Jelentős felpattanást mutatott a BUX index októberben

Pozitív hangulatot hozott az október a Budapesti Értéktőzsdén – a BÉT első számú indexe, a BUX index 41 053,7 ponton zárt, amely 8,5 százalékos növekedést jelent szeptemberhez képest. A részvénypiac legnagyobb eseményének egyértelműen a Masterplast 9,2 milliárd forint értékű nyilvános részvénykibocsátása bizonyult a hónap során, a részvénypiaci összforgalom ezzel együtt mérsékelt volt, összesen 129,7 milliárd forintot tett ki, amely 6,5 milliárd forint napi forgalomnak felelt meg. A hazai blue chipek versenyét ismét az OTP Bank nyerte, 69,2 milliárd forint havi forgalommal, amelyet a Richter 30,2 milliárd, a MOL pedig 24,2 milliárd forinttal követett. A befektetési szolgáltatók közül a Concorde zárt az élen, míg a második helyet a Wood&Company, a harmadikat az Erste Bank szerezte meg.

Jelentős felpattanást mutatott a BUX index októberben

A nemzetközi tőkepiacokon a hónap során kiemelt érdeklődés kísérte az amerikai inflációs jelentést, amely emelkedő maginflációt és fogyasztói árindexet mutatott. Ennek hatására negatív befektetői hangulat lett úrrá a vezető tőzsdéken, amelyet az amerikai gyorsjelentési szezon várttól elmaradó eredményei tovább erősítettek. A hónap vége ugyanakkor fordulatot hozott a tengerentúlon, amelyet az addig irányt kereső európai tőzsdék is lekövettek. Az európai indexek emelkedését a csökkenő energiaárak szintén katalizálták.

A Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX index emelkedő tendenciát mutatott októberben – 41 053,7 ponton zárt, amely 8,5 százalékos emelkedést jelentett szeptemberhez képest. Legmagasabb értékét, 41 053,7 pontot, a hónap utolsó kereskedési napján, október 28-án érte el az index.

A részvénypiac forgalmának számottevő hányadát ebben a hónapban is az OTP Bank papírjaival bonyolították le, összesen 69,2 milliárd forint értékben. A bankpapír erős hónapot tudhat maga mögött, amelyet a részvényárfolyam 14,2 százalékos emelkedése is jelez. Második, illetve harmadik helyen ismét a Richter és a MOL végzett, az előbbi 30,2 milliárd, az utóbbi 24,2 milliárd forintos forgalommal. A gyógyszeripari társaság szintén jelentős, 10,5 százalékos áremelkedéssel zárta az októbert. A közepes kapitalizációjú kibocsátók közül a Waberer’s, a Pannergy és az ALTEO árfolyama is pozitív trendet tudhat maga mögött – míg a logisztikai társaság kurzusa 7,1 százalékkal, az energetikában érdekelt Pannergy-ALTEO kettősből az előbbi vállalaté 7,7, utóbbié 8,0 százalékkal emelkedett októberben.

A hazai tőkepiac figyelme októberben a Masterplast nyilvános rábocsátására (SPO) szegeződött – az építőipari társaság túljegyzéssel zárta a részvényértékesítést, majd végül 9,2 milliárd forint értékben vont be forrást, amely volumenét tekintve az elmúlt két évtized egyik kiemelkedő tranzakciója a Budapesti Értéktőzsdén.

Az azonnali részvénypiac forgalma összességében 129,7 milliárd forintot tett ki októberben, amely kereskedési naponként átlagosan 6,5 milliárd forint forgalmat jelent.

A befektetési szolgáltatók közül a Concorde került az első helyre októberben, 69,8 milliárd forinttal. A második helyet a Wood&Company szerezte meg, 61,9 milliárd forint forgalommal, a harmadik helyen pedig az Erste Bank futott be, 55,8 milliárd forinttal.

Az árupiaci szekció 1,4 milliárdos forgalommal zárta a hónapot, ennek 49,5 százalékát a nagy olajtartalmú napraforgómag, 40,3 százalékát a fenntartható takarmánykukorica, 10,2 százalékát a fenntartható takarmánybúza tette ki.

Hatékony logisztikai megoldások a költözés kihívásaihoz

A költözés gyakran az élet egyik legfeszültebb időszaka lehet, különösen akkor, ha nagy távolságot kell áthidalni vagy sok holmival kell számolnia. A hatékony logisztikai megoldások pedig elengedhetetlenek ahhoz, hogy a folyamat gördülékenyen valósuljon meg. De vajon milyen stratégiákkal készülhet fel a zökkenőmentes költözésre?
2026. 01. 24. 20:00
Megosztás:

Meghosszabbították a Szerbiai Kőolajipari Vállalat működési engedélyét

Február 20-ig meghosszabbította a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) működési engedélyét az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatala (OFAC) - közölte a szerb közmédia.
2026. 01. 24. 19:00
Megosztás:

Egy felejthetetlen legénybúcsú receptje

A legénybúcsú egy különleges esemény, amely lezár egy korszakot az életedben, és egy új szakasz kezdetét jelenti. Az alkalom során a barátok egy csapatként összegyűlnek, hogy kellően elbúcsúztassák az agglegényi időket. Egy ilyen program nem egyszerűen egy átlagos szombat esti mulatság – itt minden a szórakozásról, a nevetésről és az emlékek életre keltéséről szól. De mi az, ami egy legénybúcsút igazán különlegessé tesz?
2026. 01. 24. 18:00
Megosztás:

A SEC ejtette a pert a Gemini és a Genesis ellen – teljes befektetői kártalanítás után zárult az ügy

A kriptopiac egyik legnagyobb amerikai jogi ügye ért véget: az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) hivatalosan is ejtette a Gemini Trust Company és a Genesis Global Capital elleni keresetét. A döntés hátterében az áll, hogy a Gemini Earn program befektetői végül 100%-ban visszakapták kriptoeszközeiket, így az ügy lezárása jogilag és piaci szempontból is fontos mérföldkőnek számít.
2026. 01. 24. 17:00
Megosztás:

Síbiztosítás másképp: mennyibe kerül a védelem a sípályákon

A síszezon minden évben látványosan megmozgatja az utasbiztosítási piacot: az ünnepek előtti hetekben megugranak a kötések, januárban–februárban pedig a téli sportok és a rövidebb külföldi pihenések tartják fenn a keresletet. A K&H adatai szerint 2024-ről 2025-re decemberben 16 százalékkal nőtt, miközben januárban 7 százalékkal, februárban pedig 4 százalékkal csökkent a megkötött utasbiztosítások száma. A trend arra utal, hogy sokan már év végén „előre bebiztosítják” a téli utazást, ugyanakkor az év elején óvatosabbak a döntések – miközben egy káresemény átlagos összege a síszezonban különösen indokolttá teszi a megfelelő fedezet kiválasztását.
2026. 01. 24. 14:00
Megosztás:

Lefelé korrigált a BUX, történelmi csúcson zárt az OTP

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 135,4 pontos, 0,11 százalékos csökkenéssel, 125 061,81 ponton zárt pénteken.
2026. 01. 24. 13:00
Megosztás:

Shiba Inu árfolyam: Erőt mutat a SHIB a hatalmas futures kiáramlás ellenére – merre tovább?

A Shiba Inu (SHIB) ismét a figyelem középpontjába került, miután az árfolyam meglepő stabilitást mutatott annak ellenére, hogy a határidős piacról jelentős tőke áramlott ki. Bár a futures kereskedők óvatosabbá váltak, a token ára mégis több mint 3%-kal emelkedett egyetlen nap alatt. A befektetők most kulcsszinteket figyelnek: vajon újabb kitörés jön, vagy csak átmeneti fellélegzésről van szó?
2026. 01. 24. 12:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok kormánya újabb iráni szervezeteket és tartályhajókat érintő szankciókról döntött

Az Egyesült Államok kormánya újabb iráni szervezeteket és tartályhajókat érintő szankciókról döntött a teheráni vezetésre való nyomásgyakorlásként pénteken.
2026. 01. 24. 11:00
Megosztás:

Feladtad már a lottót a hétre? Ha nem, ezt tudnod kell feltétlenül

A top10-es listában van az Ötös- és a Hatoslottó nyereménye is ezen a hétvégén. Mindkét számsorsjátékon több hete halmozódik a nyeremény összege, az Ötös- 3,7, a Hatoslottó 1,9 milliárd forintot kínál a telitalálatra.
2026. 01. 24. 10:00
Megosztás:

Magyarország Európa legjobbja volt a napenergia hasznosításában 2025-ben is

Magyarország tavaly is megőrizte vezető helyét Európában a napelemekkel megtermelt áram részarányában, amely 28 százalékra nőtt 2025-ben - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára pénteki Facebook-bejegyzésében az Ember nemzetközi energetikai agytröszt elemzésére hivatkozva.
2026. 01. 24. 09:00
Megosztás:

Márciusra készül el a Diósjenő és Balassagyarmat közötti szakasz felújítása

A Vác-Balassagyarmat vasútvonal második, Diósjenő és Balassagyarmat közötti részének "emelt szintű" felújítási munkálatai a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt egy hónapos késéssel zárulhatnak, így március elején indulhat újra a forgalom ezen a szakaszon - tudatta a MÁV-csoport honlapján pénteken.
2026. 01. 24. 08:00
Megosztás:

A Penny átlagosan 8 százalékkal emeli a dolgozók bérét

A Penny az értékesítés és a logisztika területén átlagosan 8 százalékkal, a központi területeken átlagosan 6 százalékkal emeli dolgozói bérét - közölte az áruházlánc pénteken.
2026. 01. 24. 07:00
Megosztás:

Visszakozott a Coinbase: kiszálltak a szenátusi kriptotörvény mögül – mi jöhet ezután?

Meglepetésszerű fordulatot vett a kriptovaluta-szabályozás sorsa az Egyesült Államokban: a Coinbase, az ország vezető kriptotőzsdéje, visszavonta támogatását a Szenátus kriptovaluta-piaci törvényjavaslatától. A „Clarity Act” néven ismert javaslat épp a jogi keretek tisztázását célozta, ám a Coinbase döntése újabb késlekedést és bizonytalanságot hozott a már amúgy is érzékeny szabályozási folyamatba.
2026. 01. 24. 06:00
Megosztás:

Veszélyzónába lépett a Bitcoin árfolyama – Elolvadtak a befektetői nyereségek, mi jöhet ezután?

Bár a Bitcoin árfolyama látszólag nyugalomban van, a blokklánc-adatok mélyebb elemzése egy sokkal feszültebb helyzetet jelez. A befektetői nyereségek rohamos olvadása és a viselkedési minták alapján úgy tűnik, a piac válaszút elé érkezett. Vajon stabilizálódni tud az árfolyam, vagy újabb medvés szakasz következik?
2026. 01. 24. 05:00
Megosztás:

Tőzsdére léphet a Ledger: 4 milliárd dolláros értékelés mellett készülnek New York-i IPO-ra

A kriptovaluták világában egyre erősebb igény mutatkozik a biztonságos tárolási megoldásokra – ezt a trendet lovagolja meg a francia Ledger, amely komoly lépéseket tesz egy amerikai tőzsdei bevezetés felé. A hardveres tárcáiról ismert vállalat értékelése immár meghaladja a 4 milliárd dollárt, és ha minden a tervek szerint halad, 2026 végére akár a New York-i tőzsdén is megjelenhet.
2026. 01. 24. 04:00
Megosztás:

Korlátlan mobilnetet használsz? Akkor jól nézd meg, mert veszteséged lehet rajta!

Egyre többen használnak korlátlan mobilszolgáltatásokat kínáló tarifacsomagot, de az érintett fogyasztók mintegy felének valamilyen fix adatkeretes előfizetés is elég lenne – állapította meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss tanulmánya.
2026. 01. 24. 03:01
Megosztás:

Ez fog történni a forintjaiddal, ha Magyarország bevezeti az EURÓ-t

Magyarország EU-tagként jogilag vállalta az euró bevezetését, de jelenleg nincs hivatalos céldátum, és a kormányzati kommunikáció az utóbbi időben inkább elutasító volt. Ezért érdemes úgy nézni a kérdést, mint egy „ha–akkor” forgatókönyvet: ha egyszer megszületik a politikai döntés és teljesülnek a feltételek, akkor a lakosság pénzével nagyjából a következők történnek.
2026. 01. 24. 02:00
Megosztás:

Te is 40 fokon mosod a ruhákat? Jó nagy butaságot csinálsz ezzel!

Sokan úgy gondolják, hogy a 40 °C-os mosás az arany középút: nem túl forró, nem túl hideg, „biztosan tisztít”. Csakhogy a tudományos vizsgálatok szerint ez a hőfok gyakran pont a legrosszabb kompromisszum: nem elég forró a kórokozók elpusztításához, de elég meleg ahhoz, hogy bizonyos baktériumok szaporodjanak, és hosszú távon károkat okozzon a ruhákban és a mosógépben is.
2026. 01. 24. 01:00
Megosztás:

Hány forint lesz egy EURÓ ha a Nemzeti Bank kamatcsökkentésbe kezd?

Januárban erre még kicsi az esély, ugyanakkor az azt követő hónapokban egyre inkább valószínűvé válhat, hogy a Magyar Nemzeti Bank megkezdi a kamatcsökkentési ciklust.
2026. 01. 24. 00:05
Megosztás:

Választási csalás miatt több mint száz embert tartóztattak le Koszovóban

A koszovói rendőrség letartóztatott több mint száz embert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy csalást követtek el a december 28-i előrehozott parlamenti választásokon - közölte pénteken a prizreni főügyész.
2026. 01. 23. 23:00
Megosztás: