Új rendszert fejlesztett ki a Nexogen Kft.
A közúti szállítmányozásban, fuvarozásban használható árstratégiai döntést támogató rendszert fejlesztett a Nexogen Kft. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs (NKFI) Alap mintegy 221 millió forint támogatásának felhasználásával - közölte a társaság projektzáró közleményében.
Uniós szinten is kiemelkedő a hazai állattenyésztés teljesítményének növekedése
A magyar sertés-, a baromfi- és tejágazat teljesítménye európai uniós összevetésben is kiemelkedően növekedett 2024 első felében, valamint jelentősen emelkedett a juh- és szarvasmarha élőállat export mértéke is - hívta fel a figyelmet szerdai közleményében Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium (AM) mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára.
Drágul a CSOK Plusz az egyik nagybanknál - vége a kedvezménynek?
Az MBH Bank váratlanul megemeli a CSOK Plusz termékre érvényes kamatát 2024. augusztus 16-tól. Kit és hogyan érint ez a változás? Egy biztos, a kedvező kamatozású, támogatott lakáshitelt kínáló banki ajánlatok között egyre kisebb a kamatkülönbség: vagyis felértékelődnek a bankválasztásnál a kamat mellett más szempontok is.
A cégek vadásszák az új szakembereket – 2-3 év tapasztalattal 850 ezer forintot fizet az egyik legkeresettebb IT szakma
A statisztikák szerint az Európai Unióban mintegy 8,4 millió embernek ad munkát az infokommunikációs (IKT) iparág, de ezen a területen csak 18,5 százalék a nők aránya, Magyarországon ráadásul az IKT-szektorban dolgozók mindössze 12,3 százalékát teszik ki a női munkavállalók. Az egyik legkeresettebb informatikai szakmában, a szoftvertesztelők között azonban kiugró a nők aránya, akár a 40 százalékot is elérheti. Ebben a munkakörben a medior, tehát jellemzően 2-3 év tapasztalattal rendelkező szoftvertesztelők átlagosan bruttó 848 ezer forintot keresnek, míg a 4-7 éves szakmai múlttal rendelkező senior tesztelők már átlagosan bruttó 1,14 millió forintot visznek haza havonta. A hazai piacon több nagy cég – például az OTP Bank, az UNIQA Raiffeisen Software Service Kft. és a Rheinmetall 4iG Digital Services Kft. – is tervezi szoftvertesztelői létszámának bővítését - derül ki az egyik legnagyobb hazai IT képzési központ, a PROGmasters kutatásából.
Itt az időpont: Magyarország így vezeti be az eurót! Mi lesz a forint megtakarításokkal, nyugdíjakkal?
Az euró bevezetése Magyarországon régóta napirenden van és az eurózónához való csatlakozás jelentős gazdasági és pénzügyi hatásokkal jár, amelyek mélyreható változásokat hozhatnak mind a nemzeti valutára, mind a megtakarításokra, valamint a nyugdíjrendszerre. Ez a tanulmány célja, hogy átfogóan bemutassa a várható hatásokat, különös tekintettel a forint megtakarításokra és a nyugdíjakra.
Bomba robbant az Északi-Áramlat gázvezetéknél - elmeséljük, hogyan történt a "Bond" szintű sztori
Tisztára olyan, mint egy James Bond történet, amiből hiányzik a főszereplő, maga Bond. Különböző államok vagy titkosszolgálatok által kitervelt, s hatalmas pénzekből, komoly eszközállománnyal végrehajtott szabotázsakcióra gondolt mindenki, de a valóság olyan lett, mint a háború drónjai. Jelentős károkozás „fillérekből”.
Szépen nőtt a fővárosi agglomerációban az ingatlan vásárlásra fordított összeg
Az otthonteremtési támogatások hatásaként idén az első fél évben az előző év azonos időszakához képest 70 százalékkal több ingatlan cserélt tulajdonost a fővárosi agglomerációban, ahol az átlagos ingatlanra fordított összeg a tavalyihoz képest 21 százalékkal nőtt, meghaladta a 72 millió forintot - közölte saját adatai alapján a Duna House szerdán az MTI-vel.
Varga Leventével a fedélzetén elindult a Tudás jégtörője az Északi-sarkra
Augusztus 13-án kifutott Murmanszk kikötőjéből és az Északi-sark felé vette az irányt az 50 Let Pobedi (A győzelem 50. évfordulója) elnevezésű atomjégtörő fedélzetén a Znanyije (Tudás) orosz tudományos ismeretterjesztő társaság ötödik sarkvidéki expedíciójával. Varga Levente, a Kőrösi Csoma Sándor nevét viselő budapesti gimnázium tanulója 14 másik ország 70 fiatal képvelőjével együtt várhatóan augusztus 17-én éri el a sarkot.