Jó hírek hiányában estek a tengerentúli piacok is

Trump elmondta, hogy ő és a legfelsőbb kormányzati tisztviselők a következő két hétben áttekintik a potenciális kereskedelmi megállapodásokat, hogy eldöntsék, melyeket fogadják el. Ma reggelre viszont kiderült, hogy Kína és az USA tárgyalóasztalhoz ülhet. Donald Trump első találkozója Mark Carney kanadai miniszterelnökkel nem hozott azonnali eredményeket. Trump nyilatkozatai némileg ellentmondtak Bessent korábbi kijelentéseinek, aki szerint a kormányzat már ezen a héten bejelenthet néhány kereskedelmi megállapodást. A Dow Jones 0,9%, az S&P 500 0,8%-kal csökkent, míg a Nasdaq 0,8%-kal esett vissza. Az amerikai kereskedelmi minisztérium adatai szerint a vállalkozások márciusban, a vámok bejelentése előtt növelték az áruk importját, ami az ország kereskedelmi hiányát rekordmagas, 140,5 milliárd dollárra növelte.
Trump hétfő esti gyógyszeripari vám bejelentése miatt az egészségügyi szektor közel 3%-kal esett vissza, így a legrosszabbul teljesítő volt az S&P500 11 fő szektora közül. Az Eli Lilly több mint 5%-ot esett, míg a Moderna mintegy 12%-kal zuhant. A vakcinagyártók továbbra is nyomás alatt álltak, miután a Reuters által látott belső e-mail szerint az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság (FDA) Vinay Prasadot – egy onkológust, aki korábban kritizálta az FDA-t és hevesen bírálta a COVID-19 vakcina mandátumokat – nevezte ki a Biológiai Értékelési és Kutatási Központ igazgatójának. A Fed tegnap kezdte meg kétnapos ülését; a várakozások szerint a döntéshozók nem nyúlnak a kamatokhoz. A piacok jelenleg közel 80%-os esélyt áraznak egy legalább 25 bázispontos csökkentésre a júliusi ülésen, az LSEG által összeállított adatok szerint.
A vállalati hírek közül kiemelendő még a Constellation Energy 10% feletti ugrása, mellyel az S&P 500 egyik legjobb teljesítője lett a negyedéves eredményei után, ami emelte a közüzemi szektort indexét. Ezzel szemben a Palantir adatelemző cég részvényei, amelyek az év legjobb S&P 500 teljesítői közé tartoznak, 12%-kal estek vissza, mivel a befektetők nem voltak lenyűgözve a cég szerény bevételi eredményétől és a nyereségtől.
Az olajárak kedden 3% felett emelkedtek az európai és kínai kereslet növekedésének jelei, a Közel-Keleten fokozódó feszültségek, valamint a vásárlók megjelenése miatt, miután az árak előző nap négyéves mélypontra zuhantak az OPEC+ döntése nyomán, hogy növelik a termelést.
(Forrás: OTP Ébresztő)