A jövő Sanghajba költözik

Kína a legfontosabb MI eseményén mutathatja meg, hogy a technológiai versenyben hogyan veszi fel harcot az USA-val. Bár sokáig úgy tűnt, hogy az USA óriási technológiai fölénnyel rendelkezik az MI terén, idén januárban a DeekSeek R1-es LLM modellje megvillantotta Kína képességeit is.
Az elmúlt évekhez hasonlóan a pontos program majd csak az utolsó pillanatokban válik ismertté, de az esemény komolyságát mutatja, hogy azon Li Csiang, Kína miniszterelnöke is részt fog venni. Biztos résztvevőnek számít még a Tencent és a ByteDance vezetője, valamint a DeepSeek alapítója is. Az elmúlt éveken Elon Musk is részt vett az eseményen.
Áprilisban Kína legfőbb politikai testülete, a Politburo a modern chipgyártást és az MI fejlesztéseket nevezte meg kulcsfontosságú fejlesztési területként, melytől azt várja, hogy 2030-ra 100 milliárd dolláros iparággá növi ki magát, ami az iparágon túl további 1.000 milliárd dolláros hozzáadott értéket generálhat.
Bár a modellek teljesítményében Kína talán még lemaradásban van az amerikai riválisokhoz képest, azonban a technológia adoptálásában élen jár. Legyen szó akár önvezető autókról vagy robotokról. A konferencia sztárjai is a humanoid robotok lehetnek majd. A tech demo mellett legalább annyira hangsúlyos kérdés lehet majd a technológia adoptációja és monetarizálási lehetősége is, hiszen ne feledkezzünk meg róla, hogy az Nvidián kívül a legtöbb iparági szereplő még nem látott profitot a technológiából.
Bár főleg a kínai cégek jelenléte lesz hangsúlyos a konferencián, de ettől függetlenül az amerikai tech cégekre is kihatással lehet az esemény, ahogy azt az év eleji DeepSeek premier is jól példázta.