Kimagasló eredménnyel zárt a Mol a második negyedévben

A Mol-csoport a második negyedévben 483,7 milliárd forint újrabeszerzési árakkal becsült "tiszta" EBITDA-t (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredményt) és 372,8 milliárd újrabeszerzési árakkal becsült "tiszta" üzleti eredményt ért el - olvasható a társaság honlapján péntek hajnalban közzétett jelentésben.

Kimagasló eredménnyel zárt a Mol a második negyedévben

A nettó árbevétel a konszolidált, nem auditált kimutatás alapján 2491 milliárd forint, míg tavaly ugyanekkor 1412,6 milliárd forint, az előző negyedévben 1933,4 milliárd forint volt. A tiszta EBITDA a tavalyi azonos időszakban 246,8 milliárd forint, az előző negyedévben 271,7 milliárd forint volt, a növekedés tehát éves és negyedéves összevetésben is majdnem kétszeres. A tiszta üzleti eredmény egy éve meghaladta a 132 milliárd forintot, az előző negyedévben megközelítette a 168 milliárd forintot.

Az adatok megfelelnek a piaci várakozásoknak, amelyek hasonló mértékű, 500 milliárd forintot közelítő tiszta EBITDA-val számoltak. A becslések elsősorban azért valószínűsítettek rendkívüli eredményt, mert a Mol a második negyedévben is viszonylag kedvező áron vásárolhatott olajat Oroszországból, ráadásul az állami árszabályozásának köszönhetően az üzemanyag-forgalom is jelentős maradt.

A társaság féléves összesítésben is jól teljesített. Az első hat hónapban a tiszta EBITDA elérte a 755,4 milliárd forintot, míg tavaly ugyanekkor 428,7 milliárd forint volt. A tiszta üzleti eredmény 200,1 milliárd forintról 540,5 milliárd forintra nőtt éves összevetésben. A második negyedév során a kutatás-termelés (upstream) EBITDA-ja meghaladta a 207 milliárd forintot az egy évvel korábbi nem egészen 83 milliárd forint után. A féléves teljesítmény egy év alatt 157 milliárd forintról csaknem majdnem 371 milliárd forintra nőtt. A Mol értékelése szerint az upstream továbbra is a vállalat "erős készpénztermelő pillére".

A feldolgozás és kereskedelem (downstream) 308,3 milliárd forint tiszta EBITDA-val zárt, míg 2021 azonos időszakában nem érte el a 132 milliárd forintot. Az idei első hat hónapban meghaladta a 393 milliárd forintot, tavaly ugyanekkor a 208 milliárd forintot. Az extraprofitadó és az árszabályozás visszafogta az eredményeket, de mind a finomítói árrés, mind a forgalom magas volt, a jelentős kereslet miatt a Mol a nagyobb leállást okozó tevékenységeit a második fél évre ütemezte át - tették hozzá.

A fogyasztói szolgáltatások eredménye mind éves, mind negyedéves összevetésben csökkent, amit a társaság részben a kiskereskedelmi adóemeléssel magyarázott, bár - mint írták - a nem üzemanyag típusú termékeken nőtt az árrés. Ezzel együtt a tavalyi 48,3 milliárd forint után 16,6 milliárd forint EBITDA-val zárták a második negyedévet, míg féléves összesítésben 82,6 milliárd forintról 37,3 milliárd forintra csökkent az üzletág teljesítménye.

A gáz üzletág negyedéves EBITDA-ja ugyancsak visszaesett, éves összevetésben 6,8 milliárd forintról 5,5 milliárd forintra csökkent. A féléves ugyanakkor változatlan, meghaladta a 21 milliárd forintot. A gázpiaci környezetet kihívásként értékelték, de a magasabb elért árbevételek ellensúlyozták a jelentősen megnőtt működési költségek hatását.

Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató a beszámoló adataihoz hozzáfűzte, hogy az energiaipar példa nélküli bizonytalanságokkal szembesült, de a Mol így is a terveinek megfelelően teljesített, és még soha nem volt ilyen elkötelezett a stratégiai céljai iránt. A közlemény szerint a társaságnak számolnia kell többek között a nyersanyagárak változásából eredő kockázatokkal, valamint a kőolaj- és a gázellátás akadozásával, ami a finomítók és más üzemek folyamatos működését veszélyeztetheti. Hosszabb távon az egyik legfontosabb szempont, hogy a Mol az széndioxid-kibocsátású gazdaság irányába mozduljon, és a körforgásos gazdaság kulcsszereplője lehessen - közölték.

A Mol a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) prémium kategóriás kibocsátója. Részvényei a csütörtöki kereskedést 3000 forinton zárták, árfolyamuk egy éven belül 2300 és 3170 forint között változott. A társaság csoportszinten 2021-ben 1071,9 milliárd forint, 2020-ban 629,7 milliárd forint tiszta EBITDA-t termelt.

Hatékony logisztikai megoldások a költözés kihívásaihoz

A költözés gyakran az élet egyik legfeszültebb időszaka lehet, különösen akkor, ha nagy távolságot kell áthidalni vagy sok holmival kell számolnia. A hatékony logisztikai megoldások pedig elengedhetetlenek ahhoz, hogy a folyamat gördülékenyen valósuljon meg. De vajon milyen stratégiákkal készülhet fel a zökkenőmentes költözésre?
2026. 01. 24. 20:00
Megosztás:

Meghosszabbították a Szerbiai Kőolajipari Vállalat működési engedélyét

Február 20-ig meghosszabbította a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) működési engedélyét az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatala (OFAC) - közölte a szerb közmédia.
2026. 01. 24. 19:00
Megosztás:

Egy felejthetetlen legénybúcsú receptje

A legénybúcsú egy különleges esemény, amely lezár egy korszakot az életedben, és egy új szakasz kezdetét jelenti. Az alkalom során a barátok egy csapatként összegyűlnek, hogy kellően elbúcsúztassák az agglegényi időket. Egy ilyen program nem egyszerűen egy átlagos szombat esti mulatság – itt minden a szórakozásról, a nevetésről és az emlékek életre keltéséről szól. De mi az, ami egy legénybúcsút igazán különlegessé tesz?
2026. 01. 24. 18:00
Megosztás:

A SEC ejtette a pert a Gemini és a Genesis ellen – teljes befektetői kártalanítás után zárult az ügy

A kriptopiac egyik legnagyobb amerikai jogi ügye ért véget: az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) hivatalosan is ejtette a Gemini Trust Company és a Genesis Global Capital elleni keresetét. A döntés hátterében az áll, hogy a Gemini Earn program befektetői végül 100%-ban visszakapták kriptoeszközeiket, így az ügy lezárása jogilag és piaci szempontból is fontos mérföldkőnek számít.
2026. 01. 24. 17:00
Megosztás:

Síbiztosítás másképp: mennyibe kerül a védelem a sípályákon

A síszezon minden évben látványosan megmozgatja az utasbiztosítási piacot: az ünnepek előtti hetekben megugranak a kötések, januárban–februárban pedig a téli sportok és a rövidebb külföldi pihenések tartják fenn a keresletet. A K&H adatai szerint 2024-ről 2025-re decemberben 16 százalékkal nőtt, miközben januárban 7 százalékkal, februárban pedig 4 százalékkal csökkent a megkötött utasbiztosítások száma. A trend arra utal, hogy sokan már év végén „előre bebiztosítják” a téli utazást, ugyanakkor az év elején óvatosabbak a döntések – miközben egy káresemény átlagos összege a síszezonban különösen indokolttá teszi a megfelelő fedezet kiválasztását.
2026. 01. 24. 14:00
Megosztás:

Lefelé korrigált a BUX, történelmi csúcson zárt az OTP

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 135,4 pontos, 0,11 százalékos csökkenéssel, 125 061,81 ponton zárt pénteken.
2026. 01. 24. 13:00
Megosztás:

Shiba Inu árfolyam: Erőt mutat a SHIB a hatalmas futures kiáramlás ellenére – merre tovább?

A Shiba Inu (SHIB) ismét a figyelem középpontjába került, miután az árfolyam meglepő stabilitást mutatott annak ellenére, hogy a határidős piacról jelentős tőke áramlott ki. Bár a futures kereskedők óvatosabbá váltak, a token ára mégis több mint 3%-kal emelkedett egyetlen nap alatt. A befektetők most kulcsszinteket figyelnek: vajon újabb kitörés jön, vagy csak átmeneti fellélegzésről van szó?
2026. 01. 24. 12:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok kormánya újabb iráni szervezeteket és tartályhajókat érintő szankciókról döntött

Az Egyesült Államok kormánya újabb iráni szervezeteket és tartályhajókat érintő szankciókról döntött a teheráni vezetésre való nyomásgyakorlásként pénteken.
2026. 01. 24. 11:00
Megosztás:

Feladtad már a lottót a hétre? Ha nem, ezt tudnod kell feltétlenül

A top10-es listában van az Ötös- és a Hatoslottó nyereménye is ezen a hétvégén. Mindkét számsorsjátékon több hete halmozódik a nyeremény összege, az Ötös- 3,7, a Hatoslottó 1,9 milliárd forintot kínál a telitalálatra.
2026. 01. 24. 10:00
Megosztás:

Magyarország Európa legjobbja volt a napenergia hasznosításában 2025-ben is

Magyarország tavaly is megőrizte vezető helyét Európában a napelemekkel megtermelt áram részarányában, amely 28 százalékra nőtt 2025-ben - írta az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára pénteki Facebook-bejegyzésében az Ember nemzetközi energetikai agytröszt elemzésére hivatkozva.
2026. 01. 24. 09:00
Megosztás:

Márciusra készül el a Diósjenő és Balassagyarmat közötti szakasz felújítása

A Vác-Balassagyarmat vasútvonal második, Diósjenő és Balassagyarmat közötti részének "emelt szintű" felújítási munkálatai a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt egy hónapos késéssel zárulhatnak, így március elején indulhat újra a forgalom ezen a szakaszon - tudatta a MÁV-csoport honlapján pénteken.
2026. 01. 24. 08:00
Megosztás:

A Penny átlagosan 8 százalékkal emeli a dolgozók bérét

A Penny az értékesítés és a logisztika területén átlagosan 8 százalékkal, a központi területeken átlagosan 6 százalékkal emeli dolgozói bérét - közölte az áruházlánc pénteken.
2026. 01. 24. 07:00
Megosztás:

Visszakozott a Coinbase: kiszálltak a szenátusi kriptotörvény mögül – mi jöhet ezután?

Meglepetésszerű fordulatot vett a kriptovaluta-szabályozás sorsa az Egyesült Államokban: a Coinbase, az ország vezető kriptotőzsdéje, visszavonta támogatását a Szenátus kriptovaluta-piaci törvényjavaslatától. A „Clarity Act” néven ismert javaslat épp a jogi keretek tisztázását célozta, ám a Coinbase döntése újabb késlekedést és bizonytalanságot hozott a már amúgy is érzékeny szabályozási folyamatba.
2026. 01. 24. 06:00
Megosztás:

Veszélyzónába lépett a Bitcoin árfolyama – Elolvadtak a befektetői nyereségek, mi jöhet ezután?

Bár a Bitcoin árfolyama látszólag nyugalomban van, a blokklánc-adatok mélyebb elemzése egy sokkal feszültebb helyzetet jelez. A befektetői nyereségek rohamos olvadása és a viselkedési minták alapján úgy tűnik, a piac válaszút elé érkezett. Vajon stabilizálódni tud az árfolyam, vagy újabb medvés szakasz következik?
2026. 01. 24. 05:00
Megosztás:

Tőzsdére léphet a Ledger: 4 milliárd dolláros értékelés mellett készülnek New York-i IPO-ra

A kriptovaluták világában egyre erősebb igény mutatkozik a biztonságos tárolási megoldásokra – ezt a trendet lovagolja meg a francia Ledger, amely komoly lépéseket tesz egy amerikai tőzsdei bevezetés felé. A hardveres tárcáiról ismert vállalat értékelése immár meghaladja a 4 milliárd dollárt, és ha minden a tervek szerint halad, 2026 végére akár a New York-i tőzsdén is megjelenhet.
2026. 01. 24. 04:00
Megosztás:

Korlátlan mobilnetet használsz? Akkor jól nézd meg, mert veszteséged lehet rajta!

Egyre többen használnak korlátlan mobilszolgáltatásokat kínáló tarifacsomagot, de az érintett fogyasztók mintegy felének valamilyen fix adatkeretes előfizetés is elég lenne – állapította meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss tanulmánya.
2026. 01. 24. 03:01
Megosztás:

Ez fog történni a forintjaiddal, ha Magyarország bevezeti az EURÓ-t

Magyarország EU-tagként jogilag vállalta az euró bevezetését, de jelenleg nincs hivatalos céldátum, és a kormányzati kommunikáció az utóbbi időben inkább elutasító volt. Ezért érdemes úgy nézni a kérdést, mint egy „ha–akkor” forgatókönyvet: ha egyszer megszületik a politikai döntés és teljesülnek a feltételek, akkor a lakosság pénzével nagyjából a következők történnek.
2026. 01. 24. 02:00
Megosztás:

Te is 40 fokon mosod a ruhákat? Jó nagy butaságot csinálsz ezzel!

Sokan úgy gondolják, hogy a 40 °C-os mosás az arany középút: nem túl forró, nem túl hideg, „biztosan tisztít”. Csakhogy a tudományos vizsgálatok szerint ez a hőfok gyakran pont a legrosszabb kompromisszum: nem elég forró a kórokozók elpusztításához, de elég meleg ahhoz, hogy bizonyos baktériumok szaporodjanak, és hosszú távon károkat okozzon a ruhákban és a mosógépben is.
2026. 01. 24. 01:00
Megosztás:

Hány forint lesz egy EURÓ ha a Nemzeti Bank kamatcsökkentésbe kezd?

Januárban erre még kicsi az esély, ugyanakkor az azt követő hónapokban egyre inkább valószínűvé válhat, hogy a Magyar Nemzeti Bank megkezdi a kamatcsökkentési ciklust.
2026. 01. 24. 00:05
Megosztás:

Választási csalás miatt több mint száz embert tartóztattak le Koszovóban

A koszovói rendőrség letartóztatott több mint száz embert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy csalást követtek el a december 28-i előrehozott parlamenti választásokon - közölte pénteken a prizreni főügyész.
2026. 01. 23. 23:00
Megosztás: