Már közel 340 ezer vendégéjszakát foglaltak Budapestre az Atlétikai VB miatt

Több mint 200 országból több mint 2100 atléta érkezik Magyarországra augusztus 19. és 27. között, hogy világszinten mérje össze felkészültségét és tudását. A sportok királynőjét, az atlétikai világbajnokságot pedig velük együtt számtalan szurkoló is végig kíséri.

Már közel 340 ezer vendégéjszakát foglaltak Budapestre az Atlétikai VB miatt

A Magyar Turisztikai Ügynökség által működtetett Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ friss adatai szerint már most közel 340 ezer, a verseny időtartamára szóló vendégéjszaka foglalást regisztráltak a fővárosi szálláshely-szolgáltatók.

A világ minden tájáról érkeznek versenyzők és turisták az atlétikai vb ideje alatt Magyarországra. Az NTAK adatai alapján augusztus 19. és 27. között a budapesti vendégéjszaka-foglalások több mint 70%-a köthető a külföldi látogatókhoz.

Ausztráliából, Indiából, Kínából éppúgy foglaltak szállást a fővárosi szálláshelyekre erre az időszakra, mint Dél-Afrikából, Tunéziából vagy éppen Argentínából, az Amerikai Egyesült Államokból és Kanadából. A legfőbb küldőország között megtaláljuk hazánk hagyományosan meghatározó piacait is.

Minden tizedik vendégéjszaka foglalás Izraelből, az Egyesült Királyságból vagy Németországból érkezett, Spanyolországból és Olaszországból pedig a fővárosi szálláshelyek 6-6%-át foglalták le előre. A vb idejére szóló közel 230 ezer budapesti, külföldi vendégéjszaka-foglalásnak több mint a fele jelentkezett a szállodáknál – a 60%-uk a 4 és 5 csillagos hotelekbe szól −, míg a foglalások majd 40%-át magánszálláshelyeken és egyéb szálláshelyeken regisztrálták. A 110 ezer, belföldi vendégtől beérkezett vendégéjszaka-foglalás mintegy 80%-át szintén a fővárosi szállodákban regisztrálták, ezek kétharmada a 4 és 5 csillagos szállodákba szól.

A sportturizmus az egyik legdinamikusabban növekvő turisztikai ágazat. Az atlétikai világbajnoksághoz mérhető nemzetközi megmérettetések különösen nagy jelentőséggel bírnak a hazai turisztikai szektor teljesítményében. A sportversenyek látogatói a szabadidős turistákhoz képest általában hosszabb ideig tartózkodnak Magyarországon, többet költenek és gyakrabban vesznek igénybe magas minőségű szállással, vendéglátással kapcsolatos szolgáltatásokat.

„Az atlétikai világbajnokságnak jelentős turisztikai hatása van, hiszen nemcsak a verseny idejére látogatnak hazánkba a szurkolók, hanem lehetőség szerint meghosszabbítják útjukat, hogy jobban felfedezzék fővárosunkat vagy a vidéki településeket.  Azonban még náluk is többen vannak azok, akik TV-n keresztül követik majd a versenyszámokat.

Közel 1 milliárd embert érnek el majd a közvetítések, melyet megsokszoroznak a versenyzők és a szurkolók által feltöltött közösségi médiás posztok is. Ezek mind jó hírét viszik Magyarországnak. Mind azt mondják el, milyen élményekkel teli, biztonságos úti cél hazánk. Minden túlzás nélkül mondhatjuk, ezalatt az idő alatt rajtunk lesz a világ szeme. Ennek turisztikai jelentősége és hosszú távú hatása szinte megbecsülhetetlen” – emelte ki Horváth Péter, a Magyar Turisztikai Ügynökség vezérigazgatója.

„Az atlétikai világbajnokság történelmi jelentőségű Magyarország és a hazai turizmus számára. Immár a számok is egyre erősebben és mindennél egyértelműbben bizonyítják, hogy hatása messze túlmutat azon a kilenc napon, amíg a versenyek zajlanak.

A világ harmadik legnagyobb sporteseménye lehetőség arra, hogy a legjobb arcunkat mutassuk a világ felé: azon dolgozunk, hogy minden idők legjobb atlétikai világbajnokságát rendezzük meg, ami képes arra, hogy hosszú évekig, akár évtizedekig is pozitív benyomást hagyjon Magyarországról a nézőkben, akár a helyszínen a stadionban, akár a világ bármely táján televízión követik az eseményeket” – mondta Németh Balázs, a Budapest 2023 Nzrt. vezérigazgatója.

Az atlétikai világbajnokság – ahogyan minden nagy nézettségű, nemzetközi sportverseny, mint például az idén megrendezett férfi kézilabda Európa-bajnokság, a FINA Vizes Világbajnokság vagy a Formula1 Magyar Nagydíj – jelentős szerepet játszik Magyarország nemzetközi imázsépítésében is.

Jól mutatja ezt, hogy története során először vette fel Budapestet a világ tíz legnagyobb sportvárosát összesítő rangsorába a BCW sporttal foglalkozó svájci tanácsadó cég. A rangos elismeréshez a nemzetközi sportesemények mellett olyan budapesti sportlétesítmény-fejlesztések is hozzájárultak, mint a Puskás Aréna vagy az MVM Dome.

Az olasz elegancia találkozása a kerékpározásban

A kerékpározás egy olyan szenvedély, amely életstílussá válhat. Ha valaha is álmodoztál arról, hogy egy prémium bringán szinte súlytalanul suhanj, akkor itt az ideje megvalósítani ezt az élményt. Az olasz kerékpárok magukban hordozzák a designt, a teljesítményt és az évszázados hagyományt. Olaszországban a biciklizés többet jelent egyszerű sportnál, az emberek életének része.
2026. 03. 12. 20:00
Megosztás:

A több mint 10 fős cégek húzzák a kkv-szektort

Magyarországon a több mint 10 fővel működő cégek húzzák a kis- és középvállalkozói (kkv) szektort, ez a mintegy 34 ezres vállalkozói kör foglalkoztatja a munkavállalók nagy részét, és képes innovációs kutatás-fejlesztéseket megvalósítani - mondta Lukács Zsuzsanna, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) vállalkozások védelméért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Gödöllőn, a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség konferenciáján.
2026. 03. 12. 19:30
Megosztás:

Tűzgyújtási tilalmat rendelt el a Nébih Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves vármegyére

Tűzgyújtási tilalmat rendelt el Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves vármegyére csütörtök éjféltől a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságával (BM OKF) egyeztetve - közölte honlapján a Nébih.
2026. 03. 12. 19:00
Megosztás:

Mutatjuk, mit érdemes megfontolni a lakásbiztosítás újrakötésénél

Az elmúlt év gazdasági döntései – köztük a biztosítási díjak stabilizálása vagy a 3 százalékos kamattámogatott lakáshitel bevezetése – olyan környezetet teremtettek a lakásbiztosítások piacán, ami kifejezetten fontossá teszi az ügyfelek számára, hogy felülvizsgálják meglévő lakásbiztosításukat. Ilyen értelemben az idei lakásbiztosítási kampány elsősorban arról szólhat, hogyan kaphatunk többet és jobbat a pénzünkért. De ugyanilyen lényeges, hogy minimalizáljuk az alulbiztosítottság jelentette kockázatokat – hívja fel a figyelmet az UNIQA Biztosító.
2026. 03. 12. 18:30
Megosztás:

Már a nyaralást is részletre fizetik a magyarok az interneten

Egyre több magyar vásárol úgy az interneten, hogy nem fizeti ki azonnal a teljes összeget: a „Buy Now, Pay Later” (BNPL) részletfizetés már nemcsak műszaki cikkeknél, hanem utazásoknál és szállásfoglalásoknál is megjelent. A modell lényege, hogy a vásárlók több részletben rendezik a kiadást, így nem egyszerre terhelik meg a havi költségvetést. A rendelkezésre álló adatok szerint a megoldás a kereskedők számára is komoly hatással jár: átlagosan 25–30 százalékkal növeli az online kosárértéket, a 100 ezer forint alatti átlagos kosárértékű boltoknál pedig akár 100 százalékos emelkedés is előfordulhat.
2026. 03. 12. 18:00
Megosztás:

Kijevben tárgyal a magyar delegáció

Kijevben tárgyal a magyar delegáció a Barátság kőolajvezeték újraindításáról - erről beszélt Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön, Kijevben készült Facebook-videójában.
2026. 03. 12. 17:30
Megosztás:

Méhbetegség miatt rendeltek el községi zárlatot Békéscsaba és Békés egy részén

Védőkörzetet rendelt el hétfőtől a Békés Vármegyei Kormányhivatal, miután egy békéscsabai méhészetben mézelő méhek nyúlós költésrothadása betegséget állapított meg a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal laboratóriuma – tájékoztatta a békési önkormányzat csütörtökön az MTI-t.
2026. 03. 12. 17:00
Megosztás:

A középső országrészben már most aszály van kialakulóban

A napos, száraz, az ilyenkor szokásosnál több fokkal melegebb időben nagyon kiszáradt a talaj felszínhez közeli része, és egyre jelentősebb a középső talajréteg vízvesztése is, az őszi vetésekre vonatkozóan a középső országrészben már most aszály van kialakulóban – írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 03. 12. 16:30
Megosztás:

A Gránit Bank a piaci átlagnál gyorsabban bővült és rekordnyereséggel zárta 2025-öt

A Gránit Bank történetének legeredményesebb évét zárta 2025-ben, az adózott eredmény 19,2 milliárd forint volt, ami 13,6 százalékkal haladja meg az előző év eredményét, az adózás előtti eredmény 21,4 milliárd forintra nőtt, ami 18,8 százalékos éves bővülést jelent - közölte a bank csütörtökön az MTI-vel.
2026. 03. 12. 16:00
Megosztás:

Véget érhet az amerikai kriptoháború: az SEC és a CFTC összefog, míg a Bitcoin ára 70 ezer dollárnál

Az Egyesült Államok kriptoszektorát évek óta bénító szabályozási rivalizálás új fordulatot vett: az amerikai pénzügyi felügyelet két kulcsszereplője, az SEC és a CFTC megállapodást kötött az együttműködésről. A történelmi lépés célja egy egységes digitális eszközszabályozási keretrendszer kialakítása, miközben a Bitcoin ismét a pszichológiailag kulcsfontosságú 70 000 dolláros szint közelében kereskedik.
2026. 03. 12. 15:30
Megosztás:

A DeFi zsákutcája után jön a ProFi: új korszak kezdődhet a tokenizációban

A blokklánc-ipar évek óta azt ígéri, hogy a valós eszközök tokenizációja (RWA – real-world assets) több tízbillió dolláros piacot nyithat meg. A valóság azonban eddig jóval kiábrándítóbb volt: számos kísérlet kudarcba fulladt, miközben a decentralizált pénzügy (DeFi) fragmentált infrastruktúrát hagyott maga után. Egyre többen állítják azonban, hogy a következő fázis — az úgynevezett programmable finance (ProFi) — végre képes lehet valóban működőképes alapokra helyezni a tokenizációt, méghozzá az államok és intézmények aktív részvételével.
2026. 03. 12. 15:00
Megosztás:

Új agrár hiteltermékkel bővül a Széchenyi Kártya Program portfoliója

A legkisebb agrárvállalkozások támogatása kulcsfontosságú a hazai agrárgazdaság erősítésében. A KAVOSZ Zrt. a Széchenyi Kártya Programon keresztül meghatározó szerepet vállal a hazai kis- és középvállalkozások, köztük az agrárszektor vállalkozásainak támogatott finanszírozáshoz jutásában. A Széchenyi Kártya Program új eleme a Nemzetgazdasági Minisztérium támogatásával, az Agrárminisztériummal egyeztetett feltételrendszer mellett megvalósuló Széchenyi Agrár Mikro Forgóeszközhitel Konstrukció, amely márciustól szabad felhasználású forrást biztosít a mikro- és kisvállalkozásoknak fix évi 3%-os nettó kamattal, saját erő nélkül, egyszerűsített feltételekkel.
2026. 03. 12. 14:30
Megosztás:

Lakásbiztosítási kampány: 40%-kal nőtt az érdeklődés a lakásbiztosítások iránt az első héten

A lakásbiztosítási kampány első hetében jelentősen, közel 40%-kal ugrott meg a lakásbiztosításokkal kapcsolatos keresések száma a Bank360 oldalán. Ugyanezen időszakban a megkötött szerződések számában is jelentős, 30%-ot meghaladó növekedés volt megfigyelhető. Ugyanakkor a 2025-ös adatokkal összevetve csökkent azok aránya, akik a márciusi kampányt jelölték meg régi szerződésük felmondásának okaként.
2026. 03. 12. 14:00
Megosztás:

A Monad jelentése, értelmezése és szerepe a kriptovilágban: hogyan működik ez az új generációs blokklánc?

A „Monad” név egyre gyakrabban bukkan fel a kriptovaluták világában, különösen akkor, amikor a piac a gyorsabb, olcsóbb és könnyebben használható blokkláncokat keresi. A fogalom mögött nem egyszerűen egy újabb kriptoprojekt áll, hanem egy olyan technológiai megközelítés, amely azt ígéri, hogy az Ethereum ismert fejlesztői környezetét ötvözi jóval nagyobb sebességgel és alacsonyabb költségekkel.
2026. 03. 12. 13:30
Megosztás:

Mennyibe kerül most 1 kg vágósertés Magyarországon?

Az idei év első hónapjai után végre pozitív elmozdulás érzékelhető a sertéságazaban. A tavalyi év drasztikus mélyrepülése után, amely során a hazai árak 700 forintos szintről egészen a 450 forintos lélektani határ alá zuhantak, februárban megérkeztek a visszarendeződés első jelei.
2026. 03. 12. 13:00
Megosztás:

Adójogszabályok változása 2025-2026: mit tehet egy vállalkozás a hibák elkerüléséért?

A jogszabályi környezet folyamatos változása és annak nyomonkövetése állandó kihívást jelent a vállalkozások és azok döntéshozói számára.
2026. 03. 12. 12:30
Megosztás:

Binance kontra Wall Street Journal: jogi csatába kezdett a kriptotőzsde

Ritka és nagy horderejű lépésre szánta el magát a Binance: rágalmazási pert indított a Wall Street Journal ellen egy februári cikk miatt, amely szerint a platformon keresztül jelentős összegű kriptó áramolhatott iráni szankciós entitásokhoz. A világ egyik legnagyobb kriptotőzsdéje szerint a beszámoló pontatlan állításokat tartalmazott, amelyek komoly reputációs és üzleti károkat okoztak.
2026. 03. 12. 12:00
Megosztás:

Emelkedtek a fejlett piaci hozamok, erősödött a dollár, vegyesen teljesítettek a régiós devizák, a forint gyengült

Bár az amerikai inflációs és maginflációs adatok a várakozásoknak megfelelően alakultak, de a növekvő közel-keleti feszültség és az emelkedő olajárak miatt újból erősödtek az inflációs és kamatemelési várakozások – különösen, hogy Christine Lagarde, az EKB elnöke elmondta: mindent megtesznek azért, hogy az emelkedő olajárak dacára féken tartsák az inflációt.
2026. 03. 12. 11:30
Megosztás:

Multichain irányba fordul a Pump.fun? Új jelek utalnak a terjeszkedésre

Egyre több jel mutat arra, hogy a Pump.fun kiléphet a kizárólagos Solana-ökoszisztémából. A platform több új aldomaint regisztrált különböző blokkláncokhoz, miközben profiljából eltűnt a „Solana” megnevezés. Bár ez még nem jelent hivatalos multichain indulást, a háttérben zajló technikai előkészítés arra utal, hogy a projekt komolyan vizsgálja a többhálózatos terjeszkedést.
2026. 03. 12. 11:00
Megosztás:

Virtuális feltöltőkártyák online fizetésekhez Magyarországon

Ha Magyarországon élsz, és külföldi webshopokban, hirdetésekért vagy előfizetésekért akarsz fizetni, biztosan ismerős a para a helyi bankkártyákkal. De van megoldás – a virtuális prepaid kártyák. Ezek olyan eldobható vagy többször használatos digitális kártyák, amiket online hozol létre, és te magad töltesz fel. Az bennük a legkirályabb, hogy csomót közülük kriptóval is fel lehet tölteni. Hadd meséljek néhány bevált szolgáltatásról.
2026. 03. 12. 10:30
Megosztás: