Jó döntés pályázni nyílászáró cserére?
Így kézenfekvő megoldás lehet, ha benyújtunk egy pályázatot ezeknek a cseréjére. Egyrészt a költséghatékonyság növelése, másrészt az értéknövelés, harmadrészt pedig a környezetvédelem is pozitív hozadéka a döntésnek.
Ami ezenfelül hozzáadott értéket képvisel, az pedig a kényelem és a komfort. Hiszen az új ablakok beszerelése után a külső zajok és a hőingadozás ellen nyújt védelmet. A beruházás kezdeti költségeit nagymértékben csökkentheti egy elnyert pályázat.
Mi lehet a pályázat célja és háttere?
Egy nyílászáró csere pályázat segítségével sokkal költséghatékonyabban kivitelezhető, mint saját erőforrásokból. Ezzel is ösztönözve vagyunk arra, hogy növeljük az energiahatékonyságot és a fenntartható fejlődést.
Az egyik legnagyobb célja a pályázatoknak az, hogy javítsa lehetőleg a teljes hazai épületállomány energiahatékonyságát. Mivel jelentős mértékben hatással van az ország teljes energiafelhasználásának mértékére, ez nagyon fontos lépés.
Ezt pedig úgy lehet elérni, ha a magánszemélyeken kívül más is jogosult a pályázatok benyújtására. Így a társasházak és a lakásszövetkezetek is tervezhetnek teljes nyílászáró cserét. Ezenkívül pedig az oktatási és az egészségügyi intézmények is részt vehetnek a pályázatokon.
Mit kell tudni a benyújtási határidőkről és az ütemtervről?
A Thermo-Lak Kft. szakemberei segítséget tudnak nyújtani a nyertes pályázat kivitelezési munkálataiban. A tervezéstől egészen a beszerelésig gondoskodnak mindenről. Nekünk csak pályázni kell a támogatás lehetőségére.
A benyújtási határidők azonban nagyon szigorúak, ami alapvető feltétele a pályázat elnyerésének. Mivel nagyon fontos, hogy a határidőre elkészüljön a teljes pályázati anyag, időben el kell kezdeni az előkészületeket.
Az eredményhirdetés azonban csak a benyújtási határidőt követő néhány hónappal később várható. Ez lesz majd az az esemény, ahol megtudhatjuk végre, hogy elnyertük-e a pályázatot vagy sem.
Viszont itt még nincs vége, mert a sikeres pályázattal kapunk egy határidőt arra vonatkozóan is, hogy meddig tarthat a kivitelezés. Ez általában 1-2 év, viszont a pályázati kiírás pontosan meghatározza a kivitelezési határidőt is.
Mit kell tudni a benyújtandó dokumentumokról?
A pályázati űrlap kitöltése az első lépés, de szükség lesz a tulajdonjogot igazoló dokumentumokra is. Az árajánlatok és a költségvetés szintén a teljes dokumentáció részét képezi, ahogy az energiahatékonysági számítások és a műszaki rajzok is.
Többféleképpen be lehet nyújtani a pályázati anyagot. Egyrészt elektronikus úton is elküldhetjük, vagy papíralapon postázhatjuk. Arra viszont nagyon oda kell figyelni, hogy nem lehet a dokumentáció sem hiányos, sem pedig hibás.
A pályázatok sikerének kulcsa sok esetben a határidők betartásán és a hibátlan dokumentáción is múlhat.