Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Növekvő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 47 869,61 ponton zárt pénteken, 296,26 ponttal, 0,62 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.

Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten

A részvénypiac heti forgalma 69,1 milliárd forint volt az előző heti 37,3 milliárd forint után, a vezető részvények vegyesen teljesítettek. Az Equilor Befektetési Zrt. az MTI-nek küldött heti összefoglalójában kiemelte: megjelent az extraprofitadók jövő évi módosításáról szóló rendelet, amely számos újdonságot tartalmaz. Ha a bankok növelik a hazai állampapír-állományukat jövő január és november között, az állománynövekmény 10 százalékával csökkenthető a befizetendő adó összege, maximum a fizetendő adó 50 százalékáig.

A Richtert érintő gyógyszergyártási különadó adókulcsát 50 százalékkal csökkentik, ugyanakkor a gyógyszeripari különadó mértéke, amelyet a támogatott készítmények utáni forgalom után kell fizetni, a 10 ezer forintnál magasabb termelői árú készítmények esetén 28 százalékról 40 százalékra emelkedik.

A Magyar Telekomot érintő távközlési pótadó és a Molt érintő kőolajtermék-előállító extraprofitadó változatlan formában marad fenn 2024-ben is. A Mol számára viszont pozitív, hogy a felére csökkentik a bányajáradék kulcsát. Összességében az OTP, a Richter és a Mol számára kedvezőek a változások, a Magyar Telekom esetében nincs változás - jelezték az elemzésben.

Az Equilor kitért arra is, hogy a lengyel Santander Biuro Maklerskie 11 300 forintról 11 800 forintra emelte az OTP Bankra vonatkozó 12 havi célárfolyamát, az ajánlásuk változatlanul semleges. A Mol célárfolyamát csökkentette az HSBC, a korábbi 4 ezer forintról 3700 forintra vágták vissza a 12 havi célárfolyamot, az ajánlás változatlanul vétel. A Magyar Telekom rontotta jövő évi EBITDA (kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredmény) várakozásait, a jövőre is érvényben maradó távközlési pótadó hatására a korábbi "dinamikus növekedés" helyett csak "mérsékelt növekedést" vár a társaság menedzsmentje az EBITDA esetében - írta az Equilor.

A héten a Richter 3,87 százalékkal erősödött, a részvény 8725 forinton zárt pénteken, heti forgalma meghaladta a 28,3 milliárd forintot. A Mol árfolyama 1,4 százalékkal emelkedett a héten. A papír 2906 forinton fejezte be a kereskedést pénteken, heti forgalma 15 milliárd forintot tett ki.

Az OTP jegyzése 1,48 százalékkal esett, a részvény forgalma a héten 23,4 milliárd forintot ért el, a bankpapír pénteken 10 970 forinton zárt. A Magyar Telekom 1,2 százalékkal gyengült a héten, pénteki záróára 413 forint volt, heti forgalma meghaladta az 1,4 milliárd forintot. A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 3301,42 ponton zárt a héten, ami 54,28 ponttal, 1,62 százalékkal alacsonyabb az előző hetinél.

Meteorológia: keleten várható jelentős havazás

Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. 01. 07. 08:00
Megosztás:

A Demján Sándor Tőkeprogram iránti kiemelkedő érdeklődés átmenetileg szünetel az új jelentkezések befogadása

A források felelős és kiszámítható felhasználása, valamint a beérkezett pályázatok alapos, szakmailag megalapozott értékelése érdekében 2026. január 16-tól a Demján Sándor Tőkeprogram (DSTP) átmenetileg felfüggeszti az új jelentkezések befogadását - közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) kedden az MTI-vel.
2026. 01. 07. 07:00
Megosztás:

13 babatápszert hívnak vissza mikrobiológiai problémák miatt

Mikrobiológiai nem megfelelőség miatt a Nestlé Hungária Kft. tejalapú anyatej-helyettesítő tápszereket hívott vissza, miután az önellenőrzéskor végzett vizsgálat Bacillus cereus baktérium cereulide toxin jelenlétét mutatta ki - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-vel.
2026. 01. 07. 06:30
Megosztás:

Hiteligénylés 2026 – Jobb, vagy rosszabb a magyarok helyzete, mint egy évvel ezelőtt?

Így 2026-ból visszatekintve elmondhatjuk, hogy számos dolog változott a pénzügyek világában az elmúlt egy évben. Felmerülhet a kérdés, hogy jobb, vagy rosszabb helyzetben van-e egy lakáshitel igénylés előtt álló magyar, mint egy évvel korábban. Ezt az egyszerűnek tűnő kérdést azonban nem olyan könnyű megválaszolni. Van ugyanis, aki több millió forinttal magasabb kölcsönösszeget tud felvenni, mások azonban jóval rosszabb helyzetben vannak, mint 2025 év elején voltak.
2026. 01. 07. 05:30
Megosztás:

CES 2026: a Bosch a mobilitás, a gyártás és a technológia jövőjét formálja a mindennapi életben

Las Vegas (Nevada, Amerikai Egyesült Államok) – A digitalizáció előrehaladtával a szoftverek váltak a technológiai fejlődés mozgatórugójává. Formálják a mindennapi kommunikációt, a munkavégzést, az eszközhasználatot és a gyártási folyamatokat is. Azonban a szoftverek csak akkor képesek kibontakoztatni teljes potenciáljukat, ha gond nélkül kapcsolódnak a hardverek fizikai világával. A CES® 2026 elektronikai szakkiállításon a Bosch bemutatja, hogyan működhetnek együtt a szoftverek és a hardverek az intelligensebb jövő felé vezető úton. „A szoftver és a hardver terén szerzett sokéves tapasztalatunkkal lehetővé válik, hogy hidat teremtsünk a fizikai és a digitális világ között” – mondta Tanja Rückert, a Robert Bosch GmbH igazgatóságának tagja a CES 2026 kiállításon Las Vegasban. „A hardver és a szoftver integrálásával emberközpontú, vagy más szóval Életre tervezett intelligens termékeket és megoldásokat hozhatunk létre.”
2026. 01. 07. 05:00
Megosztás:

Csökkentek a tejtermékek termelői és feldolgozói árai tavaly ősszel

Éves összevetésben nőtt, az előző hónaphoz képest viszont csökkent a nyerstej termelői átlagára, valamint a tejtermékek többségének feldolgozói értékesítési ára novemberben - olvasható az Agrárközgazdasági Intézet (AKI) honlapján közzétett összesítésben.
2026. 01. 07. 04:30
Megosztás:

Novemberben is hozta a 90 milliárd forint feletti szintet a személyi hitelek piaca

Tavaly novemberben is hozta a 90 milliárd forint feletti szintet a személyi hitelek piaca – derült ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) által ma reggel publikált adatokból. Bár a tavalyi évet nézve a novemberi eredmény nem számít különösebben kiemelkedőnek, ugyanakkor év/év alapon még így is jelentős, 30%-ot meghaladó bővülésről beszélhetünk. Ami pedig 2025 első tizenegy hónapját illeti – a novemberi eredménnyel személyihitel-piacnak sikerült meghaladnia az 1 000 milliárd forintos kihelyezést – írja közleményében a Bank360.
2026. 01. 07. 04:00
Megosztás:

A vártnál gyengébb aktivitási mutatókkal zárta a múlt évet a brit gazdaság

A vártnál gyengébb aktivitási mutatókkal zárta a múlt évet a brit gazdaság.
2026. 01. 07. 03:30
Megosztás:

A Bitcoin-óriás Strategy prémiuma tavaly szinte eltűnt – az elemzők visszatérésre számítanak

A Strategy (korábban MicroStrategy) üzleti modelljének egyik kulcseleme tavaly látványosan meggyengült, ám a Bernstein elemzői szerint a Bitcoin árfolyamának emelkedésével együtt újra életre kelhet.
2026. 01. 07. 03:00
Megosztás:

A hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a balesetek száma

A hétfői havazásban csaknem háromszorosára nőtt a közúti közlekedési balesetek száma - mondta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) Közlekedésrendészeti Főosztályának vezetője kedden a fővárosi Flórián téren, a közlekedési balesetek áldozatainak emlékművénél.
2026. 01. 07. 02:30
Megosztás:

Dánia egész Európa szolidaritására számíthat Grönland ügyében

Az európai államok integritásának tiszteletben tartása alapvető kérdés, Grönland ügyében Dánia egész Európa szolidaritására számíthat - jelentette ki Donald Tusk lengyel kormányfő kedden Varsóban.
2026. 01. 07. 02:00
Megosztás:

Több mint 600 járatot töröl az amszterdami repülőtér szerdán

A folytatódó havazás miatt az amszterdami Schiphol nemzetközi repülőtér legkevesebb 600 járatot töröl szerdán - tájékoztatott az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál kedden.
2026. 01. 07. 01:30
Megosztás:

Mennyi időd van még hátra? Számold ki, meddig fogsz élni!

Mi lenne, ha egyetlen szám megmutatná, körülbelül meddig élhetsz? Nem jóslásról, nem horoszkópról és nem kattintásvadász trükkről van szó, hanem valós statisztikákon alapuló számításról, amely a születési dátumod, a nemed és néhány alapvető életmódbeli adat alapján becsli meg a várható élettartamodat.
2026. 01. 07. 01:00
Megosztás:

Lezárták a magyar-szlovén határátkelőket a kamionforgalom elől

A havazás miatt a szlovén hatóságok kedd este ideiglenesen lezárták a kamionforgalom elől a magyar-szlovén határátkelőket, ezért a rendőrök parkolókba terelik a teherjárműveket - közölte a Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense az MTI-vel.
2026. 01. 07. 00:30
Megosztás:

Rekordösszeg áramlott a Bitcoin ETF-ekbe – Közel 700 millió dolláros egynapos csúcs januárban!

2026 erősen indult a kriptopiac számára: a spot Bitcoin ETF-ek január 6-án minden eddiginél nagyobb napi beáramlást könyvelhettek el. A BlackRock és a Fidelity vezette intézményi roham új lendületet adott a digitális eszközök iránti érdeklődésnek – ami a szabályozási környezettől a befektetői stratégiákig sok mindent megmozgathat a közeljövőben.
2026. 01. 06. 23:30
Megosztás:

A Grayscale először fizetett Ethereum staking hozamot amerikai ETF-en keresztül

Mérföldkőhöz érkezett az intézményi kriptobefektetések világa: a Grayscale először osztott ki Ethereum staking hozamot amerikai tőzsdén jegyzett ETF-jén keresztül. A lépés nemcsak a hagyományos és digitális piacok figyelmét keltette fel, hanem új korszakot is nyithat az Ethereum-alapú befektetési termékek előtt – immár nemcsak árfolyamkitettséget, hanem hozamot is kínálva.
2026. 01. 06. 23:00
Megosztás:

Az MVM senkinél nem kapcsolja ki az áram- és gázszolgáltatást

Az Energiaügyi Minisztérium (EM) felkérésére az MVM ebben a hónapban sehol nem kapcsolja ki a lakosági áram- és gázszolgáltatást - mondta a tárca parlamenti államtitkára kedden.
2026. 01. 06. 22:30
Megosztás:

Ma épp felfelé megy a piac? Fedezd fel, miért a Digitap ($TAP) a legjobb kriptovaluta-előértékesítés a banki nyereség eléréséhez idén

A kriptopiac 2026 első napjait határozott emelkedéssel nyitotta. A Bitcoin visszatért 92 000 dollár fölé, míg az Ethereum visszahódította a 3 100 dolláros szintet, így ezek a zónák rövid távon már nem ellenállásként, hanem támaszként funkcionálnak. Hónapokig tartó hezitálás után ez a mozgás magabiztosságot jelez, anélkül, hogy a korábbi ciklusokra jellemző túlzott eufória kísérné.
2026. 01. 06. 22:00
Megosztás:

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. 01. 06. 21:00
Megosztás:

Digitális aranyláz: A Tether apró aranyegységet vezet be a blokkláncra – itt a Scudo

A Bitcoin satoshijához hasonlóan most már az aranynak is megvan a maga digitális morzsája: a Tether új fejlesztése, a Scudo, lehetővé teszi az arany mikroszintű, blokkláncon történő birtoklását. A globális intézményi aranyvásárlási hullám közepette ez a lépés jelentős új fejezetet nyit az aranypiac és a kriptotechnológia találkozásában. Cikkünkben bemutatjuk, miért jelenthet ez paradigmaváltást a digitális eszközök világában.
2026. 01. 06. 20:30
Megosztás: