Előrehozott vásárlások jellemezték a fővárosi ingatlanpiacot az első negyedévben

Az első negyedévben az inflációval összefüggő aggodalmak, a zöldhitel-program keretének várható kifutása és az áprilisi választások előtti bizonytalanság előrehozott vásárlásokat generáltak a fővárosi ingatlanpiacon - közölte a Cordia lakóingatlan-fejlesztő pénteken az MTI-vel.

Előrehozott vásárlások jellemezték a fővárosi ingatlanpiacot az első negyedévben

A társaság elemzése szerint míg a 2017-2021-es időszak negyedéves átlagában a négylakásosnál nagyobb fővárosi projektekben 1710 újépítésű lakást értékesítettek, addig az idén az első három hónapban ez a szám meghaladta a kétezret. Ugyanakkor jelezték, hogy miközben az ukrajnai háború gazdasági hatásai és az emelkedő infláció a kínálati oldalt szűkítik tovább, addig a keresleti oldalt a nehezebben és drágábban elérhető hitelek fogják vissza.

Az év első három hónapjában eladott újépítésű lakások közül a Cordia 161-et értékesített, ezzel a budapesti piac 8 százalékát fedte le. Az értékesítésre kínált több mint 4000 fővárosi új lakásnak pedig 13 százalékát adta a vállalat, így megőrizte vezető pozícióját Budapesten - közölték.

A cég jelenleg Magyarországon 1275, Lengyelországban 872, Romániában 220, Spanyolországban és az Egyesült Királyságban pedig 118, illetve 18 lakás kivitelezését végzi. Ezen felül belföldön 4435, Lengyelországban 4607, Romániában 1678, Spanyolországban 139, az Egyesült Királyságban 557 lakás építése áll előkészítés alatt.

A Cordia a közép- és kelet-európai régióban az egyik legnagyobb lakóingatlan-fejlesztő és -befektető vállalatcsoport, amely jelen van Magyarország, Lengyelország és Románia újlakás-kínálati piacainak közép- és felső közép szegmensében, valamint egy pilotprojekttel Spanyolországban is képviselteti magát.

A társaság az elmúlt években megvásárolta a brit Blackswan Property ingatlanfejlesztő társaságot, a varsói tőzsdén jegyzett Polnord SA lengyel lakóingatlanfejlesztő vállalatot, továbbá a már tőzsdén jegyzett, a német bérlakás- és városrehabilitációs piacon aktív ARGO Properties N.V. holland társaság 15,9 százalékának is a tulajdonosa.

A Cordia tájékoztatása szerint a vállalatcsoport árbevétele tavaly 92,2 milliárd forintot tett ki, ami 35 százalékos növekedés 2020-hoz képest. Árbevételük Magyarországon 61 milliárd forint volt, Lengyelországban 22,8 milliárd forintnak, Romániában pedig 8,4 milliárd forintnak felelt meg. Az összesített, csoportszintű bruttó profit 25 milliárd forintot tett ki, míg egy évvel korábban ez 12,1 milliárd forint volt a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) közzétett adatok alapján

MVM: a rezsistop révén egyszeri, 30 százalékos kedvezmény biztosított a lakosságnak

Az MVM a januári rezsistopra vonatkozó kormánydöntést végrehajtva egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezményben részesíti a lakossági áram- és gázfelhasználókat - közölte a szolgáltató szombaton az MTI-vel.
2026. 01. 31. 17:00
Megosztás:

Pozitívra javította az olasz államadós-osztályzat kilátását az S&P

Felminősítés lehetőségére utaló pozitívra javította az eddigi stabilról Olaszország államadós-osztályzatának kilátását a Standard & Poor's pénzügyi szolgáltató csoport globális hitelminősítő részlege (S&P Global Ratings). A cég egyebek mellett azzal az előrejelzésével indokolta a lépést, hogy az olasz magánszektor a nemzetközi kereskedelmet terhelő folyamatos bizonytalanság ellenére továbbra is képes lesz folyómérleg-többletek elérésére, és ez kedvező az olasz gazdaság nettó külső hitelezői pozíciója szempontjából.
2026. 01. 31. 16:00
Megosztás:

Az Ethereum újraaktivál 100 millió dollárt a 2016-os DAO-hackből – biztonsági alap jön létre

Miért érdemes most figyelni az Ethereumra? Az Ethereum fejlesztői egy több mint tízéves sebet varrtak most be: újraaktiváltak 100 millió dollárnyi, régóta érintetlenül álló ETH-t, amely a hírhedt 2016-os DAO-hackhez köthető. A lépés nem spekulációt gerjeszt, hanem a hálózat érettségét és hosszú távú gondolkodását jelzi. Vajon ez egy új korszak kezdete az Ethereum történetében?
2026. 01. 31. 15:00
Megosztás:

Vitalik Buterin megszorításokat jelentett be az Ethereum Alapítványnál – piacreakció és stratégiai fordulat

2026. január 30-án Vitalik Buterin váratlan bejelentést tett az Ethereum jövőjével kapcsolatban: az Alapítvány „enyhe megszorítási időszakba” lép. A cél kettős – egyszerre biztosítani a merész technológiai fejlesztési terv végrehajtását, miközben hosszú távon fenntartható marad az Ethereum működése. A kriptoközösség nem maradt közömbös: a bejelentés után az ETH árfolyama több mint 6%-ot esett. Vajon mit jelent ez az új irány?
2026. 01. 31. 14:00
Megosztás:

Miért nem garantálja a Proof of Reserves a kriptotőzsdék megbízhatóságát?

Átláthatóság ≠ bizalom – A PoR-jelentések valódi értelmezése: a kriptotőzsdék egyre gyakrabban tesznek közzé Proof of Reserves (PoR) jelentéseket, azt sugallva, hogy ezzel bizonyítják a felhasználói eszközök biztos kezekben vannak. De vajon ez valóban elég a bizalomhoz? A válasz korántsem egyszerű.
2026. 01. 31. 13:00
Megosztás:

Belgium súlyos bűncselekményeknél megvonhatja az állampolgárságot

A belga szövetségi kormány és a képviselőház pénteken jóváhagyta azt a törvényjavaslatot, amely lehetővé teszi a belga állampolgárság megvonását azok esetében, akiket súlyos bűncselekmények - például emberölés, szexuális erőszak vagy szervezett bűnözés - miatt ítélnek el.
2026. 01. 31. 12:00
Megosztás:

Hiába duplázódik holnaptól az ingyenes készpénzfelvétel, sokan mégis elbukhatják!

Holnapról akár 340 000 forint készpénzt is fel lehet venni ingyen a magyarországi bankszámlákról, köszönhetően egy hatályba lépő jogszabályi változásnak. Mégis sokan fizetnek a készpénzfelvételért, aminek a BiztosDöntés.hu szakértői szerint számos oka lehet. Mindeközben a bankok maguk is számos kedvezményt kínálnak, ezek egy része ráadásul nem csak idehaza, hanem akár külföldön is ingyenes pénzfelvételt biztosít.
2026. 01. 31. 10:00
Megosztás:

Elhunyt Fenyő Miklós

Életének 79. évében elhunyt Fenyő Miklós énekes, dalszerző - közölték szombaton a zenész hivatalos Facebook-oldalán.
2026. 01. 31. 09:00
Megosztás:

Beköszöntött a mesterséges intelligencia által vezérelt zsarolóvírusok korszaka

Beköszöntött a mesterséges intelligencia által vezérelt zsarolóvírusok korszaka, az NFC-alapú (Near Field Communication - rövid hatótávolságú vezeték nélküli technológia) mobilos támadások száma 87 százalékkal nőtt, a zsarolóvírus-támadások áldozatainak száma pedig már 2025 vége előtt meghaladta a teljes 2024-es értéket, mintegy 40 százalékos éves szintű emelkedéssel - derült ki az ESET legújabb kiberfenyegetettségi jelentéséből (Threat Report H2 2025).
2026. 01. 31. 08:10
Megosztás:

2,8 százalékra csökkenti az Otthon Start kamatát az egyik pénzintézet

Fokozódik a bankok közötti verseny az otthon startos fiatalokért: az egyik nagy bankban már 2,8 százalék az új kamat, és érkeznek a további kedvezmények is - hívta fel a figyelmet a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára pénteken a Facebook-oldalán.
2026. 01. 31. 07:00
Megosztás:

Energiatárolási beruházásokról állapodott meg az ALTEO az STS Group tagvállalatával

Energiatároló beruházásokról állapodott meg az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. az STS Group tagvállalatával, a győri SMEGSolar Kft.-vel - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken közzétett tájékoztatásban.
2026. 01. 31. 06:00
Megosztás:

Kína feloldotta a brit parlamenti képviselők elleni szankciókat

Kína feloldotta a brit parlamenti képviselőkre öt évvel ezelőtt kirótt szankciókat - közölte pénteken Keir Starmer brit miniszterelnök. Az érintettek ugyanakkor közös közleményben tudatták, hogy nem veszik tudomásul a kínai döntést, és továbbra is kiállnak a kínai emberi jogi helyzetet bíráló álláspontjuk mellett, amely miatt Peking a szankciókat bevezette velük szemben.
2026. 01. 31. 05:00
Megosztás:

Több mint 25 milliárd forintnyi sikeres sima pénzkérést indítottak az OTP Bank ügyfelei

A qvik-szabványra épülő, NFC-vel vagy QR-kóddal működő, a lakossági ügyfelek részére elérhető szolgáltatást 2025 októberében vezette be az OTP Bank Magyarországon elsőként. A Pénzkérés simán célja egy régóta fennálló hétköznapi probléma kezelése volt: a pénzkérés sokak számára még ma is nehézkes, feszengéssel járó helyzet. A fejlesztésnek köszönhetően az ügyfelek gyorsan, egyszerűen és számlaszám vagy kedvezményezett nevének begépelése nélkül tudnak pénzt kérni.
2026. 01. 31. 04:00
Megosztás:

2026 – az az év, amikor a devizakockázat meghatározza a magyar KKV-k árrését

A magyar kis- és középvállalatok (KKV-k) új évbe lépnek különösen ingadozó EUR/HUF és USD/HUF árfolyamok mellett. 2025-ben a forint körülbelül 7%-kal erősödött az euróval, míg a dollárral szemben több mint 17%-kal, ami jól mutatta, hogy a fedezetlen szerződések még viszonylag kis árfolyam-ingadozások esetén is veszíthetnek értékükből HUF-ban. Gyakorlatban az EUR/HUF párnál a 10–20 forintos különbségek nagy exportvolumenek esetén jelentősen csökkenthetik a haszonkulcsot, ezért 2026-ban az aktív devizakockázat-kezelés már nem választás, hanem kötelezettség. A vállalkozók egyre világosabban látják, hogy a devizastratégiák hiánya valós veszélyt jelent az árrésre, miközben a régióbeli függőségek is egyre jelentősebbek. 2026 a magyar KKV-k számára a pénzügyi ellenálló képesség próbája lesz. Bár a gazdaság mérsékelt növekedést tart fenn, a vállalatok olyan környezetbe lépnek, ahol növekvő árfolyam-ingadozás, költségnyomás és nemzetközi kereskedelmi bizonytalanság jellemzi a piacot. Ebben a kontextusban a devizakockázat-kezelési döntések kulcsfontosságúvá válnak.
2026. 01. 31. 03:00
Megosztás:

Óraállítás 2026 tavasz - ennek a hírnek sokan nem fognak örülni!

Tavaszi óraállítás 2026-ban – Megint elvesznek tőlünk egy órát! De vajon meddig tart még ez az őrület?
2026. 01. 31. 02:00
Megosztás:

Lebuktatjuk a lottó-titkot - emiatt nem nyersz sose az 5-ös vagy a 6-os lottón!

A hatalmas – magyar és természetesen nemzetközi – lottóüzlet valójában egy nagyon egyszerű elvre épül: minél több szelvényt adnak el, annál nagyobb haszonra tesznek szert azok, akik ebben az üzletben érintettek. És hidd el, ez a nyereség nem a Kedves Olvasó zsebébe vándorol. Cikkünkben feltárjuk a hazai lottóipar működésének hátterét, és arra is ösztönzünk, hogy egy kicsit számolj utána a dolgoknak…
2026. 01. 31. 01:00
Megosztás:

Derült égből csap le az infarktus? Nem! Ma már előre jelezhető

Stressz és 24/7 túlterhelés: amit a rutin szűrések nem mutatnak ki – de az egyéni rizikótérkép felfedhet.
2026. 01. 31. 00:10
Megosztás:

Növelte bevételét a tavalyi, kihívásokkal teli üzleti évben a Bosch

Kismértékben növelte bevételét a tavalyi, kihívásokkal teli üzleti évben a Robert Bosch GmbH, a technológiák és szolgáltatások vezető nemzetközi szállítója - tájékoztatta a vállalat pénteken az MTI-t.
2026. 01. 30. 23:00
Megosztás:

Az eMAG megint megtévesztette a magyarokat, 235 milliós bírságot fizet

Több jogsértést is elkövetett az eMAG Magyarország Kft. – tárta fel a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). A romániai központú e-kereskedelmi cég több szempontból is tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott és nem megfelelően tájékoztatta a magyar vásárlókat. A GVH Versenytanácsa ezért 235 millió forint bírságot szabott ki a webáruházat működtető vállalkozásra. A cég elismerte a jogsértéseket és lemondott a jogorvoslati jogáról, így a kiszabott bírság biztosan befolyik a magyar központi költségvetésbe. Az eMAG nem először került a GVH látókörébe, a magyar nemzeti versenyhatóság korábban – árfeltüntetéssel kapcsolatos jogsértések miatt – már több alkalommal is megbírságolta a céget, illetve jogelődjeit.
2026. 01. 30. 22:00
Megosztás:

Solana árfolyam-előrejelzés: Kitörés küszöbén? A Dogecoin gyengül, miközben a Digitap előretör az új befizetési funkcióval

A közelmúltban a kereskedők a SOL esetleges árfolyam-kitörésére fókuszálnak, míg a Dogecoin árfolyama volatilitást mutatott. Yuna influenszer szerint a SOL akár 300 dollárig is emelkedhet, míg a BitGuru optimista a DOGE növekedési lehetőségeit illetően. Bár sokakat izgatnak ezek a „legjobb altcoin-vásárlási lehetőségek”, sokan más projektek felé is fordulnak.
2026. 01. 30. 21:00
Megosztás: