Csökken a forgalom az ingatlanpiacon, de nő a befektetők aktivitása

Csökken a forgalom az ingatlanpiacon a nyáron, a befektetési céllal lakást vásárlók ugyanakkor aktívak - közölte a Duna House pénteken az MTI-vel.

Csökken a forgalom az ingatlanpiacon, de nő a befektetők aktivitása

Elemzésük szerint a Duna House által becsült 8978 adásvétel alapján 2022 júliusában az előző hónaphoz képest 17 százalékkal, az előző év hasonló időszakához képest 20 százalékkal gyengült a forgalom.

Budapesten tovább emelkedett a befektetési célú vásárlások aránya, amely júliusban 44 százalékot tett ki, átlagosan 54 milliót költöttek e célból a vevők. A vidéki ügyfelek 29 százalékban adták meg a befektetési célt a vásárlás legfőbb okaként.

A befektetők számára vonzó belvárosi kerületek iránti érdeklődés is megugrott a fővárosban. A kerületek közötti népszerűségi versenyben Angyalföld után Erzsébetváros, majd Terézváros került dobogóra 2022 júliusában.

A közleményben kiemelték: a kormány bejelentései hatással vannak az ingatlanpiacra, a Duna House júliusi tranzakciós paraméterei szerint megnőtt az alacsony fenntartási költségű, akár befektetésként is hasznosítható ingatlanok, így a kis lakások iránti kereslet.

A Duna House Pénzügyek becslése alapján a jelzáloghitel-piacon is elkezdődött a csökkenő tendencia, 2022 júliusában 110 milliárd forint jelzáloghitel realizálódott, ami 17 százalékos csökkenés a tavaly júliusi 132,6 milliárd forintos tényadathoz képest, az idei júniusi becsléshez viszonyítva pedig 8 százalékos elmaradásban van.

A közlemény szerint az ingatlanárak sokak által várt mérséklődését a csökkenő vásárlói aktivitás sem hozta meg. Az elmúlt hónap adatai alapján az eladások egyre inkább a magasabb értékkategóriák felé tolódtak el. Közép-Magyarország kivételével az országosan megvalósult tranzakciók 22 százaléka 40 millió forintos érték felett zárult, Pest megyében a júliusban értékesített ingatlanok 42 százaléka 50 millió feletti áron talált új tulajdonosra.

Rámutattak arra is, hogy a fővárosban csökkent a legmagasabb értéket képviselő árkategória iránti érdeklődés. Míg 2022 májusában Budán 30, Pesten 20 százalékban 70 millió forint feletti otthonokra szerződtek, addig júliusban a budai és a pesti oldalon is a 40-50 millió forint közötti ingatlanoké volt a főszerep.

Minimálisan csökkent 2025-ben a bruttó villamosenergia-forgalom, nőtt a belföldi termelés

A magyarországi bruttó villamosenergia-forgalom 2025-ben 44,613 terawattóra (TWh) volt, 0,3 százalékkal elmaradt a 2024. évi 44,740 terawattórától, ugyanakkor nőtt a belföldi termelés, amely a forgalomban is nagyobb arányt képvisel - derül ki a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító ZRt. honlapján közzétett adatokból.
2026. 01. 21. 03:30
Megosztás:

Önálló márkaként, stratégiai szövetségesekkel lép szintet Magyarország két meghatározó Pénztára

Új korszak kezdődik a Gondoskodás Egészségpénztár és a Gondoskodás Nyugdíjpénztár életében. A Pénztárak arculatukban és működésükben is megújulnak, miközben stratégiai együttműködések révén erősítik pozíciójukat az öngondoskodási piacon.
2026. 01. 21. 03:00
Megosztás:

Új EU-s vámok érkezhetnek 2026-ban – így alakíthatják át a piacot

A Reuters decemberi beszámolója szerint 2026 júliusától 3 eurós vám terhelheti az alacsony értékű, Európába érkező csomagokat, amivel megszűnhet a korábbi vámmentesség a főként kínai platformokról érkező rendelések esetében. A lépés jelentősen átformálhatja a piaci dinamikát: drágulhatnak az importtermékek, miközben felértékelődhet a hazai logisztika, a fulfillment-szolgáltatások és a gyors kiszállítás szerepe.
2026. 01. 21. 02:30
Megosztás:

Az UniCredit Bank 58,9 millió euró értékű projektfinanszírozást nyújtott a Greenvoltnak Magyarország legnagyobb akkumulátoros energiatároló projektjéhez

A Greenvolt és az UniCredit Bank Hungary Zrt. projektfinanszírozási megállapodást írt alá 58,9 millió euró értékben, több mint tízéves futamidővel. A finanszírozás a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Buj településen építendő, 99 MW/288 MWh kapacitású, önálló akkumulátoros energiatároló rendszer (Battery Energy Storage System: BESS) építését, üzemeltetését és karbantartását támogatja, amely az ország legnagyobb ilyen létesítménye lesz.
2026. 01. 21. 02:00
Megosztás:

Hatmilliárd forint kormányzati támogatást kap Miskolc

Hatmilliárd forint vissza nem térítendő kormányzati támogatást kap Miskolc, hogy visszaszerezze a Diósgyőri Acélművek (DAM) teljes területét - közölte kedden az MTI-vel a vármegyeszékhely sajtóosztálya.
2026. 01. 21. 01:30
Megosztás:

Jó sok gázt fogyasztanak Romániában

Ötéves rekordszinten van a gázfogyasztás Romániában - írja a profit.ro a Transgaz adatai alapján.
2026. 01. 21. 01:00
Megosztás:

A kormány újabb százmilliárd forintos programot jelentett be

Hat lépésből álló intézkedéscsomagot fogadott el a kormány a hazai vendéglátás megsegítésére, a nemzetgazdasági miniszter bejelentése szerint mintegy százmilliárd forint rendkívüli támogatással segítik az éttermeket - írta a Magyar Nemzet kedden Nagy Márton Facebook-oldalára hivatkozva.
2026. 01. 21. 00:30
Megosztás:

Két körözött magyar bűnözőt fogtak el külföldön

Hollandiában, illetve Ausztriában fogtak el kábítószer-kereskedelem, és más bűncselekmények miatt körözött magyar bűnözőket - közölte a rendőrség honlapján kedden.
2026. 01. 21. 00:05
Megosztás:

5,5 millió XTZ vásárlásával lépett szintet a TenX – Stakelési bevételekre hajt a Tezos blokkláncon

A blokklánc-infrastruktúrára specializálódott TenX Protocols újabb lépést tett a stakingalapú bevételszerzés irányába: a vállalat 5,5 millió Tezos (XTZ) tokent vásárolt stratégiai partnerség keretében. A cél nem más, mint stabil, visszatérő bevétel generálása saját validátori tevékenységgel – miközben a decentralizáció, megbízhatóság és transzparencia a fő értékei maradnak. De miért pont Tezos, és mit jelent ez az iparág számára?
2026. 01. 20. 23:30
Megosztás:

Ismét több ezer gazda tüntetett Strasbourgban

Ismét több ezer gazda tüntetett az Európai Parlament előtt az uniós agrártámogatások elvonása, az elhibázott kereskedelempolitikai lépések és a jogbiztonság hiánya miatt - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) kedden az MTI-vel.
2026. 01. 20. 23:00
Megosztás:

Top 5 passzív jövedelmet kínáló lehetőség: Miért a Digitap ($TAP) a legjobb kriptó 2026-ra?

A passzív jövedelmi lehetőségek a kriptovilágban soha nem voltak ennyire elérhetők. A piac ma már olyan staking hozamokat kínál, amelyek messze meghaladják a hagyományos megtakarítási számlák kamatait. Ez az összeállítás olyan projekteket emel ki, amelyek erős fundamentumokat ötvöznek valós hozamtermelő potenciállal.
2026. 01. 20. 22:00
Megosztás:

Románia lakosságának hetven százaléka nem bízik az igazságszolgáltatásban

Romániában a lakosság 70 százaléka kevéssé, nagyon kevéssé vagy egyáltalán nem bízik az igazságszolgáltatásban, ugyanakkor 92 százalékuk fontosnak tartja az igazságszolgáltatás függetlenségét - derül ki az INSCOP Research kedden ismertetett felméréséből.
2026. 01. 20. 21:30
Megosztás:

A Norvégiából hazahozott profitjából építi új gyárát Dunaföldváron a Vajda-Papír

A Norvégiából hazahozott profitjából építi új gyárát Dunaföldváron a Vajda-Papír, a beruházást a kormány 25 milliárd forinttal támogatja – mondta a külgazdasági és külügyminiszter kedden, az üzem alapkőletételi ünnepségén.
2026. 01. 20. 21:00
Megosztás:

Németországban és az euróövezetben is javultak a gazdasági várakozások januárban

Januárban a ZEW gazdaságkutató intézet németországi és euróövezeti gazdasági hangulatindexe is javult az előző havihoz képest.
2026. 01. 20. 20:30
Megosztás:

Legjobb kriptós előértékesítés 2026-ban? Miért teljesít jobban a Digitap ($TAP) 4 millió dolláros tőkebevonása, mint a 1,76 dolláros SUI?

Vegyesen indult az új év a kriptopiac számára, számos altcoin küzd a lendület megtartásáért. Például a Sui (SUI) az év első két hetében erősödni tudott, azonban második jelentős hálózati leállását követően a token értéke erőteljesen visszaesett.
2026. 01. 20. 20:00
Megosztás:

Négyszáz új munkavállaló felvételére toborzást indít Debrecenben az EVE Power Hungary

Az EVE Power Hungary Kft. január végén toborzási kampányt indít Debrecenben és a környező településeken: mintegy 400 új munkavállaló, elsősorban technikus, mérnök és támogató munkatárs felvételét tervezik az épülő debreceni gyárukba, amely a BMW Group beszállítója - jelentették be a gyár vezetői kedden sajtótájékoztatón.
2026. 01. 20. 19:00
Megosztás:

OTP Bank: a világban nincs recessziós helyzet az amerikai vámháború ellenére

A makrogazdaság helyzete kedvező, a világban nincs recesszió, az amerikai vámháború ellenére; az európai gazdaság pedig ebben az óriási ellenszélben "becsületesen teljesít" - mondta Tardos Gergely, az OTP Bank Elemzési Központjának vezetője háttérbeszélgetésen kedden Budapesten.
2026. 01. 20. 18:30
Megosztás:

12 év után „felébredt” egy Bitcoin-bálna – 84 millió dollár mozdult meg a blokkláncon

Képzeld el, hogy egy régi matrac alól előkerül egy 2013-as lottószelvény, amely ma 84 millió dollárt ér. A legtöbben azonnal cselekednének – vagy legalábbis biztonságosabb helyre tennék. Valami nagyon hasonló történt most a Bitcoin hálózatán.
2026. 01. 20. 18:00
Megosztás:

Kiváló minőségű lemezgarázsok – tartós megoldások átgondolt kivitelben

A lemezgarázs választása már tudatos döntés. Nem pusztán tárolási kérdésről van szó, hanem olyan szerkezetről, amely hosszú éveken át szolgálja a mindennapi használatot, miközben illeszkedik az ingatlan környezetéhez és funkciójához. A kiváló minőségű lemezgarázsok egyik legfontosabb ismérve a megbízhatóság: stabil szerkezet, időtálló alapanyagok és következetes gyártási szemlélet. Ezek együttese határozza meg, hogy a garázs mennyire marad értékálló és problémamentes a használat során.
2026. 01. 20. 17:30
Megosztás:

Eltérő pályán a panelpiac: Budapesten még nőnek, országosan már csökkennek az árak

A Duna House ingatlantranzakciós adatai alapján 2025 végére országos szinten korrekció indult a lakásárakban. A nominális lakásárindex 13 pontos csökkenéssel 387 pontra esett vissza 2025 utolsó negyedévében, miközben a panel- és téglaárindexek többségében is lefelé mozdulás volt tapasztalható. Egyetlen markáns kivételt a budapesti panellakások jelentettek, ahol az árnövekedés 2025 végén is fennmaradt.
2026. 01. 20. 17:00
Megosztás: