Horvátországban is meghosszabbították a járványügyi intézkedéseket

Horvátországban további két héttel meghosszabbították a járványügyi intézkedéseket: továbbra is korlátozzák a nyilvános összejöveteleket, a rendezvények látogatása, a beutazás és az állami szférában a munkavégzés is védettségi igazoláshoz kötött, továbbá kötelező a maszk viselése zárt térben - derült ki a válságstáb szerdai rendelkezéséből.

Horvátországban is meghosszabbították a járványügyi intézkedéseket

A rendelkezés szerint 50 fő feletti összejöveteleket zárt térben csak akkor szabad rendezni, ha a résztvevők rendelkeznek Covid-igazolvánnyal. Kötelező a maszk viselése és a másfél méteres távolság betartása is. Nyitott térben ez a létszámhatár száz fő. Az összejövetelek legfeljebb éjfélig tarthatnak, a filmvetítés kivételével, ha az 23 órakor kezdődött az adott moziban, valamint az esküvőkével, amelyeknek legkésőbb hajnali két órakor be kell fejeződniük.
    
A sporteseményeken zárt térben csakis Covid-igazolvánnyal lehet részt venni, és a maszk viselése is kötelező. A szabadtéri versenyeken is kötelező a Covid-igazolvány, de ott nem kell maszkot viselni.
    
December 15-ig kötelező a Covid-igazolványok bemutatása minden állami és önkormányzati hivatalban, valamint azokban az intézményekben és kereskedelmi vállalatoknál, amelyek állami vagy önkormányzati fenntartásúak, így az oktatási intézményekben is. Azoknak, akik nincsenek beoltva, és nem estek át a koronavírus-fertőzésen, hetente kétszer teszteltetniük kell magukat.
    
Az Európai Unió többi országához hasonlóan Horvátország is megtiltotta a beutazást december 15-ig a dél-afrikai régióból és Hongkongból érkezőknek a koronavírus új, Dél-Afrikából elindult, omikron nevű változata miatt. Azoknak a horvát állampolgároknak, akik ezekből a térségekből érkeznek haza, vagy az érkezésüket megelőző két hétben a térségben jártak, 14 napra karanténba kell vonulniuk. A karantén utolsó napján a vírustesztet is el kell végeztetniük.
    
A valamivel több mint négymillió lelket számláló Horvátországban az elmúlt 24 órában 5709 új koronavírus-fertőzöttet azonosítottak, és a vírus okozta Covid-19 betegségben 68-an haltak meg. Kórházban 2454 beteget ápolnak, közülük 312-en vannak lélegeztetőgépen. Az országban eddig 2 187 524-en kaptak védőoltást, közülük 1 944 167-en már a második adagot is felvették.
    
A szomszédos Szlovéniában szerdára 2257 új koronavírus-fertőzöttet regisztráltak, és a fertőzés következtében 15 beteg halt meg. Kórházban 1101 beteget ápolnak, közülük 277-en vannak intenzív osztályon. A valamivel több mint kétmillió lakosú országban eddig 1 231 214-en kaptak védőoltást, közülük 1 149 788-an már a második adagot is felvették.


A dráguló gabonák ellenére nagyjából stabil maradt a FAO élelmiszerár-indexe májusban

Nagyjából változatlan maradt a világ élelmiszer-alapanyagárainakreferenciamutatója májusban, mivel a növényi olajok árának csökkenése ellensúlyozta a gabonafélék és a cukor drágulását – adta hírül az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).
2026. 06. 05. 15:30
Megosztás:

Ismét az RTL vezére, Vidus Gabriella a legbefolyásosabb médiavezető

A hazai médiaipar legbefolyásosabb szereplőjének ismét Vidus Gabriellát, az RTL Magyarország vezérigazgatóját választotta a Marketing&Média kommunikációs szaklap szakmai zsűrije. A médiaipari toplista második helyén Varga Zoltán, a Central Médiacsoport tulajdonos-vezérigazgatója, míg a harmadikon Vaszily Miklós, a TV2 Csoport elnök-vezérigazgatója végzett. A szaklap idén egy időben mutatta be a legbefolyásosabb médiavezetők, marketingvezetők és PR-vezetők TOP 50-es rangsorát. A marketinges lista élén Szabó Béla Attila (Magyar Telekom), a PR-rangsor első helyén pedig Beke Zsuzsa (Richter Gedeon) végzett. A rangsorokból és a szakmai párbeszédekből egyaránt az rajzolódik ki, hogy a kommunikációs iparág egyszerre reagál a választásokat követő piaci átrendeződésekre és a technológiai változások által teremtett új helyzetre.
2026. 06. 05. 15:00
Megosztás:

Visa és Brale: stabilcoin-elszámolást tesztelnek a Canton Networkön

A Visa újabb lépést tesz a stabilcoin-alapú intézményi fizetések irányába. A vállalat a Brale-lel közösen indított proof-of-concept programot, amelyben az SBC nevű, amerikai dollárhoz kötött stabilcoin elszámolási felhasználását tesztelik a Canton Network blokklánc-infrastruktúráján. A fókuszban a privát, programozható és szabályozott intézményi tranzakciók állnak.
2026. 06. 05. 14:30
Megosztás:

Az OPUS részvényenként 20,11 forint osztalékot fizet

Az OPUS GLOBAL Nyrt. 20,11 forint osztalékot fizet részvényenként - közölte a társaság a tőzsde honlapján pénteken.
2026. 06. 05. 14:00
Megosztás:

Lemondott a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke

Lemondott tisztségéről Vecsei Miklós, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke - közölte a szervezet pénteken az MTI-vel.
2026. 06. 05. 13:30
Megosztás:

Hamis adatokkal szerzett 300 milliós támogatást egy tatai vállalkozás

A Komárom-Esztergom Vármegyei Főügyészség vádat emelt egy áruszállítással foglalkozó cég ügyvezetője és társai ellen, akiket azzal gyanúsítanak, hogy valótlan adatokkal szereztek 300 millió forint támogatást egy versenyképesség növelését célzó pályázaton - közölte a főügyészség pénteken az MTI-vel.
2026. 06. 05. 13:00
Megosztás:

Az amerikai pénzügyminiszter szerint a Clarity Act új korszakot nyithat a Bitcoin számára

Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter szerint a stablecoin-szabályozás és az Egyesült Államok stratégiai Bitcoin-tartaléka együtt alapjaiban formálhatja át az intézményi kriptoelfogadás jövőjét. A készülő Clarity for Payment Stablecoins Act nemcsak a dollárhoz kötött digitális eszközök piacát rendezheti át, hanem közvetve a Bitcoin tartalékeszközként betöltött szerepét is erősítheti.
2026. 06. 05. 12:30
Megosztás:

336 milliós GVH-bírság tiltott ármegkötés miatt

Korlátozta a versenyt az egyik legnagyobb hazai üdítőgyártó – tárta fel a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). A lengyel Maspex csoport magyarországi leányvállalata, a Maspex Olympos Kft. előírta nagykereskedő partnereinek, hogy milyen minimum-áron árulhatják termékeit. A tiltott ármegkötés következményeként a GVH Versenytanácsa mintegy 336 millió forint bírságot szabott ki a cégre, amely az eljárás során együttműködött a GVH-val és elismerte a jogsértést.
2026. 06. 05. 12:00
Megosztás:

Lefelé korrigált az ipar teljesítménye áprilisban

Az áprilisi ipari termelési adatokat tette ma reggel közzé a KSH. Ezek szerint az ipari termelés volumene 0,9 százalékkal nőtt éves szinten mind a nyers, mind a munkanaphatástól megtisztított adatok szerint. Az adat kissé kedvezőbb lett az általunk vártnál, ami éves szinten enyhe visszaesést valószínűsített az év negyedik hónapjában. Havi szinten a szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 1,1 százalékkal csökkent, azaz a márciusi havi 3,1 százalékos megugrás után némi visszarendeződés következett be. Az év első négy hónapjában az ipari termelés 1 százalékkal nőtt éves szinten.
2026. 06. 05. 11:30
Megosztás:

Estek a fejlett piaci hosszú hozamok, enyhültek a kamatemelési várakozások; kissé erősödtek a régiós devizák

Három napos emelkedés után tegnap délután esésnek indultak az olajárak, így végül csökkentek a hozamok és gyengült a dollár is.
2026. 06. 05. 11:00
Megosztás:

A tengerentúlon a Broadcom csalódást keltő eredményei lehúzták a chiprészvényeket, de a tűzszünettel kapcsolatos hírek és a képviselőház Trump háborús terveit korlátozó határozata javították a hangulatot

A kezdeti esés után a Dow és az S&P végül pluszban, az előbbi új rekordon fejezte be a kereskedést. Az iráni háború lezárásával kapcsolatos hírek javították a befektetői hangulatot, ugyanakkor a Broadcom csalódást keltő eredményei chiprészvény-eladási hullámot indítottak el, ami fékezte a Nasdaq erősödését.
2026. 06. 05. 10:30
Megosztás:

250 millió USDC-t bocsátottak ki a Solana hálózatán – likviditási hullám jöhet a kriptopiacon?

Újabb jelentős stabilcoin-mozgásra figyeltek fel az on-chain elemzők: 250 millió USDC-t minteltek a USDC Treasury címén a Solana blokkláncon. Bár egy ekkora kibocsátás önmagában még nem jelent azonnali árfolyam-emelkedést, fontos jelzés lehet a kriptopiaci likviditás alakulásáról, különösen akkor, ha a frissen létrehozott tokenek később tőzsdékre vagy DeFi-protokollokba kerülnek.
2026. 06. 05. 10:00
Megosztás:

Az izraeli-libanoni tűzszünet hírére estek az olajárak, emelkedtek a nyugat-európai tőzsdék

Emelkedtek csütörtökön az európai részvénypiacok, miután az olajárak gyengültek, bár a befektetők továbbra is óvatosak maradtak azzal kapcsolatban, hogy a Közel-Keleten zajló legújabb fejlemények tartós békemegállapodáshoz vezetnek-e.
2026. 06. 05. 09:30
Megosztás:

Újabb remény a devizahiteleseknek Magyarországon

Az Országgyűlés ismét tárgyalni fogja a devizahitelesek ügyét, így végül az érvénytelenség jogkövetkezményéről is a jogalkotó fog dönteni.
2026. 06. 05. 09:00
Megosztás:

Mit kockáztat egy 35 éves, ha nem kezd el időben félretenni a nyugdíjra?

A legtöbb 35 éves számára a nyugdíj még távoli kérdésnek tűnik. A mindennapi kiadások, a lakhatás, a gyermeknevelés vagy éppen a karrierépítés mellett nehéz elképzelni, milyen anyagi helyzetben leszünk 30-35 év múlva. Azonban éppen ebben az életkorban lenne a legfontosabb elkezdeni a nyugdíjcélú megtakarítást, hiszen így nyerhetünk vele a legtöbbet - hívják fel a figyelmet a Bank360 szakértői.
2026. 06. 05. 08:30
Megosztás:

Takarításkor a fenntarthatóság csak a magyarok 3 százalékánál elsődleges szempont

A magyarok egyre tudatosabbak a takarítóeszközök felhasználásában, de a döntéseikben továbbra is a praktikusság dominál a Kärcher felmérése szerint: míg a válaszadók közel fele az ár-érték arányt tartja a legfontosabb szempontnak takarítóeszköz-vásárláskor, addig a fenntarthatóság csupán a megkérdezettek 3 százalékánál kerül az első helyre. A kutatás ugyanakkor arra is rámutatott, hogy a környezetbarát megoldások akkor válnak igazán vonzóvá, ha a hatékonyságról sem kell lemondani.
2026. 06. 05. 08:00
Megosztás:

Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel

Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
2026. 06. 05. 07:30
Megosztás:

Mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
2026. 06. 05. 07:00
Megosztás:

Putyin: érvényben van az iráni dúsított urán elszállítására vonatkozó orosz javaslat

Az iráni dúsított urán Oroszországba való elszállítására vonatkozó javaslat továbbra is érvényes - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön Szentpéterváron külföldi médiaorgánumok vezetőivel találkozva.
2026. 06. 05. 06:30
Megosztás:

Bezzeg Bulgária már bevezette az euró csodaszert. Vagy mégsem?

Bulgária alig féléve csatlakozott az eurózónához, máris túlzottdeficit-eljárás alatt áll – ez felveti a kérdést, hogy a csatlakozás mennyit ér strukturális felkészültség nélkül.
2026. 06. 05. 06:00
Megosztás: