Elindult a MÁV-Volán-csoport EMMA elnevezésű egységes utazástervezője

Tesztüzemben megkezdte működését szerdán a MÁV-Volán-csoport EMMA (Egységes Menetrend Magyarországon) elnevezésű utazástervezője.

Elindult a MÁV-Volán-csoport EMMA elnevezésű egységes utazástervezője

Az EMMA az első olyan, integrált utazástervező platform Magyarországon, mellyel nemcsak a hazai vasúti és autóbuszos menetrendek válnak elérhetővé, hanem a járatok valós idejű adatai is, ezáltal pedig gyorsan és megbízhatóan megtervezhető az utazás, ha az utas vonattal, autóbusszal, vagy ezek kombinációjával szeretne eljutni az úticéljába - hangzott el a MÁV Zrt. szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.

Hegyi Zsolt, a MÁV-Start Zrt. szolgáltatásfejlesztési és értékesítési vezérigazgató-helyettese elmondta: egy évtizede szakmai igény, másfél éve pedig egyértelmű politikai akarat is van arra, hogy a helyközi közlekedésben működő vállalatok által nyújtott szolgáltatások egy hálózattá álljanak össze és országosan is közös kötelékben nyújtsanak szolgáltatást.

Felidézte, hogy az ország- és vármegyebérletek tavalyi bevezetése jelentette az első lépést az egységes, integrált közösségi közlekedés útján, majd idén március 1-jétől egyszerűsítették, egységesítették és kiterjesztették a kedvezmény- és tarifarendszert.

Az integrált hálózat kialakítása érdekében tett újabb lépést jelenti az egységes menetrendi kereső, az EMMA megvalósulása - tette hozzá.

A menetrendi keresőbe 70 település közlekedési hálózata került be, ezzel alkalmassá vált arra, hogy Magyarország két tetszőleges pontja között megmutassa az eljutási lehetőségeket - ismertette Hegyi Zsolt.

A MÁV Zrt. írásos tájékoztatója szerint a közeljövőben megújuló MÁV-app és az ELVIRA platform után az EMMA a MÁV-Volán-csoport digitális portfóliójának legújabb tagja. A MÁV-Start, a GYSEV, a MÁV-HÉV és a Volánbusz helyközi járatai mellett az egyes helyi járatok menetrendi és valós idejű, forgalmi adatait egyaránt megjelenítő szolgáltatás az emma.mav.hu weboldalon érhető el.

Az EMMA célja, hogy teljes útvonaltervet javasoljon a felhasználóknak belföldön két tetszőleges pont között vonattal, HÉV-vel, helyközi autóbusszal vagy a Szeged-Hódmezővásárhely közötti vasútvillamossal, valamint több mint 70 település helyi járataival (például BKK, DKV, MVK, SZKT, Volánbusz helyi járatok) egyaránt.

Felhívják a figyelmet arra, hogy az EMMA nem váltja ki a megszokott jegyértékesítési felületet, a megfelelő útvonal megtervezése és kiválasztása után egy gombnyomással az ELVIRA-ra (jegy.mav.hu oldalra) jutva vásárolható meg a vonatjegy.

Az éles tesztüzemből adódó tapasztalatok alapján a társaság dolgozik az EMMA funkcióinak továbbfejlesztésén, újabb települések integrálásán is.

A széleskörű véleménygyűjtés érdekében az észrevételeket már most is fogadják az eszrevetel@mav-start.hu e-mail címen.

Gyengült kissé a forint kedden

Gyengült kissé a forint kedden az euró és a dollár ellenében a bankközi piacon, svájci frankban a jegyzése viszont alig változott a kora reggeli álláshoz képest.
2026. 01. 06. 19:30
Megosztás:

A GVH összesen 22 millió forint bírságot szabott ki a Rondogo honlapot működtető cseh cégre

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen 22 millió forint bírságot szabott ki a Rondogo honlapot működtető cseh cégre - közölte a hatóság kedden az MTI-vel.
2026. 01. 06. 19:00
Megosztás:

Közel 33 ezer új ETH a semmiből? – Gyanú árnyékolja be a Bitmine bejelentését

Újabb nagyszabású bejelentés borzolta fel a kriptovaluta piacot: a Bitmine Immersion Technologies állítólag közel 33 ezer darab ETH-t (Ethereumot) szerzett be, ezzel állítólagos eszközállományát 14,2 milliárd dollárra növelve. A hír azonban nem megerősített forrásokon alapul, és az iparági szereplők joggal kezdtek aggódni: vajon mennyire megalapozott a bejelentés – és mit jelenthet ez az Ethereum piacára nézve?
2026. 01. 06. 18:30
Megosztás:

Teljes kapacitással dolgoznak a közútkezelők, a katasztrófavédelem, a mentők és a hatóságok a havazás miatt

Az áram-, a gáz-, a víz- és a szemétszállítási szolgáltatások megfelelően működnek, sehol sincs fennakadás, elzárt település nincs az országban és lezárt út sincs- jelentette ki az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője keddi budapesti sajtótájékoztatóján, amelyen arról is beszámolt, hogy reggel Pintér Sándor belügyminiszter vezetésével az operatív törzs megtartotta első ülését.
2026. 01. 06. 18:00
Megosztás:

Hyperliquid berobbant: napi 32 milliárd dolláros forgalommal tarol a kriptotőzsde

2025-ben új sztár született a kriptovaluta tőzsdék világában: a Hyperliquid nevű platform lenyűgöző számokat produkált, amelyekkel már nemcsak az új szereplők között számít jelentősnek, hanem a legnagyobb kriptokereskedési felületek között is helyet követel magának. Az elmúlt 24 órában elért 32 milliárd dolláros forgalom, a 16 milliárd dolláros nyitott pozícióállomány és az immár 1,4 millió felhasználó egyértelműen azt mutatják: a Hyperliquid most már tényező a globális kriptopiacon.
2026. 01. 06. 17:30
Megosztás:

Novemberben is folytatódott a hitelpiac menetelése: újabb történelmi csúcs született

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss adatai alapján elmondható, hogy tavaly novemberben újabb történelmi csúcsot döntött a magyarországi lakáshitelpiac, ahol a háztartások által újonnan felvett lakáscélú hitelek szerződéseinek összege megközelítette a 274 milliárd forintot. Az ugyancsak kiemelkedő, októberi eredményhez képest megfigyelhető növekedés egyértelműen az Otthon Start Program lakáshitelének további térnyerésével magyarázható, ugyanis a piaci lakáshitelek új szerződéses összege még némileg csökkent is novemberben – írja közleményében a Bank360.
2026. 01. 06. 16:30
Megosztás:

Tíz éve még magányos mesterek, ma már tízezren alakítják együtt a szakma jövőjét

Az építőiparban sokáig az egyéni küzdelem volt az alapértelmezett működés: szakemberek, akik egyedül hajtották a munkát, tárgyaltak, tanultak, fejlődtek – ha tudtak. Mára azonban egy új működésmód rajzolódik ki. Egyre többen ismerik fel, hogy hasonló szakemberek egy közösségben lenni hatékonyabb. A Magyar Építőipari Szakemberek Közössége (Szakemberközösség) folyamatos, intenzív növekedése nemcsak sikeres szakmai program, hanem egy mélyebb szemléletváltás tünete.
2026. 01. 06. 16:00
Megosztás:

Mire költik a munkáshitelt a fiatalok és hol tartanak a személyi kölcsönök?

A K&H-nál felvett személyi kölcsönök átlagösszege 2025-re 2,4 millió forintra emelkedett a tavalyi 1,6 millió forintról, vagyis egy év alatt mintegy 50 százalékkal nőtt az átlagosan felvett hitelösszeg. Az idei év másik fontos újdonsága az idén januárban bevezetett, állami kamattámogatással, bizonyos életkor alatti fiatalok számára elérhető munkáshitel, amelynek átlagos összege a pénzintézetnél 3,94 millió forint, ami lényegében megegyezik a munkáshitel 4 millió forintos felső korlátjával. A munkáshitelek átlagos futamideje 9,7 év, jellemzően 10 éves konstrukciókkal, a leggyakoribb felhasználási célok pedig az ingatlancélú kiadások – például felújítás, korszerűsítés vagy önerő kiegészítése –, az autóvásárlás és a korábbi hitelek refinanszírozása.
2026. 01. 06. 15:30
Megosztás:

2025 decemberében újra élénkülni kezdett az ingatlanpiac

Tavaly decemberben újra élénkülni kezdett az ingatlanpiac, így országosan 9646 lakóingatlan cserélt gazdát, ami az előző hónaphoz viszonyítva 1,5 százalékos növekedés, éves összevetésben viszont 5,7 százalékos csökkenés - közölte saját adatain alapuló becslése szerint a Duna House kedden az MTI-vel.
2026. 01. 06. 15:30
Megosztás:

A Bitget minden felhasználó számára megnyitja a TradFi kereskedést a rekordokat döntő béta iránti kereslet után

A Bitget, a világ legnagyobb Universal Exchange-e (UEX), hivatalosan is megnyitotta TradFi kereskedési csomagját minden felhasználó előtt, miután a privát béta szakasz elsöprő érdeklődést váltott ki, és kiemelkedő kereskedési aktivitást hozott az arany, a devizapiac (forex) és a globális makrogazdasági eszközök terén.
2026. 01. 06. 14:30
Megosztás:

Nincs megállás: novemberben is tarolt az Otthon Start hitel

Újabb csúcsra, 274 milliárd forintra emelkedett novemberre az új lakáshitel-szerződések összege, ami egyértelműen az Otthon Start hitel berobbanásának köszönhető – hívja fel a figyelmet Fülöp Norbert Attila, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A személyi kölcsönök iránt szintén nagyon erős az érdeklődés, a január óra elérhető munkáshitel iránti kereslet viszont eddigi mélypontjára zuhant a tizenegyedik hónapban.
2026. 01. 06. 13:30
Megosztás:

Készpénzállományok kerülhetnek a NAV fókuszába a kkv-knál 2026-tól

A kis- és középvállalkozások mérlegében kimutatott készpénzállományok kerülhetnek az adóhatósági ellenőrzések fókuszába 2026-tól – értesült piaci és szakmai forrásokból az MTI.
2026. 01. 06. 12:30
Megosztás:

Betonelemekkel gyorsítanák a lakásépítést

A magyar építőipart sújtó szakemberhiányra előregyártott betontechnológiával kínál megoldást a Prefab.
2026. 01. 06. 12:00
Megosztás:

Novemberben 121 millió euró volt a termék-külkereskedelmi hiány

Novemberben 121 millió euró volt a termék-külkereskedelmi hiány, a kivitel volumene 8,6 százalékkal alacsonyabb, a behozatalé 3,8 százalékkal magasabb volt az előző év azonos időszakinál - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 01. 06. 11:30
Megosztás:

A GDP-arányos hiány 2025. harmadik negyedévben 4,2, az első három negyedévben összesen 1,9 százalékos volt

A kormányzati szektor harmadik negyedévi hiánya 909 milliárd forint volt, a GDP 4,2 százaléka. Az egyenleg 95 milliárd forinttal, 0,2 százalékponttal kedvezőtlenebb az egy évvel korábbinál - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 01. 06. 11:00
Megosztás:

Önkéntesek, rabok segítettek a hóeltakarításban Erdélyben

Önkéntesek, rabok is segítettek a hóeltakarításban egyes erdélyi városokban az utóbbi napok heves havazásai után. Fehér megyében hétfőn este még mintegy tízezer háztartásban szünetelt az áramszolgáltatás.
2026. 01. 06. 10:30
Megosztás:

Lázár János: a vonatforgalomban nincs jelentős fennakadás

A vonatforgalomban nincs jelentős fennakadás a havazás miatt, de az autóbuszos közlekedést továbbra is nehezíti a hó - közölte az építési és közlekedési miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2026. 01. 06. 10:00
Megosztás:

Kedvező hangulatban indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén

Kedvező hangulatban indulhat a kereskedés kedden a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 2150,54 pontos, 1,94 százalékos emelkedéssel, új történelmi csúcson, 113 182,33 ponton zárt hétfőn.
2026. 01. 06. 09:30
Megosztás:

Az e-kereskedelem hazai vállalkozásait kívánja helyzetbe hozni a VOSZ új szekciója

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) stratégiai együttműködési szerződést írt alá 2025. december 16-án, amely a magyar digitális gazdaság fejlesztését szolgálja. A célok megvalósításához a VOSZ új szakmai szekciót hoz létre Digitális Kereskedelmi és Tranzakciós Ökoszisztéma Szekció néven.
2026. 01. 06. 09:00
Megosztás:

Félmilliárd forintból fejlesztik a csapadékvíz-elvezető rendszert Dévaványán

Félmilliárd forint uniós és hazai támogatásból fejlesztik a csapadékvíz-elvezető rendszert Dévaványán - közölte a Békés vármegyei város önkormányzata az MTI-vel.
2026. 01. 06. 08:00
Megosztás: