Közeleg a Sziget, a Szeretet Forradalma

Egy hónap sincs már hátra, és kitör a Szeretet Forradalma, két év kihagyás után indul a Sziget és kitárul egy olyan világ, amibe belépve magunk mögött hagyhatjuk a mindennapok nyűgét és elmerülhetünk a programok sűrűjében. Start augusztus 10-én.

Közeleg a Sziget, a Szeretet Forradalma

Hamarosan indul a Sziget, ami eddig -  majd’ 30 év óta – évről-évre menetrendszerűen érkezett és beszippantott minket változatos program-örvényével, egyedi hangulatával, azzal, hogy a “K” hídon túl újra együtt ünnepel a fél világ, amiből nem maradhat ki senki sem. “Az elmúlt két év komoly nyomot hagyott mindannyiunkban, de mi most nem egyszerűen a régi életünket szeretnénk visszakapni, hanem az elmúlt időszak tapasztalataival, érzéseivel gazdagodva, ha úgy tetszik megerősödve új gondolatoknak, alkotásoknak, élményeknek szeretnénk helyet adni” - mondta Kádár Tamás, a Sziget főszervezője. “Részese lenni egy olyan, mindenki számára építő megújulásnak, mely a Sziget sokszínű szabadságában válhat teljessé” – tette hozzá Kádár. 

A Sziget pár éve hívta életre a Szeretet Forradalmát, ami a programokban is megnyilvánul. Idén is visszatér tehát a Nagyszínpadra a Love Revolution Special, ahol minden nap 10 percben olyan előadások és rövid felszólalások színesítik az átállásokat, melyek a körülöttünk zajló társadalmi változásokra és az ezzel kapcsolatos kollektív felelősségünkre igyekeznek felhívni a figyelmet.  

A Sziget vendégeként a holland Aynouk Tan az elfogadás fontosságáról fog beszélni. Az extravagáns öltözködéséről és interaktív beszédeiről híres queer aktivista önmagunk felvállalása és az identitástudatunk kapcsolatára specializálódott.  

Színpadra lép Franciaország egyik leghíresebb táncoslábú ikerpárja, a Les Twins is. Táncosként, koreográfusként vagy épp modellként olyan szupersztárokkal és márkákkal dolgoztak együtt, mint Beyoncé és Missy Elliott vagy épp Jean Paul Gaultier, a Chanel, a Gucci és a Prada. Külön a Szigetre összeállított koreográfiájukkal arra szeretnék felhívni a figyelmet, hogy mekkora problémát okozhat egy ember életében a kirekesztés. 

Visszatér a Superar gyermekkórus, mely tagjai már 2019-ben is elvarázsolták a közönség szívét. A Sziget által is aktívan támogatott program keretein belül képzett zenészek biztosítanak ingyenes művészeti képzést a fiatalok számára annak érdekében, hogy kulturális, vallási, nyelvi és szocioökonómiai háttértől függetlenül mindenkihez eljuthasson a zene és a zenélés pozitív hatása. 

Nem mehetünk el szó nélkül az Ukrajnában zajló háború mellett sem. A Music Saves Ukraine szervezetével együttműködve a látogatóknak a fesztivál teljes időtartama alatt lehetőségük lesz támogatni a háború áldozatait, a program keretein belül pedig Kazka is színpadra lép. Az ukrán zenekar országuk szabadsága és békéje érdekében szólal fel.  

A fesztivál utolsó napján a katalán Kamchàtka társulat különleges előadása várja a Szitizeneket. A visszatérő látogatók számára már ismerősen csenghet a társulat neve, hiszen 2018-ban már felbukkantak a Szigeten, akkor kopott bőröndökkel és zárkózott viselkedésükkel igyekeztek felhívni a figyelmet a menekültek helyzetére – azóta sok szempontból változott a világ, azonban a szervezők továbbra is fontosnak tartják a társadalmi érzékenyítést mindazokkal szemben, akik különböző okokból kifolyólag kényszerülnek arra, hogy elhagyják otthonukat és mindent hátrahagyva próbáljanak meg új életet kezdeni.

Gyengült a forint reggel

Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 05. 05. 08:00
Megosztás:

Költségvetési csalás miatt nyomoz a NAV Heves vármegyében

A NAV Észak-magyarországi Bűnügyi Igazgatóság pénzügyi nyomozói összehangolt akciót hajtottak végre egy Heves vármegyei településen, amely során több mint 549 millió forint pályázati pénz felhasználását vonták górcső alá, és üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás bűntett megalapozott gyanúja miatt a nyomozók egy embert kihallgattak - közölte a hatóság hétfőn közleményben az MTI-vel.
2026. 05. 05. 07:30
Megosztás:

Duna House: Lassuló lakáspiaci forgalom áprilisban, 79%-kal bővülő jelzáloghitelezés mellett

A Duna House havi tranzakciószám-becslése (DH-TB) és jelzáloghitel-előrejelzése alapján 2026. április hónapban országosan 9 815 lakóingatlan adásvétel történt, miközben a lakáscélú jelzáloghitelek szerződéses összege elérhette a 240 milliárd forintot.
2026. 05. 05. 07:00
Megosztás:

Több mint ezer gyermek jutott szemüveghez a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat segítségével

Lezárult a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat látáskorrekciós szemüvegek beszerzését támogató újabb pályázata, 223 településen összesen 1001 gyermek jutott szemüveghez - közölte a szolgálat hétfőn az MTI-vel.
2026. 05. 05. 05:30
Megosztás:

Vidék veri Budapestet: meglepő fordulatok az áprilisi ingatlanpiacon

A korábbi évekhez képest visszafogottan teljesített a lakáspiac áprilisban az ingatlan.com elemzése szerint, ami legfőképp két hatásnak köszönhető. A húsvéti ünnepi időszak után az országgyűlési választások is az idei egyik leggyengébb aktivitását okozták a lakáspiac keresleti és kínálati oldalán.
2026. 05. 05. 05:00
Megosztás:

A korábbiaknál nehezebb volt az idei magyar írásbeli

Az elmúlt évek vizsgáinál nehezebbnek ítélték a hétfői magyar nyelv és irodalom írásbeli érettségi feladatait az MTI-nek nyilatkozó középiskolai tanárok.
2026. 05. 05. 04:30
Megosztás:

Mi történt a magyar tőzsdén áprilisban?

Szolidabb periódust követően ismét lendületet vett a Budapesti Értéktőzsde az országgyűlési választásokat követően. A BUX index 133 787,99 ponton zárta az áprilist, amely 10,2 százalékos emelkedést jelent márciushoz képest. A részvénypiaci aktivitás még tovább élénkült, a forgalom meghaladta az előző havi szintet. A legnépszerűbb részvények sorrendjében az OTP Bank, a MOL és a Richter Gedeon hármasa zárt az élen, 588,3, 78,9 és 74,6 milliárd forint értékű forgalommal, míg a brókercégek között továbbra is a WOOD & Company foglalta el az első helyet, a Concorde-ot és az ERSTE-t megelőzve.
2026. 05. 05. 04:00
Megosztás:

Új vezérigazgatóval, megújuló stratégiával tervezi a további növekedést az AKKO Invest

Új vezető kinevezésével gyorsíthatja növekedési terveinek megvalósítását a WING Csoporthoz tartozó AKKO Invest: a társaság Igazgatótanácsa Gerő Jánost nevezte ki vezérigazgatónak. A több mint három évtizedes ingatlanpiaci és vállalati tranzakciós tapasztalattal rendelkező szakember 2003 óta dolgozik a WING Csoportnál. Feladata a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett AKKO Invest stratégiájának megújítása és további dinamikus növekedésének megalapozása egy olyan integrált ingatlanpiaci szolgáltató felépítésével, amely az organikus fejlődés és akvizíciók révén öt éven belül 100 milliárd forintot meghaladó árbevételt érhet el.
2026. 05. 05. 03:30
Megosztás:

Évek óta nem láttunk ilyet: megállt a budapesti lakásár-emelkedés

2026 elején látványos fordulat következett be a budapesti lakáspiacon. A tavalyi év dinamikus drágulását mostanra a stagnálás váltotta fel. Az átlagos hirdetési négyzetméterár január óta szinte semmit nem változott, jelenleg 1,53 millió forint körül alakul, ami nagyon közel van az Otthon Start program által meghatározott felső négyzetméterár-korláthoz. Ez egyértelműen jelzi, hogy az ennél drágább ingatlanok iránt érezhetően visszaesett a kereslet – derül ki a zenga.hu legfrissebb elemzéséből.
2026. 05. 05. 03:00
Megosztás:

Trumpék kriptós cége visszaperelte Justin Sunt: újabb jogi háború a WLFI token körül

Éles fordulatot vett a World Liberty Financial és Justin Sun kapcsolata. A Trump családhoz köthető kriptós projekt rágalmazási pert indított egyik legismertebb korai támogatója ellen, miközben a WLFI token árfolyama továbbra is jelentős veszteségben áll a nyilvános kereskedés elindulása óta.
2026. 05. 05. 02:30
Megosztás:

Kerozinválság: Drágulhat a nyaralás idén, de nincs ok pánikra

A globális kerozinválság ellenére Magyarország helyzete stabilabb, mint sok más országé. A hazai ellátást a százhalombattai finomító biztosítja, ami csökkenti a közvetlen ellátási kockázatokat. Bár a drágulás így sem kerülhető el, a rendszer működése jelenleg nem került veszélybe.
2026. 05. 05. 02:00
Megosztás:

Hazatérő magyarok ezrei keresnek új irányt

Az elmúlt években sok magyar döntött úgy, hogy külföldön vállal munkát. Volt, aki a magasabb fizetés reményében indult el, mások stabilabb megélhetést, kiszámíthatóbb rendszert vagy gyorsabb előre lépési lehetőséget kerestek. Ugyanakkor a hírek szerint egyre többen térnének haza és Magyarországon építenének új karriert. Szakértők szerint ugyanakkor a mostani hazatérési hullám egyik legérdekesebb jellemzője az, hogy nem menekülésszerű, hanem stratégiai jellegű.
2026. 05. 05. 01:30
Megosztás:

Nyakunkon az EURÓ bevezetése! Mi lesz a nyugdíjakkal?

Magyarországon ismét politikai és gazdasági közbeszéd tárgya lett az euró bevezetése. Magyar Péter és a Tisza Párt az elmúlt időszakban több alkalommal is úgy kommunikálták, hogy Magyarország számára stratégiai cél lenne az euróövezethez való csatlakozás. A Reuters beszámolója szerint a Tisza programja azt célozza, hogy Magyarország 2030-ra teljesítse az euróövezeti feltételeket, míg a kampányban az euró bevezetése mint 2030 körüli cél jelent meg.
2026. 05. 05. 01:00
Megosztás:

Hivatalból indult büntetőeljárás az MNB "általi presszió" ügyében

Hivatalból indított büntetőeljárást a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a Magyar Nemzeti Bank (MNB) "általi presszió" ügyében, és a sajtóban megjelent információk alapján kezdett nyomozásba a rendőrség - közölte a KR NNI a police.hu oldalon hétfőn.
2026. 05. 05. 00:05
Megosztás:

Magyar fejlesztésű készítmény segíthet a növénytermesztésben

Segítheti a növénytermesztést egy magyar fejlesztésű készítmény, a FitoWool gyapjúpellet, amely előnyös tulajdonságainak köszönhetően széles körben alkalmazható termék lehet nemzetközi szinten is - mondta Áder János volt köztársasági elnök Kék bolygó című podcastjának hétfőn megjelent adásában, amely a legnépszerűbb videómegosztón is megtekinthető.
2026. 05. 04. 23:30
Megosztás:

Szlovák-magyar fejlesztések kezdődtek a Novohrad-Nógrád Geopark területén

Szlovák-magyar együttműködésben kezdődött komplex turisztikai fejlesztés a Novohrad-Nógrád Geopark területén, kerti kisvasút épül a salgótarjáni Földalatti Bányamúzeumban, földrengésszimulátorral bővülnek az Ipolytarnóci Ősmaradványok, felújítják a Palóc Zöld turistautat is - a részletekről a Nógrádi Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója tájékoztatta hétfőn az MTI-t.
2026. 05. 04. 23:00
Megosztás:

Leáll a forgalom a debreceni repülőtéren péntek reggelig

Preventív pályakarbantartás kezdődött hétfőn a debreceni repülőtéren, ezért délután 13.45 órától péntek reggel 7 óráig szünetel a forgalom a légikikötőben - közölte honlapján a repülőtér.
2026. 05. 04. 22:30
Megosztás:

Átmeneti lassulás volt a 20 millió forint feletti átutalási rendszerben

A GIRO által üzemeltetett egyik szolgáltatás, az IG2-es elszámolási platformnál nem tervezett, átmeneti szolgáltatáslassulás volt tapasztalható hétfőn, jellemzően a 20 millió forintot meghaladó egyedi tranzakciók és csoportos utalásokra használt rendszerben, a bankok közötti elszámolásoknál - tudatta a GIRO Zrt. a honlapján hétfőn délután.
2026. 05. 04. 22:00
Megosztás:

A Pick Szeged árbevétele nőtt, adózott eredménye csökkent 2025-ben

Nőtt a Pick Szeged Zrt. árbevétele, miközben adózott eredménye csökkent 2025-ben az előző évhez képest - közölte a húsipari vállalat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett éves beszámolójában.
2026. 05. 04. 21:30
Megosztás:

Beépített mesterséges intelligenciával emeli új szintre az auditot az EY

Az EY világszerte – így Magyarországon is – beépítette az AI-ügynököket (agentic AI) a könyvvizsgálati szolgáltatásaiba. Az új megoldás jelenleg mintegy 160 000 auditmegbízást képes hatékonyan támogatni. Az EY célja, hogy egyszerűsítse a folyamatokat, javítsa a kockázatértékelést, valamint átláthatóbb és hatékonyabb működést biztosítson mind ügyfelei, mind munkatársai számára. ---
2026. 05. 04. 21:00
Megosztás: