A Wall Street hatalmas veszteségekkel zárta a csütörtököt, mérséklődtek az olajárak

Kína viszontlépéseket helyezett kilátásba, ahogyan az Európai Unió is, Dél-Korea, Mexikó, India és több más kereskedelmi partner közölte, hogy egyelőre kivárnak, mivel engedményeket keresnek, mielőtt az április 9-én hatályba lépő célzott vámok életbe lépnek. Nagyobb ingadozások várhatók a következő napokban: a CBOE Volatility index – a Wall Street „félelemindexe” – augusztus óta először zárt 30 pont felett. Az S&P 500 4,8%-kal, a Nasdaq 6%-kal, míg a Dow Jones 4%-kal zuhant. A technológiai részvények, amelyek az elmúlt években rekordmagasságokba hajtották a tőzsdeindexeket, csütörtökön jelentős veszteségeket szenvedtek.
Az Apple az elmúlt 5 év legrosszabb kereskedési napján 9,2%-ot esett a Kínára kivetett összesen 54%-os vám miatt, hiszen ott található a cég legnagyobb gyártási bázisa. Az Nvidia 7,8%-kal, az Amazon pedig 9%-kal szakadt be. Fokozódtak a várakozások, hogy a Fed kamatot fog csökkenteni.
A gazdasági kockázatokra érzékeny nagybankok árfolyama is lejtőre került: a Citigroup, a Bank of America és a JPMorgan Chase & Co 7% és 12,1% közötti mértékben csúsztak vissza. Az S&P 11 szektora közül legnagyobb mértékben az energiaindex (-7,5%) esett, mivel a nyersolajárak 6,8%-kal zuhantak a vámok és az OPEC+ termelésnövelési ütemének gyorsítása miatt. Egyedül a 0,7%-kal emelkedő nem ciklikus fogyasztási cikkek szektor nem zárt pirosban. A szokásos heti munkaerő-piaci jelentés alapján a vártnál magasabb lett a tartósan munkanélküli segélyben részesülők száma. Az ISM márciusi nem-feldolgozóipari BMI-je a várakozásoknál alacsonyabb, 50,8 pont lett.
forrás: OTP Ébresztő