Minden szál cigire figyelmeztető szöveget írnak! Normális?!

Egészségügyi figyelmeztető üzenettel látnak el minden egyes szál Kanadában forgalmazott cigarettát a kedden hatályba lépő új szabályozás első intézkedése alapján - írta hírportálján kedden a The Guardian.

Minden szál cigire figyelmeztető szöveget írnak! Normális?!

A cigarettaszálakon olvasható feliratok - mint a "méreg minden szippantásban" vagy "a cigaretta impotenciát okoz" - a kanadai kormány szerint lehetetlenné teszik, hogy a dohányosok elkerüljék az egészségügyi figyelmeztetéseket.

A héten hatályba lépő, a dohánytermékek megjelenését, csomagolását és címkézését érintő rendeletek egyike a csomagoláson elhelyezett figyelmeztetések méretét szabványosítja, és előírja, hogy a dobozok felületének legalább 75 százalékát kell lefedniük.  

A kormány fokozatosan szigorodó intézkedések sorát vezeti be a következő két évben a dohányzás visszaszorítására, amely évente 48 ezer kanadai halálát okozza.

A kanadaiak mintegy 13 százaléka dohányzik, ami a kormány szerint évente több mint hatmilliárd dollárjába kerül az állami egészségügyi rendszernek.

Noha 1965-ben még a kanadaiak mintegy fele cigarettázott, a dohányzók aránya folyamatosan csökkent, ahogy a közvélemény egyre jobban megismerte a dohányzás veszélyeit.

A dohánytermékek értékesítésére, használatára, adóztatására és reklámozására vonatkozó szövetségi és tartományi szabályozások szintén a dohányzók arányának csökkenéséhez vezettek minden korcsoportban.

Kanada volt az első a világon, amely 2001-ben előírta a cigarettagyártóknak, hogy a cigarettacsomagokra képi figyelmeztetéseket helyezzenek el. A beltéri dohányzást még abban az évtizedben betiltották.

Cigaretta ára 2023

A hongkongi értékpapíros szakma ellenáll a szigorúbb kriptóengedélyezési szabályoknak

Hongkong értékpapírpiaci szereplői egyre határozottabban tiltakoznak a kriptóeszközökre vonatkozó engedélyezési szabályok szigorítása ellen. Az iparági vélemények szerint a tervezett változtatások éppen azokat a hagyományos vagyonkezelőket riasztanák el, akiket a város a digitális eszközök piacára szeretne bevonzani.
2026. 01. 20. 15:30
Megosztás:

A Telekom 2g forgalma a Yettel hálózatára költözik

A Magyar Telekom és a Yettel megállapodása értelmében 2026. január 20-ától a Telekom fokozatosan áttereli ügyfeleinek 2G forgalmát a Yettel országos rádiós hozzáférési hálózatára. A lépéssel a Telekom ügyfelei továbbra is a megszokott minőségben használhatják a 2G szolgáltatást, illetve a változás semmilyen formában nem érinti a Yettel ügyfelek kiszolgálását. A megállapodás célja, hogy a cégek észszerűsítsék a rendelkezésre álló frekvenciák használatát, valamint az együttműködésnek köszönhetően bővíthetik 4G/5G kapacitásukat is.
2026. 01. 20. 15:00
Megosztás:

Ötéves mélyponton a vezérigazgatók bevételi várakozása

Az elmúlt öt év legalacsonyabb szintjére esett vissza a vezérigazgatók bevételnövekedéssel kapcsolatos várakozása, miközben a legtöbb vállalat azzal küzd, hogy a mesterséges intelligenciába (AI) tett befektetéseit kézzelfogható megtérüléssé alakítsa. A vállalatvezetők 42%-a attól tart, hogy lemarad a technológiai alkalmazkodás tempójában, miközben a vám- és kiberkockázatok is felerősödtek. Tegnap mutatták be a PwC 29. Globális Vezérigazgató Felmérésének eredményeit a davosi Világgazdasági Fórumon.
2026. 01. 20. 14:30
Megosztás:

Történelmi csúcsra ért az Ethereum staking – Már az ETH 30%-a lekötve

Az Ethereum hálózata újabb mérföldkövet ért el: minden eddiginél több ETH került lekötésre, köszönhetően az intézményi szereplők fokozódó érdeklődésének. A több mint 115 milliárd dollár értékű stakelés nemcsak technikai bravúr, hanem komoly fundamentális hatással is bír az ETH árfolyamára. A piac figyel, és a tét egyre nagyobb.
2026. 01. 20. 14:00
Megosztás:

Egymilliárd forintos kárt okozott hamis termékekkel egy kínai férfi

Egymilliárd forint vagyoni hátrányt okozhatott eladásra kínált hamis termékekkel egy kínai férfi, akár tíz év börtönbüntetésre is számíthat - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.
2026. 01. 20. 13:30
Megosztás:

A brit külügyminiszter az amerikai vámfenyegetésekről: így nem lehet bánni szövetséges országokkal

Yvette Cooper brit külügyminiszter szerint nem lehet szövetséges országokkal úgy bánni, ahogy azt Donald Trump amerikai elnök tette nyolc NATO-tagállammal szemben bejelentett vámemelési terveivel.
2026. 01. 20. 13:00
Megosztás:

Ne edd meg az aranytojást tojó tyúkot, elégedj meg a rántottával! - Pénzügyi iránytű 2026-ra

Ha szétnézek a magyar gazdaságban és a háztartásokban, egy furcsa kettősséget látok. Egyéni szinten racionálisnak tűnünk: ülünk a pénzünkön, törlesztjük a hiteleket, nem merünk lépni. Összgazdasági szinten viszont ez a félelemből fakadó kivárás a növekedés halála. 2026-ban ideje lenne elengedni az illúziókat, és végre megtanulni: a pénz nem arra való, hogy készpénzben felhalmozzuk (amíg el nem értéktelenedik), de nem is arra, hogy azonnal elszórjuk, amint kicsit jobbra fordulnak a kilátások. A pénz arra való, hogy dolgoztassuk.
2026. 01. 20. 12:30
Megosztás:

Mire lesz érdemes figyelni a befektetőknek?

Ma a záráshoz közeledve vegyes képet mutatnak az ázsiai piacok. A Nikkei 1% körüli esésben van. A KOSPI és a Hang Seng enyhén emelkedik, míg a SSEC kismértékben esik.
2026. 01. 20. 12:00
Megosztás:

A meghirdetett autók közel 90%-a továbbra is 10 millió forint alatt

Megjelent a Használtautó.hu és a Központi Statisztikai Hivatal decemberi közös statisztikája, amely alapján a hazai használtautó-piacon a korábban megindult folyamatok tovább erősödtek. A kínálat szerkezete összességében stabil maradt, ugyanakkor egyre világosabban kirajzolódnak azok az irányok, amelyek hosszabb távon alakítják a piacot: az alternatív hajtású járművek fokozatos térnyerése, az árkategóriák lassú átrendeződése, valamint a márkák és modellek közötti pozícióváltások.
2026. 01. 20. 11:30
Megosztás:

Pillanatok alatt elkapkodták a vevők az Otthon Start feltételeinek megfelelő ingatlanokat

Mivel az elmúlt hónapok meghatározó tényezője az ingatlanpiacon az Otthon Start volt, így a keresett ingatlanok is abból a körből kerültek ki, melyek megfeleltek a támogatott hitel feltételeinek. Ezek ráadásul az egyébként is népszerű kategóriákba tartoztak, így igencsak megcsappant a kínálatuk.
2026. 01. 20. 11:00
Megosztás:

Kereskedési szünnap volt az USA-ban

A Martin Luther King nap miatt hétfőn zárva tartottak az amerikai piacok. A határidős indexek ugyanakkor az USA-ban is 1% körüli esést mutattak.
2026. 01. 20. 10:30
Megosztás:

Grönland kérdése nyomás alatt tartotta az európai piacokat

A Grönlanddal kapcsolatos nyomásgyakorlás árnyékában estek a nyugat-európai indexek. Csütörtökön rendkívüli csúcsot tartanak Brüsszelben. A Mol vásárolhatja meg a szerbiai NIS olajtársaság többségi tulajdonrészét. Kereskedési szünnap volt tegnap az USA-ban. A geopolitikai kockázatok közepette tovább szárnyalt az arany és az ezüst. Csendes kereskedés volt a kötvénypiacokon. Kína 2025-ben rekordmagas, 1,2 billió dolláros kereskedelmi többletet ért el, a 2025-ös GDP-növekedés 5% lett. Előrehozott választás várható Japánban, a miniszterelnök expanziós szándéka újabb lökést adott a kötvényhozamoknak.
2026. 01. 20. 10:00
Megosztás:

Több mint 500 ellenőrzés garantálta az ünnepi élelmiszerbiztonságot

Két hónapon át tartó, átfogó téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzést végeztek a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), valamint a kormány- és járási hivatalok szakemberei. A 2025. november 3-tól egészen szilveszterig zajló, országos ellenőrzés-sorozat középpontjában a hagyományosan ünnepekkor fogyasztott élelmiszerek, például a friss sertéshús, a savanyú káposzta, a bejgli és a forralt bor álltak, de az élőhalak tartását is vizsgálták a felügyelők. A legtöbb ellenőrzött létesítmény működése megfelelt az előírásoknak, és a termékekkel is alig akadt probléma. A több mint 500 vizsgálat kevesebb mint 5%-ában indult eljárás.
2026. 01. 20. 09:30
Megosztás:

Vegyesen mozgott a forint kedd reggel

Vegyesen alakult a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 20. 09:00
Megosztás:

Megszűnik a Budapesti Javítóintézet

A belügyminiszter 2026. március 14. határnappal jogutód nélkül megszünteti a – 12 éves kortól – letartóztatásba helyezett fiatalkorú fiúkat őrző Budapesti Javítóintézetet.
2026. 01. 20. 08:30
Megosztás:

Európai parlamenti vita a Mercosur-megállapodásról

Az Európai Bizottság és annak vezetője, Ursula von der Leyen ellen a Mercosur-megállapodás miatt benyújtott bizalmatlansági indítványról vitázott az Európai Parlament hétfőn Strasbourgban.
2026. 01. 20. 08:00
Megosztás:

A fizikai mesterséges intelligencia új korszakot nyit a robotikában

A fizikai mesterséges intelligencia (physical AI) új korszakot nyit a robotikában: az előreprogramozott, merev működésű gépeket egyre inkább olyan alkalmazkodó, tanuló rendszerek váltják fel, amelyek képesek komplex, változó és kiszámíthatatlan környezetben is biztonságosan működni a Deloitte Tech Trends 2026 kutatás legfrissebb elemzése szerint.
2026. 01. 20. 07:30
Megosztás:

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) tagjai a tőkeemeléshez rendelkezésre bocsátott részvényeket csaknem maradéktalanul lejegyezték - közölte hétfőn a közép- és kelet-európai gazdaságok átalakításának finanszírozására 1991-ben alakult londoni pénzintézet.
2026. 01. 20. 07:00
Megosztás:

Bitcoin esik, a kriptopiac korrigál: veszélybe került az aranykereszt?

A Bitcoin múlt heti rövid fellélegzése – amely során az árfolyam átlépte a 97 000 dolláros szintet – gyorsan kifulladni látszik. A BTC jelenleg 93 192 dollár körül forog, gyakorlatilag lenullázva azt a lendületet, amely sok kereskedőt egy trendforduló reményével töltött el.
2026. 01. 20. 06:00
Megosztás:

A francia kormány mégis megkerüli a parlamentet a költségvetés elfogadásához

Sébastien Lecornu francia miniszterelnök hétfőn bejelentette, hogy a költségvetés elfogadásához korábbi ígérete ellenére érvényesíteni kívánja az alkotmány azon cikkét, amely lehetővé teszi törvények elfogadását a képviselők szavazata nélkül.
2026. 01. 20. 05:30
Megosztás: