Egymillió lakás már túl van a legfontosabb kérdésen - legekkel zárult a március

Körülbelül egymillió lakásra kötöttek új biztosítást a tavalyi és az idei lakásbiztosítási kampányban a Netrisk becslése szerint, ami a lakásbiztosítással rendelkező ingatlanok nagyjából harmada. Ez az eredmény a tavalyi és a mostani lakásbiztosítási kampány sikerére utal, egyúttal jelzi, hogy a jövőre nézve van még feladat. A Netrisk saját adataiból kiderül, hogy közel 200 éves lakóingatlanra is kötöttek most biztosítást. Továbbá volt egészen pici és óriási nagy lakás is, ami új biztosítást kapott. A különbségek persze a díjakban is láthatóvá váltak.

Egymillió lakás már túl van a legfontosabb kérdésen - legekkel zárult a március

Véget ért az idei lakásbiztosítási kampány, amely sorban a második volt, első alkalommal ugyanis tavaly került rá sor. A Netrisk becslései szerint a két kampányban összesen 1 millió lakóingatlan „kapott” új lakásbiztosítást, vagyis a lakásbiztosítással rendelkező lakások közel harmada.

Sokan még hiányoznak

„Sokaknak van lakásbiztosítása, azonban az is látszik, hogy nem szeretnek a lakásbiztosításukkal foglalkozni az emberek. A Netrisk megrendelésére készült reprezentatív felmérés szerint a megkérdezettek döntő többsége, 71 százaléka rendelkezik lakásbiztosítással. Biztosítást azonban 19 százalék több mint 10 éve váltott, 14 százalék pedig 5-10 éve nyúlt utoljára hozzá. Hivatalos adatok szerint a magyar lakóingatlan-tulajdonosok átlagosan hétévente váltanak biztosítást. Ennyi idő alatt pedig jelentősen felértékelődtek az ingatlanok, egy elavult lakásbiztosítás pedig nem biztos, hogy megfelelő védelmet nyújt” – mondta Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója.

A szakember hozzátette, az, hogy a lakásbiztosítással rendelkező ingatlanok közel harmada új biztosítással rendelkezik mindenképpen jó hír és a kampány sikerét mutatja. Ugyanakkor az is látszik, hogy van még bőven teendő. A lakott lakások összértéke meghaladja a 120 ezer milliárd forintot, ezzel pedig a háztartások legjelentősebb vagyontárgyát képezik az ingatlanok.

Közel 200 éves lakás és társai

A Netrisk.hu adatai szerint a tudatosságot tekintve jelentős előrelépés történt, a két kampányban együtt 1 millió szerződés mozdulhatott meg, valamint az is egyértelmű, hogy a digitális csatornák a korábbi időszakhoz képest népszerűbbé váltak a lakásbiztosítási piacon.  Bár a hivatalos jegybanki adatok azt mutatják, hogy idén a tavalyinál kevesebb új kötést hozott a kampány, a Netrisk.hu ennek ellenére idén márciusban 5,2 százalékkal több lakásbiztosítást értékesített.

Az idei kampányban az átlagdíj közel 38 ezer forint lett, ami 5 százalékos emelkedésnek felel meg éves szinten. Családi házak esetében ez 45 ezer forintra, lakásoknál pedig 22 ezer forintra rúg. A Netrisknél történt váltások 70 százaléka családi házra, a 30 százaléka pedig a lakásokra kötött biztosítás volt.  Tehát a családi házban élők váltottak inkább, ennek oka, hogy egyrészt több családi ház van Magyarországon, illetve a családi házak átlagos biztosítási díja magasabb.

Biztosítót a tulajdonosok 77 százaléka váltott, 23 százalék pedig a meglévő biztosítójánál kötötte újra a szerződését a kampány alatt. A legtöbben az Allianznál, a KÖBE-nél és a Groupamánál kötöttek új lakásbiztosítást. A lakásbiztosítások esetében a díj mellett a szolgáltatás minősége is kiemelten fontos, a kalkulálók többsége úgy tudta elérni a díjcsökkenést. hogy közben növelték a számukra elérhető szolgáltatások körét és aktualizálták azt is, hogy hány millió forintra biztosítják az ingatlanjukat.

A Netrisknél az ügyfelek átlagosan 72 millió forintra biztosították ingatlanjukat, ez valamivel magasabb érték mint a hivatalos jegybanki adatokban szereplő 66 millió forintos országos átlag.

Ennél azonban voltak jóval drágább ingatlanok is. A legdrágább új lakásbiztosítással rendelkező családi ház esetében a biztosítási összeg 600 millió forint, a legmagasabb értékű lakásé pedig 300 millió forint volt. A legidősebb lakóingatlan 1830-ban épült, tehát a kétszázadik szülinapjára készül. A legkisebb lakás, amelyre új biztosítást kötöttek 15 négyzetméteres, a legnagyobb pedig 314 négyzetméteres volt az idei kampányban. A legkisebb háznál 24, a legnagyobbnál pedig 924 négyzetméterről volt szó.

A különbségek természetesen a díjakban is megmutatkoznak. A lakásokra kötött biztosítás esetében 139 ezer forint volt a legmagasabb éves díj, a családi házaknál pedig 408 ezer forintos összeg vitte a prímet.

Plüssmackóra is alig telik abból, amit az állami gyermek balesetbiztosítás térít

Az általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosítás összege idén sem emelkedett, és már több mint két évtizede változatlan. Csonttörés vagy 10 százalék alatti rokkantság esetén alig 3 ezer forintot térít a biztosítás, amely a mai világban még egy plüssjátékra vagy egy pizzára sem elég. Valódi védelmet a privát balesetbiztosítások nyújtanak.
2025. 04. 26. 03:00
Megosztás:

A nyugdíjhoz nincsenek meg az éveid? Akkor vásárolhatsz magadnak ennyiért!

Szolgálati idő vásárlása nyugdíjcélból – Kinek és hogyan lehetséges? Mik a feltételei és mennyibe kerül? Ezt a témát járjuk most körbe érthetően cikkünkben.
2025. 04. 26. 02:00
Megosztás:

Nostradamus jóslata a III. világháborúról – Beteljesülhet a végzetes prófécia?

Nostradamus a próféta, aki előre látta a nagy világégéseket. Kevés név övez akkora rejtélyt és figyelmet, mint Nostradamus, a 16. századi francia orvos és asztrológus, akit sokan a világtörténelem legnagyobb jövendőmondójának tartanak.
2025. 04. 26. 01:00
Megosztás:

Zsibbadás a végtagokban - figyelmeztetés, amit nem érdemes félvállról venni

Egy kellemetlen bizsergés a kézben elsőre talán nem tűnik komoly problémának. Sokan elintézik egy legyintéssel, főleg ha a tünet pár perc után magától elmúlik. De mi történik, ha ez a zsibbadás rendszeresen visszatér, zavarja a munkát?
2025. 04. 26. 00:01
Megosztás:

Jó eredmény és megemelt eredményvárakozás az AbbVie-tól

Az AbbVie részvényei 3,6 százalékkal emelkedtek a nyitás előtti kereskedésben, miután a gyógyszergyártó közzétette negyedéves eredményét.
2025. 04. 25. 23:00
Megosztás:

Szintet lép a tőzsdén a Goodwill Pharma

A mai naptól a Budapesti Értéktőzsde Standard kategóriájában folytatódik a Goodwill Pharma Nyrt. részvényeivel a kereskedés. Az elsősorban gyógyszergyártással és -forgalmazással, valamint engedélyeztetéssel foglalkozó társaság 2022-ben debütált a BÉT középvállalatokat tömörítő Xtend piacán, a szintlépés ezáltal egy újabb fontos mérföldkövet jelent a cég életében.
2025. 04. 25. 22:00
Megosztás:

Erős pénzügyi teljesítmény után új szintre léphet a tőkepiacon a VERTIKAL Group

Közel 21 milliárd forintos árbevétellel és mintegy 2,8 milliárd forint EBITDA-val zárta a 2024-es pénzügyi évet a Budapesti Értéktőzsde Xtend platformján jegyzett VERTIKAL Group Nyrt. – áll a közgyűlés által elfogadott éves üzleti jelentésben. A társaság 2025. április 25-én tartotta meg éves rendes közgyűlését, amelynek keretében a részvényesek elfogadták a VERTIKAL igazgatóságának azon javaslatát, hogy az adózott eredmény – a tervezett növekedési célokkal összhangban – eredménytartalékba kerüljön, és megkezdődhet a Standard piacra lépés előkészítése is.
2025. 04. 25. 21:00
Megosztás:

Történelme legsikeresebb évét zárta tavaly az OTP Bank

Az OTP történelmének legsikeresebb évét zárta 2024-ben, a bank kiemelkedő jövedelmezőséget ért el, tőkehelyzete rendkívül stabil, a régióban piacvezető - mondta a bank elnök-vezérigazgatója a társaság éves közgyűlésén, pénteken Budapesten.
2025. 04. 25. 20:00
Megosztás:

Polygon vezér: A DeFi-nek meg kell szabadulnia a hype-tól, ha túl akarja élni

A decentralizált pénzügyek (DeFi) szektora az elmúlt években gyors növekedésen ment keresztül – de vajon fenntartható ez a tempó? A Polygon Labs vezérigazgatója, Marc Boiron szerint nem. Egy exkluzív interjúban kemény kritikát fogalmazott meg a DeFi jelenlegi gyakorlatáról, és irányt mutatott egy hosszú távon is életképes jövő felé.
2025. 04. 25. 19:30
Megosztás:

A megbízható adózókat kell támogatni – ismét összeült a Fenntartható Gazdaságfehéredésért Felelős Bizottság

A 2025-ös év a vállalkozások éve, ezért fontos olyan minősítési rendszer fenntartása, amely a rendesen adózó, vagyis jogkövető vállalkozások számára érdemi kedvezményeket és előnyöket biztosít – emelte ki Gerlaki Bence államtitkár, a bizottság elnöke. Mint mondta, további cél az, hogy a NAV-nál rendelkezésre álló adatvagyon minél hatékonyabban felhasználásra kerüljön egy még igazságosabb rendszer kialakítása érdekében.
2025. 04. 25. 18:30
Megosztás:

Az előzetesnél hajszállal jobb eredményről számolt be a Gloster

A Gloster korrigált 2024-es pénzügyi kimutatása — ami figyelembe veszi a Systemfarmer Zrt. 2024.01.01. és 2024.08.15. közötti és a megszűnő tevékenységek eredményét is — némileg jobb lett, mint amit előzetesen közölt a társaság.
2025. 04. 25. 18:00
Megosztás:

Amerikai lépésre vár Kína - de mi lesz az?

Először az USA-nak kell eltörölnie az egyoldalú vámokat, és csak ezt követően lehet szó párbeszédről a kínai kereskedelmi miniszter szerint.
2025. 04. 25. 17:30
Megosztás:

A negatív kilátások a jó eredmény ellenére a mélybe küldték az Intel részvényeket

Az Intel részvényei 4,9 százalékkal estek piaczárás után, miután a chipgyártó a vámokkal kapcsolatos bizonytalanságra hivatkozva a vártnál gyengébb bevételi előrejelzést adott a második negyedévre.
2025. 04. 25. 17:00
Megosztás:

Az erős marzsoknak köszönhetően jó eredmény az Alphabettől

Az Alphabet, részvényei 4,6 százalékkal emelkedtek a csütörtöki zárás utáni kereskedésben, mivel a cég első negyedéves eredménye felülmúlta a várakozásokat.
2025. 04. 25. 16:30
Megosztás:

Egy gondolat bánt engemet … Baj lehet a tőzsdéken

Na persze nem az, ami Petőfit bántotta, hanem az, hogy pl. a gazdasági politikai bizonytalanság indexe szerint a kockázatok olyan mértékben növekedtek, mint 2008-ban vagy éppen 2020-ban a Covid idején.
2025. 04. 25. 16:00
Megosztás:

Bezuhanó amerikai lakásértékesítések

Márciusban évesített szinten mindössze 4,02 millió használt lakást értékesítettek az USA-ban, ami 250 ezres visszaesés az előző hónaphoz képest.
2025. 04. 25. 15:30
Megosztás:

SUI árfolyam elemzés: SUI kriptovaluta ár előrejelzés technikai indikátorokkal

A SUI kriptovaluta az utóbbi hetekben meredek árfolyamemelkedésen ment keresztül, amely felkeltette a kripto befektetők figyelmét világszerte. Ebben a SUI árfolyam elemzésben áttekintjük a legfrissebb technikai adatokat, indikátorokat, támasz- és ellenállási szinteket, és megvizsgáljuk, hogy érdemes-e most beszállni, eladni vagy kivárni. A cikk végén konkrét előrejelzést is adunk rövid, közép és hosszú távra.
2025. 04. 25. 15:00
Megosztás:

Összefogás a magyar állattenyésztésért – A Nemzetgazdasági Minisztérium célzott intézkedésekkel segíti a gazdákat

A magyar állattenyésztés a nemzetgazdaság szempontjából kiemelt fontosságú ágazat, amely több ezer vidéki család megélhetését biztosítja, és kulcsszerepet játszik a hazai élelmiszerellátásban.
2025. 04. 25. 14:30
Megosztás:

Czomba Sándor: A magyar foglalkoztatottság továbbra is Európa élmezőnyéhez tartozik

A Központi Statisztikai Hivatal adatai alapján 2025 márciusában több mint 4,7 millióan dolgoztak Magyarországon, az első negyedévben összességében 7 ezer fős éves foglalkoztatás- bővülés volt tapasztalható. A foglalkoztatottak száma kiemelkedő, miközben a munkanélküliség mértéke változatlanul az európai uniós átlag alatt van, így hazánk – a foglalkoztatottsági adatok tekintetében – továbbra is Európa élmezőnyéhez tartozik.
2025. 04. 25. 14:00
Megosztás:

Két pert is megnyert az NMHH az RTL-lel szemben

Két ügyben is pert nyert a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa az M-RTL Zrt.-vel szemben. Az RTL médiaszolgáltatója egyrészt a Reggeli című műsorszám 2023. október 25-i adása miatt kiszabott hárommilliós, másrészt a 2023. november 5-én 19 óra 29 perces kezdettel sugárzott Sztárbox miatt kirótt tízmilliós bírság, valamint a jogsértésekről szóló közlemények közzétételére vonatkozó kötelezés jogszerűségét vitatta - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága pénteken az MTI-vel.
2025. 04. 25. 13:00
Megosztás: