Lezárta az 1,6 milliárd forintos kutatási-fejlesztési projektet a Törökszentmiklósi Mezőgazdasági Zrt. vezette konzorcium
Ismertették, a k+f-projekt a Széchenyi 2020 Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (GINOP), az EU 1,604 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatásával jött létre.
A projekttel egyedülálló együttműködési hálózatot teremtettek a magyar agrár k+f szektorban, továbbá tucatnyi új, piacosítható termék, módszer, technológia keletkezett, amelyek a következő években érik el árbevétel-növelő hatásukat a Törökszentmiklósi Mezőgazdasági Zrt-nél - írták.
A több helyszínen zajló kutatásban a konzorciumvezető mellett a Debreceni Egyetem, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem, a Gabonakutató Nonprofit Kft. és a Soproni Egyetem vett részt. A megvalósítás több mint 4 éve alatt mintegy 160 kutató, szakértő és segítő személyzet, 22 kutatási téma mentén fejtette ki tevékenységét.
Tájékoztatásuk szerint a fejlesztéssel erősödött a hazai k+f infrastruktúra: tudáspark és kutatói törzsültetvény, a növények előnevelését szolgáló üvegházi infrastruktúra és gépészeti fejlesztések, kutatási célokat szolgáló öntözőhálózat épült ki, emellett vásároltak a kutatási célokat szolgáló gépeket, berendezéseket, mérési és laboratóriumi eszközöket.