelembe véve a háztartások nettó hitelfelvevők voltak, emellett betéteik állományát is növelték, ezzel szemben a nem pénzügyi vállalatok esetében mind a hitelek, mind a betétek csökkentek - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
2026. 05. 06. 15:30
Megosztás:

Kolumbia Bitcoin-bányászati központtá tenné a karibi partvidéket

Gustavo Petro kolumbiai elnök szerint az ország karibi partvidéke új gazdasági lendületet kaphatna a megújuló energiával működtetett Bitcoin-bányászatból. A javaslat nemcsak külföldi befektetéseket vonzhatna Barranquilla, Santa Marta és Riohacha térségébe, hanem a helyi Wayúu őslakos közösség számára is tulajdonosi szerepet teremthetne a kriptobányászati projektekben.
2026. 05. 06. 15:00
Megosztás:

Hatalmas lendületben a személyi kölcsönök: márciusban felrobbant a piac

Hihetetlen mértékű lendületet vett márciusban a személyi hitelek piaca – a vizsgált időszakban kihelyezett 121,26 milliárd forint 33,5%-kal múlta felül a tavalyi év azonos időszakának eredményét. Sőt, mi több, a több mint 20 évre visszamenőleg megtekinthető jegybanki adatsorok alapján azt mondhatjuk, hogy a személyi hitelek egy hónapon belül megkötött új szerződéseinek összege még sosem volt olyan magas, mint idén márciusban, tehát minden idők legerősebb eredményéről beszélhetünk.
2026. 05. 06. 14:30
Megosztás:

Új igazgató a kecskeméti Mercedes-gyár élén

Christian Dickert tölti be májustól a Mercedes-Benz kecskeméti gyárának igazgatói és ügyvezetői pozícióját - közölte a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. az MTI-vel szerdán.
2026. 05. 06. 14:00
Megosztás:

Legjobb kriptók most: SKYAI, Zcash és Toncoin vitte a show-t a 24 órás toplistán

A kriptopiac néha olyan, mint egy zsúfolt éjszakai pályaudvar: valaki csendben kivár, más idegesen nézi a kijelzőt, és akad, aki akkor is felszáll a vonatra, amikor az már mozgásban van. A mostani 24 órás kripto top10-es lista pontosan ezt a hangulatot hozta: brutális emelkedések, elképesztő forgalmak, AI-láz, adatvédelmi reneszánsz és néhány olyan projekt, amelynél a befektetők szemében hirtelen újra felcsillant a remény.
2026. 05. 06. 13:30
Megosztás: