NBA tippek a Spinanga oldalán
Ha jók a megérzéseink, a Spinanga kínálatában próbára is tehetjük őket.
Az amerikai kosárlabdára jellemzőek a hegemóniák, amikor egy-egy csapat egy adott időszakban sűrűn iratkozik fel a legjobbak névsorába. Az utóbbi években ez a jelenség azonban hanyatlani látszik. Mi sem nagyobb bizonyíték erre, mint az, hogy az elmúlt 6 év bajnoka mindig más csapat volt.
Mindenekelőtt tisztázzuk, mitől olyan különleges a világ kosárlabdájának csúcsligája.
Az NBA jellegzetességei
- Hírnév: Az Egyesült Államokban mindig nagy népszerűségnek örvendett, hiszen az amerikai foci, a jégkorong és a baseball mellett a nagy négyes tagja. A történet a – sokak szerint – valaha volt legjobb kosárlabdázó, Michael Jordan színre lépésével és felemelkedésével kezdődött. Ekkor söpört végig a világon az NBA létezésének felismerése. Egyszerre mindenki kíváncsian figyelte az óriások csatáját. Mára vitathatatlanul a legnépszerűbb bajnoksággá nőtte ki magát.
- Lebonyolítás: A csapatok nem kevés pénzzel támogatják a játékosokat, hogy a legjobb produkciót nyújtsák. De cserébe ezért igen komoly terhelés éri őket. Az alapszakasz 82 mérkőzésből áll, majd a keleti és nyugati főcsoport legjobb 8-8 együttese rájátszásban vesznek részt: 1. forduló, főcsoport elődöntők, főcsoport döntők, NBA döntő. A két legjobb csapat így akár több, mint 20 újabb mérkőzésre kényszerülhet.
- 3 pontos vonal: Az NBA legjobb mesterlövészeit milliók csodálják. Ha az egészhez hozzátesszük, hogy az amerikai 3 pontos vonal messzebb (7,24 m) is van, mint az európai (6,75 m), akkor pláne ámulatba esünk.
- Játékidő: Az NBA-ben 4 negyedig tart a mérkőzés, és minden negyed 12 perces, Európában 10 percesek a negyedek.
A legnagyobb esélyesek
Arról már volt szó, hogy az elmúlt időszakban egy csapatnak sem sikerült a címvédés, így nyitottnak mondható a küzdelem. A legutóbbi győztesnél, a Boston Celtics-nél már egy pár éve érződött, hogy előbb-utóbb oda fognak érni.
A tavalyi döntős Dallas Mavericks Luka Doncic-csal és Kyrie Irving-gel a fedélzetén karnyújtásnyira volt a sikertől. Idén a csapathoz érkezett a Golden State Warriors hárompontos dobásainak egyik mestere, Klay Thompson. Ő nem mellesleg 2015-ben egyetlen negyed alatt 37(!) ponttal terhelte meg a Sacramento Kings gyűrűjét, ami azóta is rekord. Vajon ő volt a hiányzó láncszem a győzelem kirakójában?
A Denver Nuggets-cet sem lehet még leírni. Nikola Jokics center létére kiválóan lát a pályán, így a kosarak mellett gólpasszok tucatjait képes kiosztani. A 2024-es rájátszás nem a tervek szerint alakult, óriási meglepetésre a Minnesota Timberwolves már a főcsoport elődöntőjében kiejtette őket.
Ide kívánkozik a Philadelphia 76ers is, amely sztárigazolásként és óriási erősítésként megszerezte Paul George-ot. Hamarosan kiderül, jól jártak-e a felek.
Az árnyékban megbújó meglepetések
Amíg az „örökifjú” LeBron James és minden idők legjobb dobója, Steph Curry ott vannak a pályán, egyszerűen nem lehet leírni őket. Az utolsó nagy „dobáshoz” kellenek majd a társak is. A Golden State-nél Curry-nak Wiggins és Green, a Lakers-nél James-nek pedig Anthony Davies lehet nagy segítség.
Ne feledkezzünk meg a New York Knicks-ről sem. Mikal Bridges érkezésével sokat erősödtek és eddig sem muzsikáltak gyengén. Persze a teljes meglepetés sem kizárt, de biztosat majd csak 2025 júniusában tudunk mondani, addig pedig a Spinanga használatával élhetünk át még nagyobb izgalmakat.