Így egyesül az MKB Bank és a Budapest Bank - részletek

A Magyar Bankholding tervei szerint 2022. március 31-én egyesül a bankcsoport két tagbankja, a Budapest Bank és az MKB Bank, ezzel megteremtve a bankcsoport egységes működésének alapját. A fuzionált bankok átmenetileg MKB Bank Nyrt. néven folytatják működésüket. A Takarék Csoport 2023 második negyedévében csatlakozik az egyesült bankhoz, addig a Magyar Bankholding a három bank folyamatos működési harmonizációját irányítja. Ezzel párhuzamosan a Bankholding teljessé vált menedzsmentje veszi át a tagbankok felsővezetésének felelősségi köreit, így a Magyar Bankholding csoport működése, irányítása egységes, ezáltal egyszerűbb és hatékonyabb lesz. A fúzióra vonatkozó terveket a tulajdonosok december közepén hagyják jóvá.

Így egyesül az MKB Bank és a Budapest Bank - részletek

A mai napon a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett MKB Bank közzétette a társaság 2021. december 15-ére meghirdetett közgyűlésének előterjesztéseit, miután a Magyar Bankholding szakmai menedzsmentje a tulajdonosok elé terjesztette a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarék Csoport egyesítésére, a magyar pénzügyi piacon meghatározó szerepet betöltő szuperbank létrehozására vonatkozó menetrendet.

Összeolvad a Budapest Bank és az MKB Bank

A tervek szerint 2022. március 31-ével megvalósul a hármas bankfúzió első jelentős lépése, a Budapest Bank és az MKB Bank egyesítése. A fúzió során az MKB Bankba olvad be a Budapest Bank. Az egyesült bank átmenetileg MKB Bank Nyrt. néven folytatja működését. A Takarék Csoport 2023 második negyedévében csatlakozik a fúzióhoz. Eközben folyamatosan zajlik az egységes banki működés kialakítása.
 
„Az elmúlt hónapok intenzív tervezési munkájának eredményeképpen megszületett a hármas bankfúzió menetrendje. Meggyőződésünk, hogy stratégiai terveink megvalósításával sikeresen teljesíthető a három bank egyesítése és transzformációja, amely nemzetközi szinten is egyedülálló szakmai feladatnak számít. Célunk Magyarország legmodernebb bankjának felépítése, amelynek alapértéke a stabilitás és megbízhatóság, amely ugyanakkor digitális megoldásaival radikálisan megváltoztatja a pénzügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos ügyfélélményt” – nyilatkozta dr. Barna Zsolt, a Magyar Bankholding Zrt. Igazgatóságának elnöke.
 
Az egyesülés nem jelent változást a bankcsoport tulajdonosi szerkezetében, a fúziós folyamatban résztvevő bankok tulajdonosa továbbra is a Magyar Bankholding Zrt.
 
A Budapest Bank és az MKB Bank termékei és szolgáltatásai az ügyfelek számára a korábban megszokott felületeken és módon továbbra is elérhetőek maradnak. A 2022. március végi fúziót követően az ügyfelek továbbra is a honos bankfiókokban intézhetik a banki ügyeket. A Magyar Bankholding kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a fúziós folyamat lépései az ügyfelek számára zökkenőmentesen, a megszokott magas szolgáltatási szint mellett történjenek.

Jövőbe mutató név

A március 31-ével létrejövő egyesült bank átmenetileg MKB Bank Nyrt. név alatt fog működni. Az egységes pénzintézet végleges márkanevét és arculatát a tervek szerint 2023 elején vezetik be; ezek kidolgozása professzionális márkaalkotási folyamat keretében elindult. A cél egy olyan, az ügyfelek számára vonzó márka felépítése, amely átformálja a pénzintézetekről kialakult hagyományos képet, egységesít, és a jövőbe mutat.

Egységes szervezeti irányítási struktúra jön létre

November 15-től a Magyar Bankholding vezérigazgató-helyettesei és ügyvezető igazgatói a tagbankokban átveszik a szakmai és a munkajogi irányítást. Az év végéig megvalósuló egységes szervezeti irányítási struktúra a Magyar Bankholdingban és tagbankjaiban – ideértve a Takarékbank Zrt.-t és a Takarék Jelzálogbank Nyrt.-t is – egyértelmű vállalatirányítási rendszert hoz létre, ami elősegíti a tagbankok működési hatékonyságának javítását és egyszerűbbé teszi a társaságok irányítását.
 
A szuperbank két lépcsőben történő létrehozásáról szóló terv megvalósításához a bankcsoport tulajdonosainak jóváhagyása is szükséges, amelyre 2021. december 15-én kerül sor.

Gőzerővel zajlanak a digitális fejlesztések

A Magyar Bankholding stratégiájának kiemelt fontosságú eleme a digitális bankolás, amely nemzetközileg is élenjáró fintech megoldások bevezetését jelenti. Ennek megfelelően folyamatban van egy innovatív, a legmagasabb szintű felhasználói élményt nyújtó bankolási világ felépítése, amely először az ügyfelek napi bankolási igényeire ad megoldásokat. Az új banki világ 2022 második felétől fokozatosan lesz elérhető a meglévő és jövőbeli ügyfelek számára.
 
A bankcsoport technológiai transzformációját dr. Vinnai Balázs és Pecsenye Roland, a digitális banki szektor nemzetközi szinten elismert szakemberei irányítják. A fejlesztések célja, hogy a létrejövő univerzális nagybank Magyarország legmodernebb pénzügyi szolgáltatójává váljon, amihez rugalmas, gyors megoldásokat, egymással kombinálható termékeket vezet be.

Hosszú távú építkezés

A Magyar Bankholding tagbankok egyesítésére vonatkozó, márciusban elfogadott öt éves stratégiája alapján a három hitelintézet teljes működési fúziója 2023-ra valósul meg. A három tagbank integrációja – elsősorban annak komplexitása és mérete miatt – nem csak Magyarországon, de a régió és a kontinens pénzügyi piacán is egyedülállónak számít.
 
A bankcsoport jelenleg is Magyarország második legnagyobb piaci szereplője mérlegfőösszeg alapján, ezen felül a legnagyobb fiók- és ATM hálózattal is rendelkezik. Számos területen piacvezető, így a vállalati szegmensben, azon belül is a nemzetgazdasági szempontból kiemelten fontos mikro-, kis- és középvállalati szektor hitelezésében, valamint a lízing piacon. A bruttó hazai össztermék 4 százalékát adó agrárágazatot kiszolgáló üzletág szintén elsőszámú a piacon. A csoport erős pozícióval rendelkezik a privátbanki szektorban is.
 
„A Magyar Bankholding csoport a hazai pénzügyi szektor meghatározó szereplője, amely három külön-külön is rendkívül stabil bank erősségeit egyesíti. Az egyesülésekkel párhuzamosan kiemelt figyelmet fordítunk az ügyfeleink minőségi kiszolgálására és a mindennapi ügyintézés zökkenőmentességére, ami az üzleti sikerünk alapja. Kulcsszerepet vállalunk a koronavírus-járványt követő gazdasági helyreállításban is, piaci finanszírozási tevékenységünk és az államilag támogatott konstrukciók révén egyaránt” – értékelt Vida József, a Magyar Bankholding Zrt. vezérigazgatója.
 
Az épülő szuperbank rugalmas, nemzetközileg is élenjáró digitális megoldásokat vezet be, valamint épít a három külön-külön is erős, hazai kereskedelmi bank erősségeire, értékeire és legjobb gyakorlataira, így a tagbankok által felhalmozott sok évtizedes szakértelmére, vagy az ügyfelek magas minőségű kiszolgálása iránti elkötelezettségre. A létrejövő nagybank a teljes piaci spektrum és minden ügyfélszegmens kiszolgálását célozza, miközben jelentős hangsúlyt kap a lakossági, mikro-, kis- és középvállalati, valamint agrár ügyfeleinek nyújtandó új, modern, kedvező árazású termék- és szolgáltatási paletta.


Elfogadta a GVH a Szentkirályi kötelezettségvállalásait

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Versenytanácsa elfogadta a Szentkirályi Magyarország Kft. vállalásait, amelyeket a cég a PET palackokkal kapcsolatos zöld állítások miatt indított versenyfelügyeleti eljárás eredményeképpen tett - közölte a versenyhatóság pénteken az MTI-vel.
2026. 05. 08. 22:00
Megosztás:

Fontos üzenet érkezett Brüsszelből: kitart az EU és az USA a kereskedelmi egyezség mellett

Mindkét fél továbbra is teljes mértékben elkötelezett az Európai Unió és az Egyesült Államok között tervezett kereskedelmi megállapodás végrehajtása mellett - közölte Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke azt követően, hogy telefonbeszélgetést folytatott Donald Trump amerikai elnökkel péntek hajnalban.
2026. 05. 08. 21:00
Megosztás:

Aláírták a Lengyelországnak szánt, 43,7 milliárd euróra szóló SAFE hitelprogramról szóló szerződést

Andrius Kubilius védelemért felelős és Piotr Serafin költségvetésért felelős uniós biztos, valamint Donald Tusk lengyel kormányfő jelenlétében aláírták pénteken a varsói kormányfői hivatalban a Lengyelországnak szánt, 43,7 milliárd eurós SAFE hitelprogramról szóló szerződést.
2026. 05. 08. 20:00
Megosztás:

Csökkent a Mol-csoport eredménye az első negyedévben

A Mol-csoport tisztított, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) 205,1 milliárd forint (626 millió dollár) volt az idei első negyedévben, az előző év azonos időszakában elért 318,8 milliárd forint (833 millió dollár) után - derül ki a társaság Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken közzétett jelentéséből.
2026. 05. 08. 19:00
Megosztás:

Több mint 89 ezren jelentkeztek középiskolába

Idén több mint 89 ezer tanuló felvételizett középfokú nevelési-oktatási intézménybe; 9. évfolyamra 76 198-an, 6 évfolyamos gimnáziumba 8071-en, 8 évfolyamos gimnáziumba 5272-en - tájékoztatta az Oktatási Hivatal (OH) pénteken az MTI-t.
2026. 05. 08. 18:30
Megosztás:

Aggasztó ütemben nő az államháztartás hiánya

Áprilisban (egy hónap alatt) 429,4 milliárd forint hiányt halmozott fel az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszere, szemben az előző évi azonos havi 376,4 milliárd forintos deficittel. A negyedik hónap végére a központi alrendszer deficitje ezzel 3849,8 milliárd forintra nőtt, ami az éves hiánycél 70,7 százaléka - derül ki a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken kiadott gyorstájékoztatójából.
2026. 05. 08. 18:00
Megosztás:

Azbesztszennyezés - Sopronban is kimutatta a szennyezés jelenlétét a Greenpeace

Sopronban vett mintákról igazolta a Greenpeace az azbeszt jelenlétét - tájékoztatta a szervezet pénteken az MTI-t.
2026. 05. 08. 17:30
Megosztás:

A DH Group olasz leánycége több mint 450 millió euró hitelt közvetített 2026 első negyedévében

DH Group olasz leányvállalata, a Credipass S.r.l. a piaci folyamatok ellenére bővül: több mint 450 millió euró hitelt közvetített 2026 első negyedévében, és 20 százalékos növekedést ért el az előző év azonos időszakához képest - közölte az ingatlanközvetítő társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.
2026. 05. 08. 16:30
Megosztás:

Trump az utolsó pillanatban halasztott – fellélegezhet az európai autóipa

Donald Trump amerikai elnök július 4-ig elhalasztotta az Európai Unióból érkező járművekre kilátásba helyezett vámemelést, miután telefonon beszélt az Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével csütörtökön.
2026. 05. 08. 16:00
Megosztás:

Görög Márta lesz az igazságügyi miniszter

Görög Mártát, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánját kérte fel az Igazságügyi Minisztérium irányítására Magyar Péter leendő miniszterelnök pénteken.
2026. 05. 08. 15:30
Megosztás:

A nyugdíjbiztosítások utáni adójóváírás nem jár automatikusan

A támogatott nyugdíjbiztosítási szerződésekhez igényelhető adójóváírás nem jár automatikusan: az összeget csak azok számlájára utalja az adóhatóság, akik ezt a május 20-ig benyújtandó szja-bevallásukban külön igénylik - figyelmeztet a Független Biztosítási Alkuszok Magyarországi Szövetsége (FBAMSZ) pénteki, MTI-nek küldött közleményében.
2026. 05. 08. 15:00
Megosztás:

Mínuszban zárta az első negyedévet a romániai turizmus

A vendégek és a vendégéjszakák száma is csökkent Romániában az első negyedévben - derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adataiból.
2026. 05. 08. 14:30
Megosztás:

Újra a toleranciasávban a magyar infláció

A fogyasztói árak áprilisban 2,1%-kal haladták meg az egy évvel korábbi szintet idehaza, ami 0,1 százalékponttal alacsonyabb várakozásunknál és a piaci konszenzusnál. Ezzel ismét a jegybanki toleranciasávba emelkedett vissza az inflációs mutató, január után ismét. Az előző hónaphoz képest 0,4%-kal emelkedtek ismét az árak, az elemzői konszenzus 0,6% volt. Az éves maginfláció 1,9%-ról 2,2%-ra emelkedett.
2026. 05. 08. 14:00
Megosztás:

Block-részvények: 8%-os ugrás a vártnál erősebb Q1 eredmények után

A Block Inc. erős első negyedéves gyorsjelentéssel lepte meg a piacot: a Cash App lendületes növekedése, a javuló profitmutatók és a megemelt éves előrejelzés látványos árfolyamreakciót váltott ki. A háttérben azonban a Bitcoinhoz kötődő veszteségek és a csökkenő BTC-bevételek továbbra is komoly kérdéseket vetnek fel Jack Dorsey fintech vállalatának stratégiájával kapcsolatban.
2026. 05. 08. 13:30
Megosztás:

2,1 százalékra nőtt az infláció

Áprilisban 2,1 százalékosra gyorsult az éves infláció a márciusi 1,8 százalékról - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 05. 08. 13:00
Megosztás:

Olaszország vezet: ezek a legnépszerűbb úti célok 2026 tavaszán

A napsütéses tavaszi időjárás beköszöntével az utasbiztosítások piaca is új lendületet vett, emelkedett a keresések és a szerződéskötések száma is - írja közleményében a Bank360. A portál saját adatai alapján Olaszország a legnépszerűbb desztináció, a legtöbben repülővel utaznak és várost néznek a tavaszi hónapokban.
2026. 05. 08. 12:30
Megosztás:

Csökkent a német ipari termelés márciusban

Gyorsult a német ipari termelés csökkenése márciusban havi és éves összevetésben egyaránt - közölte a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis pénteken.
2026. 05. 08. 12:00
Megosztás:

A fiatalok már a közösségi médiában tájékozódnak a pénzügyekről

A közösségi média a fiatalok számára ma már a pénzügyi tájékozódás egyik természetes terepe: Magyarországon a 16–20 évesek közel 90 százaléka használ TikTokot, miközben a platformot a 18–49 éves lakosság több mint fele is aktívan használja.
2026. 05. 08. 11:30
Megosztás:

A szlovén kormány jóváhagyta a Divaca-Koper vasútvonal kétvágányúsítását

A szlovén kormány csütörtökön jóváhagyta a Divaca és Koper közötti vasútvonal kétvágányúsításának beruházási programját, amelynek költségét 430 millió euróra becsülik. Erről a kabinet adott tájékoztatást.
2026. 05. 08. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők pénteken?

A záráshoz közeledve pirosban vannak az ázsiai indexek. A Nikkei 0,5%-kal, a KOSPI 0,6%-kal, a SSEC 0,4%-kal, míg a Hang Seng 1,1%-kal esik.
2026. 05. 08. 10:30
Megosztás: