Automatizált raktárkontrollt fejleszt a szegedi Csiha Zrt.

Raktárak automatizálásához fejleszt kontrolling rendszert a Csiha Zrt. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) támogatásával - tájékoztatta a szegedi informatikai cég az MTI-t.

Automatizált raktárkontrollt fejleszt a szegedi Csiha Zrt.

A közlemény szerint a logisztikai, raktározási szektorban a fejlesztések fontos célja a minél nagyobb fokú automatizáció.

A mintegy 690 millió forintos projekt - amely költségeinek kétharmadát fedezi a támogatás - célja egy raktárkezelő rendszerbe integrálható technológia kidolgozása, amivel felügyelhető a kézi komissiózás, vagyis a megrendelői igényeknek megfelelő tételek kiválasztása és összekészítése. Az informatikai cég szakemberei ehhez egy új, neurálishálózat-alapú kamerarendszert egészítenek ki egy mérlegelési eljárással. A két forrásból gyűjtött adatok lehetővé teszik a termékek típusának és darabszámának pontos azonosítását.

A megoldás lehetővé teszi a kollaboratív raktárak és a hozzátartozó logisztikai folyamatok digitalizációját. A raktárban a raklapok betárolása, mozgatása és kiszedési pontra történő szállítása - önjáró automata targonca segítségével - automatikusan történhet meg, de ez a feladat hagyományos targoncával is megvalósítható. A raktárkezelő rendszer így képes a tárhely, illetve a termékek kitárolási sorrendjének optimalizálására, az automatikus leltározásra.

Az új eljárással minimalizálható az emberi beavatkozás és így a hibázási lehetőség is, csökkenthető a hibás kiszedések száma ezáltal a fel nem használt áru mennyisége, így összességében a környezet terhelése.

A vállalkozás felmérése alapján leginkább az FMCG (gyorsan forgó fogyasztási cikkek forgalmazói) és kereskedelmi vállalatok érdeklődnek a fejlesztés iránt.

A Csiha Zrt. elődjét 2009-ben Csiha Márk alapította valódi garázscégként, beágyazott mikrovezérlős termékek fejlesztésére és programozására. A vállalkozás tevékenységi köre, létszáma és forgalma is dinamikusan bővült az elmúlt másfél évtizedben. A 2022-ben Zrt.-vé alakult cég jelenleg a többi közt kassza- és kiskereskedelmi rendszert, az agráriumban alkalmazható precíziós gazdálkodási rendszert, forgalomszámlálási megoldásokat kínál ügyfeleinek.

A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint az alapító minősített többségi tulajdonában álló, 50 alkalmazottat foglalkoztató vállalkozás 2023-ban - az előző évhez képest 45 százalékkal magasabb - 1,043 milliárd forintos értékesítésből származó nettó árbevételét ért el. A cég adózott eredménye 2022-ben 259 millió, 2023-ban 205 millió forint volt.


Idén elkezdődhetnek az árvízvédelmi munkálatok az elárasztott sóbányánál

Idén elkezdődhetnek az árvízvédelmi munkálatok a tavaly májusban a Korond-patak által elárasztott parajdi sóbányánál, miután az Európai Unió szolidaritási alapjából 14,3 millió eurót hagytak jóvá a romániai árvízkárok helyreállítására - jelentette be Diana Buzoianu román környezetvédelmi miniszter.
2026. 07. 12. 17:00
Megosztás:

Japán kriptós fordulatra készülhet – valóban az XRP lesz a nagy nyertes?

Újra Japán került a kriptopiaci figyelem középpontjába, miután az ország egyik legfontosabb tőzsdei vezetője arról beszélt, hogy előrehaladott munka zajlik a digitális eszközök szabályozásának átalakításán. Egyes kriptopiaci kommentátorok szerint a változások megnyithatják az utat a kripto-ETF-ek, a stabilcoinok és más digitális befektetési termékek előtt. Az XRP közvetlen szerepére ugyanakkor egyelőre nincs hivatalos bizonyíték.
2026. 07. 12. 16:00
Megosztás:

Orbán Anita a trieszti kikötőberuházásról és a Nyugat-Balkán uniós integrációjáról is tárgyalt az olasz külügyminiszterrel Rómában

A trieszti magyar kikötőberuházás és a Nyugat-Balkán uniós integrációja is fontos téma volt Orbán Anita magyar külügyminiszter és Antonio Tajani olasz miniszterelnök-helyettes, külügyminiszter római megbeszélésén.
2026. 07. 12. 15:00
Megosztás:

Elfogadta a háromtagú boszniai államelnökség a 2026-os költségvetés tervezetét

Egyhangúlag elfogadta Bosznia-Hercegovina 2026-os központi költségvetésének tervezetét pénteki ülésén a háromtagú boszniai államelnökség, így a javaslat a parlament elé kerülhet további jóváhagyásra.
2026. 07. 12. 14:00
Megosztás:

A Pénzügyminisztérium valakik javára könnyítene az áfa bevalláson, avagy: AZ M-LAP ÜGY

A Magyar Könyvelők Országos Egyesülete szerint a 2026. július 1-jétől hatályos M-lapos szabályok ügyében a Pénzügyminisztériumnak kell számot adnia: ki, milyen indokkal és kinek az érdekében kezdeményezte a visszalépést.
2026. 07. 12. 13:00
Megosztás:

Júniusban országos szinten tovább mérséklődött az ingatlanpiaci kereslet

Júniusban országos szinten tovább mérséklődött az ingatlanpiaci kereslet: májushoz képest 5 százalékkal, a tavalyi havi átlaghoz viszonyítva pedig 24 százalékkal kevesebb érdeklődést mértek a lakások és házak iránt - közölte a zenga.hu ingatlanhirdetési portál pénteken az MTI-vel.
2026. 07. 12. 12:00
Megosztás:

Pusztít az aszály, kihívásokkal küzd az élelmiszeripar i

Vannak termelők, akik a kukorica termesztésével is felhagytak, miközben a takarmányhiány az állattartástól az élelmiszeriparig mindenkit érinthet.
2026. 07. 12. 11:00
Megosztás:

Hétfőn kell megsemmisíteni a szavazólapokat

Hétfőn meg kell semmisíteni a választási irodákban az áprilisi országgyűlési választás ajánlóíveit, a szavazólapokat és az egyéb választási iratokat a jegyzőkönyvek kivételével; utóbbiakat a Magyar Nemzeti Levéltárban őrzik tovább.
2026. 07. 12. 10:00
Megosztás:

Életbe lépett az amerikai CBDC-tilalom: szabályozási hátszelet kaptak a stabilcoinok

Az Egyesült Államok törvényben zárta le a lakossági jegybanki digitális dollár előtt álló utat. A döntés jelentősen csökkenti annak kockázatát, hogy a Federal Reserve saját, közvetlenül a fogyasztóknak szánt digitális pénzzel lépjen be a piacra.
2026. 07. 12. 09:00
Megosztás:

Invazív gombafertőzéseket vizsgáló kutatási program indul az SZTE-n

Az emberre veszélyes invazív gombafertőzéseket vizsgáló hatéves kutatási program indul a Novo Nordisk Alapítvány támogatásával a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága szombaton az MTI-t.
2026. 07. 12. 08:00
Megosztás:

Sajátos időjárási körülmények között alakult ki a június végi hőhullám

Sok szempontból sajátos időjárási körülmények között alakult ki a június végi, európai rekordokat döntögető hőhullám - közölte a HungaroMet Zrt. a jelenség hátteréről készített tanulmányában a honlapján.
2026. 07. 12. 07:00
Megosztás:

Semmelweis Podcast: a szívinfarktus egy éves túlélésében rosszul teljesít Magyarország

A szívroham kezelésében Európai viszonylatban kiemelkedő eredményeket ér el Magyarország, de a betegség egy éves túlélési aránya jelentősen rosszabb, mint a környező országokban – mondja dr. Merkely Béla, kardiológus professzor a Semmelweis Egyetem most induló podcastjében.
2026. 07. 12. 06:00
Megosztás:

Néha ki kell lépni a digitális világból és visszatérni a sajátunkba

Digitalizáció nélkül a modern társadalmakban ma már nehéz létezni, de néha éppen az online világtól eltávolodva lehet igazán élni – fogalmaz Papp Zsuzsanna, a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetének adjunktusa. Mint mondja, ha képesek vagyunk időnként elszakadni a képernyőtől, és valóban jelen lenni a saját életünkben, azzal csökkentjük a szorongásszintünket és lehetőséget adunk a valódi, mély emberi kapcsolódásoknak is.
2026. 07. 12. 05:00
Megosztás:

Trump három döntése, amely alaposan felkavarta a piacokat

Donald Trump egy hét alatt három olyan külpolitikai és gazdasági lépést jelentett be, amelyek jelentős hatással voltak a pénzpiacokra. Az iráni tűzszünet felmondása megugrasztotta az olajárakat, a Spanyolországgal szembeni kereskedelmi fenyegetések megrázták a madridi tőzsdét, míg az Oroszországgal kapcsolatos keményebb fellépés új bizonytalanságot hozott az energia- és védelmi szektorban.
2026. 07. 12. 04:00
Megosztás:

Az egyszülős családoknak is jár az iskolakezdési támogatás

Az iskolakezdési támogatás jár az egyszülős családoknak is, ám a Magyar Államkincstár (MÁK) "csak azokat látja a rendszerben, akik regisztrálva vannak egyedülálló szülőként a magasabb összegű családi pótlékra" - hívta fel a figyelmet a szociális és családügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.
2026. 07. 12. 03:00
Megosztás:

Uniós törvény! Betiltják a benzines és a dízel gépkocsikat!

Mi igaz abból, hogy az Európai Unió hamarosan betiltja a benzines és dízel gépkocsikat? Valóban eljöhet az a pillanat, amikor a hagyományos motorral felszerelt autók tulajdonosai már nem használhatják járművüket, vagy a sokat emlegetett uniós tiltás egészen mást jelent? Nézzük meg cikkünkben, hogy mi a pontos valóság, milyen szabályok léptek már életbe, hogyan változhat a 2035-ös határidő, és milyen irányba halad az európai autópiac!
2026. 07. 12. 02:00
Megosztás:

Ha nyugdíjas vagy, akkor most nézd meg tüzetesen az utasbiztosításodat

Idősebb utazóknál jelentősen eltérhetnek az utasbiztosítások feltételei. A nyugdíjas évek sokak számára egyet jelentenek a több utazással, azonban az utasbiztosítások kiválasztásakor az életkor olyan tényező lehet, amely jelentősen befolyásolja a biztosítási fedezetet, a díjakat és a szerződés feltételeit.
2026. 07. 12. 01:00
Megosztás:

Miért éreznek a nyugdíjasok 15%-os inflációt most?

A KSH adatai szerint az infláció 2026 júniusában 1,7 százalékra lassult, a középkorú magyarok azonban még mindig átlagosan 15 százalékos drágulást érzékelnek a K&H biztos jövő kutatás friss, második negyedéves eredményei szerint.
2026. 07. 12. 00:01
Megosztás:

Új, 15 milliárd eurós európai alap segítheti az innovatív vállalkozások növekedését

Az európai uniós források mellett a gyors növekedésű innovatív vállalkozások támogatása is napirendre került az elmúlt napok brüsszeli egyeztetésein - erről számolt be szombaton Facebook-oldalán Magyarország pénzügyminisztere.
2026. 07. 11. 23:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 28. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 07. 11. 22:00
Megosztás: