Kishajós megállópont-hálózat létesül a Balaton déli partján

A többnyire meglévő kikötőkhöz kapcsolódó fejlesztés, az Európai Unió társfinanszírozásával, a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz pályázatának vissza nem térítendő támogatásából, a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg - mondta.
Egy másik projekt keretében a tó északi partján további hat megállópont létesítését tervezik, azonban az a pályázatuk forrás hiányában egyelőre tartaléklistára került - tette hozzá.
Az állomások bárki számára megközelíthetőek lesznek, kajakosok, kenusok is használhatják, több helyen vitorláscsónak-kölcsönzési lehetőséget is biztosítanak ismertette az ügyvezető.
A Dél-Balatoni Vízi Kör szerdai projektindító rendezvényéről kiadott közlemény szerint a beruházás célja megfelelő számú és felszereltségű vízre szálló hely kialakítása aktív vízitúrázók, a Balatonhoz érkező vendégek, valamint a térségben élők és nyaralótulajdonosok részére. A megállóhelyek egységes, jól felismerhető arculattal rendelkeznek majd.
"Ez a beruházás régi hiányt pótol, hiszen a Balaton körül nagyon kevés a lehetőség úgynevezett svertes vitorlások vagy vitorláscsónakok vízre helyezésére"
- idézte a közlemény Gellér László Alajost, a Magyar Vitorlás Szövetség elnökét.
A dél-balatoni megállópontokon - Siófokon, Zamárdiban, Balatonföldváron, Balatonlellén, Balatonfenyvesen és Balatonmáriafürdőn - különböző fejlesztések valósulnak meg, hol mosdót, öltözőt, tárolót, stéget alakítanak ki, hol sólyát létesítenek, hol kölcsönözhető vitorlást szereznek be. Lesz, ahol mozgássérültek részére építenek ki vízre jutási lehetőséget - írták.
A projektet megvalósító konzorcium vezetője a Magyar Vitorlás Szövetség, további tagjai a Balatonmáriafürdői Vízisport Egyesület, a Balaton Vizisport és Szabadidő Egyesület, a Karsailing Vitorlás Sport Egyesület, a Siófoki "Ezüstpart" Vitorlás Egyesület, Balatonföldvár önkormányzata, valamint a Zamárdi Vízisport Egyesület.