Ön is kimaradt a hazai elektromosautó-támogatásból?

Az elektromosautó-támogatás bővítéséről egyre több hír kering, különösen egy, a nagycsaládosok kisegítésére kiterjesztett kormányzati pályázat kapcsán. A magyar piac egészét hirdetésszámban és megtekintésben lefedő Használtautó.hu szakértője ezért megvizsgálta, milyen elektromos autók jöhetnének szóba, ha a támogatást a korábbi pályázat alapján minimum 7 személyes járművekre terjesztenék ki.

Ön is kimaradt a hazai elektromosautó-támogatásból?

A Használtautó.hu szeptemberi adatai és a korábbi nagycsaládos autótámogatás elemei segíthetnek felvázolni, hogy milyen elektromosautó-támogatási bővítésre, és azt követően milyen piaci hatásokra lehet majd számítani 2025-ben.

Az biztosan körvonalazódni látszik, hogy ilyen formában a másodpiac elektromosautó kínálata csak egy szűk réteget részesíthet előnyben.

„Eljátszottunk a gondolattal, hogy milyen villanyautók jöhetnének szóba, ha a nagycsaládos támogatás mintájára minimum 7 személyes járművekre írnák ki a támogatást.

A jelenlegi piaci kínálat és a legnépszerűbb modellek alapján nem túl kecsegtető a helyzet, hiszen ilyen kritériumokkal a kínálat meglehetősen szűkös lenne, ráadásul túlnyomórészt a prémium szegmensből” – fogalmazott Horváth András, a Használtautó.hu autópiaci szakértője, aki a portál adatait áttekintve úgy véli, hogy a Mercedes-Benz modelljei tarolnának a piacon.

„A követelményeknek megfelelő autók közül a Mercedes-Benz EQB és EQS modelljeiből található a legtöbb a Használtautó.hu felületén, ezeken kívül pedig leginkább a Kia EV9 rúghatna még labdába. A prémium kategória kínálata így kétségkívül domináns, viszont ezek az autók az átlagos magyar családok számára nehezen elérhetők. Ezért, illetve a környezetvédelmi célok miatt is kiemelten fontos lenne, hogy a támogatás kialakítása során ne legyenek túlzottan szigorúak a követelmények, hogy minél szélesebb körben juthassanak magánvásárlók is villanyautókhoz” – tette hozzá a szakértő.

A Használtautó.hu legfrissebb adatai szerint a következő modellek érhetők el minimum 7 üléses, elektromos meghajtású kivitelben is:

·       Citroën Berlingo (7 üléses)
·       Citroën Spacetourer (8 és 9 üléses)
·       Kia EV9 (7 üléses)
·       Mercedes-Benz EQB, EQV, EQS SUV (7 üléses)
·       Opel Combo, Vivaro (7 és 9 üléses)
·       Peugeot Traveller (8 és 9 üléses)
·       Tesla Model X (7 üléses)
·       Toyota Proace (7 és 9 üléses)
·       Volkswagen ID. Buzz (7 üléses)
·       Volvo EX90 (7 üléses)

Stratégia 2030: a Bosch kihasználja innovációs erősségeit

Stuttgart és Renningen, Németország – a Bosch csoport 2026-ban is innovációs erejére támaszkodva kívánja kihasználni a globális piacokon kínálkozó növekedési lehetőségeket, jóllehet a nemzetközi környezetet geopolitikai feszültségek és kereskedelmi akadályok nehezítik. A jövőben fontos területeken szükséges előzetes beruházások – a korábbi évekhez hasonlóan – továbbra is magas szinten maradnak. 2025-ben a Bosch mintegy 12 milliárd eurót fordított kutatás-fejlesztésre és tőkeberuházásokra. A technológiák és szolgáltatások szállítója 2-5 százalékos árbevétel-növekedést és 4-6 százalékos árbevétel-arányos üzemi eredményt (EBIT margin) tervez 2026-ra.
2026. 04. 17. 07:00
Megosztás:

A horvát kormány döntött a vasútvonal fejlesztéséről és meghosszabbította a gázár-támogatást

A horvát kormány csütörtökön döntött a Dugo Selo-Novska vasútvonal mintegy 900 millió eurós fejlesztéséről, valamint 2026. szeptember 30-ig meghosszabbította a lakossági gázár egy részének támogatását - közölte a kabinet.
2026. 04. 17. 06:30
Megosztás:

A tüdőrák elleni küzdelemben részt vevő szakorvosokat képeznek a Semmelweis Egyetem

Szakorvosképzés indul a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikáján (SEPK) a tüdőrák elleni küzdelem erősítése érdekében - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény csütörtökön az MTI-t.
2026. 04. 17. 05:30
Megosztás:

Stabil üzleti teljesítmény és jelentős beruházások a Messer Group 2025-ös üzleti évében

A világ legnagyobb magántulajdonban lévő ipari, orvosi, elektronikai és különleges gázszolgáltatója, a Messer Group közzétette 2025-ös éves üzleti jelentését. A vállalat stabil üzleti teljesítményt nyújtott, amely egyaránt tükrözi szervezeti ellenálló képességét és megújulásra való törekvését egy geopolitikai feszültségekkel és gazdasági bizonytalansággal terhelt környezetben.
2026. 04. 17. 05:00
Megosztás:

Lassul a cégfogyás, de egyre több vállalkozás tűnik el csendben

Három év után először mérséklődött a cégállomány csökkenése az első negyedévben, de a háttérben nem élénkülés, hanem szerkezeti átrendeződés zajlik. Az alapítások új mélypontra estek, miközben a kényszertörlések száma megugrott, ami arra utal, hogy egyre több vállalkozás nem klasszikus eljárásban, hanem csendben kerül ki a rendszerből.
2026. 04. 17. 04:30
Megosztás:

Újra keresik Magyarország kiválóan vezetett vállalatait – elindult a jelentkezés a Deloitte Best Managed Companies programjára

Elindult a jelentkezés a Deloitte Private által szervezett Best Managed Companies (Kiválóan Vezetett Vállalatok) kezdeményezés legújabb magyarországi programjára. Az üzleti mentorprogram célja, hogy elismerje és támogassa azokat a hazai magántulajdonú vállalatokat, amelyek kiemelkedő teljesítményt nyújtanak, miközben hosszú távon fenntartható és tudatos vállalatvezetési gyakorlatokat építenek.
2026. 04. 17. 04:00
Megosztás:

Sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok

Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 04. 17. 03:30
Megosztás:

6 pontos pénzügyi „restart”: Verseny nélkül nincs hatékony gazdaság, a növekedéshez újragondolt állami szerep kell

A következő kormány komoly kihívások előtt áll, ha teljesíteni akarja vállalásait, ezeknek ugyanis jelentős költségvetési terhe lesz. A Blochamps Capital szerint ugyanakkor Magyarországon nem forráshiány van, hanem közvetítési hiba. A piacvezető privátbanki elemzőcég szerint ezért a következő kormánynak az alábbi pontok mentén kellene újragondolnia, milyen irányba akarja mozgatni a pénzügyi közvetítőrendszert, és milyen mederbe terelné a megtakarítási, hitelezési politikát.
2026. 04. 17. 03:00
Megosztás:

Megadóztatják a nyugdíjat? Igen, itt a bizonyíték!

Az EU-ban nincs egységes, uniós szintű szabály a nyugdíjak adóztatására: ez továbbra is tagállami hatáskör. Emiatt az EU27-ben nagyon eltérő modellek élnek egymás mellett.
2026. 04. 17. 02:00
Megosztás:

Családi pótlék elvesztése - könnyen bukhatjuk a pénzt, ha nem figyelünk

Mikor veszíthetjük el a családi pótlékot? A családi pótlék Magyarország egyik legfontosabb, alanyi jogon járó családtámogatása, amely a gyermek neveléséhez és taníttatásához nyújt rendszeres havi segítséget. Ugyanakkor a jogosultság nem korlátlan és nem feltétel nélküli: bizonyos élethelyzetekben az ellátás megszűnhet vagy szünetelhet.
2026. 04. 17. 01:00
Megosztás:

Már social media és Google-kampányokra is pályázhatnak a kkv-k

Új lehetőség nyílt a hazai kis- és középvállalkozások számára: immár social media és Google-kampányok megvalósítására, linképítésre, SEO- és PR-cikkek online megjelenítésére is igényelhető támogatás a Modern Vállalkozások Programján belül. A projekteket a Content’ n more (CNM) ügynökség viszi, mely tíz éve támogatja a hazai vállalkozások online láthatóságát.
2026. 04. 16. 23:59
Megosztás:

Pénztárca PlayID és a digitális pénzügyek hatékonysági fordulata

A digitális pénzügyek világában az elmúlt évek egyik legfontosabb változása nem feltétlenül az új funkciók megjelenése volt, hanem a folyamatok egyszerűsödése. A felhasználók ma már nem csupán gyors tranzakciókat várnak el, hanem azt is, hogy az online pénzügyi jelenlétük kezelése logikus és kiszámítható legyen.
2026. 04. 16. 23:00
Megosztás:

Kripto-trendek 2026-ban: Milyen újításokra érdemes figyelni?

A kriptovilág ritkán áll meg egy pillanatra, de 2026 valahogy mégis másnak tűnik. Ez az év nemcsak a piac helyreállásáról szól, hanem az éretté válásról is. A tokenizált ingatlanoktól az okosabb tárcákon át az intézményi szereplők erősebb jelenlétéig a digitális eszközök egy új szakaszba lépnek, amit egyre nehezebb figyelmen kívül hagyni.
2026. 04. 16. 22:30
Megosztás:

Az EU már több mint ötezer beteget evakuált Ukrajnából

Az Európai Unió, az ukrajnai háború 2022. február 24-i kezdete óta több mint ötezer ukrajnai beteg biztonságos átszállítását tette lehetővé 22 európai ország kórházaiba speciális orvosi ellátás céljából - tájékoztatott az Európai Bizottság csütörtökön.
2026. 04. 16. 22:00
Megosztás:

A Honda több százezer autót hív vissza a légzsákrendszer hibája miatt az Egyesült Államokban

A Honda autógyártónak több százezer autót kell visszahívnia a légzsákrendszer hibája miatt az Egyesült Államokban – közölte az amerikai közúti hatóság csütörtökön.
2026. 04. 16. 21:30
Megosztás:

Egy amerikai esküdtszék elmarasztalta a Live Nationt és a Ticketmastert

A rendezvénypiacra káros monopólium miatt elmarasztalta egy amerikai esküdtszék a Live Nation globális szórakoztatóipari nagyvállalatot és a hozzá tartozó Ticketmaster jegyértékesítőt.
2026. 04. 16. 21:00
Megosztás:

Javult a vállalkozások üzleti hangulata az első negyedévben

A VOSZ Barométer index 54 százalékra emelkedett az idei első negyedévben, így öt negyedév után ismét az optimista tartományba került; a javulást elsősorban az üzleti hangulat erősödése és a beruházási szándékok élénkülése hajtja - ismertette az Egyensúly Intézet gazdaságkutatási igazgatója a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
2026. 04. 16. 20:30
Megosztás:

A KLM légitársaság ritkítja járatait az üzemanyagárak emelkedése miatt

Az üzemanyagárak emelkedése miatt ritkítja járatait a KLM holland légitársaság, amely 160 európai járatának törlését jelentette be - tájékoztatott az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál csütörtökön.
2026. 04. 16. 20:00
Megosztás:

Pentagon: az amerikai haderő készen áll az Irán elleni csapások folytatására, ha a tűzszünet lezárul

Az Egyesült Államok hadereje készen áll az Irán elleni csapások folytatására fokozott erővel, ha a tűzszünet lezárul - közölte Pete Hegseth amerikai hadügyminiszter csütörtökön.
2026. 04. 16. 19:30
Megosztás:

Erős évet zárt a MET Csoport, növekedéssel a kulcspiacokon

A svájci központú energiavállalat, a MET Csoport erős pénzügyi és kereskedelmi eredménnyel zárta a 2025-ös évet: az árbevétele jelentős növekedéssel 28,5 milliárd euróra emelkedett, amit a stabil értékesítésnek is köszönhetett. A vállalat folytatta gyors térnyerését az európai energiapiacon: a gázpiaci forgalma 242 milliárd köbméter volt, miközben az LNG-tevékenységét megháromszorozta.
2026. 04. 16. 19:00
Megosztás: