Januártól a 4iG Csoport 'One' márka alatt egyesíti távközlési kereskedelmi szolgáltatásait

Utolsó szakaszához érkezik a 4iG Csoport távközlési portfóliójának teljes megújítása, illetve egységesítése. A cégcsoport sajtóeseményen jelentette be, hogy 2025. január 1-jétől kivezeti a magyarországi piacról a Vodafone, a DIGI, az Antenna Hungária és az Invitech márkákat, és a társaságok ezt követően egységesen One márkanév alatt nyújtják lakossági és vállalati távközlési szolgáltatásaikat. A közös márkanévhasználat mellett a társaságok jogilag is eggyé válnak és 2025. év második feléig beolvadnak a Vodafone Magyarország jogutód vállalatába, a One Magyarország Zrt.-be. A lépéssel létrejön Magyarország második legnagyobb telekommunikációs vállalata, amely a távközlési szolgáltatások teljes spektrumát lefedi a lakossági, illetve a kis- és nagyvállalati szegmensben. Az eseményen bemutatták az új távközlési szolgáltató főbb tevékenységeit, az új márka arculatát, emellett Majka új márkanagykövetként is bemutatkozott.

Megújult szolgáltatásportfólióval és üzlethálózattal érkezik a One

A lakossági ügyfelek egy szolgáltatótól vehetik igénybe a mobil és vezetékes adat- és hangszolgáltatásokat, továbbá a piacon egyedülálló tartalomszolgáltatásokat a hagyományos TV-től az interaktív digitális tartalmakig. 2025. január 1-jétől a One márka alatt az RTL Magyarországgal kötött exkluzív megállapodás értelmében a One lesz az egyetlen hazai távközlési szolgáltató, amely teljeskörűen biztosítja az RTL és RTL+ tartalmait ügyfelei számára. 

A One a közép- és nagyvállalati ügyfelek számára is integrált szolgáltatásportfóliót kínál: a hagyományos mobil és vezetékes adat- és hangszolgáltatások mellett havidíjas adatközponti és felhő alapú és IT biztonsági megoldásokat nyújt, továbbá élen jár az olyan innovatív technológiák területén is, mint a privát 5G hálózati megoldások és az IoT.

A szolgáltatásportfólió mellett az üzlethálózat is megújul: a DIGI, a Vodafone és a korábbi Invitel üzleteinek összevonásával a One 98 településen mintegy 135 üzletben várja majd ügyfeleit. Fontos változás lesz, hogy a lakossági ügyfélkiszolgálás is integráltan működik 2025-től: mind a DIGI, mind a Vodafone ügyfelei ugyanazon ügyfélszolgálati telefonszámon és már a One arculatával működő digitális felületeken – úgy mint weboldal és applikációk – intézhetik szolgáltatásaikkal kapcsolatos ügyeiket. A közép-és nagyvállalati – jelenlegi Invitech és Vodafone Business ügyfelek – szintén egy ügyfélszolgálati telefonszámon, egy weboldalon és nekik dedikált kapcsolattartójukon keresztül intézhetik ügyeiket.

„A One létrehozásával egy olyan új, dinamikus szereplő jelenik meg a piacon, amely egyesíti meghatározó távközlési vállalataink több évtizedes szakmai tapasztalatát és innovációs képességeit. Mindez lehetővé teszi, hogy ügyfeleink számára még magasabb színvonalú, integrált szolgáltatásokat nyújthassunk. Célunk, hogy lakossági ügyfeleink egy szolgáltatótól vehessék igénybe a mobil és vezetékes adat- és hangszolgáltatásokat, továbbá a TV- és interaktív digitális tartalmi szolgáltatásokat, vállalati ügyfeleinket pedig még hatékonyabban, a telekommunikációs szolgáltatások teljes spektrumával szolgáljuk ki” - fogalmazott Bányai Tamás, a 4iG Csoport hazai távközlési kereskedelmi vállalatainak vezérigazgatója.

A One küldetése a kapcsolatteremtési pillanatok támogatása

„A One nem csupán egy új név, hanem egy teljesen új szemléletet és megközelítést jelent a magyar távközlési piacon. Küldetésünk, hogy szolgáltatásainkkal és technológiánkkal minden pillanatot teljesebbé tegyünk” - emelte ki a sajtóeseményen Mohamed ElSayad, a 4iG Csoport márkaváltásért felelős üzletfejlesztési és innovációs vezetője. A szakember részletesen bemutatta az új márka arculatát, amelyben a türkiz, a fekete és a fehér színek dominálnak, a kör alakú logóban kézzel írt márkanév pedig az emberközpontúságot szimbolizálja. A One szlogenje - „Minden pillanat számít” - kifejezi a márka legfontosabb küldetését: a kapcsolatteremtés minden formájának támogatását a legkorszerűbb technológiai megoldásokkal.

Majka és Szilágyi Áron is a One márkanagykövetei

A 4iG Csoport már korábban bejelentette, hogy Szilágyi Áron háromszoros olimpiai, világ- és Európa-bajnok kardvívó a 4iG Csoport és a One márkanagykövete lett. Áron kivételes sportolói pályafutásával és eredményeivel tökéletesen megtestesíti a One által képviselt értékeket: a kiválóságot, az innovációt és a folyamatos fejlődésre való törekvést. Az esemény másik apropója az új márkanagykövet, Majka bemutatkozása volt. Az egyik legismertebb médiaszereplő és hazai előadó Majka folyamatosan megújul és keresi azokat az elemeket, amelyekkel újat tud mutatni az embereknek és a közönségének. A kollaboráció révén számos kreatív tartalom készül majd, hiszen az innovatív, de emberközpontú szemlélet a One márka esetében fontos alapértékek.

A meglévő ügyfeleknek nincs most teendője

A sajtóeseményen arra is felhívták a figyelmet, hogy a márkaváltás során a jelenlegi ügyfelek szerződései és szolgáltatásai változatlan formában folytatódnak. A Vodafone és DIGI ügyfeleket nem érinti a márkaváltás miatt automatikus csomag- vagy tarifaváltás, a meglévő szerződéses feltételek változatlanok maradnak.

Társbefektetésekkel és új portfóliócégekkel zárta a 2025-ös évet az OXO Labs Zrt.

A 2025-ös évben több befektetést is megvalósított társbefektetőkkel közösen az OXO Labs Zrt. A Startup Factory program keretében zajló együttműködések új lendületet adtak a korai fázisú befektetéseknek, és olyan kooperációkat tettek lehetővé, amelyekre korábban kevés példa volt a hazai startupökoszisztémában.
2026. 02. 10. 05:30
Megosztás:

Kutatás-fejlesztési központot nyit Izraelben az amerikai Astera Labs

Kutatás-fejlesztési központot nyit Izraelben az amerikai Astera Labs nevű mesterséges intelligencia (MI) chip gyártó cég - jelentette be a vállalat hétfőn.
2026. 02. 10. 05:00
Megosztás:

A Nemzetgazdasági Minisztériummal közösen akciótervet dolgozott ki a Wolt Magyarország a helyi kereskedelmi iparág felelős és fenntartható fejlődéséért

A helyi kereskedelem iparág gyors fejlődése új lehetőségeket és egyben új felelősségeket is teremt. A Wolt a hazai szektor egyik vezetőjeként kiemelt feladatának tekinti, hogy működését folyamatosan fejlessze, és aktívan hozzájáruljon a fogyasztók, különösen a kiskorúak védelméhez, valamint a vidéki éttermek és kiskereskedelmi egységek növekedéséhez.
2026. 02. 10. 04:30
Megosztás:

Legális adóelkerülés: újabb rekordot döntött a TBSZ-számlák száma

Az év végén már közel 519 ezer tartós befektetési számlát (TBSZ) vezettek a pénzügyi szolgáltatók Magyarországon, bő harmadával többet, mint egy évvel korábban. A BiztosDöntés.hu által összegyűjtött adatok szerint több mint tizedével gyarapodott közben a háztartások értékpapír-portfóliója is, leginkább a befektetési jegyeknek és a részvényeknek köszönhetően.
2026. 02. 10. 04:00
Megosztás:

Trump szigorúbb állampolgársági ellenőrzést sürget az amerikai választásoknál

Az állampolgárság ellenőrzésének szigorításáról szóló amerikai választási szabályok elfogadására szólította fel Donald Trump amerikai elnök a Kongresszus republikánus tagjait vasárnap.
2026. 02. 10. 03:30
Megosztás:

Lakásfelújítás: garancia csak akkor van, ha tudjuk, ki a felelős

A lakásfelújítások során egyre gyakoribbak a garanciális viták, mivel hiba esetén a gyártók, forgalmazók és kivitelezők gyakran egymásra hárítják a felelősséget. A probléma hátterében jellemzően az áll, hogy a beépítést nem a forgalmazó saját szakemberei végzik, hanem külsős csapatok. Ez megnehezíti a garanciák érvényesítését és csökkenti a kivitelezés ellenőrizhetőségét.
2026. 02. 10. 03:00
Megosztás:

A törvény így határozott: Fizetett szabadnapok száma 2026

A magyar munkajogban a „fizetett szabadság” (köznyelvben: „éves szabadság”) főszabály szerint munkában töltött idő alapján jár, és alap- és pótszabadságból áll. A szabadság idejére a munkavállalót távolléti díj illeti meg, vagyis ez fizetett távollét.
2026. 02. 10. 02:00
Megosztás:

Meglepő jogszabály! Ki mehet nyugdíjba 2026-ban?

2026-ban azok számára nyílik meg a nyugdíjba vonulás lehetősége, akik ebben az évben töltik be az öregségi nyugdíjkorhatárt, valamint azoknak a nőknek, akik ekkorra szerzik meg a „nők 40” kedvezményes nyugdíjához szükséges jogosultsági időt. Emellett természetesen azok is benyújthatják igényüket, akik korábban már jogosulttá váltak, de eddig nem éltek a nyugdíj igénybevételével.
2026. 02. 10. 01:00
Megosztás:

Jelentős késések és járattörlések a spanyol vasúti sztrájk első napján

Jelentős késések, hosszú várakozások, túlzsúfolt szerelvények és járattörlések jellemezték a háromnaposra tervezett vasúti sztájk kezdetét Spanyolországban hétfőn, de az akció folytatását lefújták, miután az érdekképviseletek megállapodtak a szaktárcával.
2026. 02. 10. 00:05
Megosztás:

Távozik a horvát munka-, nyugdíjügyi, család- és szociálpolitikai miniszter

Távozik a horvát kormányból Marin Piletic munka-, nyugdíjügyi, család- és szociálpolitikai miniszter, utódja a rijekai klinikai kórházközpont jelenlegi igazgatója, Alen Ruzic lesz - jelentette be hétfőn Andrej Plenkovic miniszterelnök.
2026. 02. 09. 23:30
Megosztás:

Az okos parkolás nem jövő idő – szenzorok, kamerák és AI a városok szolgálatában

Az „okos város” kifejezés gyakran futurisztikus technológiákat idéz, miközben a legnagyobb városi problémák meglepően hétköznapiak. Hol lehet parkolni? Mennyi ideig áll ott egy autó? Miért kell percekig körözni egy szabad helyért? A városi parkolás az egyik legkevésbé látványos, mégis legnagyobb hatású városi kihívás: autósok milliói töltenek naponta perceket – vagy akár órákat – parkolóhely keresésével, miközben az önkormányzatok számára továbbra is nehéz az ellenőrzés, az adatalapú tervezés és a meglévő infrastruktúra hatékony működtetése.
2026. 02. 09. 22:30
Megosztás:

A tudatos munkaadók így kezelik a hullámzó piaci igényeket 2026-ban

2026-ban már pontosan látjuk, hogy a munkaerőpiac nem visszatér egy korábbi „normális” állapothoz, hanem véglegesen alkalmazkodik a gyorsan változó gazdasági, technológiai és társadalmi hatásokhoz. Munkaadóként ma olyan környezetben dolgozunk, ahol a kereslet egyik hónapról a másikra átalakulhat, projektek indulnak és zárulnak le rövid idő alatt, miközben a munkavállalói elvárások is folyamatosan változnak.
2026. 02. 09. 22:00
Megosztás:

Gigantikus Ethereum-vásárlás: a BitMine egy hét alatt több mint 40 ezer ETH-t halmozott fel

Új korszak kezdődhet az intézményi Ethereum-felhalmozásban. A BitMine Immersion Technologies egyetlen hét alatt több mint 40 ezer ETH-t vásárolt, amivel teljes Ethereum-tartaléka már meghaladja a 4,3 millió darabot. Ezzel a vállalat nemcsak saját stratégiájában lépett új szintre, hanem a világ legnagyobb vállalati Ethereum-kincstárává is vált.
2026. 02. 09. 21:30
Megosztás:

Erősödött a forint hétfő estére

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben hétfőn kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
2026. 02. 09. 21:00
Megosztás:

Újabb lökést kapott az új építésű ingatlanok piaca, nem is akármilyet

A lakáspiaci kereslet kettős képet mutat: a használt ingatlanok iránti kereslet az év első hat hetében több mint negyedével elmarad az előző év azonos időszakától. Ezzel szemben az új építésű lakóingatlanoknál jóval kisebb visszaesés, sőt, ha a kategóriákat külön vizsgáljuk, az új építésű házak iránti kereslet valósággal megugrott, és már most bőven túlszárnyalja a tavalyi szintet. Ez a tendencia szinte minden településtípusra jellemző, a városokban és községekben pedig a kereslet már megközelíti a 2022 eleji, a Zöld Otthon Program által fűtött kiugró szinteket is - derül ki az ingatlan.com elemzéséből.
2026. 02. 09. 20:30
Megosztás:

A leggyengébb medvepiac valaha – Miért tartják 2026-ra a 150.000 dolláros Bitcoin-célárat?

A Bernstein elemzői szerint a Bitcoin legutóbbi árfolyam-visszaesése inkább bizalomvesztés, semmint fundamentális gyengeség jele. A befektetési ház továbbra is tartja 2026 végére kitűzött, 150.000 dolláros árfolyamcélját, és úgy véli, hogy a piac szerkezeti értelemben stabilabb, mint valaha. Vajon valóban új korszakba lépett a Bitcoin?
2026. 02. 09. 20:00
Megosztás:

Rekord eredményekkel zárta 2025-öt az UniCredit Csoport

Rekordot hozott 2025 negyedik negyedéve és a teljes pénzügyi év is az UniCreditnek: a bankcsoport minden fő működési soron, a nettó nyereség és a tőkemutatók tekintetében is felülmúlta a várakozásokat. Mindezt úgy érte el, hogy a középtávú növekedési pályája megerősítése és védelme érdekében 1,4 milliárd euró rendkívüli tételt számolt el kereskedési és integrációs költségek formájában. Az „UniCredit Unlocked” stratégiai terv végrehajtása 20 egymást követő negyedévben minőségi, nyereséges tőkenövekedést eredményezett, ami az öt éven át tartó fegyelmezett végrehajtását tükrözi.
2026. 02. 09. 19:30
Megosztás:

Külföldi dömping fenyegeti a magyar termelőket, eltűnhetnek a magyar termékek az üzletekből öt éven belül?

Öt éven belül kiszorulhatnak a magyar termékek a hazai boltok polcairól, ha nem érjük el a környező országok hatékonysági szintjét – hangzott el az Agrárközösség legutóbbi szakmai rendezvényén. A háborús helyzet, az uniós támogatási rendszer bizonytalanságai és a globálisan növekvő fogyasztói igények kényszerpályára állították a magyar mezőgazdaságot. A szakmai szervezet szerint a túlélés záloga a technológiai váltás és a hazai feldolgozóipar megerősítése.
2026. 02. 09. 19:00
Megosztás:

Kisebb a kvantumfenyegetés a Bitcoinra, mint sokan gondolják – állítja a CoinShares

Újra felütötte fejét a kvantumszámítógépektől való félelem a kriptopiacon, de egy friss elemzés szerint a veszélyt jelentősen eltúlozzák. A CoinShares legújabb jelentése azt állítja: a Bitcoin kínálatának csupán töredéke van olyan helyzetben, hogy egy jövőbeli kvantumtámadás valódi, piacmozgató kockázatot jelentsen. A kvantumfenyegetés inkább hosszú távú mérnöki kihívás, mintsem közelgő krízis.
2026. 02. 09. 18:30
Megosztás:

Miért az Ethereum válik az AI alaprétegévé – és miért nem a gyorsabb blokkláncok?

Az AI-forradalom új kérdést tett fel a kriptopiacnak: milyen blokkláncra épüljenek az autonóm mesterséges intelligencia-ügynökök? A válasz egyre gyakrabban nem a leggyorsabb láncokra mutat, hanem az Ethereumra.
2026. 02. 09. 17:30
Megosztás: