Belgiumban a fertőzöttek már nem élveznek elsőbbséget korházi ellátás esetén

Amennyiben a belga egészségügyi rendszert teljesen leterheli a koronavírus omikron nevű variánsával fertőzöttek számának növekedése, a járvány miatt kórházba került betegek a továbbiakban már nem kapnak automatikusan elsőbbségi ellátást - közölte a The Brussels Times című angol nyelvű belga hírportál szerdán az illetékes belga hatóságra hivatkozva.

Belgiumban a fertőzöttek már nem élveznek elsőbbséget korházi ellátás esetén

A hírportál beszámolója szerint a koronavírussal fertőzöttek rendelkezésére álló kórházi ágyak számát az országban a járványhelyzet határozta meg. Belgium jelenleg az 1B elnevezésű járványügyi fázisban van, ami azt jelenti, hogy a kórházi ágyak - beleértve az intenzív osztályok kapacitását is - 50 százalékát a járvány miatt rászorulóknak tartják fent. A fertőzés elharapódzása esetén pedig a nem feltétlenül szükséges ellátást el kell halasztani.
    
A szövetségi egészségügyi szolgálat koronavírus-járvány kezelésért felelős bizottságának most született vészhelyzeti terve szerint azonban a koronavírus miatti ellátás a továbbiakban nem élvez elsőbbséget más ellátásokkal szemben, még a legrosszabb járványügyi forgatókönyv megvalósulása esetén sem. A bizottság hangsúlyozta: helyre kell állítani és biztosítani kell a nem rendes kórházi ellátás zavartalanságát is a koronavírusos betegek kezelése mellett. A betegek ellátásának sorrendjét, függetlenül a koronavírus-járvány mutatóitól és a kórházba szállítottak számától, az illetékes orvos osztályozása alapján határozzák meg - közölték.
    
Marcel Van der Auwera, az említett bizottság elnöke közölte: az új terv célja, hogy megakadályozza a kórházi ágyak "szükségtelen" szabadon tartását, amit a kiemelt kezelésre szoruló betegek listájának összeállítása, valamint az segít, hogy csak a súlyos állapotú koronavírusos fertőzötteket szállítják kórházba.
    
A La Libre Belgique című francia nyelvű napilap arról számolt be szerdán, hogy a koronavírussal fertőzött, de tünetmentes egészségügyi alkalmazottak is dolgozhatnak a kórházak Covid-osztályain "kivételesen, (...) amikor minden más lehetőség kimerült a személyzet hiányának pótlására". Súlyos tünetek jelentkezése estén azonban az általános szabály rájuk vonatkozóan is változatlan marad, így hét napot önkéntes karanténban kell tölteniük, majd háromnapos lábadozási időszakot követően állhatnak munkába.
    
Az illetékes belga közegészségügyi intézet szerdai jelentésében közölte: továbbra is egyre több koronavírussal fertőzöttet vesznek nyilvántartásba. Az elmúlt hét napban átlagosan 21 874 ember szervezetében mutatták ki a koronavírust Belgiumban. Ez egy hét viszonylatában 96 százalékos emelkedést jelent. A december 30-án feljegyezett, akkor kimagaslónak számító 16 031 új esetet követően másfél hete -  múlt hétfőn - 27 518, egy hete - szerdán -  pedig 25 905 új fertőzöttet vettek nyilvántartásba.
    
Naponta átlagosan 179 beteget szállítanak kórházba koronavírus-fertőzés miatt, számuk egy hét alatt nem változott. A hét elején feljegyzett adatoknál mintegy 200-zal többet, jelenleg 1995 fertőzöttet ápolnak kórházban, közülük 450-en részesülnek intenzív ellátásban. Belgiumban naponta átlagosan 17 ember hal meg a fertőzés következtében. Az utóbbi mutatók átlaga csökkenő tendenciát mutat - közölték.
    
A világjárvány kezdete óta 2 millió 307 ezer 843 ember szervezetében mutatták ki a koronavírust, és 28 539 ember halt meg a vírus okozta betegség szövődményeiben Belgiumban.

5,5 millió XTZ vásárlásával lépett szintet a TenX – Stakelési bevételekre hajt a Tezos blokkláncon

A blokklánc-infrastruktúrára specializálódott TenX Protocols újabb lépést tett a stakingalapú bevételszerzés irányába: a vállalat 5,5 millió Tezos (XTZ) tokent vásárolt stratégiai partnerség keretében. A cél nem más, mint stabil, visszatérő bevétel generálása saját validátori tevékenységgel – miközben a decentralizáció, megbízhatóság és transzparencia a fő értékei maradnak. De miért pont Tezos, és mit jelent ez az iparág számára?
2026. 01. 20. 23:30
Megosztás:

Ismét több ezer gazda tüntetett Strasbourgban

Ismét több ezer gazda tüntetett az Európai Parlament előtt az uniós agrártámogatások elvonása, az elhibázott kereskedelempolitikai lépések és a jogbiztonság hiánya miatt - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kedden az MTI-vel.
2026. 01. 20. 23:00
Megosztás:

Top 5 passzív jövedelmet kínáló lehetőség: Miért a Digitap ($TAP) a legjobb kriptó 2026-ra?

A passzív jövedelmi lehetőségek a kriptovilágban soha nem voltak ennyire elérhetők. A piac ma már olyan staking hozamokat kínál, amelyek messze meghaladják a hagyományos megtakarítási számlák kamatait. Ez az összeállítás olyan projekteket emel ki, amelyek erős fundamentumokat ötvöznek valós hozamtermelő potenciállal.
2026. 01. 20. 22:00
Megosztás:

Románia lakosságának hetven százaléka nem bízik az igazságszolgáltatásban

Romániában a lakosság 70 százaléka kevéssé, nagyon kevéssé vagy egyáltalán nem bízik az igazságszolgáltatásban, ugyanakkor 92 százalékuk fontosnak tartja az igazságszolgáltatás függetlenségét - derül ki az INSCOP Research kedden ismertetett felméréséből.
2026. 01. 20. 21:30
Megosztás:

A Norvégiából hazahozott profitjából építi új gyárát Dunaföldváron a Vajda-Papír

A Norvégiából hazahozott profitjából építi új gyárát Dunaföldváron a Vajda-Papír, a beruházást a kormány 25 milliárd forinttal támogatja – mondta a külgazdasági és külügyminiszter kedden, az üzem alapkőletételi ünnepségén.
2026. 01. 20. 21:00
Megosztás:

Németországban és az euróövezetben is javultak a gazdasági várakozások januárban

Januárban a ZEW gazdaságkutató intézet németországi és euróövezeti gazdasági hangulatindexe is javult az előző havihoz képest.
2026. 01. 20. 20:30
Megosztás:

Legjobb kriptós előértékesítés 2026-ban? Miért teljesít jobban a Digitap ($TAP) 4 millió dolláros tőkebevonása, mint a 1,76 dolláros SUI?

Vegyesen indult az új év a kriptopiac számára, számos altcoin küzd a lendület megtartásáért. Például a Sui (SUI) az év első két hetében erősödni tudott, azonban második jelentős hálózati leállását követően a token értéke erőteljesen visszaesett.
2026. 01. 20. 20:00
Megosztás:

Négyszáz új munkavállaló felvételére toborzást indít Debrecenben az EVE Power Hungary

Az EVE Power Hungary Kft. január végén toborzási kampányt indít Debrecenben és a környező településeken: mintegy 400 új munkavállaló, elsősorban technikus, mérnök és támogató munkatárs felvételét tervezik az épülő debreceni gyárukba, amely a BMW Group beszállítója - jelentették be a gyár vezetői kedden sajtótájékoztatón.
2026. 01. 20. 19:00
Megosztás:

OTP Bank: a világban nincs recessziós helyzet az amerikai vámháború ellenére

A makrogazdaság helyzete kedvező, a világban nincs recesszió, az amerikai vámháború ellenére; az európai gazdaság pedig ebben az óriási ellenszélben "becsületesen teljesít" - mondta Tardos Gergely, az OTP Bank Elemzési Központjának vezetője háttérbeszélgetésen kedden Budapesten.
2026. 01. 20. 18:30
Megosztás:

12 év után „felébredt” egy Bitcoin-bálna – 84 millió dollár mozdult meg a blokkláncon

Képzeld el, hogy egy régi matrac alól előkerül egy 2013-as lottószelvény, amely ma 84 millió dollárt ér. A legtöbben azonnal cselekednének – vagy legalábbis biztonságosabb helyre tennék. Valami nagyon hasonló történt most a Bitcoin hálózatán.
2026. 01. 20. 18:00
Megosztás:

Kiváló minőségű lemezgarázsok – tartós megoldások átgondolt kivitelben

A lemezgarázs választása már tudatos döntés. Nem pusztán tárolási kérdésről van szó, hanem olyan szerkezetről, amely hosszú éveken át szolgálja a mindennapi használatot, miközben illeszkedik az ingatlan környezetéhez és funkciójához. A kiváló minőségű lemezgarázsok egyik legfontosabb ismérve a megbízhatóság: stabil szerkezet, időtálló alapanyagok és következetes gyártási szemlélet. Ezek együttese határozza meg, hogy a garázs mennyire marad értékálló és problémamentes a használat során.
2026. 01. 20. 17:30
Megosztás:

Eltérő pályán a panelpiac: Budapesten még nőnek, országosan már csökkennek az árak

A Duna House ingatlantranzakciós adatai alapján 2025 végére országos szinten korrekció indult a lakásárakban. A nominális lakásárindex 13 pontos csökkenéssel 387 pontra esett vissza 2025 utolsó negyedévében, miközben a panel- és téglaárindexek többségében is lefelé mozdulás volt tapasztalható. Egyetlen markáns kivételt a budapesti panellakások jelentettek, ahol az árnövekedés 2025 végén is fennmaradt.
2026. 01. 20. 17:00
Megosztás:

Kína továbbra is kész együttműködni az Egyesült Államokkal

Az elmúlt évben a kínai-amerikai kapcsolatok több kihívással szembesültek, összességében azonban megőrizték stabilitásukat - közölte Kuo Csia-kun, a kínai külügyminisztérium szóvivője kedden, a tárca szokásos pekingi sajtótájékoztatóján.
2026. 01. 20. 16:30
Megosztás:

Hazai megújuló energia piac: trendek és félreértések 2026-ban

A hazai megújuló- és energiapiac 2025-ben sem volt eseménytelen, és a trendek alapján 2026-ban sem várható nyugalom: a hazai PPA szegmens élvonalbeli szereplője, a Green Cloud, a tavalyihoz hasonlóan idén is meghatározott 3 olyan tényezőt, amelyek döntően befolyásolják a vállalatok energiaellátását és annak piacát. A trendek mellett a cég összesítette a TOP3 félreértést is a zöld átállással kapcsolatban.
2026. 01. 20. 16:00
Megosztás:

A hongkongi értékpapíros szakma ellenáll a szigorúbb kriptóengedélyezési szabályoknak

Hongkong értékpapírpiaci szereplői egyre határozottabban tiltakoznak a kriptóeszközökre vonatkozó engedélyezési szabályok szigorítása ellen. Az iparági vélemények szerint a tervezett változtatások éppen azokat a hagyományos vagyonkezelőket riasztanák el, akiket a város a digitális eszközök piacára szeretne bevonzani.
2026. 01. 20. 15:30
Megosztás:

A Telekom 2g forgalma a Yettel hálózatára költözik

A Magyar Telekom és a Yettel megállapodása értelmében 2026. január 20-ától a Telekom fokozatosan áttereli ügyfeleinek 2G forgalmát a Yettel országos rádiós hozzáférési hálózatára. A lépéssel a Telekom ügyfelei továbbra is a megszokott minőségben használhatják a 2G szolgáltatást, illetve a változás semmilyen formában nem érinti a Yettel ügyfelek kiszolgálását. A megállapodás célja, hogy a cégek észszerűsítsék a rendelkezésre álló frekvenciák használatát, valamint az együttműködésnek köszönhetően bővíthetik 4G/5G kapacitásukat is.
2026. 01. 20. 15:00
Megosztás:

Ötéves mélyponton a vezérigazgatók bevételi várakozása

Az elmúlt öt év legalacsonyabb szintjére esett vissza a vezérigazgatók bevételnövekedéssel kapcsolatos várakozása, miközben a legtöbb vállalat azzal küzd, hogy a mesterséges intelligenciába (AI) tett befektetéseit kézzelfogható megtérüléssé alakítsa. A vállalatvezetők 42%-a attól tart, hogy lemarad a technológiai alkalmazkodás tempójában, miközben a vám- és kiberkockázatok is felerősödtek. Tegnap mutatták be a PwC 29. Globális Vezérigazgató Felmérésének eredményeit a davosi Világgazdasági Fórumon.
2026. 01. 20. 14:30
Megosztás:

Történelmi csúcsra ért az Ethereum staking – Már az ETH 30%-a lekötve

Az Ethereum hálózata újabb mérföldkövet ért el: minden eddiginél több ETH került lekötésre, köszönhetően az intézményi szereplők fokozódó érdeklődésének. A több mint 115 milliárd dollár értékű stakelés nemcsak technikai bravúr, hanem komoly fundamentális hatással is bír az ETH árfolyamára. A piac figyel, és a tét egyre nagyobb.
2026. 01. 20. 14:00
Megosztás:

Egymilliárd forintos kárt okozott hamis termékekkel egy kínai férfi

Egymilliárd forint vagyoni hátrányt okozhatott eladásra kínált hamis termékekkel egy kínai férfi, akár tíz év börtönbüntetésre is számíthat - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.
2026. 01. 20. 13:30
Megosztás:

A brit külügyminiszter az amerikai vámfenyegetésekről: így nem lehet bánni szövetséges országokkal

Yvette Cooper brit külügyminiszter szerint nem lehet szövetséges országokkal úgy bánni, ahogy azt Donald Trump amerikai elnök tette nyolc NATO-tagállammal szemben bejelentett vámemelési terveivel.
2026. 01. 20. 13:00
Megosztás: