Csökkentette az ügyhátralékot az elmúlt évben a Veszprémi törvényszék

A Veszprémi Törvényszék minden, 2021-ben érkezett ügyet befejezett, sőt az ügyhátralékot is csökkenteni tudta 2,2 százalékkal - közölte az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnökhelyettese kedden Veszprémben, az összbírói értekezlet előtt tartott sajtótájékoztatón.

Csökkentette az ügyhátralékot az elmúlt évben a Veszprémi törvényszék

Csillám Katalin azt mondta: a bíróság működéséről az ügyforgalmi adatok árulnak el a legtöbbet, vagyis az, hogy hány ügy érkezett, hányat fejeztek be és mennyi maradt folyamatban. 2021-ben összesen 30 322 peres és nemperes ügy érkezett Veszprém megye bíróságaira, 30 422 ügyet fejeztek be a bírák, így összesen 4536 ügy maradt folyamatban december 31-ére - ismertette. Hozzátette, országosan általánosságban elmondható, hogy 2021-ben csökkent a beérkezett ügyek száma a bíróságokon, ezzel szemben Veszprémben 3,5 százalékkal növekedett.

Az OBH elnökhelyettese kiemelte: a gyorsaságon kívül az ítélkezés minősége is fontos szempont, a Veszprémi Törvényszéken "megalapozottan és időszerűen fejeződtek be az ügyek".     A kétéven túl folyamatban lévő ügyek száma 36 százalékkal csökkent Veszprémben az előző évhez képest, míg országos viszonylatban 32 százalékkal - mondta.

Csillám Katalin beszélt arról is, hogy az Országos Bírósági Hivatal 2021-ben 145 millió forintot biztosított a Veszprémi Törvényszéket érintő beruházásokra. Felidézte: tavaly a pandémia miatt az előző évhez képest kétszeresére nőtt a távmeghallgatások száma.

Némethné Szent-Gály Edit, a Veszprémi Törvényszék elnöke azt emelte ki, hogy az országban elsőként létrehozott balatonfüredi törvénykezési hely, amely a veszprémi járásbíróság kirendeltségeként működik, eddigi munkája alapján hatékonynak bizonyult. Közölte: Balatonfüredre idén január óta 70 polgári peres ügy érkezett, 51 van folyamatban és 23 ki is van tűzve. Ezen kívül 10 magánvádas ügy és 27 szabálysértési ügy érkezett, ezekből 23-at befejeztek.

Balatonfüreden és a veszprémi járásbíróságon ügyfélbarát központot alakítottak ki az elmúlt évben - tette hozzá. Kitért arra: az Országos Bírósági Hivataltól kapott támogatásból feldolgozzák a zirci járásbíróság történetét.


Erősödött a hét végén a forint

Erősödött kissé a forint hétfő reggelre a péntek délutáni jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 03. 07:05
Megosztás:

Kapitány István: 700 megawattal kevesebbet fogyasztottak a csúcsidőszakban a magyarok

Vasárnap este 19 órakor, a csúcsidőszakban 5700 megawatt volt az ország terhelése a tervezett 6400 helyett, így 700 megawattal fogyasztottak kevesebbet a magyarok - jelentette be a gazdasági és energetikai miniszter a Facebook-oldalán vasárnap este.
2026. 08. 03. 06:00
Megosztás:

Meddig marad a forróság, mikor lesz enyhülés?

Hétvégéig marad a forróság, néhány Celsius-fokos enyhülés csak szombattól jöhet - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 08. 03. 05:00
Megosztás:

A hibrid munka lett a hallgatók egyik legfontosabb elvárása

A Corvinuson tanuló diákok többsége már az egyetemi évek alatt dolgozik, a diploma munkaerőpiaci értékét egyre erősebbnek látja, és pályakezdőként elsősorban rugalmas, hibrid munkavégzést kínáló munkahelyet keres – derül ki a Corvinus friss felméréséből.
2026. 08. 03. 04:00
Megosztás:

A pancsovai olajfinomító is leállhat a Duna alacsony vízállása miatt

A pancsovai olajfinomító működését is veszélyezteti a Duna történelmi mélypontra süllyedt vízállása a szerb elnök szerint, aki vasárnap közölte, ha a helyzet tovább romlik, ideiglenesen le kell állítani a finomítót.
2026. 08. 03. 03:00
Megosztás:

Az augusztusi családi pótlék kifizetése így fog zajlani

Augusztusban a megszokottnál is fontosabbá válik, hogy a családok pontosan kövessék a családi pótlék folyósítását.
2026. 08. 03. 02:00
Megosztás:

Jogszabályi döntés! A nyugdíj nem feltétlenül indul el automatikusan

Sokan úgy gondolják, hogy a 65. életév betöltését követően az állam automatikusan kiszámítja és folyósítani kezdi az öregségi nyugdíjat. A valóságban azonban a korhatár elérése önmagában általában nem indítja el a kifizetést: az érintettnek kérelmet kell benyújtania, és meg kell jelölnie azt is, hogy melyik naptól kéri az ellátás megállapítását.
2026. 08. 03. 01:00
Megosztás:

Kisebb visszaesés tapasztalható a dél-balatoni vendéglátók forgalmában

Mintegy 20 százalékkal esett a dél-balatoni vendéglátók forgalma tavalyhoz képest, a hétvégék hasonlóan erősek, de hétközben szinte nincs forgalom - jelezte a KISOSZ dél-balatoni csoportjának elnöke vasárnap az MTI-nek, míg a megkérdezett Velencei-tavi vendéglátósok mindegyike arra panaszkodott, hogy a tó állapota miatt az idei esztendő forgalma katasztrofális.
2026. 08. 03. 00:05
Megosztás:

Magyar Péter: több mint egy hónapra is leállíthatják a paksi atomerőművet

Akár több mint egy hónapra is leállíthatják a paksi atomerőművet - mondta a miniszterelnök vasárnap az RTL Házon kívül című műsorában.
2026. 08. 02. 23:00
Megosztás:

Újabb nagybank vág kamatot: augusztustól olcsóbbak lesznek a CIB lakás- és jelzáloghitelei

Újabb hazai nagybank jelentett be kamatcsökkentést: 2026. augusztus 1-jétől a CIB Bank több lakáscélú és szabad felhasználású jelzáloghitelének kamata is mérséklődik. A CIB ezzel az OTP után már a második nagybank, amely az elmúlt hetekben olcsóbbá tette piaci lakáshiteleit: az OTP július 1-jétől csökkentette egyes konstrukcióinak kamatát.
2026. 08. 02. 22:00
Megosztás:

A Fidesz részt vesz a Forsthoffer Ágnes által összehívott hétfői egyeztetésen

A Fidesz ott lesz a köztársasági elnöki jogköröket ideiglenesen gyakorló házelnök, Forsthoffer Ágnes által összehívott hétfői egyeztetésen - tudatta Bóka János, az ellenzéki párt parlementi frakcióvezetője a Facebook-oldalán vasárnap.
2026. 08. 02. 21:00
Megosztás:

Energiatakarékosság - Magyar Péter: az ország energiarendszere stabilan működik

Hazánk energiarendszere stabilan működik. A szakemberek gyors beavatkozásának köszönhetően újra üzemel és teljes kapacitással termel Százhalombattán a Dunamenti Erőmű - jelentette be Magyar Péter vasárnap a Facebook-oldalán. A miniszterelnök videóüzenetében a teljes paksi leállásról, a fogyasztási adatokról, az energiarendszer állapotáról, a védelmi munkacsoport ülésének témájáról és a következő napok várható fejleményeiről adott tájékoztatást.
2026. 08. 02. 20:00
Megosztás:

Gajdos László: 10-20 településen problémás a vízellátás

Jelenleg az egész országban biztosított az ivóvízszolgáltatás, 10-20 településen lehetnek problémák, de azokat folyamatosan kezelik - közölte az élő környezetért felelős miniszter vasárnap Facebook-oldalán.
2026. 08. 02. 19:00
Megosztás:

A magyarországi Auchan áruházakban is intézkedéseket vezettek be

Az országos energiapiaci helyzetre tekintettel haladéktalanul energiatakarékossági intézkedéseket vezetett be az Auchan Retail Magyarország - közölte a bolthálózatot üzemeltető társaság vasárnap az MTI-vel.
2026. 08. 02. 18:00
Megosztás:

Nyári diákfoglalkoztatás 2026: tudnivalók a kötelező szakmai gyakorlatról

A nyári kötelező szakmai gyakorlat nemcsak a diákok számára jelent lehetőséget arra, hogy valódi munkatapasztalatot szerezzenek, hanem a fogadó cégeknek is alkalmat kínál arra, hogy fiatal, motivált munkaerőt vonjanak be működésükbe. A diákok foglalkoztatása azonban csak akkor jelent valódi előnyt, ha a munkáltatók pontosan ismerik a vonatkozó jogszabályi és adminisztrációs előírásokat. A Niveus összefoglalta, mire kell figyelni a szerződéskötéstől a bérszámfejtésen át egészen a NAV-adminisztrációig.
2026. 08. 02. 17:00
Megosztás:

Megugrott a Circle részvénye a New York-i hatósági engedély után

Öt százalékkal emelkedett a Circle Internet Group részvényének árfolyama, miután az USDC stabilcoin kibocsátója megszerezte a New York-i pénzügyi felügyelet korlátozott célú trustengedélyét. A jóváhagyás tovább erősítheti a vállalat szabályozási pozícióját az Egyesült Államokban, miközben a stabilcoinpiacon egyre intenzívebb verseny és fokozódó hatósági figyelem tapasztalható.
2026. 08. 02. 16:00
Megosztás:

Lezárult a Lunar Program 246,5 millió forintos startup-inkubációs projektje

Lezárult a Lunar Program Zrt. 246,5 millió forint támogatásból megvalósított Startup Factory 2023 inkubációs projektje, amelynek során kilenc innovatív magyar startup vállalkozás kapott finanszírozást és komplex szakmai támogatást - közölte a társaság az MTI-vel.
2026. 08. 02. 15:00
Megosztás:

Javaslatokat fogalmazott meg az iparkamara az energiaválság enyhítése érdekében

Összefoglaló javaslatokat fogalmazott meg a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) az energiaválság lehetséges enyhítése érdekében - közölte a köztestület szombaton az MTI-vel.
2026. 08. 02. 14:00
Megosztás:

Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják - közölte a NAV vasárnap az MTI-vel.
2026. 08. 02. 13:00
Megosztás:

A bölcsődék és óvodák zárva tartását ajánlja a szakminisztérium a hőség miatt

Valamennyi bölcsőde és óvoda számára megfontolásra ajánlja az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium a hőségriadó idejére a zárvatartás lehetőségét, erről tájékoztatott Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter Facebook-oldalán szombaton.
2026. 08. 02. 12:00
Megosztás: