Merre tovább BUX? Túl a hatvanon és csúcson a magyar tőzsde

Tegnap nagy lendülettel ment az OTP, s jó nagy forgalommal is. Egyértelműen neki köszönhető, hogy a BUX index végül még az idén áttörte a misztikus 60.000 pontos szintet.

Merre tovább BUX? Túl a hatvanon és csúcson a magyar tőzsde

Habár olcsónak tartjuk az indexet - vélekednek az ERSTE elemzői, de most is úgy van új csúcson – mégpedig eléggé meggyőzően –, hogy nincs vezető a blue-chipek közül. 

Ehhez legközelebb a Richter lenne, de az OTP is kezd egészen jól felzárkózni erre a szerepre, bár az a 25 százalékos távolság azért még elég nagynak mondható. 

Szóval ha a technikai képre nézünk, akkor nagy dolgok állnak előttünk. Pl. a BUX-nak a grafikon alapján 20-25 ezer pontot kellene emelkednie. Igaz, csak két éven belül (füles csésze szerű alakzat mérete).

Most úgy tűnik, hogy ebben az OTP és talán a Richter játszathatja majd a fontos szerepet. A két részvény súlya az indexben 62 százalék, szóval majdnem kétharmaddal viszik a prímet.

S még valami.

A 10 éves hozam tovább esett. Most már 5,93 százaléknál jár (USA 3,9%). Így pedig – újraszámolva a két nappal ezelőtti számításunkat – azt kapjuk, hogy a BUX-nak már 64.100 pont környékén kellene járnia, ha minden mást változatlannak tekintünk és csak a hozamesésből vett részvényáremelkedést vennénk, amely most már 12,7 százaléknál járna - érvelnek az ERSTE elemzői.

Egy kicsit viszont zavarban vagyunk. Itthon decemberi kifutás van ma, meg a CECE index átsúlyozása is, ami nyilván hoz plusz forgalmat a piacra. Viszont az USA-ban az elmúlt 11 év legnagyobb „triple witching”-je lesz, több mint 5.000 milliárd dollár értékben.

3.500 milliárd dollárnyi index opció, 690 milliárd ETF opció, 645 milliárd határidős pozíciókra kiírt opciók és 470 milliárd részvényopció fut ki a mai napon. Így az elmúlt két napban 10 milliárdról 17 milliárd darabra növekedett a részvényforgalom. Ma pedig igazi tűzijáték várható. 

Az S&P500 index kapitalizációjank majdnem a 8 százaléka fut ki, vagy lesz újrakötve a mai napon. Ráadásul az Apple és a Google súlya is csökken a mai nappal az S&P500 indexben, miközben az Amazon növekszik, s három részvény ki-/bekerül az indexbe. Szóval komoly forgalmú napra számíthatunk, s mindezt úgy, hogy az S&P500 egy hajszálnyira van a cirka két évvel ezelőtti történelmi maximumtól. 

Így jöhet egy megállás a csúcson az ünnepek előtt/alatt, s aztán a jövő év új lendületvétel (korrekció formájában) jöhet egy újabb emelkedési hullám, legalábbis az álmoskönyv szerint. Ez pedig kihatással lehet a többi emelkedő piacra is, így a BUX indexre is.

Aláírták a törvényt! Nyugdíjasok 65 év felett akik érintettek

Sokakat felkavart a hír, hogy új szabályozás lépett életbe a magyar nyugdíjrendszerben, és a 65 év felettiek helyzete ismét reflektorfénybe került. A közösségi oldalakon és a sajtóban is gyorsan terjedtek a találgatások: változik a korhatár? Elveszhet valamilyen jogosultság? Szigorítás jön az időseknek? A valóság azonban ennél árnyaltabb – és sokkal fontosabb is azoknak, akik most készülnek nyugdíjba, vagy már betöltötték a 65. életévüket.
2026. 04. 04. 01:00
Megosztás:

Szerbia ismét meghosszabbította a kőolaj és az üzemanyagok exportjára vonatkozó tilalmat

Szerbia május 2-ig meghosszabbította a kőolaj és az üzemanyagok exportjára vonatkozó tilalmat, hogy megvédje a hazai piacot, "mivel a globális események jelentős mértékben befolyásolják e termék ellátását és a kínálat csökkenését" - közölte a kormány.
2026. 04. 04. 00:05
Megosztás:

Megkezdődött a Vajda-Papír Csoport történetének legnagyobb, 40 milliárd forintos beruházási programja

A Vajda-Papír Csoport 3 éves 40 milliárd forintos stratégiai beruházási programot indít a hatékonyság, fenntarthatóság és kapacitás bővítése érdekében. Ennek része lesz a meglévő üzemek bővítése, modernizálása, a létszámbővítés és új piacok megszerzése is. A Vajda-Papír ezzel a beruházási programmal indítja el eddigi legnagyobb fejlesztési ciklusát, amely egyszerre bővíti gyártókapacitását, modernizálja technológiáit, fenntarthatóbbá teszi a működést és megerősíti régiós piaci pozícióját – új szintre emelve a vállalat versenyképességét és a magyar higiéniai papírgyártás ellátásbiztonságát.
2026. 04. 03. 23:00
Megosztás:

A magyar munkavállalók riasztó állapotára figyelmeztet a szakértő az Egészség Világnapján

Az Országos Mozgásszervi Állapotfelmérés adatai rávilágítanak arra, hogy a mozgásszervi panaszok ma már nem csupán egyéni egészségügyi problémát jelentenek, hanem súlyos teljesítménybeli és gazdasági kockázatot hordoznak a vállalatok számára. A 21. században a mozgásszervi megbetegedés a szív- és érrendszeri betegségek után a leggyakoribb orvoshoz fordulási ok. A jövő gerincbetegei pedig azok, akik a jelenben még a TikTokot pörgetik.
2026. 04. 03. 22:00
Megosztás:

Tűzszünetet sürgetett az orosz és a török elnök

Tűzszünet mielőbbi megteremtése és az összes fél érdekeit figyelembe vevő megállapodások kidolgozása mellett szállt síkra Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnök a közel-keleti konfliktussal kapcsolatban - közölte a két vezető pénteki telefonbeszélgetéséről a Kreml sajtószolgálata.
2026. 04. 03. 21:00
Megosztás:

A távközlési kkv-k versenyképességét támogató fejlesztés indult

Csaknem 900 millió forint támogatással indított programot a távközlési szektorban működő kis- és középvállalkozások (kkv-k) digitális transzformációjának és versenyképességének növelésre a HTEnet Innovációs Nonprofit Kft. - közölte a Hírközlési és Informatikai Tudományos Egyesület az MTI-vel.
2026. 04. 03. 20:00
Megosztás:

Ukrán cég vásárolta fel az ArcelorMittal utolsó romániai üzemét

Ukrán cég vásárolta fel a csőtermékeket gyártó román ArcelorMittal Tubular Products Romant - írta vállalati közlemény alapján a profit.ro.
2026. 04. 03. 19:00
Megosztás:

Folytatódott a turisták és a vendégéjszakák számának csökkenése Romániában

Februárban is folytatódott a turisták és a vendégéjszakák számának csökkenése Romániában - közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
2026. 04. 03. 18:00
Megosztás:

A BMW eladásai 24,5 százalékkal nőttek Magyarországon az első negyedévben

A BMW Group Magyarország 24,5 százalékkal növelte a BMW márka eladásait 2026 első negyedévében a tavalyi év azonos időszakához képest; január és március között 1870 új BMW talált gazdára Magyarországon, amellyel a bajor márka őrzi vezető pozícióját a hazai prémium szegmensben - tájékoztatta a társaság az MTI-t közleményben.
2026. 04. 03. 17:00
Megosztás:

Az MBH Bank igazgatósága részvényenként 124 forint osztalék kifizetését javasolja

Az 1000 forint névértékű törzsrészvényekre bruttó 124 forint osztalék kifizetését javasolja az MBH Bank Nyrt. igazgatósága a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön közzétett, az április 27-i közgyűlésre készült előterjesztés szerint.
2026. 04. 03. 15:00
Megosztás:

Lakásvásárlás okosan: így válasszunk megfelelő méretet és elrendezést!

Lakásvásárlás során a szobaszám és az alapterület meghatározása fontos kérdés, és a szakértői tapasztalatok szerint a döntést gyakran nem a négyzetméterek, hanem az élhetőség és az elrendezés befolyásolja leginkább. De milyen szempontokra kell figyelni a szobaszám és alapterület meghatározásakor?
2026. 04. 03. 14:00
Megosztás:

A szőlőkabóca visszaszorításának egyik kulcsa lehet a helyes metszési gyakorlat

Az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet (ÖMKi) munkatársai egri esettanulmányukban arra mutattak rá, hogy ültetvényekben alkalmazott metszési gyakorlat jelentősen befolyásolhatja az amerikai szőlőkabóca (Scaphoideus titanus) egyedszámát. A kártevő 2006 óta van jelen Magyarországon, mára országszerte elterjedt, és a szőlő aranyszínű sárgaságát okozó fitoplazma terjesztésével komoly veszélyt jelent a szőlőművelésre. Mivel a fitoplazma kórokozó ellen közvetlenül jelenleg nem lehetséges a védekezés, a kabóca állományának csökkentése kulcsfontosságú.
2026. 04. 03. 13:00
Megosztás:

Egyre jobban háttérbe szorítják a személyi kölcsönök a jelzáloghiteleket

Hároméves mélypontra süllyedt februárban a frissen megkötött jelzáloghitel-szerződések száma, és alig haladta meg a háromszázat – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. A gyenge keresletben jelentős szerepe lehet annak is, hogy a személyi kölcsönöknél egyre kedvezőbbé – illetve rugalmasabbá – válnak az igénylési feltételek.
2026. 04. 03. 12:00
Megosztás:

A Cardano megelőzte az Ethereumot a Google kvantumbiztonsági rangsorában

Egy friss Google Quantum AI tanulmány alaposan felkavarta a kriptovilágot: a jelentés szerint a Cardano erősebb védelmet kínál a jövő kvantumszámítógépes fenyegetéseivel szemben, mint az Ethereum. A kutatás nemcsak új sorrendet állított fel a blokkláncok között, hanem komoly kockázatokra is rámutatott az ETH ökoszisztémában.
2026. 04. 03. 11:00
Megosztás:

Bitcoin felé fordul a tőke? Az ETF-adatok most kemény üzenetet küldtek az Ethereum piacának

Miközben a Bitcoin stabilan vonzza a befektetői pénzeket, az Ethereumhoz kapcsolódó spot ETF-ekből látványos tőkekiáramlás indult meg. Az április 2-i adatok alapján egyre élesebben látszik, hogy a piac most nem egyformán kezeli a két legnagyobb kriptoeszközt. A Bitcoin tartja magát, a kisebb altcoinok is kapnak némi figyelmet, az ETH viszont rövid távon szemmel láthatóan elvesztette lendületét.
2026. 04. 03. 10:00
Megosztás:

Együttműködési megállapodást kötött a Hungarian Procurement Community (HPC) és a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE)

Együttműködésről állapodott meg a Magyar Logisztikai Egyesület (MLE) és a Hungarian Procurement Community (HPC), azaz a Magyar Beszerzők Közössége. A partnerség célja, hogy a két szakmai szervezet kölcsönösen támogassa egymás tevékenységét, valamint erősítse a logisztikai és beszerzési szakemberek közötti szakmai párbeszédet Magyarországon.
2026. 04. 03. 09:00
Megosztás:

Tényleg az Otthon Start hozta el az albérletárak esését?

Már az Otthon Start hitelprogram indulásakor arra számítottak a szakemberek, hogy a kedvezményes hitellehetőség megfékezheti az albérletárak emelkedését. A viszonylag alacsony önerő és fixen 3%-os hitelkamat ugyanis egyre több potenciális bérlőt terelhet a saját lakás vásárlása felé. Emellett még mindig sokan vásárolnak lakást befektetési céllal a csökkenő megtérülés ellenére is, ez pedig folyamatosan növeli a kínálatot az albérletpiacon.
2026. 04. 03. 08:00
Megosztás:

Személyi változások a magyarországi Bosch-csoportnál

Távozik Szászi István, a Bosch-csoport magyarországi és Adria régió vezetője, aki a Budapesti Fejlesztési Központ irányításáért is felelt, a szakember a vállalatcsoportnál eltöltött 22 éves pályafutását követően szakmai karrierjét 2026. június végétől másutt folytatja - közölte a Bosch csütörtökön az MTI-vel.
2026. 04. 03. 07:00
Megosztás:

K&H: Fordulat a munkaerőpiacon: ez dönt ma a karrieredről, nem a végzettséged

A munkaerőpiac gyorsan átalakul, és ezzel együtt a cégek elvárásai is változnak. Bár a szakmai tudás továbbra sem tűnt el a listáról, ma már egyre több vállalat szerint nem ez a legfontosabb. Sokkal inkább az számít, hogyan kommunikálunk, mennyire tudunk alkalmazkodni, vagy éppen mennyire vagyunk empatikusak. Nemzetközi kutatások is azt mutatják: a siker kulcsa egyre inkább az emberi készségekben rejlik.
2026. 04. 03. 06:00
Megosztás:

Itt a Húsvét: meglepő fordulat látható az alapanyagoknál

A húsvéti időszak közeledtével ismét nagyobb figyelem irányul azokra az alapanyagokra, amelyek jelentős részét adják a bevásárlókosarunknak. A csokoládé, a mandula, a húsvéti sütemények és piskóták mellett ilyenkor különösen felértékelődnek az olyan alapvető hozzávalók, mint a kakaó, a cukor, a vaj, a búza és a tojás. Az alapanyagok piaci teljesítményét és kilátásait a Magyarországon is jelen lévő globális befektetési szolgáltató, az XTB szakértői vizsgálták meg.
2026. 04. 03. 05:00
Megosztás: