Magyar fejlesztésű elektromos buszokat mutattak be

Részben magyar know-how-val és összeszereléssel készülő elektromos buszokat mutattak be Ráckevén. A Goldi Mobility Kft. magyar és szingapúri mérnökökkel közösen kifejlesztett járművei teljesítményben és minőségben is magas színvonalat képviselnek, ráadásul ár-érték arányban is élmezőnyben vannak. Elkészült emellett Magyarországon első hidrogén üzemanyagcellás drónja is, amely 4.5 órát tud repülni folyamatosan akár 5000 méteres magasságban is.

Az elektromos buszok terén hazánk jelenleg nemzetközi szinten rosszul áll, ugyanakkor a klímaegyezményben rögzített széndioxidkibocsátás-csökkentéshez elengedhetetlen a tömegközlekedés radikális átalakítása. Magyarországon jelenleg egy kínai és egy lengyel gyártó forgalmaz a Goldi Mobility Kft. mellett elektromos autóbuszokat, de utóbbi az egyetlen vállalat, ami mindezt részben magyar know-how-val és összeszereléssel teszi.

A vállalat csütörtökön nagyszabású, szakmai előadásokkal és élőzenével tarkított rendezvényen mutatta be GOLDiON E9 (8,5 méteres) valamint GOLDiON E12 (12 méteres) elektromos buszait, amit szingapúri mérnökökkel közösen fejlesztettek, és a hazai piacon szeretnének a jövőben értékesíteni.

A legkorszerűbb technológiákat ötvözték

Kovács Ferenc, a cég tulajdonosa elmondta, 300 ezer kilométerig és négy évig garanciát nyújtanak díjmentes szervizzel, ez idő alatt az üzemeltetőnek egy forintot sem kell fizetnie az alkatrészek cseréért, javításáért. Ebbe beletartozik az ingyenes szervízdíj és a díjmentes kopóalkatrészcsere a fékbetéttől az ablaktörlő gumiig a gumiabroncsokon kívül. Ezáltal négymillió forint árelőnyhöz juttatják a vásárlókat buszonként az eddig is alacsony árhoz viszonyítva.

„A szingapúri kollégákkal közösen kifejlesztett elektromos buszok mind paramétereiben, mind teljesítményben és minőségben is magas színvonalat képeznek a piacon, ráadásul ár-érték arányban is az élmezőnyben vannak. A járművek uniós alkatrészekből állnak össze, a legkorszerűbb technológiai megoldásokkal vannak felszerelve az alumínium karosszériától a digitális műszerfalon át a biztonságot nyújtó belsőtérig. Hatótávolságuk 310 kilométer, de rendelhető hozzájuk GOLDiON 120 kW-os gyorstöltő kétéves garanciával” – sorolta Kovács, hozzátéve, hogy a fejlesztés állami támogatás nélkül zajlott.

A sajtótájékoztatón elhangzott: a cég olyannyira komolyan veszi a jövőbe mutató fejlesztést, hogy vezérgondolatukat is erre húzták fel. „A szavamat adom” szlogent már le is védették.

Hidrogéndrón korlátlan felhasználási lehetőségekkel

Az eseményen bemutatták Magyarország első hidrogén üzemanyagcellás drónját is, amely 4.5 órát tud repülni folyamatosan akár 5000 méteres magasságban úgy, hogy 1 centiméteres pontossággal érkezik vissza a földre.

Kovács Ferenc elmondta, fejlesztésükben a legújabb technológia találkozik a GOLDiON dizájnnal.

„A hidrogéndrónt thermo- és infrakamerával szereltük fel, éjjellátó funkcióval is bír, ami nagyban megkönnyíti a használatát. Fontos paraméter még, hogy 40-szeres optikai zoommal és HD minőségű videó jelátvitellel rendelkezik egészen ezer méterig. Túlzás nélkül állítható, hogy a felhasználási lehetőségei korlátlanok, ráadásul hamarosan drónpilóta oktatással segítjük az érdeklődőket a funkciók elsajátításában, továbbá vizsgalehetőséget is biztosítunk majd a telephelyünkön” – fogalmazott a cég tulajdonosa.

Az újítások sora ezzel pedig még nem ér véget: nem sokára kigördülhet a műhelyből az a 18 méter hosszú csuklós hidrogénbusz, ami európai szinten is egyedülálló lesz. Ez jelentős részben szintén magyar találmány, az első tollvonástól az utolsóig minden fázisban aktívan részt vettek a kialakításánál, sőt, hidrogéntechnológiában a világ legnagyobb gyártóival van szerződésük.

A Goldi Mobility Kft. 1981 óta a BKV Zrt. partnere, komoly eredményeiket pedig saját védjegyes, általuk kifejlesztett és gyártott alkatrészeik igazolják.

Sok nyugdíjas nem is tudja: vissza kell fizetni a kiutalt nyugdíjat!

A jelenleg érvényes jogszabályok egyértelműen rögzítik azokat az eseteket, amikor az állami nyugdíjat vissza kell fizetni. A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény többek között azt is meghatározza, milyen helyzetekben kötelező a már kifizetett nyugdíj visszatérítése. Az alábbiakban bemutatjuk a szabályozás legfontosabb pontjait.
2026. 03. 15. 01:00
Megosztás:

Fogyasztóvédők a tudatos vásárlásra hívják fel a figyelmet a fogyasztóvédelem világnapján

Fontos a körültekintő, tudatos vásárlás mind a boltokban, mind az online térben, a döntés előtt mérlegelni kell pénzügyi lehetőségeinket és azt is, hogy a kiválasztott termékre valóban szükségük van-e - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) a fogyasztóvédelem világnapja alkalmából, ami március 15-én lesz.
2026. 03. 14. 23:00
Megosztás:

Felminősítette Horvátországot az S&P

Felminősítette Horvátországot az S&P Global Ratings.
2026. 03. 14. 22:00
Megosztás:

Fogyasztóvédők a tudatos vásárlásra hívják fel a figyelmet a fogyasztóvédelem világnapján

Fontos a körültekintő, tudatos vásárlás mind a boltokban, mind az online térben, a döntés előtt mérlegelni kell pénzügyi lehetőségeinket és azt is, hogy a kiválasztott termékre valóban szükségük van-e - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) a fogyasztóvédelem világnapja alkalmából, ami március 15-én lesz.
2026. 03. 14. 21:00
Megosztás:

Átadták a Keleti pályaudvar első megemelt, akadálymentes peronját

Átadták a Keleti pályaudvar első megemelt, akadálymentes peronját, és felújították a műemlék perontető korrodált tartószerkezetét - jelentette be a közösségi oldalán pénteken a MÁV vezérigazgatója.
2026. 03. 14. 20:00
Megosztás:

Már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az idén is több mint 5,6 millió adózónak készítette el az szja-bevallási tervezetét, a dokumentumot az eSZJA-oldalon nézhetik meg azok, akik regisztráltak az Ügyfélkapu+-ra vagy a DÁP-ra - közölte a NAV az MTI-vel szombaton.
2026. 03. 14. 19:00
Megosztás:

Hogyan váljunk a kertészkedés mesterévé?

Eszedbe jutott már, hogy a saját kerted lehetne a nyugalom oázisa a város nyüzsgésében? Egy gondosan kialakított kert, ahol a sövények rendezett sora harmóniát és vonzó látványt biztosít, könnyen elérhető cél lehet.
2026. 03. 14. 18:00
Megosztás:

Deflációba váltott a Hyperliquid HYPE tokenje

Új szakaszba lépett a Hyperliquid ökoszisztémája: a platform natív tokenje, a HYPE immár nettó deflációs pályára állt. A HyperCore által végrehajtott agresszív token-visszavásárlások olyan ütemben csökkentik a kínálatot, hogy az már meghaladja a staking jutalmak révén kibocsátott új tokenek mennyiségét. Ez a modell jelentősen eltér a legtöbb nagy blokklánc inflációs tokenrendszerétől.
2026. 03. 14. 17:00
Megosztás:

Fenntartható reklámajándékok a környezettudatos marketingben

A reklámajándékok évek óta kiemelt szerepet töltenek be a marketingben, segítve a cégeket a márkaépítésben. A modern világban azonban a vállalkozásoknak egyre inkább figyelembe kell venniük, hogyan hatnak a környezetre.
2026. 03. 14. 16:00
Megosztás:

Ne váljunk adathalászat áldozatává!

Az online pénzügyi tranzakciók során egyre gyakoribbá válik az internetes csalás. Egy friss eset is rámutat arra, hogy mekkora jelentőséggel bír az éberség a digitális banki szolgáltatások használata közben. Habár sokan magabiztosan kezelik online pénzügyeiket, néha a csalók ügyessége mégis megzavarhatja őket, ahogyan ennek a jogesetnek a tanulságai is tükrözik.
2026. 03. 14. 15:00
Megosztás:

A BlackRock óvatos a kriptovaluta ETF-ekkel: „exotikus” termékek helyett megfontolt terjeszkedés

A világ legnagyobb vagyonkezelője tovább bővíti kriptokínálatát, de nem kíván kockázatos vagy túl bonyolult ETF-struktúrákba belemenni. A BlackRock új, staking alapú Ethereum ETF-et indított, miközben vezetői egyértelművé tették: a cég stratégiája továbbra is a stabil, intézményi befektetők számára is átlátható kriptoeszközökre épül.
2026. 03. 14. 14:00
Megosztás:

A változás ereje

Sokan megtapasztalhatták már azt az érzést, amikor egy hétfő egyszerűen nem akar beindulni. Látszólag minden a helyén van, mégis nehezen mozdulunk meg. Itt jön a képbe a keddi nap, amely egy igazán különleges alkalom lehet arra, hogy újra nekifogjunk annak, amit az előző nap nem sikerült. Egy szimpla hétköznap, mint a kedd, könnyen válhat a megújulás és az újrakezdés szimbólumává.
2026. 03. 14. 13:00
Megosztás:

Új biztonsági korszak a Sui blokkláncon: decentralizált kulcsszerver indul a teszthálózaton

A Sui blokklánc jelentős biztonsági fejlesztést jelentett be, amely alapjaiban változtathatja meg a kriptográfiai kulcskezelés modelljét. A Mysten Labs elindította a Decentralized Seal Key Server (DSKS) infrastruktúrát a Sui teszthálózatán, amely egy decentralizált, több résztvevős kriptográfiai rendszerrel igyekszik megszüntetni a blokklánc-alkalmazások egyik legnagyobb gyengeségét: az egyetlen hibapontból eredő kulcslopás kockázatát.
2026. 03. 14. 12:00
Megosztás:

Hogyan kristályosodik a méz?

Idővel minden méz tulajdonságai megváltozhatnak, ami sokunknak akár meghökkentő is lehet. Talán azon gondolkodtál-e már, miért válik az eddig folyékony mézed szilárddá vagy krémes állagúvá? A méz természetes kristályosodási folyamata sokak számára furcsának tűnhet, pedig valójában ez jelzi a valódi, természetes méz jelenlétét.
2026. 03. 14. 11:00
Megosztás:

Bitcoin villámgyors visszatérése 70 000 dollár fölé: makrogazdasági fordulat és ETF-tőke hajtja a piacot

A Bitcoin ismét a 70 000 dolláros szint közelében jár, miután több kedvező makrogazdasági és piaci tényező egyszerre kezdte támogatni az árfolyamot. Az inflációs adatok enyhülése, az energiapiachoz kapcsolódó stabilizáló lépések, valamint a spot Bitcoin ETF-ekbe érkező folyamatos tőkebeáramlás együttesen erősítették meg a piacot. Az intézményi kereslet és a derivatív piacok aktivitása szintén hozzájárult a gyors árfolyam-visszapattanáshoz, amely ismét reflektorfénybe helyezte a kriptovaluták vezető eszközét.
2026. 03. 14. 10:00
Megosztás:

Kreml: a szankciók enyhítésével Washington az energiapiaci helyzeten próbál javítani

Washington a világ energiapiacának helyzetén igyekszik javítani, ami egybeesik Moszkva érdekeivel - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője pénteken újságíróknak, amikor az orosz olaj elleni amerikai szankciók enyhítését kommentálta.
2026. 03. 14. 09:00
Megosztás:

Hogyan maradhat versenyben az EU a világ nagyhatalmai között?

Az Eurostat legfrissebb adatai alapján az EU csak mélyreható reformokkal őrizheti meg súlyát a globális versenyben.
2026. 03. 14. 08:00
Megosztás:

A lengyel parlament megválasztotta az alkotmánybíróság hat új tagját

A lengyel parlament alsóháza (szejm) megszavazta pénteken az alkotmánybíróság átalakításának szükségességéről szóló határozatot, a kormánykoalíciós képviselők pedig ezt követően megválasztották a kormány által eddig szabálytalan összetételűnek tartott taláros testület hat új tagját.
2026. 03. 14. 07:00
Megosztás:

11%-kal csökkent az elektromos autók ára egy év alatt, tovább tolódik a kínálat a középkategóriás autók felé

Megjelent a Használtautó.hu és a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb, februári közös statisztikája. Az adatok szerint egy év alatt több mint 11%-kal csökkent a használtautó-piacon meghirdetett elektromos autók átlagára, miközben kínálatuk tovább bővül. A piacon erősödik a középkategória szerepe, és egyre nagyobb súlyt képviselnek a magasabb értékű modellek. A hajtásláncok között továbbra is a hibridek átlagára a legmagasabb.
2026. 03. 14. 06:00
Megosztás:

1600 kilométernyi új optikai hálózatot épít a TARR

A digitális infrastruktúra manapság már a gazdasági fejlődés egyik meghatározó tényezője. A gigabitképes internet elérhetősége a vidéki térségekben ugyanúgy alakítja a közösségek jövőjét, mint a nagyvárosokban, a TARR Kft. pedig olyan térségekben is megerősíti ezt az infrastruktúrát, ahol eddig korlátozottabbak voltak a nagy sávszélességű kapcsolódás lehetőségei, becsatlakoztatva az ott élőket az ország és a világ digitális vérkeringésébe.
2026. 03. 14. 05:00
Megosztás: