Itt a Richter új bioszimiláris gyógyszere
Ez azt jelenti, hogy pl. a rheumatoid arthritis (~1 éves terápia) és a citokinviharok (Covid-19) (~1-2 hetes terápia) kezelésére is alkalmas bioszimiláris gyógyszer engedélykérelmét idén nyújthatják be az EMA-hoz, s valamikor 2026 vége felé kerülhet piacra az EU-ban.
A japán ágat a Mochida fogja vinni. Az egyesült államokbeli bevezetésről nincsen szó. (Ehhez kellene egy partner, mint pl. a denosumab esetében.)
Az originális készítmény, a Roche Actemra/RoActemra készítménye közel 3 milliárd euró bevétellel bír, amelynek mintegy fele jön az USA-ból, s kicsivel kevesebb mint 800 millió Európából. Az első bioszimiláris verzió még 2023 végén jelent meg a piacon, amelyet a Fresenius Kabi hozott piacra, s fél évvel később, 2024 márciusában az USA-ban is megkapta a tocilizumab készítménye az engedélyt.
Tehát a Richter saját fejlesztésű bioszimiláris készítménye nem az első lesz a piacon, így a készítmény csúcs árbevétele valószínűleg csak 50-100 millió euró között lehet, sőt, valószínűleg közelebb az alsó értékhez. Mindenesetre fontos mérföldkő abban, hogy a Richter bioszimiláris üzletága a veszteséges státusból nullszaldóssá váljon 2027-re.