Egyre több magyar vásárol ingatlant Dubajban - de minek?

75 millió forintból privát medencés garzont lehet vásárolni. Dinamikusan növekszik Dubaj népszerűsége a külföldi ingatlan befektetők körében, ami alól a magyarok sem képeznek kivételt.

Egyre több magyar vásárol ingatlant Dubajban - de minek?

Az Egyesült Arab Emírségek második legnépesebb városában alig magasabbak a négyzetméterárak, mint Budapesten, átszámítva 70-75 millió forintért pedig olyan újépítésű garzont is lehet már venni, aminek privát medence van a teraszán.

Bencsik Tamás, a Livin Experts ügyvezető-társtulajdonosa rámutatott, az adómentesen kiadható és eladható dubaji lakások kiváló lehetőséget nyújtanak mindazok számára, akik megbízható, dollár alapú befektetést keresnek.

2022-ben több mint 122,658 ingatlan adásvételt regisztráltak Dubajban, miközben egész Magyarországon mindössze 15%-al több ingatlan cserélt gazdát a vizsgált időszakban. Csak 2023-ban január 1 és július 31. között 95,624 ingatlan adás-vétel történt Dubajban.

A világ üzleti központjának számító luxus nagyváros ingatlanpiacának lendülete ráadásul láthatóan csak fokozódott 2023-ban és az árak már meghaladják a járvány előtti szintet.

Bencsik Tamás, a dubaji ingatlanpiacon tevékenykedő Livin Experts ügyvezető-társtulajdonosa elmondta, tévhit, hogy kizárólag a nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek fordulnak az Egyesült Arab Emírségek egyik központja felé, hiszen az árak a középosztálybeli magyarok számára is elérhető közelségben vannak.

„Egyértelmű trenddé vált, hogy a megrekkenő magyar ingatlanpiacról kivonják a tőkét a befektetők és külföld felé kacsintgatnak, Dubaj pedig az egyik legfelkapottabb célpont ilyen tekintetben. Miközben hazánkban egyes előrejelzések szerint egy évtizedig is eltarthat, mire a piac talpra áll, addig Dubaj ingatlanfejlesztései nem gyökereztek földbe, sőt, ezek a projektek népszerűbbek, mint valaha” – magyarázta.

Mint mondta, magyar fejjel döbbenetes ezt hallani, de kint gyakorlatilag az összes újépítésű ingatlan tervezőasztalról kel el, rekordgyorsaság alatt. Egy felkapottabb ingatlanfejlesztő még csak tervezés alatt álló, 300 lakásos toronyházának minden szeglete két nap alatt megy el akkor is, ha csak 3-4 év múlva lesz kész az ingatlan.

Nincsenek rejtett költségek, a bevétel adómentes

Dubrajra gondolva a legtöbb embernek a luxus és a drágaság jut eszébe, de az ingatlanpiacon az utóbbi egyáltalán nem érvényesül, sőt, Budapest belvárosának árszintjéhez rendkívül közel lehet már lakásokhoz jutni.

Omar Abdelrehim, a Livin Experts ügyvezető-társtulajdonosa példaként említette, hogy egy 35-38 négyzetméteres stúdiólakást az erkélyen privát medencével már 700-750 ezer dirhamért meg lehet venni, ami mostani árfolyamon átszámítva 70-75 millió forint, amit ráadásul az építkezés alatt, több év alatt, részletekben kell csak kifizetni. Ennyi pénzért pedig Magyarország fővárosának szívében sem lehet sokkal nagyobb alapterületű, jó paraméterekkel rendelkező ingatlant vásárolni jelenleg.

„Dubajban 3.5 millióan élnek, de a népesség évről évre 200-250 ezer fővel növekszik, ami nagy hajtóerő az ingatlanpiacnak. A lakásokat éves szerződéssel vagy úgymond nyaralóként lehet üzemeltetni, akár Airbnb-n, akár más platformon keresztül. Az ebből szerzett jövedelem pedig a duplája is lehet annak, amit Magyarországon egy albérlet termel” – mutatott rá.

Hozzátette, hatalmas előnye még a legek városának, hogy a bérleményből származó bevétel teljesen adómentes, és ha a tulajdonos a későbbiekben eladná a lakását, az értéknövekedés után sem kell adóznia. Ráadásul aki Dubajban vesz ingatlant, az megteremti magának a lehetőséget, hogy évente egy-két hetet vagy hónapot eltöltsön itt. Fontos megemlíteni, hogy a Dubajban értékesített ingatlanok többsége freehold, ami azt jelenti, hogy külföldiek is örökre vásárolhatják meg, nem pedig csak 100 évre, ahogyan arról többen tévesen vélekednek.

A Livin Experts szeptember 15-én és 16-án kétnapos roadshow-t szervez a budapesti Ritz-Carltonban, ahol kétórás etapokban mutatják be a dubaji ingatlanpiacot az érdeklődőknek. A helyszínen személyes konzultációra is lehetőség lesz, sőt, akár konkrét projekteket is tudnak ajánlani a szakértők a potenciális befektetőknek. Az érdeklődők a cég weboldalán tudnak regisztrálni az eseményre.

Folytatódott a korrekció a BÉT-en

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 926,76 pontos, 0,69 százalékos csökkenéssel 133 872,25 ponton zárt pénteken.
2026. 04. 24. 19:00
Megosztás:

Meglepetést okozott Magyar Péter bejelentése: ő lesz az új oktatási miniszter

Lannert Juditot kérte fel gyermek- és oktatásügyi miniszternek Magyar Péter; a miniszterjelölt a leendő kormányfővel folyatott, a Facebookon pénteken közzétett beszélgetésben szemléletváltást ígért az oktatásban, és új nemzeti alaptanterv bevezetéséről, a tankötelezettség korhatárának 18 évre való emeléséről és a felsőoktatási alapítványi modell felülvizsgálatáról is beszélt.
2026. 04. 24. 18:00
Megosztás:

A lakáspiac kettészakad: egyes otthonok felértékelődnek, mások lemaradnak

Az ingatlanpiaci változásokat a piac ritkán azonnali eseményekre reagálva árazza be. Sokkal inkább a gazdasági környezet alakulása, a finanszírozási feltételek, a beruházási aktivitás és a kínálat alkalmazkodóképessége határozza meg az árakat. Éppen ezért a valódi kérdés ma nem az, hogy általános drágulás következik-e, hanem az, hogy milyen irányban és milyen mértékben differenciálódik a piac
2026. 04. 24. 17:30
Megosztás:

Oroszország új kriptotörvénye: az XRP és a digitális eszközök jogi státuszt kapnak

Fordulóponthoz érkezhet a kriptoszektor: Oroszország egy új törvényjavaslattal hivatalosan is tulajdonként (property) ismerné el a kriptovalutákat, köztük az XRP-t. A lépés nemcsak jogi keretet adna a digitális eszközöknek, hanem új lendületet is adhat a határokon átnyúló fizetések piacának.
2026. 04. 24. 17:00
Megosztás:

Külföldön élők tízezrei figyelik a magyar lakáspiac alakulását – Mire készülnek?

A közelmúltban lezajlott választás nemcsak a hazai közéletet mozgatta meg, hanem a nemzetközi figyelmet is Magyarországra irányította. Sokan arra számítottak, hogy a külföldön élő magyarok aktivitása az ingatlanpiaci keresésekben is megugrik. De vajon tényleg többen kezdtek lakáskeresésbe külföldről? Mely országokból érdeklődnek a legtöbben a magyar lakáspiac iránt? A zenga.hu legújabb elemzésében ezt vizsgálta meg.
2026. 04. 24. 16:30
Megosztás:

Új Igazgatótanácsi taggal folytatja tovább az AKKO Invest a növekedést

Megtartotta éves rendes közgyűlését az AKKO Invest, amelyen új Igazgatótanácsi és Auditbizottsági tagok választása mellett a részvényesek elfogadták a társaság 2025-ös beszámolóját is.
2026. 04. 24. 16:00
Megosztás:

Tovább erősít a WHC Közép-Kelet Európában: központi ernyőmárka alá került az Adria-régió is

A komplex HR szolgáltatásokat biztosító WHC Csoport megkezdte külföldi leányvállalatainak integrációját központi ernyőmárkája alá: 2026 áprilisától WHC márkanévre váltanak az adriai régióban korábban akvizíció útján megszerzett és működtetett brandek. A nemzetközi arculat erősítésének ezen lépése kiegészíti egy mérföldkőnek számító hazai eredmény hivatalossá válását is: az OPTEN adatai szerint a 2026-os évet piacvezetőként kezdte meg a WHC Magyarország a kölcsönzötti állomány létszáma alapján.
2026. 04. 24. 15:30
Megosztás:

SHIB robbanás: 10 000 új tárca érkezett, miközben a Shibarium pörög

Új lendületet kapott a Shiba Inu ökoszisztéma: néhány nap alatt több mint 10 000 új wallet csatlakozott a hálózathoz, miközben a Shibarium aktivitása is történelmi szinteket ért el. A befektetők most azt figyelik, hogy ez a növekedés tartós árfolyam-emelkedést hozhat-e.
2026. 04. 24. 15:00
Megosztás:

Hazárdjáték két keréken: a robogók és az e-rollerek többsége továbbra is biztosítás nélkül közlekedik

Továbbra is riasztó mértékben hagyják figyelmen kívül az előírásokat a kgfb-re kötelezett robogók és e-rollerek tulajdonosai. A Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) becslése szerint a közel 700 ezer segédmotoros kerékpár 55-60 százaléka, míg az érintett mintegy 50 ezer roller 70-80 százaléka az előírt biztosítási fedezet nélkül vesz részt a forgalomban.
2026. 04. 24. 14:30
Megosztás:

Márciusban nőtt a foglalkoztatottság, csökkent a munkanélküliség

2026. márciusban 4 millió 646 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma a 15-74 év közötti munkaképes korú népesség körében, ami már látható elmozdulást jelent az év eleji többéves mélypontról. Egy hónap alatt mintegy 30 ezer fővel nőtt a foglalkoztatottak száma, a tavaly márciusi szinttől azonban még 55 ezerrel elmarad. A háromhavi trend is javult, de mérsékeltebb ütemben, 4,6 ezerrel 4 millió 627 ezer főre. A munkanélküliek száma márciusban 12 ezer fővel 219 ezerre mérséklődött. Mivel a gazdaságilak aktívak száma 18 ezerrel javult, ezek eredőjeként a havi munkanélküliségi ráta 4,5%-ot tett ki, ami kedvezőbb várakozásunknál és a piaci konszenzusnál is. A munkanélküliségi ráta január-március között 4,7%-on alakult.
2026. 04. 24. 14:00
Megosztás:

A Mantle 30 000 ETH-s mentőcsomagot javasol az Aave-nek az rsETH exploit után

Egy minden eddiginél súlyosabb DeFi incidens után a piac szereplői összefognak: a Mantle akár 30 000 ETH kölcsönnel segítené az Aave DAO-t, hogy kezelje az rsETH bridge feltöréséből származó több százmillió dolláros rossz adósságot. A történet nemcsak egy hackről szól, hanem arról is, hogyan reagál a decentralizált pénzügyi ökoszisztéma egy rendszerszintű sokkra.
2026. 04. 24. 13:30
Megosztás:

Innovatív termékek gyártásába kezdett a simontornyai családi vállalkozás

Az érdeklődők közel 90%-a egyedi vagy testreszabott megoldásokat keresett a Light+Building 2026 szakkiállításon, ahol a Simontornyán működő Simotrade Kft. első alkalommal vett részt kiállítóként. A frankfurti szakkiállítás a világ egyik legjelentősebb eseménye a világítástechnika és épületautomatizálás területén. Ez a megjelenés mérföldkő a vállalat életében: nemcsak a nemzetközi jelenlét erősítését szolgálta, hanem új stratégiai párbeszédeket indított el és irányt mutatott a jövőbeni gyártási fejlesztésekhez is, melynek eredményeképpen többek között akusztikus textilbe vont lámpatestek gyártásába kezd.
2026. 04. 24. 13:00
Megosztás:

Az ingatlanfejlesztők számára a kiszámítható környezet kulcsfontosságú

Az alakuló kormány gazdaságpolitikai irányai kapcsán a kiszámítható és stabil szabályozási környezet kialakulásában bízik, valamint a jövőbeni szakmai együttműködés fontosságát hangsúlyozta az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) pénteken az MTI kérdéseire válaszolva.
2026. 04. 24. 12:30
Megosztás:

Csaknem egymillióan már beadták az szja-bevallásukat

A május 20-i határidő előtt már egymillió adózó elintézte a bevallását. Pénteken a NAV Dózsa György úti ügyfélszolgálata 18 óráig lesz nyitva, az adótudatossági programok mellett a NAV szakértői segítenek az szja-bevallásokban is - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében az adóhivatal.
2026. 04. 24. 12:00
Megosztás:

Három éves mélyponton az átutalásos csalások: harmadával esett vissza a sikeres visszaélések száma

A banki csalások elleni védekezés új szintre lépett: hároméves mélypontra esett a sikeres átutalásos visszaélések száma, miközben a banki védelmi rendszerek látványosan erősödtek – minden 100 forintnyi támadott összegből már csak mintegy 40 forint válik tényleges ügyfélkárrá – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.
2026. 04. 24. 11:30
Megosztás:

Pénzszagú reggel a kriptopiacon: ezek a coinok robbantak a legnagyobbat 24 óra alatt

A kriptopiac világa néha olyan, mint egy kaszinó és egy technológiai forradalom furcsa keveréke – és ma reggel ismét sok befektető kávéja keserédes ízzel indult. Az elmúlt 24 óra legnagyobb nyertesei között olyan projektek bukkantak fel, amelyek nemcsak árfolyamban, hanem történetben is erősek. Sokan most újra felteszik a kérdést: vajon melyik lehet a következő legjobb kriptovaluta befektetés?
2026. 04. 24. 11:00
Megosztás:

A fejlett gazdaságokban enyhén, a régióban erősebben emelkedtek a kötvényhozamok

A Brent és a WTI határidős ára további 4%-ot ugrott csütörtökön, ezzel már sorban negyedik napja emelkednek a jegyzések számottevő mértékben, tovább fűtve az inflációs félelmeket.
2026. 04. 24. 10:30
Megosztás:

Lefelé vették az irányt az amerikai indexek

A szerdai emelkedés egy részét visszaadták a Wall Street-i indexek. Az S&P 500 és a Dow Jones 0,4%-kal, a Nasdaq Composite 0,9%-kal csökkent. Az eddigi gyorsjelentési szezon összességében erős volt: a csütörtök reggelig jelentő vállalatok kb. 80%-a felülmúlta az elemzői várakozásokat.
2026. 04. 24. 10:00
Megosztás:

Felemás hírek mellett közel stagnált a páneurópai STOXX 600

A gyenge BMI adatok, az amerikai-iráni tárgyalások megakadása és az inkább kedvezőnek mondható vállalati eredmények együttese mellett gyakorlatilag stagnált a STOXX 600. A DAX és az FTSE 100 0,2%-kal csökkent, míg a CAC 40 0,9%-ot erősödött.
2026. 04. 24. 09:30
Megosztás:

A bizonytalan közel-keleti helyzet árnyékában emelkedtek az olajárak

Továbbra sem látszik érdemi előrelépés a közel-keleti konfliktusban.
2026. 04. 24. 09:00
Megosztás: