Magyarország a gyors internet használatában az első Európában

A legfrissebb uniós összegzés szerint Magyarország toronymagasan vezet az 1 Gbps (gigabit/másodperc) sebességű internet-előfizetések terén - jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium digitalizációért felelős helyettes államtitkára a tárca pénteki közleményében.

Magyarország a gyors internet használatában az első Európában

Solymár Károly Balázs hozzátette, hogy az 1,3 százalékos uniós átlagot tízszeresen felülmúlva már a belföldi előfizetések több mint 13 százaléka tartozik ebbe a körbe. Az Európai Unió által közzétett 2021-es Digitális Társadalom és Gazdaság Index (DESI) szerint a magyar háztartások már több mint 13 százaléka 1 Gbps  sebességen internetezik. Az előrejelzések azt mutatják, hogy a növekedési tendencia a jövőben is folytatódni fog. Magyarország 2014-ben indította útjára a Szupergyors Internet Programot (SZIP), amelynek eredményként 2018-ra az egész országban megvalósult a 30 Mbps (megabit/másodperc) sebességű internet lefedettség - írták.  
    
A fejlesztések töretlen lendülettel folytatódtak, a jelenleg is futó SZIP 2.0 már a legkorszerűbb optikai technológiák és az 1 Gbps-os sávszélesség biztosítását tűzte ki célul. A megnövekedett internet-használati igények indokolttá teszik a hálózati lefedettség bővítését és a sebesség növelését, hiszen hatékony és korszerű digitális infrastruktúra nélkül elképzelhetetlen a versenyképes gazdaság.
    
A jelentés szerint Magyarország jóval átlag feletti eredményt ért el az 5G felkészültségben is. Az egyéb mérőszámok az unióssal lényegében azonos ütemű előrehaladást mutatnak, amely azonban egyelőre nem elegendő a korábbi lemaradás ledolgozásához. A teljes felzárkózáshoz és az európai élvonalban megcélzott hely kivívásához még további jelentős erőfeszítésekre van szükség.     
    
A DESI mutatóinál kedvezőbb képet fest a belföldi helyzetről az Európai Beruházási Bank (EIB) legutóbbi vállalati digitalizációs felmérése. Az emeltebb szintű megoldások használatát értékelő kutatás szerint Magyarország digitális gazdasága a vizsgált országok első, jobban teljesítő felében található. Az adatok alapján mások mellett a kiemelkedő gazdasági fejlettségű Dániát vagy Franciaországot is megelőzte e téren.
    
A kormány célja, hogy 2030-ra minden magyar ember és vállalkozás számára elérhető legyen a legalább 1 Gbps sebességű internet, a vállalkozások a mainál jóval nagyobb arányban használjanak digitális megoldásokat. A digitális gazdaság már jelenleg is a bruttó hozzáadott érték és foglalkoztatás ötödét adja, a járműipar után a második legnagyobb exportőr.
    
A világszínvonalú stabilitású hazai hálózatok újabb támogatott fejlesztései lehetővé teszik, hogy a jövőorientált, tudásalapú ágazat még nagyobb szerepet vállaljon a magyar versenyképesség növelésében - hangsúlyozta Solymár Károly Balázs a közlemény szerint.

A Bitcoin bálnák elkezdtek eladni 94 000 dollárnál – de ez az altcoin hatalmas felhalmozást tapasztal

Ahogy a Bitcoin ismét a 93 000 dollár körüli tartományban mozog, a nagyobb tulajdonosok elkezdtek profitot realizálni a 94 000 dolláros ellenállási sáv közelében. Az on-chain (blokklánc-alapú) adatok szerint a bálnák csak decemberben mintegy 3,4 milliárd dollár értékben adtak el Bitcoint, az eladások helyszínéül az 88 000 és 94 000 dollár közötti zónát használva, hogy erősségbe értékesítsenek és csökkentsék kitettségüket.
2026. 01. 07. 20:30
Megosztás:

Felülteljesítik az altcoinok a Bitcoint 2026-ban? A Digitap ($TAP) bankolási fókuszú kriptó előértékesítése már most vezeti a mezőnyt

Ahogy a Bitcoin egyre mélyebbre hatol a 90 000 dollár feletti tartományban, sok befektető számára már nem az a kérdés, hogy a BTC tovább emelkedik-e, hanem az, hogy az altcoinok átveszik-e a vezetést. A friss piaci adatok arra utalnak, hogy az eszközrotáció már el is kezdődhetett.
2026. 01. 07. 20:00
Megosztás:

Vegyesen változott szerda estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben szerda estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 07. 19:30
Megosztás:

Az E.ON elhalasztja a nagyobb, tervezett üzemszüneteket

Az elhúzódó hideg időjárás és a várható további havazások miatt az E.ON Hungária Csoport elhalasztja a nagyobb, tervezett üzemszüneteket, ha nincs szükség azonnali beavatkozásra. A társaság a havazás és a hideg idején is fokozott készültséggel dolgozik a villamosenergia-ellátás biztonságának fenntartásán - közölte az E.ON szerdán az MTI-vel.
2026. 01. 07. 19:30
Megosztás:

Ethereum vs. Solana: Mit jelent valójában a blokklánc-reziliencia?

A decentralizált hálózatok jövője nemcsak technikai, hanem filozófiai kérdés is — különösen, ha a „reziliencia”, vagyis a rendszerszintű ellenállóképesség kerül terítékre. A közelmúltban Vitalik Buterin (Ethereum) és Anatoly Yakovenko (Solana) nyilvános vitába keveredtek arról, mit is jelent valójában a blokkláncok rezilienciája.
2026. 01. 07. 18:30
Megosztás:

Andrej Babis: Csehország nem állítja le a lőszerbeszerzést Ukrajna számára

Csehország nem állítja le a lőszerbeszerzést Ukrajna számára, továbbra is összehangolja a kezdeményezést, de pénzt erre a célra már nem ad - közölte Andrej Babis cseh miniszterelnök a X közösségi hálózaton kedden késő este, miután Párizsban részt vett az úgynevezett tettrekészek koalíciójának tanácskozásán.
2026. 01. 07. 18:00
Megosztás:

Decemberben forgalomba állt a százezredik tisztán elektromos gépkocsi

Decemberben forgalomba állt a százezredik tisztán elektromos gépkocsi, a tavalyi év végéig 101 534 klímabarát gépjármű kapott zöld rendszámot Magyarországon - közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) szerdai Facebook-bejegyzésében.
2026. 01. 07. 17:00
Megosztás:

A Binance kriptovaluta tőzsde ezüstpiaci offenzívája: tőkeáttételes kereskedés nemesfémre kriptós fedezettel

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Binance: a világ legnagyobb kriptotőzsdéje most az ezüst piacára lép be egy innovatív, tőkeáttételes kereskedési termékkel.
2026. 01. 07. 16:30
Megosztás:

Rekordévet zárt a szlovén turizmus

Rekordévet zárt a turizmus Szlovéniában 2025-ben. A turisták száma meghaladta a hétmilliót, míg a vendégéjszakáké megközelítette a 18 milliót - közölte a gazdasági minisztérium és a Szlovén Turisztikai Szervezet (STO) szerdán.
2026. 01. 07. 16:00
Megosztás:

Czomba Sándor: A kormányzati intézkedések eredményesek, magas szinten a foglalkoztatottság

A Kormány megvédi a magyar munkavállalókat és a munkahelyeket. Azon dolgozunk, hogy a magas foglalkoztatottság fenntartása mellett egyre több pénz maradjon a családok zsebében. Ehhez járul hozzá a minimálbér-emelés, az adócsökkentések és az áremelések elleni küzdelem.
2026. 01. 07. 15:30
Megosztás:

4,5 éves mélyponton a magyar foglalkoztatottság

2025. novemberben 4 millió 637 ezer fő volt a foglalkoztatottak száma a 15-74 év közötti munkaképes korú népesség körében, ami 2021 május óta nem látott alacsony érték. Egy hónap alatt 37 ezer fővel, míg egy év alatt 42 ezerrel csökkent a foglalkoztattak száma.
2026. 01. 07. 15:00
Megosztás:

Az SEC elnöke szerint heteken belül érkezik a kriptós innovációs mentesség

A kriptovalutákkal foglalkozó cégek évek óta küzdenek a szabályozási bizonytalanságokkal az Egyesült Államokban. Most azonban fordulópont következhet: Paul Atkins, az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elnöke bejelentette, hogy a hatóság heteken belül elindítja a régóta várt „innovációs mentességi” programját.
2026. 01. 07. 14:30
Megosztás:

Kínai külügyi szóvivő: Venezuela teljes körű szuverenitást élvez

Venezuela független állam, amely teljes körű szuverenitást élvez saját természeti erőforrásai és minden gazdasági tevékenysége felett - közölte Mao Ning, a kínai külügyminisztérium szóvivője szerdán a tárca szokásos sajtótájékoztatóján Pekingben.
2026. 01. 07. 14:00
Megosztás:

Csaknem ezerötszáz család kap 120 ezer forintos fűtéstámogatást

Csaknem másfélezer kisgyermekes család kap háztartásonként 120 ezer forintos fűtéstámogatást idén télen az ország legszegényebb 130 kistelepülésén - közölte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat szerdán az MTI-vel.
2026. 01. 07. 13:30
Megosztás:

A Barclays beszállt a stabilcoin-versenybe – részesedést vásárolt az Ubyx digitális elszámolócégnél

A brit pénzügyi óriás, a Barclays, belépett a stabilcoin-infrastruktúra világába: részesedést vásárolt az amerikai Ubyx vállalatban, amely a szabályozott digitális pénzek elszámolását és kiegyenlítését kívánja forradalmasítani.
2026. 01. 07. 13:00
Megosztás:

Nagy fordulat az EURÓ és Dollár árfolyamában

Az EUR/USD árfolyamának mozgásában változás következett be: az emelkedő trend négy napja megtört, és a görbe eladási jelzést adott. Ugyanakkor érdemi lefelé mutató potenciál jelenleg nem látható - áll az OTP friss elemzői anyagában.
2026. 01. 07. 12:30
Megosztás:

MNB: tőzsdei befektetést ígért, veszteséges kereskedés lett a vége

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 160 millió forint bírságot szabott ki egy magánszemélyre jogosulatlanul pénzügyi szolgáltatás végzése miatt, mert közel százhatvan embertől gyűjtött pénzeszközöket, "szabad tőzsdei kereskedést" vagy "fix lekötést" ígérve nekik. A valóságban az átvett összeg töredékével végzett veszteségesen forex típusú, azaz devizapárokkal történő kereskedést - közölte a jegybank szerdán az MTI-vel.
2026. 01. 07. 12:00
Megosztás:

Venezuelai érdekeltségek Magyarországon - mekkora a kitettségünk?

A nemzetközi politikai események nyomán felerősödött az érdeklődés a venezuelai gazdasági kapcsolatok iránt, az OPTEN cégadatai azonban azt mutatják: a venezuelai tulajdonosi háttérrel rendelkező vállalkozások jelenléte és gazdasági súlya Magyarországon minimális.
2026. 01. 07. 11:30
Megosztás:

Budapest Airport: újra két futópályával üzemel a budapesti repülőtér

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren és környezetében szerda reggelre megszűnt a havazás, a légikikötő hajnal óta újra két futópályával üzemel, de a nap folyamán továbbra is előfordulhatnak késések vagy járattörlések - tájékoztatta a repteret üzemeltető Budapest Airport Zrt. szerdán az MTI-t.
2026. 01. 07. 11:00
Megosztás:

Hamarosan indulnak a banki díjemelések a vállalkozóknak, de most még befagyaszthatók a díjak

A vállalkozók hamarosan szembe találhatják magukat az évi rendszeres banki díjemelésekkel, amelyek költségnövelő hatással járnak. Egyes vállalkozások ezeket a változásokat beépíthetik az áraikba, míg mások költségcsökkentéssel reagálhatnak rá. A banki díjak emelkedése ellen azonban most még lehet védekezni néhány napig.
2026. 01. 07. 10:30
Megosztás: