Ipari, kiskereskedelmi statisztika jelenik meg a jövő héten

Több statisztikai jelentés várható a következő héten, kiemelkedik közülük a tavalyi ipari termelésről, és az éves kiskereskedelmi forgalomról szóló statisztika.

Hétfőn teszi közzé a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) az ipari termelői árak tavalyi egész éves és 2021 decemberi alakulását. Tavaly novemberben az ipar belföldi értékesítési árai átlagosan 31,2 százalékkal, az exportértékesítési árak 16,8 százalékkal emelkedtek. Az ipari termelői árak átlagosan 21,6 százalékkal magasabbak voltak, mint egy évvel korábban, az októberi 18,5 százalékos emelkedés után. Az előző hónaphoz képest a belföldi értékesítési árak 4,0, az exportértékesítési árak 2,0 százalékkal, így az ipari termelői árak összességében 2,7 százalékkal nőttek. Az év első tizenegy hónapjában a belföldi értékesítési árak 15,7, az exportértékesítési árak 11,2, az ipari termelői árak összességében 12,8 százalékkal nőttek.
    
Kedden jelenik meg a külkereskedelmi forgalom tavaly novemberi és első 11 havi részletes statisztikája. Az előzetes adatok szerint négy hónap után tavaly novemberben újra pozitív lett a külkereskedelmi termékforgalom egyenlege. Az export euróban számított értéke 7,7, az importé 13,6 százalékkal nagyobb volt, mint az előző év azonos időszakában. A 81 millió euró exporttöbblet 526 millió euróval kevesebb az egy évvel korábbinál. 2019. novemberihez viszonyítva az euróban számolt export 17, az import 20 százalékkal volt nagyobb.
    
Szintén kedden közli a Magyar Logisztikai Beszerzési és Készletezési Társaság (MLBKT) a beszerzésimenedzser-index (BMI) januári értékét. A BMI szezonálisan kiigazított decemberi értéke 64,8 pont volt, nagyobb a novemberi 52,2 pontnál. A felmérésben vizsgált részindexek nagyobb része növekedett novemberhez képest, a változások mértéke hét esetben érte el az 5 százalékpontot. A foglalkoztatottságindex értéke 50,0 pont fölött maradt decemberben is, harmadik alkalommal egy hónap változatlanság után.
    
Csütörtökön közli a KSH a kiskereskedelmi forgalom tavalyi statisztikáit. Tavaly novemberben 3,8 százalékkal nőtt a kiskereskedelem forgalmának volumene a nyers és a naptárhatástól megtisztított adatok szerint egyaránt az előző év azonos időszakához képest. Az előző év novemberéhez viszonyítva az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben 2,1, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 4,9, az üzemanyag-kiskereskedelemben 6,2 százalékkal emelkedett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene. A múlt év első tizenegy hónapjában a forgalom volumene 3,2 százalékkal nagyobb volt, mint az előző év azonos időszakában a naptárhatástól megtisztított és a nyers adatok szerint egyaránt.
    
Pénteken teszik közzé az ipari termelés 2021-es teljesítményének első becslését a KSH. Tavaly novemberben - a két korábbi húzóágazat, a járműgyártás és elektronikai ipar folytatódó visszaesése ellenére - az ipari termelés volumene 2,6 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Munkanaphatástól megtisztítva a termelés 2,1 százalékkal emelkedett. Az előző hónaphoz képest 2,9 százalékkal nőtt a szezonálisan és munkanappal kiigazított ipari kibocsátás. A feldolgozóipari alágak többségében éves összehasonlításban növekedést mért a KSH, a legnagyobb súlyú járműgyártásban azonban 15,1 százalékkal visszaesett a termelés. A chiphiány a feldolgozóipari termelés mintegy 12 százalékát adó számítógép, elektronikai, optikai termék gyártását is visszafogta, ebben az ágazatban 2,1 százalékkal csökkent a termelés. A múlt év első tizenegy hónapjában 9,9 százalékkal nőtt az ipari termelés az előző év azonos időszakához mérve. Az összes értékesítés 63 százalékát adó külpiaci eladások volumene 9,0 százalékkal, a belföldi értékesítésé 11,4 százalékkal emelkedett.

Tovább bővül a klímás otthonok aránya Magyarországon

2026-ra tovább nőtt a légkondicionálók elterjedtsége Magyarországon: míg 2022-ben a 4,6 millió lakásból mintegy 1,2 millióban volt klíma, 2024-re az arány 33 százalékra emelkedett, és a bővülés azóta is tart.
2026. 02. 22. 04:00
Megosztás:

Használjuk az AI-t, de nem vagyunk felkészülve rá – lemaradásban Magyarország és a közép- és kelet-európai régió

"AI in Central and Eastern Europe", azaz Mesterséges intelligencia Közép- és Kelet-Európában címmel jelent meg a KPMG legújabb kutatása. A tanulmány átfogó képet ad a közép- és kelet-európai régió – köztük Magyarország, Csehország, Lengyelország, Románia, Szlovákia és Szlovénia – AI-stratégiájáról, felmérve az országok és vállalatok helyzetét az AI szabályozása, bevezetése, felhasználása és fejlesztése terén. Az adatok azt mutatják, hogy bár a régió lemaradással küszködik, a közép- és kelet- európaiak a világátlagnál kevésbé tartanak attól, hogy az AI meg fogja szüntetni a munkahelyeket.
2026. 02. 22. 03:00
Megosztás:

Ön mennyi pénzt keres? Interaktív térképen a magyarországi fizetések

A friss, decemberi KSH-adatok végre tiszta vizet öntenek a pohárba. Kiderült, hogy pontosan hogyan alakultak a hazai fizetések 2025-ben. Bár az országos átlagkereseti rangsort továbbra is a főváros dominálja – hiszen itt összpontosul a legtöbb magas hozzáadott értékű, döntéshozói pozíció –, a legújabb számok egy kifejezetten biztató trendet is megmutatnak.
2026. 02. 22. 02:00
Megosztás:

A rendeletet aláírták! 66-91 éves nyugdíjasok készüljetek!

Bemutatjuk, hogy kik jogosultak a 13. havi nyugdíjra, illetve a 14. havi nyugdíj első kifizetésére, továbbá azt is áttekintjük, milyen szempontokat érdemes mérlegelni a nyugdíjba vonulás időpontjának megválasztásakor ezen szabályok fényében.
2026. 02. 22. 01:00
Megosztás:

Bitcoin és Ether stabil maradt Trump új vámbejelentése után

A kriptovaluta-piac pénteken meglepő stabilitást mutatott, miután Donald Trump amerikai elnök új, általános 10%-os importvámot jelentett be. A döntés különösen annak fényében figyelemre méltó, hogy közvetlenül egy olyan bírósági határozat után érkezett, amely korlátozta az elnök korábbi rendkívüli gazdasági felhatalmazásainak használatát.
2026. 02. 22. 00:05
Megosztás:

Egységes közúti jelzéseket is hoz az új KRESZ

A közútkezelői feladatokkal foglalkozó szakmai szervezetekkel folytatódott a közlekedési szabályok finomhangolása. Az Építési és Közlekedési Minisztérium széleskörű szakmai egyeztetések keretében tekinti át az új KRESZ tervezetét, valamint az arra beérkező észrevételeket.
2026. 02. 21. 23:00
Megosztás:

Francia elnök: az amerikai vámok érvénytelenítéséről szóló határozat a jogállamiság fontosságát bizonyítja

Az amerikai legfelsőbb bíróságnak a globális vámokat érvénytelenítő határozata a demokráciákban létező, a hatalommal szembeni fékek és ellensúlyok és a jogállamiság fontosságát bizonyítja - jelentette ki szombaton Emmanuel Macron francia elnök.
2026. 02. 21. 22:00
Megosztás:

Kiderült, milyen izgalmas tárgyakat visznek a Kincsvadászok az Art and Antique vásárra

A Kincsvadászok kereskedői is ott lesznek az idei Art and Antique kiállításon és vásáron a Bálnában február 26. és március 1. között. Nem üres kézzel jönnek a TV2 műsorának szereplői: Katona Szandra egy értékes Sisi kerámiát, Molnár Viktor ékszereket és szobrokat, Fertőszögi Péter pedig egy olyan falikárpitot visz magával, amelyet nagy licitharc után szerzett meg műsorban.
2026. 02. 21. 21:00
Megosztás:

A 4iG konszolidálja távközlési infrastruktúráját

A 4iG Nyrt. és az e&PPF Telecom Group B.V. (e& PPF Telecom Group) előzetes megállapodást írt alá, amely hosszú távú stratégiai partnerség létrehozására irányuló közös szándékukat rögzíti. A pénzmozgással nem járó részvénycsere ügylet keretében a 4iG Távközlési Holding legfeljebb 49%-os részesedéssel a CETIN Hungary – Magyarország egyik vezető mobil rádiós infrastruktúra-vállalata – meghatározó stratégiai részvényesévé válhat. Ezzel párhuzamosan az e& PPF Telecom Group legfeljebb 38%-os részesedést szerezhet a 4iG Csoport tulajdonában álló, Magyarország legnagyobb vezetékes hálózati infrastruktúra-társaságában, a 2Connectben. A tranzakciók zárásának feltétele az átvilágítás sikeres lezárása, a végleges tranzakciós dokumentáció aláírása, továbbá a szükséges részvényesi és hatósági jóváhagyások megszerzése.
2026. 02. 21. 20:00
Megosztás:

Veres Tibor, a Wallis Csoport alapítója az EY Az Év Üzletembere Díj győztese

A Wallis Csoport alapítója és elnöke, Veres Tibor nyerte el a fődíjat az EY Az Év Üzletembere program gáláján. A nemzetközi piacokon is sikerrel terjeszkedő befektetési csoport alapító tulajdonosa és vezetője a verseny globális döntőjében is képviselni fogja hazánkat. A független bírálóbizottság hat különdíjat is átadott Magyarország példamutató vállalkozóinak.
2026. 02. 21. 19:00
Megosztás:

Folyamatosan fejlesztik a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret

Folyamatosan fejlesztik a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret, javítják az infrastruktúra működését, növelik a létesítmény kapacitását, hogy zökkenőmentes legyen az utaskiszolgálás nagyobb forgalom esetén is - hangsúlyozta Lóga Máté, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért és iparért felelős államtitkára, a Budapest Airport Zrt. igazgatóságának elnöke pénteken, háttérbeszélgetésen Budapesten.
2026. 02. 21. 18:00
Megosztás:

Továbbra is zavartalan lesz a kőolajszállítás Szerbiába Horvátország felől

A Janaf horvát kőolajvezeték-üzemeltető vállalat a horvát kormánnyal együttműködésben 2026. március 20-ig érvényes engedélyt szerzett az amerikai pénzügyminisztérium Külföldi Vagyoneszközöket Ellenőrző Hivatalától (OFAC), amely lehetővé teszi a kőolaj további zavartalan szállítását a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részére - közölte szombaton a horvát társaság.
2026. 02. 21. 17:00
Megosztás:

Évtizedes mélypontot értek el a lakásépítések, de már látszik a fény az alagút végén

Ahogy arra számítani lehet a korábbi adatokból, ellentmondásos évet zárt a lakásépítési piac. A friss adatok szerint 2025-ben összesen alig több mint 12 ezer új lakás épült, ami 9,3 százalékkal elmarad az egy évvel korábbitól. Ugyanakkor a kiadott lakásépítési engedélyek száma 37 százalékkal 28 ezer fölé nőtt.
2026. 02. 21. 16:00
Megosztás:

5 cég, amely kriptovaluta pénzügyi infrastruktúrát építi

A kriptovalutás fizetés ma már nem futurisztikus kísérlet, hanem egy gyorsan érő infrastruktúra. Ahogy a bankkártyák évtizedek alatt váltak általánossá, úgy a blokklánc-alapú tranzakciók is most lépnek a mainstream felé. A kulcs nem a hype, hanem a háttérrendszerek fejlődése: stabilcoinok, azonnali elszámolás, árfolyamvédelem és szabályozott működés. Bemutatjuk azt az öt vállalatot, amelyek a kriptófizetések „láthatatlan” infrastruktúráját építik.
2026. 02. 21. 15:00
Megosztás:

Egyszeri tételek húzták fel a Grafisoft Park SE nettó eredményét 2025-ben

A Graphisoft Park SE pro forma adózott eredménye tavaly 20,48 millió euró volt az előző évi 7,96 milliárd euró után, az eredményt egyszeri rendkívüli tételek húzták fel - közölte a társaság pénteken a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2026. 02. 21. 14:00
Megosztás:

Trump minden országra vonatkozó egységes vámról szóló rendeletet hozott

Az amerikai elnök új, 10 százalékos globális vámról szóló rendeletet írt alá pénteken, miután a legfelsőbb bíróság megsemmisítette az átfogó úgynevezett viszonossági vámtarifákat.
2026. 02. 21. 13:00
Megosztás:

Olcsóbb beszállók a kriptóban: 95 millió dollárt vontak be startupok a piaci visszaesés közepén

A 2 ezermilliárd dolláros kriptopiaci korrekció nemcsak fájdalmat, hanem lehetőséget is hozott a befektetők számára. A kockázati tőkebefektetők (venture capital, VC) egyre kedvezőbb feltételekkel szállnak be projektekbe, miközben a mesterséges intelligencia (AI) és a predikciós piacok vezetik a friss tőkebevonási hullámot. A héten három startup összesen 95 millió dollárt gyűjtött össze – a háttérben pedig egyre tudatosabb, fundamentumvezérelt befektetői szemlélet rajzolódik ki.
2026. 02. 21. 12:00
Megosztás:

A klíma már nem luxus Magyarországon – a kereslet robbanása új szereplőt hoz a piacra

2026-ra a légkondicionálók jelenléte a magyar otthonokban robbanásszerűen megnövekedett. 2022-ben még 4,6 millió lakásból körülbelül 1,2 millió otthonban volt klíma; 2024-re ez az arány 26 százalékról már 33 százalékra nőtt. A trend azóta is folytatódik: a tartós nyári hőségek, az őszi-téli fűtéskiegészítés iránti igény, a gyerekszobák hűtése, az idősebb, illetve érzékenyebb családtagok kényelme, valamint az otthoni munkavégzés elterjedése mind alapvető igénnyé tették a légkondicionálót.
2026. 02. 21. 11:00
Megosztás:

A bitcoin bányászati költségei jelzik a piaci aljat? Fontos fordulat körvonalazódik

A Bitcoin árfolyama jelenleg az átlagos kitermelési költség alatt mozog, ami történelmileg ritka és figyelemre méltó jelenség. A bányászati profitabilitás szűkülése, a nagy befektetők ismételt felhalmozása és a rekordkereskedési volumenek együtt olyan piaci környezetet teremtenek, amely akár egy ciklikus mélypont előszelét is jelezheti.
2026. 02. 21. 10:00
Megosztás:

Ki ülhet a céges autó volánja mögé?

A céges autók kezelése sok vállalat számára lényeges kérdés, hiszen ez nem csupán kényelmi, hanem jogi, biztosítási és működési szempontokból is fontos. Az alapvető kérdés: ki jogosult vezetni ezeket az autókat, és milyen feltételek mellett? Annak érdekében, hogy a céged gördülékenyen, jogszerűen és biztonságosan működjön, érdemes átgondolni a témát.
2026. 02. 21. 09:00
Megosztás: