Meglepő, mit tartanak a legfontosabb juttatásnak a munkavállalók

A munkavállalók és a munkáltatók szerint is a bérezés a legfontosabb szempont a munkahelyválasztás során, derült ki az 54. Műegyetemi Állásbörze szervezői által készített felmérésből. Érdekesség, hogy bár a cégvezetők szerint a SZÉP kártya, a lakhatási támogatás és a szakmai továbbképzés a legcsábítóbb juttatás, a dolgozók a magánegészségügyi ellátást helyezték a priorlista élére, csak ezt követte a továbbképzés és harmadik helyen a beutazási támogatás. A kutatás alapján a juttatásokon kívül a munkával összefüggésben is lehet motiválni a munkavállalókat, méghozzá célok kitűzésével, felelősségvállalással és fejlődési lehetőségekkel.

Meglepő, mit tartanak a legfontosabb juttatásnak a munkavállalók

Milyen elvárásaik vannak az álláskeresőknek egy munkahellyel kapcsolatban? Mit tartanak a legfontosabbnak a munkahelyválasztás során a munkáltatók, és mit a munkavállalók? Milyen munkahelyi juttatások motiválják az alkalmazottakat? És egyáltalán mit jelent a munkahelyi motiváció a dolgozók számára? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre keresték a választ több száz fő bevonásával az 54. Műegyetemi Állásbörze szervezői.

A megkérdezett munkavállalók többségének a bér a legfontosabb tényező a munkahely kiválasztásakor, ezt követi a munkahely-magánélet egyensúly, valamint a szakmai fejlődési lehetőség. Nagy az egyetértés a témakörben, ugyanis a kitöltők több mint kétharmada ezeket sorolta az első három helyre. Ezzel szemben az adott vállalat mérete és hírneve a legkevésbé fontos az álláskeresők számára. A válaszadók közel negyede kiemelte pluszban a munkahelyi légkört, a csapatot és a munkatársak fontosságát is.

Nagyjából hasonló sorrend alakult ki, amikor ugyanerről kérdezték a munkáltatókat, vagyis a cégvezetők túlnyomó többsége a kutatás alapján tisztában van vele, hogy milyen igényeik vannak a dolgozóknak. A listán csupán egyetlen helyen volt csere a munkavállalói kérdőív eredményeihez képest, a távmunka lehetőségét ugyanis a munkáltatók előrébb sorolták, mint a munkavégzés lokációját. A bérezés kérdése ugyanakkor jóval nagyobb arányban került az első helyre, mint a munkavállalók esetében.

A magánegészségügyi ellátás a legvonzóbb juttatás

A kutatás kitöltőinek közel egyharmada szerint a kitűzött célok tudják motiválni a munkahelyén. A válaszadók közel negyede szerint a megfelelő bér, és a jó munkahelyi környezet az, ami motivációt tud adni, 10 százalékuk szerint pedig a folyamatos kihívások tartják lendületben őket.

A megkérdezett cégvezetők 88 százalékának fontos, hogy a munkavállalói folyamatosan motiváltak legyenek, azt viszont nem sikerült meghatározniuk, hogy pontosan mivel lehetne ezt elérni.

Az 54. Műegyetemi Állásbörze szervezőinek felmérése rámutatott, hogy a munkavállalókat leginkább a magánegészségügyi ellátás motiválja plusz juttatásként, közvetlenül megelőzve a szakmai továbbképzést és a beutazási támogatást. A céges autó, a lakhatási támogatás és a SZÉP kártya lecsúszott a dobogóról, az utolsó helyen pedig az önkéntes pénztári befizetés végzett ezen a listán.

A munkáltatók ehhez képest azt gondolják, hogy SZÉP kártyával, lakhatási támogatással és szakmai továbbképzéssel lehet motiválni a dolgozóikat - ők a munkavállalói listán harmadik helyre került beutazási támogatást csak a hetedik legfontosabb tényezőnek tartják. A cégvezetők véleménye szerint a legkevésbé motiváló tényező a munkavállalói részvény.

A munkavállalók szerint egyébként leginkább mindenkinek saját magától függ a motiváltsága, ezt követi a sorban a munkáltató, majd a munkatársak. A kitöltők 71 százaléka szerint visszaszerezhető a motiváció, 25 százalék szerint részben, és csupán 4 százalék szerint nem szerezhető vissza az elveszett motiváció. Amikor a munkáltatókat kérdezték ugyanerről, ők 56 százalékban feleltek úgy, hogy visszaszerezhető a motiváció, 33 százalékuk szerint csak részben és 11 százalékuk szerint nem.

„A Műegyetemi Állásbörze nem egy egyszerű karrierkiállítás, ennél sokkal többre hivatott. Elsődleges kapcsolati forrás a kiállítók és álláskeresők között, támogatást és segédkezet nyújt a rendezvényen, és az év többi napján is. A Keress jól! szlogen, mely branddé alakult, magába foglalja az online és offline iránymutatást, blog, rovat és podcast formájában. Az Állásbörze kutatásai pedig nem csak a mi munkánkat segíti, hiszen céges partnereink képet kaphatnak arról, hogy a potenciális munkavállalói mit vallanak, hogyan éreznek és döntenek, az álláskeresésben résztvevők pedig a munkaadók állásfoglalásáról győződhetnek meg.” árulta el Orbán Balázs a Műegyetemi Hallgatói Kft. ügyvezető igazgatója a Műegyetemi Állásbörze főszervezője.

Majd hozzá tette, hogy az 54. Műegyetemi Állásbörzén több mint 140 kiállító 1500 állásajánlatából válogathatnak majd az álláskeresők október 10-én és 11-én a Budapesti Műszaki Egyetem K és Q épületében mindkét nap 10 és 17 óra között. Emellett felkészítő programok, szakmai tanácsadás és CV fotózás is várja a látogatókat, a Q épületben pedig napi három szakmai előadáson is részt vehetnek az érdeklődők. A részletes program elérhető a Műegyetemi Állásbörze hivatalos csatornáin.

Már minden harmadik lakáshitelt 30 év alattiak vesznek fel Magyarországon

Az MNB legfrissebb statisztikái alapján a magyar lakáshitelpiac 2025 végére látványos szerkezeti elmozdulást mutatott. Az év utolsó három hónapjában a 30 év alatti hitelfelvevők aránya, valamint az alacsony önerővel felvett, magas hitelarányú (LTV) lakáshitelek súlya is jelentősen nőtt – derül ki a money.hu elemzéséből.
2026. 04. 20. 17:00
Megosztás:

Már minden harmadik lakáshitelt 30 év alattiak vesznek fel Magyarországon

Az MNB legfrissebb statisztikái alapján a magyar lakáshitelpiac 2025 végére látványos szerkezeti elmozdulást mutatott. Az év utolsó három hónapjában a 30 év alatti hitelfelvevők aránya, valamint az alacsony önerővel felvett, magas hitelarányú (LTV) lakáshitelek súlya is jelentősen nőtt – derül ki a money.hu elemzéséből.
2026. 04. 20. 17:00
Megosztás:

A Coinbase kriptovaluta tőzsde AI-ügynökökkel formálja át a munka világát

A mesterséges intelligencia már nem csupán automatizálási eszköz: a Coinbase most egy merőben új irányba lép. A vállalat olyan AI-alapú „vezetőket” tesztel, amelyek stratégiai tanácsadóként segítik az alkalmazottakat a mindennapi döntésekben. A kísérlet jól mutatja, hogyan alakulhat át a vállalati működés a kriptoszektor egyik legnagyobb szereplőjénél.
2026. 04. 20. 16:30
Megosztás:

Kiugró történelmi csúcs a belföldi használtautó-piacon

A DataHouse legfrissebb előzetes adatai szerint márciusban minden eddiginél magasabban alakult a belföldi használtautó-adásvételek száma: a hazai piacon az elmúlt hónapban mintegy 93 900 személygépkocsi cserélt gazdát. Ez az érték nem kevesebb, mint 14 százalékkal haladja meg a tavaly márciusban beállított eddigi rekordot (82 ezer adásvétel). Az ilyenkor szokásos szezonális aktivitást ezúttal a januárban elmaradt vásárlások pótlása, illetve áttételesen a használtautó-import felfutása is segíthette.
2026. 04. 20. 16:00
Megosztás:

Magyar Péter ezért kéri a háborús veszélyhelyzet meghosszabbítását

Azt kéri a jelenlegi kormánytól Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke, hogy hosszabbítsa meg a háborús veszélyhelyzetet május 31-ig.
2026. 04. 20. 15:30
Megosztás:

Több mint 200 ezer embernek egyszerűsíti az adminisztrációt az eSZJA

Idén is megkönnyíti a lakáskiadással és ingatlanértékesítéssel kapcsolatos jövedelmek bevallását a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kérdés-felelet alapú kitöltési módja, amely tavaly debütált az eSZJA rendszerben. A fejlesztés már bizonyított, és most több mint 200 ezer magánszemélynek egyszerűsíti az adminisztrációt - közölte az adóhatóság hétfőn az MTI-vel.
2026. 04. 20. 15:30
Megosztás:

A Polymarket 15 milliárd dolláros értékelésre tör: robban a predikciós piacok szektora

Újabb mérföldkőhöz érkezhet a kriptoalapú predikciós piacok világa: a Polymarket egy nagyszabású tőkebevonásra készül, amely nemcsak a vállalat értékét emelheti rekordmagasságba, hanem az egész szektor növekedési ütemét is jól tükrözi. A háttérben brutális forgalomnövekedés, fokozódó verseny és egyre szigorodó szabályozói nyomás rajzolja át a piac jövőjét.
2026. 04. 20. 15:00
Megosztás:

Minden harmadik lakáskár-ügyintézésben az MI segít, dönt és fizet az UNIQA ügyfeleinek

Új korszakot nyit a kárrendezésben az UNIQA Biztosító Zrt. Minden harmadik lakáskár-ügyintézésben az MI segít, dönt és fizet. A cég mesterségesintelligencia-alapú virtuális asszisztense, NiQA a hét minden napján, 24 órában támogatja az ügyfeleket, jelentősen lerövidítve az ügyintézési időt. A megoldás gyorsabbá, átláthatóbbá teszi a folyamatokat és megszünteti a „felesleges köröket” – jelentette be Kurtisz Krisztián, az UNIQA Biztosító vezérigazgatója.
2026. 04. 20. 14:30
Megosztás:

Tavaszi élelmiszer-biztonsági és higiéniai ellenőrzések – vendéglátóhelyeket és népszerű termékeket ellenőrzött az NKFH

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalokkal együttműködve 240 vendéglátóhelyet ellenőrzött, valamint 600 élelmiszerterméket vizsgált a tavaszi időszakban. Az eljárások eredményeként összesen több mint 21 millió forint bírság kiszabására került sor. A hatóság a lejárt minőségmegőrzési vagy fogyaszthatósági idejű, illetve a nem megfelelően nyomonkövethető élelmiszerek miatt összesen 345 kilogramm terméket vont ki a forgalomból.
2026. 04. 20. 14:00
Megosztás:

Kriptovaluta eladás után hogyan jutok készpénzhez?

Kriptót adnál el? Íme minden, amit tudnod kell a kifizetés előtt. A kriptovaluták eladása első ránézésre egyszerű folyamatnak tűnik, de amikor ténylegesen készpénzhez szeretnél jutni, a helyzet gyorsan bonyolultabbá válhat. Különböző díjak, limitek és akár adózási következmények is befolyásolhatják a végső összeget. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat és a leggyakoribb kifizetési módszereket, hogy ne érjen meglepetés.
2026. 04. 20. 13:30
Megosztás:

Vegán fehérjék: kompromisszummentes választás mindenkinek

Napjainkban egyre több ember dönt úgy, hogy búcsút mond az állati eredetű termékeknek, legyen szó egészségi okokról vagy etikai megfontolásokról. Akár vegánként élsz, akár csak mérsékelnéd az állati termékek fogyasztását, biztosan felmerül benned a kérdés: hogyan biztosíthatod a megfelelő fehérjebevitelt? A növényi fehérjék között azonban nem szükséges kompromisszumokat kötni.
2026. 04. 20. 13:00
Megosztás:

A globális PC-kiszállítások 4 százalékkal nőttek az első negyedévben

A globális személyi számítógép-kiszállítások 4 százalékkal, 62,8 millió készülékre nőttek az idei első negyedévben éves összevetésben a Gartner amerikai technológiai piackutató cég honlapjára fölkerült friss jelentés szerint.
2026. 04. 20. 12:00
Megosztás:

Dinamikus növekedés a Costa del Solon: készpénzes vásárlók és szűk kínálat hajtja a piacot

Miközben Európa nagy részén a kamatkörnyezet alakítja a lakáspiacot, a Costa del Sol egyre inkább függetlenedik ettől. A Duna House adatai szerint a térségben a készpénzes és nemzetközi vevők dominanciája 2026-ban is stabil keresletet biztosít, miközben a szűk kínálat tovább emeli az árakat.
2026. 04. 20. 11:30
Megosztás:

Ennyit kereshetsz most a LIDL-ben - mutatjuk a fizetéseket

A Lidl bejelentette a 2026-os gazdasági évre vonatkozó bérfejlesztést, amellyel tovább erősíti piaci pozícióját a hazai munkaerőpiacon.
2026. 04. 20. 11:00
Megosztás:

Estek a fejlett piaci kötvényhozamok; a hazai kötvény- és devizapiacon a választás volt a mozgatórugó

A fejlett gazdaságok kötvény- és devizapiacin is közel-keleti konfliktus diktálta az ütemet. A Hormuzi-szoros körüli hírek mellett nem sok vizet zavartak a múlt heti makrogazdasági adatok, sem a vártnál jobb európai és a gyengébb amerikai ipari termelési adatok, sem a vártnál jobb kínai GDP-adat nem hozott érdemi hatást.
2026. 04. 20. 10:30
Megosztás:

A Wall Street is ünnepelte pénteken a Hormuzi-szoros megnyitását; vaskos emelkedéseket hozott a hét

A Wall Streeten is kizöldültek az indexek a Hormuzi-szoros megnyitása nyomán: az S&P 500 és a NASDAQ zsinórban a harmadik napjukat zárták történelmi csúcson, míg a Dow február vége óta a legmagasabb szinten fejezte be a kereskedést.
2026. 04. 20. 10:00
Megosztás:

Pénteken és a hét egészében is emelkedtek a vezető európai indexek és a KKE-régió tőzsdéi

Az európai részvénypiacok pénteken nagyot emelkedtek a Hormuzi-szoros megnyitásáról szóló hírek nyomán. A páneurópai Stoxx600 1,6%-kal került feljebb, a német DAX, a francia CAC40, az olasz FTSE MIB és a spanyol IBEX is 2% körüli pluszig kúsztak. Szektorszinten az olaj árával együtt eső energián és közműveken, valamint a telekommunikáción kívül minden emelkedett; a Shell és a BP árfolyama 5,5%-kal, illetve 7,2%-kal esett. Az éllovas az utazás és szabadidő volt, miután nagyot rallyztak a légitársaságok; a Ryanair, a Lufthansa és az easyJet 6% felett emelkedett. Jól teljesítettek a luxus szektor papírjai is, ahol a hét első felében még a háború okozta kereslet csökkenés miatti aggodalom dominált. A repülőgépipari és védelmi, valamint a bank szektor 3% körüli pluszt mutatott.
2026. 04. 20. 09:30
Megosztás:

A Szerb Haladó Párt elnöke bízik abban, hogy Magyar Péter tisztában lesz a szerb-magyar kapcsolatok jelentőségével

Milos Vucevic, a kormányzó Szerb Haladó Párt (SNS) elnöke, Szerbia korábbi miniszterelnöke bízik abban, hogy Magyar Péter tisztában lesz Szerbia és Magyarország kapcsolatainak jelentőségével, és törekedni fog azok további erősítésére.
2026. 04. 20. 08:30
Megosztás:

Megalakult a Vajdasági Magyar Újrakezdés

Megalakult a Vajdasági Magyar Újrakezdés nevű kezdeményezés Zentán, amelyet a Vajdasági Magyar Plénum, a Magyar Mozgalom, a Vajdasági Tisza Szigetek Közösségi Tér, valamint más civil csoportok tagjai hoztak létre - közölte a Vajdasági Magyar Plénum.
2026. 04. 20. 08:00
Megosztás:

Gyengült hétfő reggelre a forint

Gyengült hétfő reggelre a forint a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 04. 20. 07:30
Megosztás: