A zöld divatos, de nem mint medencevíz árnyalat
Tartsd tisztán és mérd a pH-t
A Medence Óriás medencetisztító eszközeivel nagyon sokat tehetsz annak érdekében, hogy a fent vázolt kellemetlenségeket elkerüld. Emellett pedig érdemes néhány nagyon egyszerű szabályt következetesen betartanod, hogy folyamatosan garantálni tudd a tökéletes vízminőséget. Gyakori hiba forrása, hogy valaki kútvízzel tölti fel a frissen megvásárolt családi medencéjét. Ennek ásványianyag-tartalma miatt érdekes színvariációk jelenhetnek meg. Általában a vas a legnagyobb probléma. Hogy ne kelljen felesleges köröket futni és plusz vegyszerekre költeni, érdemes a vezetékes vizet a medencébe engedni. Komplikációmentes, gyors és olcsóbb is hosszú távon.
A medencében a pH-értékre mindig nagyon kell ügyelni. Ha zavarosodni kezd a víz, először mindig mérd meg a pH-értéket és ha szükséges, állítsd vissza 7,2-7,6 értékre. Ha pedig túl magasat jelez a műszered, akkor nem hat majd jól a klór, és a medencében lévő alkatrészek élettartama is csökkenhet emiatt. Sokat tud segíteni az algahadak ellen a megfelelő szabad klórtartalom, amelynek az ideális értéke literenként 0,6-1,0 mg.
Használj algaölőt vagy védekezz kényelmesen multitablettával
Az algák ellen találták ki az algaölő készítményeket. Sokféle változatban beszerezhetők, de a legkényelmesebb talán a multitablettás változatot használnod. Ezekkel a szerekkel egyszerre fertőtleníthetsz, pelyhesíthetsz és küzdhetsz az algák elszaporodása ellen is. Nagyon fontos ugyanis, hogy az algáknak, amelyek nagyon könnyen el tudnak szaporodni a vízben, esélyük se lehessen megtelepedni a vízben. Ha megfelelő időközönként a vízbe juttatod az előírt tablettamennyiséget, és időnként a sokkoló klórozást is alkalmazod, akkor biztosan nem fogják az algák megkeseríteni a medencézést.
Kívül tágasabb az algáknak!
Persze nagyon sokat tehetsz e kicsi, de nagy mennyiségben már annál veszélyesebbé váló fotoszintetizáló, vízben élő növény, az alga ellen, ha vízforgató és -szűrőberendezést is használsz. Így a mechanikai tisztítást végezheted el hatékonyan. A nagyobb szennyeződések eltávolításához remekül használhatod a leszedőhálókat, lombzsákokat. A vízbe kerülő leveleket, ágakat és rovarokat mielőbb halászd ki, mert ha lesüllyednek, akkor hamar elkezdenek bomlani, és ez sem tesz jót a víz minőségének. A szivattyúval naponta legalább kétszer tereld a szűrőbe a vizet, a mikroorganizmusok nagy része fennakad a szűrőközegen. Ha tisztán tartod a vizet és hatékonyan kezeled, az algákat könnyedén kint tarthatod.