Megfizethetővé válhat a külföldi gyógykezelés súlyos betegség esetére

Magyarországon aggasztóak a daganatos megbetegedések statisztikái: évente 31 ezren halnak meg ilyen betegségben, amivel lakosságarányosan Európában a legrosszabb helyzetben vagyunk.

Megfizethetővé válhat a külföldi gyógykezelés súlyos betegség esetére

Mivel a gyógyulási esélyek is messze elmaradnak a fejlettebb országokban tapasztaltaktól, folyamatosan előtérbe kerül az „onkoturizmus”, vagyis egyre többen gondolkodnak külföldi gyógykezelésben az orvostudomány legújabb innovációihoz való hozzáférés reményében. Egy ilyen kezelés azonban akár több tízmillió forintba is kerülhet, ami a többség számára megfizethetetlen.

A rosszindulatú daganatos megbetegedések okozta magas halálozási arány egyik fő oka az egészségtelen életmód mellett, hogy túl későn diagnosztizálják a betegséget, mert csak kevesen veszik igénybe a szűrővizsgálatokat.

Márpedig ez is hozzájárul ahhoz, hogy a születéskor várható élettartam nálunk több mint négy és fél évvel alacsonyabb az Európai Unió átlagánál. Szerencsére azonban mind a diagnosztika, mind a kezelés terén egyre újabb innovatív tudományos áttörések jelennek meg, melyeknek köszönhetően folyamatosan javulnak a gyógyulási esélyek. 

Ezzel párhuzamosan dinamikusan nő a magánegészségügyi szolgáltatások iránti igény: 2023-ban már 800 milliárd forintot ért el ezen szolgáltatók forgalma éves szinten. Ez a dinamikus növekedés hatással van a biztosítók termékkínálatára is: a szolgáltatás-finanszírozó egészségbiztosítások piaca folyamatosan nő. 2021 és 2024 között a biztosítottak száma 24 százalékkal emelkedett és meghaladta az 1,1 milliót, a biztosítók kárráfordítása ugyenezen időszakban viszont 92 százalékkal, több mint 30 milliárd forintra kúszott fel.

Vagyis a piaci versenyben a biztosítók egyre nagyobb értékű szolgáltatásokat kínálnak ügyfeleiknek. Miközben tehát egyre nagyobb a kereslet a hazai magánegészségügyi szolgáltatások iránt, kézenfekvő következő lépés lehet a külföldi gyógykezelésekre vonatkozó egészségbiztosítások térnyerése.

44% tart daganatos betegségtől

A külföldi gyógykezelések témája sokakat foglalkoztat, hiszen az NN Biztosító Egészségügyi kutatásából kiderült: a 20-64 éves korosztályba tartozók döntő többsége (81%) tart attól, hogy a következő 10-15 évben valamilyen súlyos betegséggel diagnosztizálják, ezen belül is legtöbben (44%) a daganatos megbetegedésektől félnek leginkább.

Ugyanakkor a világ legismertebb onkológiai központjai külföldön találhatók, ám az ottani gyógykezelés megszervezése nem egyszerű feladat egy magyar páciens számára. Ráadásul külföldön gyógyulni igen költséges lehet, a daganatos betegség kezelésének számlája akár több tízmillió forintra is rúghat, amit a többség nem engedhet meg magának. 

„Az aggasztó statisztikákat és az egyre erősödő igényt látva teljesen új egészségbiztosítási terméket indítottunk el. Ezzel a külföldi gyógykezelésre szóló szolgáltatásfinanszírozó egészségbiztosításunkkal  lehetőséget kívánunk nyújtani ügyfeleinknek meghatározott súlyos betegségek bekövetkezése esetére, hogy külföldi egészségügyi központban gyógyuljanak, legyen szó rosszindulatú daganatos betegség kórházi kezeléséről, szívműtétről, idegsebészeti műtétről vagy épp szervátültetésről” – jelentette be Holló Bence, az NN Biztosító elnök-vezérigazgatója.

A külföldi gyógykezelés megszervezésére és finanszírozására 2 millió euró összeglimit áll a biztosított rendelkezésére a meghatározott szolgáltatások költségének térítésére.

Emellett leveszi a szervezési és adminisztratív terheket is a biztosított válláról, magában foglalja az utazás és szállás megszervezését, ezek biztosítási feltételekben meghatározott költségeit, sőt, a nyelvtudás hiánya sem lehet akadálya a gyógyulásnak.

Tudjuk, hogy a gyógyulás szempontjából mennyire fontos a lelki erőnlét, a család, a szeretteink közelsége és támogatása. Ezt tekintetbe véve a biztosítás fedezi egy kísérő utazását és szállásköltségeit is, így a páciens nem lesz egyedül a külföldi kezelés idejére. A biztosítás egyes rosszindulatú daganatos megbetegedések, szívműtétek, idegsebészeti műtétek, továbbá élődonoros szervátültetés szükségessége esetén vehető igénybe.

A biztosítás további különlegessége, hogy meghatározott rosszindulatú daganatos betegségeknél, valamint egyéb feltételek teljesülése esetén lehetőség van az úgynevezett molekuláris profilalkotás elvégzésére is.

Ez az úgynevezett Precíziós medicina a tudomány egyik legújabb és legmodernebb területe. Ezesetben a hagyományos, mindenki számára egyformán alkalmazható terápiákkal ellentétben olyan, a genetikai profil alapján személyre szabott kezelési tervet kaphat a biztosított, amellyel akár elkerülhetővé válhatnak a felesleges kezelések és azok mellékhatásai.

A lengyel kormányfőt aggasztja Grönland ügye és a NATO egysége

Donald Tusk lengyel miniszterelnök aggasztónak nevezte pénteki varsói sajtóértekezletén, hogy Grönland miatt veszélybe kerülhet a NATO egysége.
2026. 01. 10. 06:00
Megosztás:

Szlovákiában tovább csökkent az ipari termelés

Szlovákiában tovább csökkent az ipari termelés novemberben éves szinten és havi összehasonlításban is - derült ki a szlovák Statisztikai Hivatal (SÚSR) által pénteken ismertetett statisztikákból.
2026. 01. 10. 05:00
Megosztás:

Véget érhet a kókler-korszak a családi házak építésénél

A statisztikák szerint ma Magyarországon tízszer annyi az építtető, mint a megbízható, szakképzett kivitelező. Sokan kellő szaktudás és tapasztalat nélkül vállalnak milliós munkákat, súlyos műszaki hibákat és évekig elhúzódó építkezéseket hagyva maguk után. A szakértő szerint a megoldás a technológia radikális megváltoztatásában, az üzemi előregyártásban rejlik.
2026. 01. 10. 04:00
Megosztás:

Az uniós tanács jóváhagyta a Mercosur kereskedelmi megállapodás aláírását

Az Európai Unió Tanácsa határozatot fogadott el, amelyben a tagországok mezőgazdaságért felelős miniszterei felhatalmazták az Európai Bizottságot az EU-Mercosur partnerségi megállapodás (EMPA), valamint a Mercosur-országokkal tervezett ideiglenes kereskedelmi megállapodás (ITA) aláírására - tájékoztatott az uniós tanács pénteken.
2026. 01. 10. 03:00
Megosztás:

Milyen használt autót vesz ma egy magyar? Mutatjuk!

Tavaly a Datahouse adatai alapján 128 155 használt autó érkezett külföldről, ez 15,5 százalékkal több, mint 2024-ben – közölte a jóautók.hu pénteken az MTI-vel.
2026. 01. 10. 02:00
Megosztás:

Robban a 2026-os nyugdíj! Van, aki akár 10%-kal többet kap, de miért?

Sokan tartottak a 2026-os nyugdíjváltozásoktól, de a friss szakértői elemzések alapján meglepően jó hírek érkeztek. Nem emelkedik a nyugdíjkorhatár, nem szigorodnak a kedvezmények, sőt: egyesek számára látványosan magasabb nyugdíj jöhet, miközben a munkát vállaló nyugdíjasok helyzete is kedvező marad.
2026. 01. 10. 01:29
Megosztás:

Jó, hogy végre havazik? Elemzés a hótakaró szerepéről a mezőgazdaságban

Magyarországra is megérkezett a hó, amely jelenleg az ország nagy részét kisebb-nagyobb vastagságban borítja. A hónak nemcsak a gyerekek örülnek, hanem agrárszempontból is kiemelt jelentőséggel bír.
2026. 01. 10. 01:00
Megosztás:

Sokkoló riasztás érkezett: –31,5 fokot mértek Magyarországon – ilyen hideg ritkán van!

Dermesztő rekord született hajnalban Magyarországon: a Bükk-fennsíkon, a Vörösmeteor-töbörben –31,5 Celsius-fokot mértek, ami a 2026-os tél eddigi legalacsonyabb hazai hőmérséklete. Az adatot az Északerdő Zrt. speciális mikroklíma-állomása rögzítette.
2026. 01. 10. 00:29
Megosztás:

Digitap ($TAP) árfolyam-előrejelzés: 2,50 dollár lehet a célár, miközben az XRP a 3 dolláros szint visszahódításáért küzd

A kriptovaluta-piac ismét élénkül, és az árfolyammozgások kezdik egyértelműbben kirajzolni az aktuális trendeket. Miközben a nagyobb eszközök a helyreállításért harcolnak, a figyelem megoszlik a bevált, nagy piaci kapitalizációjú tokenek és a gyorsan növekvő új projektek között. Ez az elmozdulás új előrejelzéseket eredményez a teljes piacon.
2026. 01. 09. 23:30
Megosztás:

Zcash összeomlás, Bitcoin tőkeáttétel-csökkentés: megremegett a kriptopiac

A kriptovaluta piac ismét turbulens időszakon megy keresztül: a Zcash teljes fejlesztőcsapatának távozása, a Bitcoin derivatívák nyitott pozícióinak bezuhanása, és a makrogazdasági feszültségek kombinációja jelentős árfolyam-ingadozást okozott. A befektetők fokozott óvatossággal reagálnak, miközben a háttérben zajló stablecoin- és altcoin-fejlemények új irányokat is jelezhetnek a közeljövőre.
2026. 01. 09. 23:00
Megosztás:

Az Erste Group felvásárolta a Santander Bank Polska 49 százalékos tulajdonrészét

Az Erste Group Bank AG sikeresen lezárta a Santander Bank Polska S.A. 49 százalékos többségi részesedésének és a Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. vagyonkezelő 50 százalékos részesedésének felvásárlását a Banco Santander S.A.-tól (Santander Group) - tájékoztatta az Erste Group pénteken az MTI-t.
2026. 01. 09. 22:00
Megosztás:

Kiemelt Hír: Az XRP elérte a 2,27 dollárt az ETF-kereskedési volumen hatására – A Digitap ($TAP) lehet a fizetések valódi jövője?

Az XRP megújult lendülettel kezdte a 2026-os évet. A token 2,27 dollárig emelkedett, ami körülbelül 25%-os növekedést jelent az év első hetében, miközben tovább áramlik a tőke az újonnan indított XRP-alapú tőzsdén kereskedett alapokba (ETF-ekbe).
2026. 01. 09. 21:00
Megosztás:

BÉT: Pozitív hangulatban telt a pénteki kereskedés

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 600,54 pontos, 0,52 százalékos emelkedéssel, 116 510,12 ponton zárt pénteken.
2026. 01. 09. 20:00
Megosztás:

A JPMorgan és a Bitwise szerint a Bitcoin és az Ethereum is erős év előtt áll

Véget érhet a tavalyi kockázatcsökkentési hullám a kriptopiacon – legalábbis így látják a JPMorgan elemzői és a Bitwise vezető befektetési szakemberei. Az év eleji piaci stabilizáció jelei, az ETF-ek áramlásai, és a szabályozói környezet fokozatos javulása mind arra utalnak, hogy a Bitcoin (BTC) és az Ethereum (ETH) újabb lendületet vehet 2026-ban. Vajon tényleg új csúcsok jöhetnek?
2026. 01. 09. 19:30
Megosztás:

NGM: a magyar családok év végén is olcsóbban tankolhattak

Decemberben is teljesült a kormány elvárása, a magyar családok kedvezőbb áron tankolhattak, mint a szomszédos országokban élők, mindkét üzemanyag típus esetén 9 forinttal - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken.
2026. 01. 09. 18:30
Megosztás:

Egy évtized alatt csaknem felére csökkent az alacsony végzettségűek száma

Egy évtized alatt 47 százalékkal csökkent a legfeljebb nyolc általános iskolai végzettséggel rendelkező emberek száma, a hátrányos helyzetűek középfokú iskolai végzettséghez, illetve szakmai ismeretekhez juthattak - közölte a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken Zalaegerszegen.
2026. 01. 09. 18:00
Megosztás:

Csalók a kasszában - Rekordforgalom és rekordkockázat a magyar pénzforgalomban

Soha nem mozgott még ennyi pénz digitálisan Magyarországon – és soha nem volt ekkora tétje annak, hogy ki, hogyan és milyen védelemmel vesz részt ebben a forgalomban – erről szól majd a 2026. január 28-án, a Thermal Hotel Heliában megrendezésre kerülő Financial Fraud Summit konferencia.
2026. 01. 09. 17:30
Megosztás:

Növelte hitelközvetítéseit és a jutalékbevételeit a DH Group

Az ingatlanközvetítéssel és pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó DH Group csaknem 30 százalékkal növelte hitelközvetítéseit és a jutalékbevételeit 2025 végén - közölte a társaság az MTI-vel pénteken.
2026. 01. 09. 17:00
Megosztás:

Irán kriptopénzekkel kerüli meg a szankciókat – Új módszerek, növekvő feszültségek

Friss amerikai jelentések szerint Irán Forradalmi Gárdája (IRGC) kriptovaluták segítségével próbálja kijátszani az Egyesült Államok gazdasági szankcióit. A digitális eszközök alkalmazása a védelmi exportban nemcsak technológiai újítás, hanem geopolitikai kihívás is: az ilyen lépések tovább feszíthetik a régió amúgy is törékeny egyensúlyát, miközben komoly figyelmeztetést jelentenek a globális kriptoszabályozás számára.
2026. 01. 09. 16:30
Megosztás:

Így alakult a kiskereskedelmi forgalom hazánkban - elemzés

A KSH ma reggel tette közzé a kiskereskedelmi forgalom novemberi adatait. Összességében éves alapon 2,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom volumene a naptárhatással igazított adatok szerint, ami némileg elmaradt az általunk várttól.
2026. 01. 09. 16:00
Megosztás: