Félidőhöz ért a lakásbiztosítási kampány

Félidőben jár az idei lakásbiztosítási kampány: a Netrisknél 18 százalékkal többen kötöttek eddig lakásbiztosítást, mint egy évvel korábban március közepéig. Az átlagdíj pedig közel 37 ezer forint, ami a tavalyi kampányhoz képest 2 százalékos növekedést jelent. Az eddigi adatok szerint Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén és Fejér vármegyében a legaktívabbak a lakóingatlan-tulajdonosok.

Félidőhöz ért a lakásbiztosítási kampány

Félidejéhez érkezett az idei lakásbiztosítási kampány, amely lehetőséget ad minden lakóingatlan-tulajdonosnak és -bérlőnek arra, hogy egyéb kötelezettség nélkül új szerződést kössön. A Netrisk összeállítása szerint a lehetőséggel többen élnek, mint tavaly: a kampányban 18 százalékkal több új lakásbiztosítási szerződést kötöttek a Netrisknél mint tavaly március közepéig.

37 ezer kontra 66 ezer forint

Már a tavalyi és az idei kampányban is látszott, hogy érdemes átnézni a biztosítók kínálatát, mert jelentős megtakarítást lehet elérni egy új lakásbiztosítással, illetve fontos az is, hogy a szolgáltatási paletta is szélesebb lehet az új biztosításoknál.

„Az idei kampányban az újonnan megkötött lakásbiztosítások átlagdíja nem éri el a 37 ezer forintot, ami 2 százalékos áremelkedésnek felel meg. Ez pedig az infláció szintjét sem éri el, és messze elmarad a piaci átlagoktól. A Magyar Nemzeti Bank lakásbiztosítási elemzésében szereplő adatok szerint ugyanis a múlt év végén a teljeskörű lakásbiztosítások átlagdíja 66 ezer forint volt, ami 17 százalékos növekedést jelent éves szinten” – mondta Besnyő Márton, a Netrisk ügyvezető igazgatója.

A szakember hozzátette, hogy napi szinten is jelentős mozgások láthatóak a biztosítók versenyében. Az egyik vezető biztosító átlagos díja például 13 százalékkal csökkent az elmúlt napokban a kampány elejéhez képest, amivel rögtön át is vette a vezetést az értékesített szerződések számában.

A többség másik biztosítót választott

A Netrisk adataiból kiderül az is, hogy a családház-tulajdonosok továbbra is aktívabbak. A kampányrajt óta a Netrisknél megkötött új lakásbiztosítások 69 százalékát ugyanis családi házra kötötték, a fennmaradó 31 százalékot adták a lakások. 

A kampányban egyébként a családi házak esetében az átlagdíj közel 44 ezer forint volt az első két hét adatai alapján, a lakások esetében pedig megközelítette a 22 ezer forintot. A legtöbben Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén és Fejér vármegyében kötöttek biztosítást eddig. Szintén pozitívum, hogy a Netrisken összességében 74 millió forintos ingatlan biztosítási összegre kötnek biztosítást az ügyfelek, míg a Magyar Nemzeti Bank adatai szerit az országos átlag 66 millió forint.

A lakásbiztosítást váltók közül a többség, 76 százalék másik biztosítónál kötötte újra a biztosítását, míg 24 százalék a meglévő biztosítójánál választott új konstrukciót. 

Érdemes megnézni a kínálatot

A Netrisk felhívja a figyelmet arra is, hogy Magyarországon még mindig sok olyan ingatlan van, amelyeket régi, elavult biztosítás véd, ám ezeknek az ingatlanoknak azóta jelentősen megnőtt az értékük. Az alulbiztosítottság pedig komoly kockázatot jelent: ha a biztosított ingatlan valódi, úgynevezett újjáépítési értéke meghaladja a biztosításban szereplő maximális összeget, akkor baj esetén ez jelentős, akár több millió forintos veszteséget is okozhat. 

A KSH adatai szerint az elmúlt 4 évben 67 százalékkal nőttek az építési költségek, azaz évente átlagosan közel 15 százalékkal kellett volna emelni ingatlan értékét a lakásbiztosításunkban. A Netrisk 20 év feletti internetezők körében végzett kutatásából azonban kiderült, hogy a tulajdonosok több mint fele 3 évnél régebben nyúlt hozzá az otthonbiztosításához.

A Netrisk szerint annak is érdemes átnéznie a kínálatot, aki nemrég kötött lakásbiztosítást és elégedett azzal. A kampányajánlatokat érdemes megversenyeztetnie, mert könnyen lehet, hogy jobbat talál. A kalkuláció során érdemes odafigyelni arra is, hogy éves fizetési ütemmel, és átutalásos vagy bankkártyás fizetéssel kaphatják az érintettek a legkedvezőbb díjakat. Az ügyfelek tudatosságát mutatja, hogy a kártyás fizetés aránya megduplázódott tavaly óta, és elérte a 22 százalékot.

Drágul a kőolaj, mínuszban az ázsiai börzék, erősödik a forint kora reggel

Az Irán ellen szombaton indított izraeli-amerikai támadás okozta piaci bizonytalanság hatására kedden kora reggel tovább emelkedett a kőolaj ára, mínuszban álltak az ázsiai tőzsdék mutatói, miközben a forint erősödött a főbb devizákhoz képest.
2026. 03. 03. 08:30
Megosztás:

Fontos év lesz 2026 az AutoWallis számára

Az AutoWallis tavaly továbbra is erőteljes növekedést mutatott, ám a jelentős üzletfejlesztések és akvizíciók költségvonzatai nyomot hagytak a profitabilitáson. Miközben a bevételek két számjegyű ütemben bővültek, a költségek emelkedése miatt 2025-ben is nyomott maradt az eredményesség. A 2026-os év így kulcsfontosságú lehet annak megítélésében, hogy a cseh terjeszkedés, az új márkák és a hatékonysági intézkedések képesek-e érdemben javítani a cég marginjait.
2026. 03. 03. 07:30
Megosztás:

Zelenszkij: nem segítjük Moszkvát a Barátság vezetéken keresztül

Senkinek nem áll szándékában hozzásegíteni Oroszországot ahhoz, hogy a kőolaj tranzitján pénzt keressen és abból fedezze az Ukrajna elleni háború folytatását - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hétfőn az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték helyreállításának késlekedése miatt Kijevet ért magyar és szlovák kormányzati bírálatokra vonatkozó újságírói kérdésre válaszolva.
2026. 03. 03. 07:00
Megosztás:

Mi történt februárban a Budapesti Értéktőzsdén? Mutatjuk!

Az év legrövidebb hónapjában közel azonos szinten teljesített a hazai részvénypiac fő mutatója, a BUX a januári záróértékéhez viszonyítva: február végére 126 534,75 ponton zárt az index, ami 1,8 százalékos elmozdulást jelent. A februári összforgalom 504,9 milliárd forintot tett ki, amely 25,2 milliárd forint értékű napi átlagnak felelt meg. A legkeresettebb részvények sorrendjét továbbra is az OTP Bank, a MOL és a Richter Gedeon vezette 304, 81,8 és 60 milliárd forint értékű forgalommal. A befektetési szolgáltatók közül a WOOD & Company visszavette a vezetést a Concorde-tól, a kettőst az ERSTE követte.
2026. 03. 03. 06:00
Megosztás:

Ébredezik téli álmából a lakáspiac – Februárban az új építésűek húzták a keresletet

A gyengébb január után februárban élénkülésnek indult a lakáspiaci kereslet, de a korábbi várakozásoknak megfelelően eltérő pályára került a használt és új építésű ingatlanok szegmense.– derül ki az ingatlan.com februári lakáspiaci kereslet-kínálati összesítőjéből. Az év második hónapjában több mint 270 ezer telefonos érdeklődés érkezett eladó lakóingatlanokra, ez – a rövidebb február miatti naptárhatást kiszűrve – 7,8 százalékos keresletnövekedésnek felel meg. Bár éves összevetésben 17,3 százalékos volt a visszaesés, érdemi javulást jelent a januárban mért 24 százalékos éves csökkenéshez képest.
2026. 03. 03. 05:30
Megosztás:

Újabb lendületet vett a lakáspiaci kereslet

Egyre több potenciális vevő jelenik meg a lakáspiacon, a többségük családi ház iránt érdeklődik, mostanra pedig már Budapesten is az Otthon Start program bejelentése előtti szint fölé emelkedtek az ingatlanérdeklődési számok – derül ki a zenga.hu februári keresletet feldolgozó felméréséből. A komoly érdeklődések számának növekedése pedig hamarosan az adásvételek számában is megmutatkozhat.
2026. 03. 03. 05:00
Megosztás:

Hagyományból jövő: a közép-európai régió védelmi járműipari gyártóközpontjává válik a RÁBA

Űr és védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT), valamint a RÁBA jövője szempontjából meghatározó stratégiai védelmi ipari és tulajdonosi megállapodásokat jelentett be. A bejelentések több mint tízezer katonai jármű gyártását, összeszerelését és karbantartását foglalhatják magukban hazai keretmegállapodások, és egy nemzetközi exportprogram keretében, továbbá egy tervezett, mintegy 100 milliárd forint értékű gyárfejlesztési és infrastruktúra modernizációs program megvalósítását. Az esemény kiemelt jelentőségét jelzi, hogy a CSG tulajdont szerez a RÁBA Járműipari Holdingban, hosszú távú védelmi ipari partnerséget létrehozva a 4iG Csoporttal. A megállapodások a 4iG Csoport védelmi ipari stratégiájának meghatározó lépését jelentik, amelynek egyik kiemelt központja a RÁBA. A ceremónia keretében a 4iG Csoport, valamint űr- és védelmi ipari leányvállalata a 4iG SDT nemzetközi és hazai partnereivel közösen az alábbi stratégiai jelentőségű tulajdonosi és védelmi ipari beszerzési keretmegállapodásokat írták alá:
2026. 03. 03. 04:30
Megosztás:

Iráni helyzet: mit tegyen, aki most utazna?

Az iráni háború okozta légtérzár és járattörlések miatt magyarok ezrei ragadtak külföldön, elsősorban az Egyesült Arab Emírségekben. A közel-keleti ország azóta felkerült az utazásra nem javasolt térségek listájára, ebben a bizonytalan helyzetben pedig joggal merül fel a kérdés, hogy mit tehet az, aki márciusra tervezte utazását - akár Dubajba, akár más, a légtérzár által érintett úti célra.
2026. 03. 03. 04:00
Megosztás:

Fokozódik a verseny: már öt bank kínál 3 százalék alatti kamatot az Otthon Start hitelnél

2025 végén már minden újonnan folyósított lakáshitel négyötöde támogatott konstrukció volt, ami a BiztosDöntés.hu szakértői szerint egyértelműen az Otthon Start szeptemberi bevezetésének köszönhető. Nem véletlen, hogy a bankok között már az idei év első hónapjaiban tovább fokozódott a verseny: először a MagNet és az MBH Bank emelte meg a kapható jóvárás összegét, majd a MagNet márciustól 3 százalék alá csökkentette az Otthon Start hitelének kamatát is.
2026. 03. 03. 03:30
Megosztás:

Feszültség a Közel-Keleten - Szárnyal az arany, drágul az olaj a konfliktus miatt

A piacokon az új hét az Egyesült Államok és Izrael Irán elleni összehangolt támadásai, valamint Teherán kiterjedt rakétás megtorlása közepette indul. A támadások iráni és izraeli célpontokat, a szövetséges országokban található amerikai támaszpontokat, továbbá az Egyesült Arab Emírségekben, Katarban, Bahreinben, Kuvaitban és Libanonban lévő helyszíneket vettek célba, sőt az incidensek többek között Ciprusig, Jordániáig és Pakisztánig is elértek. A piaci helyzetet a Magyarországon is jelen lévő globális befektetési alkalmazás, az XTB szakértői elemezték.
2026. 03. 03. 03:00
Megosztás:

Magyarország a régió élmezőnyében az elsődleges egyenleg alapján

A legfrissebb adatok és előrejelzések alapján Magyarország költségvetési pozíciója régiós összevetésben továbbra is az egyik legkedvezőbb. Az eredményszemléletű hiány tavaly a kormányzati várakozások szerint 5% alatt alakulhatott, melyet megerősít a Magyar Nemzeti Bank friss, 4,7%-os hiányról szóló közlése is. Részben a költségvetés jó állapota, részben a megkezdett jegybanki lazítás lehet a magyarázata annak, hogy az utóbbi időben a nemzetközi befektetők nagyon készségesen finanszírozzák az államot.
2026. 03. 03. 02:30
Megosztás:

Ma nemcsak telihold, hanem vérhold is lesz! Mit hoz ez a horoszkópjegyednek?

Van az az este, amikor az égbolt nem egyszerűen „szép”, hanem üzen. A telihold eleve ilyen: felerősíti a hangulatokat, ráirányítja a figyelmet arra, amit nappal elintézünk egy vállrándítással, és mintha kicsit hangosabbra tekerné a belső monológunkat is. Március 3-án telihold van, ráadásul ez a telihold most nem akármilyen: vérhold, vagyis teljes holdfogyatkozás társul hozzá.
2026. 03. 03. 02:00
Megosztás:

Rövidesen csatlakozik az EU-hoz egy nagyon gazdag ország - minden megváltozik ezzel

Hamarosan az Európai Unió tagja lehet a világ egyik legtehetősebb állama: felgyorsulhat a folyamat.
2026. 03. 03. 01:00
Megosztás:

Az építőipar számára 2026-ban a lakásépítés és felújítás lehet a kitörési pont

A rendelésállományt és a cégek véleményét figyelembe véve 2026-ban a termelés enyhe csökkenésére készül az építőipar, az ágazat számára a lakásépítés és felújítás lehet a kitörési pont - állapítja meg elemzésében az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ). A szövetség szerint a lakásfelújítást az Otthonfelújítási Program és a vidéki otthontámogatási program erősíti, az Otthon Start programban pedig az idén mintegy 25 000 új lakás lehet kivitelezés alatt, ami 800 milliárd forint többlet megrendelést jelenthet.
2026. 03. 03. 00:30
Megosztás:

Sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig

Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el. A vármegyei kormány- és a járási hivatalok szakemberei a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) irányításával egészen április 6-ig végzik majd a húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódó vizsgálatokat - közölte az Agrárminisztérium (AM) az MTI-vel hétfőn.
2026. 03. 03. 00:05
Megosztás:

200 ezer fát ültettek el a Nemzeti Faültetés Napján

A Nemzeti Faültetés Napja – 2026 ültetési ünnep keretében közel 200 000 fát ültettek el 200 helyszínen országszerte, 150 csatlakozó szervezet részvételével, 40 000 ingyenesen igényelhető facsemetével 10 000 résztvevő közreműködésével. Ezzel megduplázták a tavalyi rekordév ültetés számát. A 10 millió Fa Alapítvány a Nemzeti Faültetés Napján bemutatta a Népligeti Kiáltvány 10 pontját is, az alapítvány szakpolitikai és közpolitikai javaslatcsomagját.
2026. 03. 02. 23:30
Megosztás:

Mintegy ezer szlovén rekedt külföldön a közel-keleti feszültség miatt

A közel-keleti helyzet eszkalálódása és a járattörlések miatt mintegy ezer szlovén állampolgár rekedt külföldön, főként Dubajban, valamint Ázsiában és Óceániában - közölte hétfőn a Szlovén Utazási Irodák Szövetsége.
2026. 03. 02. 23:00
Megosztás:

Új vezérigazgató irányítja a Graboplast növekedését

Az építőanyag-ipar területén komoly vezetői tapasztalatokkal rendelkező új vezérigazgató került a győri székhelyű Graboplast élére: a Közép-Európában meghatározó padlógyártót 2026 márciusától Járomi Judit irányítja. A szakember közel 30 éve dolgozik vezető beosztásban különböző gyártói és kereskedelmi területeken, az utóbbi években az exportpiacokra fókuszáló nemzetközi építőanyag-gyártó vállalatoknál.
2026. 03. 02. 22:30
Megosztás:

Mesterséges Intelligencia Zászlóshajó Programot indított az ELTE

Mesterséges Intelligencia Zászlóshajó Programot indított az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE).
2026. 03. 02. 22:00
Megosztás:

A Shell a hétfői nap egyik nyertese a londoni tőzsdén

A holland-brit Shell olajpari konszern a hétfői kereskedési nap egyik nyertese a londoni tőzsdén.
2026. 03. 02. 21:30
Megosztás: