Közös egészségügyi munkacsoportot indít EU és az Egyesült Államok
Xavier Beccerával, az amerikai egészségügyi és humán szolgáltatásokért felelős államtitkárral közösen tartott sajtótájékoztatón a ciprusi EU-biztos kiemelte: az Egyesült Államok kulcsfontosságú partner a globális egészségügyi kihívások kezelésében.
"Az első EU-Egyesült Államok egészségügyi munkacsoport elindításával megerősítjük kölcsönös elkötelezettségünket az egészségügy területén egyre szorosabbá váló transzatlanti partnerség mellett, és megvalósítjuk az EU globális egészségügyi stratégiájának egyik fontos prioritását, a rákellenes küzdelmet. Szilárdan hiszem, hogy az EU és az Egyesült Államok együttműködése jelentős változásokat hozhat a rákbetegek és családjaik számára" - jelentette ki.
A munkacsoporton belül két szakértői szintű alcsoport jött létre, amelyek a gyermekkori, illetve fiatal felnőttkori rákra és a tüdőrákra összpontosítanak az európai és az amerikai rákellenes stratégiák keretében. Az együttműködés célja az egymástól való tanulás elősegítése, a legjobb gyakorlatok cseréje, valamint a rákos megbetegedések kezelési eredményeinek javítása világszerte.
A másik két kiemelt területre, a globális egészségügyi vészhelyzetre és az egészségügyi ellátási infrastruktúrára összpontosító szakértői alcsoportok létrehozatala még folyamatban van, de mindkét fél támogatja a járványmegelőzés, a felkészültség és a reagálás terén történő együttműködést. Közölték azt is: az EU és az Egyesült Államok arra törekszenek, hogy tartós globális mechanizmusokat hozzanak létre olyan egészségügyi veszélyek kezelésére, mint a madárinfluenza, a Marburg vírus okozta megbetegedés, az antibiotikumokkal szembeni ellenállás problémája és a koronavírus által okozott megbetegedés utáni szövődmények.