Kimagasló fogadási kedv az Olimpián

Teljesítette a sportfogadói elvárásokat a magyar csapat azzal, hogy hat arany-, hét ezüst- és hat bronzéremmel zárta a versenyeket, így gyakorlatilag megismételte a tokiói szereplését. A fogadók körében népszerű volt az Olimpia, különösen magyar érdekeltségű csapatsportokra fogadtak sokan.

Kimagasló fogadási kedv az Olimpián

A magyar olimpiai csapat által megszerzett 19 érem beváltotta a fogadói reményeket, ugyanis az „Érmek száma – 18,5” fogadási lehetőség esetében a Tippmixen megtett tippek 95 százaléka várt legalább ennyi dobogós helyezést. Újdonságként az idei olimpián arra is lehetett fogadni, hogy a magyar küldöttség hányadik helyen zár az éremtáblázaton: itt azon fogadóink jártak jól, akik arra számítottak, hogy a mieink a 11-15. hely között végeznek, a helyes tippet leadók 1,80-as nyereményszorzónak örülhettek.

Az olimpia alatt fogadóink körében nagy népszerűségnek örvendtek a csapatsportágak magyar érdekeltségű eseményei, ezek közül is kimagaslottak a női-, illetve férfi kézilabda-válogatottunk találkozói. Női csapatunk számára a Svédország elleni, hosszabbításban eldőlő negyeddöntő jelentette a végállomást a tornán, a meccs végkimenetelére érkezett fogadások 27 százaléka döntetlenre tippelt a Tippmixen, és a helyes tippekhez akár 11,50-es nyereményszorzó is társulhatott. A női válogatottal ellentétben a férfiak nem tudtak továbblépni csoportjukból – az erre vonatkozó fogadási lehetőségnél a tippek 58 százaléka bizonyult helyesnek, 1,75-ös nyitó és 1,25-ös záró odds mellett.

Vízilabda-csapataink szereplését is kiemelt érdeklődés övezte az olimpián: férfi válogatottunk a 4., női együttesünk pedig az 5. helyen zárta az ötkarikás játékokat. A férfiak küzdelmét végül Szerbia nyerte – a hosszútávú fogadási lehetőség esetében a tippek alig 1 százaléka számított címvédésre, a fogadói többség Varga Dénesék mellett tette le a voksát.

„Fogadásszervezőként mindig különleges kihívás az Olimpia, hiszen számos olyan sportágra és eseményre kell kínálunk oddsokat, amelyek alapesetben kevésbé kerülnek fókuszba, és a megbízható információkhoz való hozzájutás nehezebb. Idén ráadásul minden korábbi olimpiánál több lehetőségből válogathattak a fogadóink, és nagy hangsúlyt helyeztünk a magyar sportolók szereplésére. – mondta a Szerencsejáték Zrt. sportfogadási vezetője. Horváth Zoltán hozzátette: „a Tippmixprón elérhető Oddsrakétával például kiemelkedő nyereményszorzót biztosítottunk Milák Kristóf 100 méteres pillangóúszásban elért aranyérmére is, ez pedig az egyik legnépszerűbb fogadási lehetőség volt ebben a speciális szegmensben, ráadásul nyertes tippnek is bizonyult. Női és férfi kézi- és vízilabdacsapataink találkozói a várakozásoknak megfelelően rendkívül népszerű fogadási opciónak bizonyultak, és ezeket a mérkőzéseket jellemzően a Szuperodds ajánlatunkkal is kínáltuk. A sportfogadási vezető kiemelte: a nyári Eb és olimpia után indulnak a labdarúgó topligák küzdelmei, zajlanak a nemzetközi kupák selejtezői, nálunk elérhető az NB I és az NB II is, emellett viszont idén először a paralimpiára is kínálunk majd fogadási lehetőséget.”

Kiemelkedő nyereményekben sem volt hiány az olimpia ideje alatt, és a magyar versenyzők népszerűségére jellemző, hogy a nagy meglepetésre taekwondóban aranyérmet szerző Márton Viviana sikerére 100,00-s odds mellett is érkeztek fogadások – többen így 20 ezer forintos tétre nyertek 2 millió forintot a Tippmixen, de még 1 000 forintos tétre is 100 ezer forintos nyereményt jelentett a 18 éves magyar sportoló győzelme. 

Az a fővárosi fogadónk is bízott Márton Viviana sikerében, aki 8 500 forintos tét mellett több mint 3,8 millió forintos nyereményt jegyzett 4/9-es kombinációs tippsorával, mindezt úgy, hogy kötéstiltások és két hibás tipp is belefért számára a többmilliós nyeremény eléréséhez. Ráadásul ugyanezt a tippsort még 3/9-es kombinációban is játékba küldte, 7 000 forintos téttel, közel 1,2 millió forinttal tovább növelve a nyereményét.

Egy hévizgyörki tippmixelőnek pedig egy 5/7-es kombinációs tippsor jelentett összesen több mint 15,5 milliós nyereményt. Hússzor is játékba küldte olimpiai eseményekre építő szelvényét, egyenként 420 forintos téttel – és végül hússzor 776 833 forintos nyereményt ünnepelhetett.

Ethereum tokenforradalom: Új szabványok nyitják meg a digitális eszközök következő korszakát

Az Ethereum ökoszisztémája új szintre lépett a folyamatosan fejlődő token-szabványoknak köszönhetően. Az ERC-20, ERC-721 és az egyre nagyobb figyelmet kapó ERC-6551 olyan technikai keretrendszereket biztosítanak, amelyek a decentralizált pénzügyektől (DeFi) a gamingig és a digitális identitásig számos területen formálják át a blokklánc-használatot.
2026. 02. 14. 19:00
Megosztás:

Fordulópont a Fednél: Az XRP bekerülhet a globális banki kockázati modellbe

Új korszak kezdődhet a kriptodevizák intézményi megítélésében. Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve friss javaslata szerint a digitális eszközök – köztük az XRP – önálló kockázati kategóriát kaphatnak a banki szabályozási keretrendszerben. A lépés alapjaiban formálhatja át, hogyan mérik és kezelik a nagy pénzügyi intézmények a kriptoeszközök kockázatát.
2026. 02. 14. 18:00
Megosztás:

Cél az 5 milliós foglalkoztatás

További 300 ezer új munkahely létrehozását és az 5 milliós foglalkoztatás elérését jelölte meg célként Orbán Viktor miniszterelnök az évértékelő beszédében szombaton Budapesten.
2026. 02. 14. 17:00
Megosztás:

Korábbi Ripple CTO: Esélytelen a Lopott XRP Visszaszerzése – Itt a Kemény Valóság

Hiába reménykedtek a károsultak: a lopott XRP nem szerezhető vissza az XRP Ledgeren. David Schwartz, a Ripple korábbi technológiai igazgatója egyértelművé tette, hogy az úgynevezett „Clawback” funkció nem alkalmazható az XRP tokenre. A friss biztonsági incidens ismét rávilágított a decentralizált blokklánc-hálózatok egyik legfontosabb – és sokak számára fájdalmas – sajátosságára: a tranzakciók véglegességére.
2026. 02. 14. 16:00
Megosztás:

A fedőmatracról alkotott tévhitek és valóság

Eszedbe jutott már valaha, miért akad annyi félreértés a fedőmatracok körül? Gyakori, hogy az emberek valamilyen csodaszerként tekintenek ezekre az alvássegítőkre, mások pedig teljesen feleslegesnek tartják őket. A valóság azonban – mint oly sok esetben – valahol középen van.
2026. 02. 14. 15:00
Megosztás:

Csillagászati összegek az Ötös – és Hatoslottón

Halmozódik a főnyeremény összege Magyarország két legismertebb lottójátékán. Az Ötöslottón 132 a Hatoslottón 100 napja nem volt telitalálatos szelvény. Előbbi 4,56 milliárd forinttal kecsegtet, utóbbin 2,464 milliárd forint várja a játékosokat.
2026. 02. 14. 14:00
Megosztás:

Hogyan határozza meg a RAM a számítógép teljesítményét?

A számítógéped működése során számos elem meghatározza, milyen gyorsan és hatékonyan teljesítik az egyes feladatokat. Az egyik legfontosabb tényező, amely közvetlenül hat a rendszer gyorsaságára, az a RAM. Lehet, hogy már tapasztaltad, mennyire számít, hogy 4, 8 vagy akár 16 GB RAM-mal szerelt gépet használsz. Naponta érzed, hogy a memória nagymértékben befolyásolja, milyen élményt nyújt a számítógéped. Nézzük meg, miért olyan fontos a RAM!
2026. 02. 14. 13:00
Megosztás:

Műcsalik: az új generáció kedvencei a pergető horgászatban

A horgászat során egyre nagyobb teret nyernek az innovatív ötletek, ahogy a hagyományos csalikat a fejlett technológiával készült műcsalik váltják fel. Korábban a természetes csalik voltak népszerűek, de a modern műcsalik az elmúlt években teljesen meggyőzték a pergetőhorgászok közösségét. Miért is olyan kedveltek ezek a korszerű csalik? És vajon te is közéjük tartozol?
2026. 02. 14. 12:00
Megosztás:

Így költekezünk a Valentin-nap környéken

A Valentin-nap az ajándékozás és a figyelmesség jegyében telik, ami a bankkártyás forgalmi adatokban is markánsan megmutatkozik. A K&H megvizsgálta az ügyfelek költési szokásait február első két hetében: az adatokból kiderül, hogy a forgalom egy év alatt 18 százalékkal bővült, így már 100 milliárd forint felett költünk ebben az időszakban. Bár a számla évről évre magasabb, az egy vásárlásra jutó átlagos összeg emelkedése mellett a vásárlási arányok meglepően stabilak maradnak.
2026. 02. 14. 11:00
Megosztás:

Tömítés a ház körül: mire érdemes figyelni?

Otthon mindenki találkozik repedésekkel, hézagokkal, amelyeket hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni, míg egyszer valódi problémává nem válnak. Pedig a tömítés nem pusztán esztétikai szempontból fontos; az anyagok helyes megválasztása kulcsfontosságú a tartósság érdekében.
2026. 02. 14. 10:00
Megosztás:

NAK: tiltakoznak a V4+ agrárkamarái az Európai Bizottság tervei ellen

Határozott irányváltást követel az Európai Bizottságtól a cseh, a lengyel, a magyar, a szlovák, valamint a lett és a litván agrárkamara - közölte a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) pénteken az MTI-vel.
2026. 02. 14. 09:00
Megosztás:

Venezuelai kőolaj kitermelésére adott ki engedélyt az Egyesült Államok nemzetközi olajipari vállalatoknak

Venezuelai kőolaj és földgáz kitermelésére adott ki engedélyt az Egyesült Államok kormánya több nagy nemzetközi olajvállalatnak pénteken.
2026. 02. 14. 08:00
Megosztás:

Hatalmas lökést adott az Otthon Start az újlakás-piacnak

Az Otthon Start program teljesen új dinamikát alakított ki a lakáspiacon: Miközben a vevői oldalon olcsó és kiszámítható finanszírozást teremtett, az eladók számára szigorú ár- és négyzetméterár-korlátokat érvényesít. A hiteligények száma napjainkban már meghaladja a 15 ezret, ám ezzel párhuzamosan a kínálati oldal is kezd felzárkózni: az országszerte elindított 12 nemzetgazdasági kiemeléssel rendelkező újlakás-beruházásban eddig már 6000 felett jár a bejelentett épülő lakások száma. A következő években várható átadási hullám és az árplafon egyszerre fékezheti a fővárosi drágulást és enged teret vidéken az áremelkedésnek.
2026. 02. 14. 07:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok megszünteti a jemeni állampolgárok átmeneti védelmét

Az Egyesült Államok megszünteti az országban tartózkodó jemeni állampolgárok átmeneti védelmet - jelentette be pénteken Kristi Noem belbiztonsági miniszter.
2026. 02. 14. 06:00
Megosztás:

Továbbra is a fiatalok és az első lakásvásárlók az ingatlanpiac főszereplői

A Duna House legfrissebb adatai szerint 2026 elején is kitart a tavalyi év második felében felerősödött trend, a piacon továbbra is a fiatal, első lakásukat keresők dominálnak, miközben a befektetési céllal vásárlók aktivitása még nem tért vissza a korábbi szintekre.
2026. 02. 14. 04:00
Megosztás:

Továbbra is a fiatalok és az első lakásvásárlók az ngatlanpiac főszereplői

A Duna House legfrissebb adatai szerint 2026 elején is kitart a tavalyi év második felében felerősödött trend: a piacon továbbra is a fiatal, első lakásukat keresők dominálnak, miközben a befektetés céllal vásárlók aktivitása még nem tért vissza a korábbi szintekre.
2026. 02. 14. 03:00
Megosztás:

Ennyi lesz a nyugdíjad, ha minimálbéren vagy bejelentve!

Sokan gondolják úgy, hogy a 40 év munkaviszony önmagában garancia a tisztességes nyugdíjra. A valóság azonban jóval árnyaltabb – különösen akkor, ha valaki egész életében minimálbérre volt bejelentve. Ebben az összefoglalóban lépésről lépésre, közérthetően mutatjuk meg, hogyan számítható ki egy ilyen életpálya nyugdíja, és mire lehet reálisan számítani 2026-ban, a hatályos magyar jogszabályok alapján.
2026. 02. 14. 02:00
Megosztás:

Téli villanyszámla-meglepetés: 30% kedvezmény járhat, ha időben lépsz

A januári rendkívüli hideg sok háztartásnál brutálisan megdobta a fűtési költségeket. A családok terheinek enyhítésére rezsistop lépett életbe, amelynek keretében azok is komoly könnyítést kaphatnak, akik villamos energiával fűtenek. A lehetőség azonban nem automatikus: egy fontos nyilatkozatról van szó, amelynek elmulasztása a kedvezmény elvesztését jelenti.
2026. 02. 14. 01:00
Megosztás:

Idén már közel 70 ezren kérték az anyakedvezményeket online a NAV-nál

Brüsszel és magyarországi lerakata adót emelne és a családok helyett a multikat, Ukrajnát és a háborút támogatná. A Tiszával ellentétben a kormány azon dolgozik, hogy egyre több pénz maradjon a családok zsebében, ezért Európa legnagyobb adócsökkentési programját hajtja végre: tavaly júliustól adómentes lett a CSED, a GYED és az örökbefogadói díj, 2025 októberétől a háromgyermekes anyák, 2026 januárjától a 30 év alatti anyák, valamint a 40 év alatti kétgyermekes anyák teljes szja-mentességben részesülnek. Mindezek mellett a kormány 2026-ra kétlépcsőben megduplázta a családi adókedvezményt is, mert Magyarország forrásainak nem Ukrajnában, hanem a magyar embereknél van a helye.
2026. 02. 14. 00:05
Megosztás:

Intenzív csaláshullámra figyelmeztet az Internet Hotline

Az elmúlt két hónapban mintegy százötven bejelentés érkezett az MVM Next és a NAV nevével visszaélő weboldalakról a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) online jogsegélyszolgálatához. A csalók SMS- és e-mail üzenetekben hivatalosnak látszó weboldalakra próbálják irányítani a címzetteket, hogy így szerezzék meg bankkártyaadataikat. Az Internet Hotline szakértői hangsúlyozzák: a szolgáltatók és a hatóságok valós megkeresései soha nem tartalmaznak fizetési oldalra vezető linkeket.
2026. 02. 13. 23:00
Megosztás: