Két és félszeresére növelte árbevételét a tőzsdei újonc ViVeTech

Az első kiberbiztonságra szakosodott tőzsdei cég 405 millió forint árbevétel mellett 7,3 millió Ft üzemi eredményt ért el az első félévben, míg az EBITDA 30,3 millió forint lett. Mind az eredmény, mind az EBITDA jelentős javulást mutat a tavalyi év első félévéhez viszonyítva – derül ki a ViVeTech Nyrt. féléves jelentéséből, melyet ma tett közzé a BÉT-en.

Két és félszeresére növelte árbevételét a tőzsdei újonc ViVeTech

A tőzsdei újonc ViVeTech Nyrt. (BÉT: VVT) közzétette első gyorsjelentését a 2022. első félévi eredményeiről, a magyar számviteli szabályok szerint készült nem auditált, nem konszolidált pénzügyi kimutatásai alapján. A 2011 óta aktív vállalat tevékenysége elsősorban az IT biztonságra, azon belül többek között az információbiztonsági stratégiák kialakításával, üzletfolytonossági tervek és üzleti hatáselemzések készítésével, minőségbiztosítással és projekt menedzsment támogatással kapcsolatos tanácsadásra, illetve saját fejlesztésű szoftvermegoldásainak a fejlesztésére terjed ki. A vállalat idén május 31. óta van jelen a Budapesti Értéktőzsde Xtend piacán, mint az első kiberbiztonságra szakosodott tőzsdei vállalat.  

A cég üzleti tevékenységét a szezonalitás jellemzi: az év első felében jellemzően a projektek tervezése, előkészítése zajlik, így a ViVeTech esetében is inkább az év közepétől realizálódnak a bevételek. Az idei évet ezen túlmenően is kivárás jellemezte a vállalat meglévő és potenciális üzleti partnerei körében a makrogazdasági, piaci bizonytalanságok miatt. Ennek ellenére a részvénytársaság 405 millió Ft nettó árbevételt ért el 2022 első félévében, amely több mint két és félszerese a tavalyi év hasonló időszakának és közel 40 százaléka a tervezett éves nettó árbevételnek. A bevétel közel egytizede EUR alapú export árbevétel volt, amelyhez kismértékben már a június elején elindult logisztikai üzletág is hozzájárult.

A 2021-es év fejlesztési irányát folytatva, az első félévben is kiemelt hangsúlyt kapott a Vivesec IT biztonsági támogató megoldás továbbfejlesztése, amelyre jelentős erőforrást allokált a társaság. Ennek eredményeként elkészült az első működőképes prototípus (MVP) és az első szoftverlicenszek értékesítése is megtörtént.

2022 első hat hónapjában az EBITDA meghaladta a 30,3 millió Ft-ot, míg az adózás előtti eredmény 3,9 millió Ft veszteség lett. Ez lényeges javulás az egy évvel ezelőtti 98,1 millió Ft veszteséghez és -83,3 millió Ft EBITDA-hoz képest. A társaság mérlegfőösszege 2022. június 30-án 1,088 milliárd Ft, a saját tőke nagysága 525 millió Ft volt. Előbbi a 2021. év végéhez képest 17 százalékos csökkenést mutat, míg a saját tőke 35 százalékkal nőtt.

ViVeTech 2020-ban nyert el támogatást a BÉT Mentoring Program keretében, a BÉT és a Pénzügyminisztérium közös, kis- és középvállalatok tőzsdei megjelenését, felkészülését elősegítő pályázatán. A tőzsdei bevezetés folyamata a tervezett ütemezés szerint zárult, és 2022. május 31-én elindult a kereskedés a ViVeTech részvényeivel a BÉT Xtend piacán. A tőzsdei bevezetést megelőzően a cég zártkörű tőkeemelést hajtott végre összesen 141 millió Ft értékben, melynek keretében több mint 30 új befektető – köztük magánszemélyek, gazdasági társaságok és befektetési alapok – jegyzett le 542 500 darab 10 Ft névértékű törzsrészvényt egyenként 260 Ft-os kibocsátási értéken. 

Egy felmérés szerint a magyar turizmus profitálhat a közel-keleti helyzetből

A közel-keleti feszültségek és a légi közlekedést érintő korlátozások miatt átrendeződő utazási szokások következtében Magyarország turizmusa is jelentős élénkülésre számíthat 2026-ban a Global Payments pénzügyi szolgáltató előrejelzése szerint.
2026. 04. 22. 17:00
Megosztás:

DoorDash és a stabilcoinok: új korszak kezdődhet a kriptós fizetésekben

A kriptovaluták tömeges elterjedése régóta az egyik legfontosabb kérdés a piacon. Bár a technológia már évek óta rendelkezésre áll, a valódi áttörést mindig az hozza el, amikor egy globális vállalat beépíti azt a mindennapi működésébe. A DoorDash legfrissebb bejelentése pontosan ezt vetíti előre: a stabilcoin alapú fizetések integrációja nemcsak egy új fizetési opciót jelent, hanem alapjaiban alakíthatja át a digitális pénzforgalmat.
2026. 04. 22. 16:30
Megosztás:

62 milliárd dollárnyi Bitcoin egy cégnél – a Strategy brutális BTC-vásárlásai átírják a piacot

Az elmúlt években a Bitcoin nemcsak a befektetők, hanem a tőzsdén jegyzett vállalatok figyelmét is egyre inkább felkeltette. Ennek a trendnek az egyik legmarkánsabb képviselője a Strategy, amely mára elképesztő, több mint 62 milliárd dollár értékű Bitcoin-állományt halmozott fel. A vállalat agresszív vásárlási stratégiája nemcsak saját mérlegét alakította át, hanem a teljes kriptopiac működésére is hatással volt.
2026. 04. 22. 15:30
Megosztás:

Bővítette villamosenergia-tároló kapacitását Győrben az Alteo

Bővítette villamosenergia-tároló kapacitását Győrben az Alteo Nyrt., a cég szerdán üzembe helyezte a hatodik, 20 megawattóra kapacitású villamosenergia-tárolóját.
2026. 04. 22. 15:00
Megosztás:

11 millió gallon fenntartható repülőgép-üzemanyag válik elérhetővé

A DSV stratégiai együttműködést indított a Microsofttal, a United Airlinesszal és a Phillips 66-tal annak érdekében, hogy jelentősen bővüljön a fenntartható repülőgép-üzemanyag piaci felhasználása. A megállapodás keretében akár 11 millió gallon, azaz 41,6 millió liter SAF (Sustainable Aviation Fuel, azaz fenntartható repülőgép-üzemanyag) állhat rendelkezésre, ami a hagyományos kerozinhoz képest mintegy 100 ezer tonnával csökkentheti az üvegházhatású gázok teljes életciklusra vetített kibocsátását.
2026. 04. 22. 14:30
Megosztás:

Bitcoin árfolyam elemzés, kriptovaluta előrejelzés – fordulópont előtt a piac?

A Bitcoin (BTC) a világ első és legismertebb kriptovalutája, amely decentralizált módon működik, blokklánc technológiára épül, és gyakran „digitális aranyként” emlegetik. Árfolyamát nemcsak a technikai tényezők, hanem a globális gazdasági hangulat, a befektetői pszichológia és az intézményi kereslet is jelentősen befolyásolja.
2026. 04. 22. 14:00
Megosztás:

Az Absolute Live sportital támogatja a történelmet író magyar vitorlásokat

A Team Onix az első magyar vitorláscsapat, amelyet meghívtak az 1969 óta megrendezett Course Croisière EDHEC-re. Az április 18-26-a között zajló rendezvény a kontinens legnagyobb multisport diákversenye, 20 országból mintegy 15 ezer résztvevőt várnak. A Team Onixet az Absolute Live támogatja a viadalon.
2026. 04. 22. 13:30
Megosztás:

Az AI-modellek működtetése új alapokra helyezi a vállalati IT-stratégiákat

A mesterséges intelligencia (AI) modellek működtetése új alapokra helyezi a vállalati információs technológiai (IT) stratégiákat, az AI bevezetésével ugyanis a vállalatok azzal szembesülnek, hogy jelenlegi infrastruktúrájuk már nem képes kiszolgálni az új igényeket - hívja fel a figyelmet a Deloitte nemzetközi tanácsadó cég a Deloitte Tech Trends 2026 tanulmányában, amelynek megállapításairól közleményben tájékoztatták az MTI-t.
2026. 04. 22. 13:00
Megosztás:

Az alukeretes bútorajtók: stílus és funkció a modern otthonokban

A lakások belső dizájnja alapvetően befolyásolja az otthon érzését, ebben pedig a bútorok megjelenése kiemelt szerepet kap. Az alukeretes bútorajtók nemcsak modern megjelenésükkel, hanem tartósságukkal és szerelhetőségükkel is különlegesnek számítanak. Kérdésként merülhet fel, hogy miként hozzák ezek az innovatív elemek a legjobbat ki konyháink és nappalink stílusából?
2026. 04. 22. 12:30
Megosztás:

Befejeződtek a javítási munkák a Barátság-vezeték ukrajnai szakaszán

A Barátság-vezeték ukrajnai szakaszának működtetéséért felelős JSC Ukrtransnafta hivatalosan tájékoztatta a Mol-t arról, hogy a vezetéket érintő javítási munkálatok befejeződtek, és a 2026. január 27. óta fennálló vis maior körülmények 2026. április 21-én 18:00 órakor megszűntek.
2026. 04. 22. 12:00
Megosztás:

Az Electrolux Group leállítja a termelést jászberényi gyárában

Az Electrolux Group leállítja a termelést jászberényi gyárában, az üzem bezárásának tervezett időpontja 2026 év vége, és körülbelül 600 munkatársat érint - közölte a cég az MTI-vel szerdán.
2026. 04. 22. 11:30
Megosztás:

Vállalkozói számlák: százezres új piacon osztoznak a bankok

Egyre több kedvezményt – köztük díjmentes számlavezetést – kínálnak az induló vállalkozásoknak szóló számlacsomagoknál a pénzintézetek – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Az erős verseny persze nem véletlen, tavaly több mint 104 ezer egyéni és társas vállalkozás kezdte meg a működését Magyarországon.
2026. 04. 22. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak szerdán a befektetők?

Az MSCI Japánon kívüli ázsiai–csendes-óceáni részvényeket lefedő átfogó indexe 0,5%-kal csökkent, miután kedden hétéves csúcsot ért el. A japán Nikkei index eközben 0,1%-kal csökkent.
2026. 04. 22. 10:30
Megosztás:

Warsh meghallgatásán a jegybank függetlenségét hangsúlyozta, tovább folytatódott a hazai hozamcsökkenés

Emelkedtek a fejlett gazdaságok kötvénypiacain a hosszú hozamok, a német 10 éves hozam 3% fölé kúszott (+4bp), az amerikai tízéves hozam csaknem 5bp-tal került feljebb, lényegében 4,3%-on állt nap végén.
2026. 04. 22. 10:00
Megosztás:

Trump határozatlan időre meghosszabbította a fegyverszünetet Iránnal, estek az amerikai tőzsdék, a vártnál kedvezőbb konjunktúra adatok jelentek meg

A közel-keleti események továbbra is a figyelem középpontjában állnak, a kéthetes tűzszünet szerda estéig volt hatályos, miközben bizonytalan volt a pakisztáni tárgyalások kimenetele, miután Trump ismét intenzív bombázással fenyegette Iránt, miközben a perzsa fél meg sem erősítette részvételét a tárgyalásokon. A fordulat kedd este jött az amerikai piaczárást követően, amikor is Trump határozatlan időre meghosszabbította az Iránnal kötött tűzszünetet, néhány órával annak tervezett lejárta előtt, hogy lehetővé tegye a két ország számára a béketárgyalások folytatását. Trump közölte, hogy a két héttel ezelőtt életbe lépett tűzszünetet addig hosszabbította meg, amíg Irán „be nem nyújtja a javaslatát, és a tárgyalások le nem zárulnak, egyik vagy másik kimenetellel.
2026. 04. 22. 09:30
Megosztás:

Geopolitikai bizonytalanságok közepette csökkentek az európai részvények, nagyot romlott a gazdasági hangulat a háború hatására Németországban

Csökkentek az európai részvények kedden, mivel az Egyesült Államok és Irán közötti béketárgyalások körüli bizonytalanság óvatosságra késztette a befektetőket, órákkal a tűzszünet tervezett lejárta előtt. A páneurópai STOXX 600 index 0,9%-os csökkenéssel zárt, a főbb regionális piacok szintén gyengültek: a francia CAC 40 és a londoni FTSE 100 egyaránt 1,1%-kal esett, míg a német DAX 0,6%-kal csökkent.
2026. 04. 22. 09:00
Megosztás:

Ma van a Föld napja

Országszerte változatos programokat rendeznek április 22-én szerdán a Föld napja alkalmából, köztük nemzetközi szakmai konferenciával, szemétszedéssel, élőnövényes installációval és könyvbemutatóval.
2026. 04. 22. 08:30
Megosztás:

Szlovák külügyminiszter: ha újraindul a kőolajszállítás a Barátság vezetéken, jóváhagyjuk az uniós szankciós csomagot

Amennyiben újraindul az orosz kőolaj szállítása a Barátság kőolajvezetéken, Szlovákia készen áll arra, hogy jóváhagyja az EU 20. Oroszországgal szembeni szankciós csomagját - jelentette ki Juraj Blanár szlovák kül- és európai ügyekért felelős miniszter az Európai Unió Tanácsának ülése után kedden éjjel.
2026. 04. 22. 08:00
Megosztás:

Általános iskolák fejlesztését támogatja a Strabag

Általános iskolák fejlesztését támogatja a Strabag, a Klassz room programban három magyarországi iskola bruttó 10 millió forint értékben újíthatja meg tantermét.
2026. 04. 22. 07:40
Megosztás:

Aleksandar Vucic szerbiai látogatásra hívta Magyar Pétert

Aleksandar Vucic szerb elnök telefonon beszélt kedden Magyar Péterrel, a Tisza Párt elnökével, Magyarország leendő miniszterelnökével, és meghívta őt szerbiai látogatásra. Ezt maga a szerb államfő közölte a közösségi médiában.
2026. 04. 22. 07:00
Megosztás: