Nagyot nyert a Moderna a COVID-vakcinán
2022. 05. 04. 16:30
A mai piacnyitás előtt tette közzé első negyedéves jelentését a Moderna.
A gyógyszeripari cég bevétele megháromszorozódott az egy évvel korábbi azonos időszakhoz képest, a 6,07 milliárd dolláros adat 29%-kal haladja meg a piaci konszenzust. A bevétel döntő többségét, 5,93 milliárd dollárt hozott a koronavírus elleni vakcina, míg az elemzők 5,05 milliárdos hozzájárulásra számítottak.
Az egy részvényre jutó eredmény 8,58 dollár volt, ami 72%-kal magsabb a Bloomberg konszenzusnál (4,98 dollár). A Moderna nem módosította az idei évre vonatkozó, 21 milliárd dolláros, Covid-oltásból származó bevétel várakozását. A részvényárfolyam 5,7%-os plusszal reagált az eredményre. (forrás: ERSTE)
Stabilcoin-pánik a láthatáron? Az amerikai állampapírpiac lehet a következő áldozat
A stabilcoinokat sokáig a kriptopiac legcsendesebb és legkiszámíthatóbb eszközeinek tartották. Egy komolyabb bizalmi válság azonban dollármilliárdos visszaváltási hullámot indíthat el, amely rövid lejáratú amerikai állampapírok tömeges értékesítésére kényszerítheti a kibocsátókat. Ha a folyamat felgyorsul, a sokk már nem maradna a kriptoszektor falain belül: megjelenhetne a pénzpiaci hozamokban, a repofinanszírozásban és a hagyományos pénzügyi rendszer likviditásában is.
832%-kal ugrottak az XRP long likvidálások – kényszerű piaci tisztulás jöhetett
Komoly tőkeáttétel-leépítés zajlott le az XRP derivatív piacán: a long pozíciók likvidálása egy hét alatt közel 3 millió dollárt ért el, miközben a nyitott kötésállomány és a finanszírozási ráta is meredeken visszaesett. A spotpiaci befektetők ugyanakkor nem kezdtek pánikszerű eladásba, a technikai grafikonon pedig már megjelent néhány lehetséges fordulós jelzés.
Bónuszháború indult a Binance ügyfeleiért a MiCA-határidő előtt
A Coinbase és az OKX gyorsan reagált arra, hogy a Binance több szolgáltatását is korlátozhatja az Európai Unióban. A MiCA július 1-jei átmeneti határideje előtt a megfelelő engedéllyel rendelkező kriptotőzsdék akár 5–8 százalékos jóváírásokkal próbálják magukhoz csábítani az európai felhasználókat.
Láthatatlan kockázat a cégeknek, ha a dolgozók nem ellenőrzött mesterséges intelligenciát használnak
Gyakran láthatatlan kockázat a magyar vállalatok számára is ha az alkalmazottak shadow AI-t (árnyék AI - nem ellenőrzött mesterséges intelligencia) használnak a cégen belül: jóllehet a kiberbiztonsággal foglalkozó ESET elemzése szerint a generatív megoldások, mint a ChatGPT, a Gemini vagy a Claude gyors és hatékony segítséget nyújtanak a mindennapi munkában, jelentős biztonsági és adatvédelmi problémákhoz vezethet, ha a cégek nem szabályozzák alkalmazásukat.
A szerb elnök bejelentette a lemondását
Néhány héten belül lemond a szerb köztársasági elnöki tisztségéről Aleksandar Vucic, ugyanakkor továbbra is aktív szerepet kíván vállalni a politikában, és pártja felkérésére részt vesz a következő parlamenti választási kampányban - jelentette be maga a szerb államfő szombaton Belgrádban, a Szerbia - egy család elnevezésű nagygyűlésen.
Génmintázatok alapján diagnosztizálnak bőrbetegségeket az SZTE-n
Nemcsak a pontosabb diagnózis felállítását, hanem a hatékony gyógyszeres kezelés beállítását is segíti az a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) részvételével zajló projekt, amely során génmintázatok alapján határozzák meg, milyen bőrbetegségben szenved egy páciens - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény az MTI-t.
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni - mondta Linczmayer Szilvia, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szóvivője az MTI érdeklődésére.
Napraforgóolajból orvosi műanyag – zöld polimereket fejlesztenek Debrecenben
Végleg szakíthat a kőolajjal a hazai műanyagipar? A Debreceni Egyetem kutatói olyan úttörő zöldkémiai eljáráson dolgoznak, amely a megújuló növényi forrásokat – például a közönséges napraforgóolajat – alakítja át csúcstechnológiás polimerekké. Ezek az anyagok ráadásul nemcsak környezetbarátak, de az orvostudományban is új távlatokat nyithatnak. Részletek a DE M. Tóth Ildikó Sajtóközpont saját gyártású tudományos sorozatának legújabb riportjában.
27 Olaszrizling bizonyított a Szupermenta tesztjén
A Szupermenta nyári terméktesztjén Olaszrizlingeket vizsgáltak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szakemberei. Összesen 27 bor került „nagyító alá”, melyek az élelmiszerbiztonsági és -minőségi vizsgálatok, valamint a jelölés-ellenőrzés szempontjából is megfeleltek. A kedveltségi vizsgálaton az is kiderült, melyek a kóstolók által legkedveltebbnek ítélt Olaszrizlingek.
Mehet az összes sárga csekk a kukába! Új dolog van helyettük!
A sárga csekk évtizedeken át a magyar háztartások egyik legfontosabb fizetési eszköze volt. Ma azonban már inkább a megszokás tartja életben: miközben sokan még mindig a postán várakoznak, a számlák többsége néhány érintéssel, akár otthonról is rendezhető.