Sikeresen mutatkoztak be a magyar ingatlanfejlesztések a MIPIM kiállításon

Több milliárd euró értékű magyarországi ingatlanfejlesztést mutatnak be az ingatlanszakma egyik legrangosabb nemzetközi kiállításán, a MIPIM-en a Magyarország-Budapest-stand szervezői: a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA), a Budapest Fejlesztési Központ (BFK), az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) és a Liget Budapest Projekt - közölték a szervezők az MTI-vel. A március 15-18. közötti cannes-i kiállításon a világ több mint száz országából 25 ezer vezető szakember és befektető vesz részt.

Sikeresen mutatkoztak be a magyar ingatlanfejlesztések a MIPIM kiállításon

A magyar stand Budapest, Debrecen és Szeged beruházásainak népszerűsítése mellett bemutatja a legjelentősebb magyarországi ingatlanfejlesztők - ATENOR, Futureal-csoport, GLP, TriGranit, WING - városarculatot alakító fejlesztéseit, amelyeket a következő években adnak át - ismertették.

Emlékeztetnek rá, hogy a nemzetközi ingatlanos seregszemlén hagyományosan nagy az érdeklődés a magyar stand iránt, hiszen több rangos nemzetközi díjjal elismert fejlesztés jutott már a tervektől a megvalósítási szakaszba, vagy éppen el is készült. A Magyar Zene Házát például a CNN és a World Architecture Community (WAC) is a 2022 egyik legjobban várt új épületének nyilvánította, és az épület tervei alapján 2019-ben a londoni International Property Awards megmérettetésen Európa legjobb középületének elismerését, 2020-ban pedig a világ legjobb zenei tematikájú fejlesztésének járó fődíjat kapta meg az amerikai Music Cities Awards kiírásában.

Takács Ernő, az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) elnöke a közlemény szerint kiemelte, hogy a jelentős magánfejlesztések mellett állami, kiemelt kormányzati projektek is szerepelnek a Magyarország-Budapest-standon a Budapesti Fejlesztési Központ közreműködésében. "Magyarország évek óta kitüntetett figyelmet élvez a MIPIM-en a kiszámítható befektetési környezetnek, a beruházások támogatásának, az Európai Unióban előkelő helyen álló robusztus gazdasági növekedésnek és a magas hozamoknak köszönhetően" - jegyezte meg.

Hangsúlyozta, hogy az ágazat jelentős belső tartalékokkal rendelkezik, így a válság után felpattanás várható, de figyelmeztetett, hogy az ukrajnai háború jelentős hatással lehet az ingatlanpiaci folyamatokra, többek között a befektetői és finanszírozási döntéseken, valamint az árfolyamingadozás és az infláció növekedésén keresztül. Bár a geopolitikai kockázatok nőttek, az ingatlanfejlesztők optimisták az elnök szerint. Az ágazat erejét mutatja, hogy 2021-ben az építőipar termelése a járvány ellenére 13,3 százalékkal meghaladta az előző évit, a rendelésállomány pedig magas, így az építőipar teljesítménye 2022-ben is inkább felfelé húzhatja a gazdasági növekedést - vélte Takács Ernő.

Heffner Róbert, a HIPA vezérigazgatói tanácsadója kiemelte: Magyarországon a pandémia ellenére 2021-ben újabb csúcsot döntöttek a működőtőke-beruházások. Az 5,9 milliárd euróra ugró éves befektetési volumennel együtt az egy projektre eső külföldi zöldmezős beruházási rekord is megdőlt. Továbbra is magas szinten van a beruházási ráta, amely az MNB előrejelzése szerint 2022-ben akár a GDP 29 százalékát is elérheti, és ezzel az EU-ban az egyik legmagasabb. A külföldi befektetésekért azonban továbbra is erős a globális verseny, amelyben Magyarország remek pozíciót biztosított magának az utóbbi időszakban - jelezte a közleményben Heffner Róbert.

Gyorgyevics Benedek, a Városliget Zrt. vezérigazgatója pedig arról beszélt, hogy évek óta nagy érdeklődés övezi a nemzetközi ingatlanpiaci seregszemléken a Liget Budapest Projektet, hiszen a Városliget megújítása, az új épületek és intézmények megépítése és ideköltöztetése, a meglévő kulturális intézmények felújítása, a magyar főváros legrégebbi parkjának teljes rehabilitációja nemcsak a magyar állam, hanem a nyugati világ legnagyobb kulturális beruházása. "Óriási büszkeség számunkra, hogy a Magyar Kultúra Napján Orbán Viktor miniszterelnök adta át Magyar Zene Házát és immár teltházzal működő zenei intézményt mutathatunk be a szakmai grémium előtt." - mondta, és hozzátette, az érdeklődés a MIPIM-en is jelentős a Magyar Zene Háza iránt, az elismerés pedig egyöntetű.

A Google volt európai elnöke lett a BBC új vezérigazgatója

Matt Brittin, a Google globális technológiai vállalatcsoport volt európai elnöke lett a BBC új vezérigazgatója.
2026. 03. 25. 21:30
Megosztás:

Az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig

Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
2026. 03. 25. 21:00
Megosztás:

Varga Mihály: az élelmiszeripar fejlesztése erősíti az ország stabilitását

Az élelmiszergyártás terén végrehajtott minden beruházás Magyarország egészének szuverenitását és stabilitását erősíti - jelentette ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke szerdán Karcagon, a Kun-Malom Grain Kft. hántoló-és őrlőüzemének átadó ünnepségén.
2026. 03. 25. 20:30
Megosztás:

Új vezérigazgató-helyettes az ALTEO-nál

Az ALTEO Energiaszolgáltató Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (székhely: 1117 Budapest, Dombóvári út 25.; cégjegyzékszám: Cg.01-10-045985; a továbbiakban: „ALTEO” vagy „Társaság”), a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. törvény, valamint a 24/2008. (VIII. 15.) PM rendelet alapján fennálló rendkívüli tájékoztatási kötelezettségének az alábbiakban tesz eleget:
2026. 03. 25. 20:00
Megosztás:

Új szabályok vonatkoznak a GloBe június 30-i kötelezettségeire – ne várjon tovább a felkészüléssel!

A globális minimumadó azokat a multinacionális cégcsoportokat terheli, ahol a végső anyavállalat konszolidált éves bevétele az adóévet közvetlenül megelőző négy adóév közül legalább kettőben eléri vagy meghaladja a 750 millió eurót. A szabályokat 2024-től kell alkalmazni, egy még mindig formálódó jogszabályi környezetben. 2025 végén és 2026 elején több új végrehajtási rendelet is született, amelyeket 2026. június 30-áig már élesben kell alkalmazni.
2026. 03. 25. 19:30
Megosztás:

Változik a BKK-járatok menetrendje az óraátállítás miatt

Változik a BKK-járatok menetrendje az óraátállítás miatt – közölte a Budapesti Közlekedési Központ szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 25. 19:00
Megosztás:

Technológiai innovációiért kapott rangos elismerést a Knorr-Bremse Budapest

A tehervonati közlekedés jövőjét formáló mérnöki megoldások hozták el a sikert a Knorr-Bremse Budapest számára a Joint Venture Szövetség idei Companies for the Future Award versenyén. A zsűri a Best Technology Investment kategóriában díjazta a vállalatot két olyan fejlesztésért, amelyek a digitalizáció és az automatizáció mentén gondolják újra az európai vasúti áruszállítás működését.
2026. 03. 25. 18:30
Megosztás:

Az online csalásokkal szemben is nélkülözhetetlen a tudatos felhasználói attitűd

A hazai internetezők több mint kétharmada találkozott már adathalászattal és más online veszélyekkel, miközben nagy részük alapvető online biztonsági ismeretekkel sem rendelkezik - egyebek mellett erre hívja fel a figyelmet friss kutatásai nyomán a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH), azt hangsúlyozva: a digitális csalásokkal szembeni jogszabályi eszközökön túl továbbra is elengedhetetlen a fogyasztói tudatosság.
2026. 03. 25. 18:00
Megosztás:

A SWIFT blokkláncos lépése felrobbantotta az XRP-közösséget – közeledik a Ripple pillanata?

Újra felpörgött az XRP körüli spekuláció, miután a SWIFT bejelentette, hogy több mint 25 bank már júniusban élesben indulhat el blokklánc-alapú, 0–24 órás nemzetközi fizetésekkel. A hír önmagában is komoly jelentőségű, de az igazán érdekes rész az, hogy a technikai irányvonal sokak szerint meglepően közel áll ahhoz az infrastruktúrához, amelyet a Ripple és az XRP Ledger (XRPL) évek óta épít.
2026. 03. 25. 17:30
Megosztás:

Milyen juttatásokra vágynak a magyarok?

Az OTP Bank felmérése* szerint a cafeteriában részesülő munkavállalók átlagosan évi 245 ezer forint juttatást kapnak, ami a 2024-es enyhe csökkenés után a 2023-as szinthez való visszatérést jelenti. Ez arra utal, hogy a vállalatok juttatási rendszere a gazdasági környezet bizonytalanságai és az inflációs nyomás utáni korrekció ellenére stabilizálódni látszik a havi nettó 20 ezer Ft-os szinten. A kutatás megerősítette, hogy a SZÉP-kártya továbbra is a cafeteria-rendszer leggyakrabban választott eleme, a munkavállalók 67%-a részesül ilyen juttatásban. A kártyakibocsátó kiválasztásakor a dolgozók számára továbbra is az elfogadóhelyek száma a legfontosabb szempont, vagyis, hogy minél több helyen tudják felhasználni a juttatást. A kártyatechnológia önmagában keveseket befolyásol, azonban a digitalizált bankkártyával fizetők körében már átlag feletti, fontos tényező lett.
2026. 03. 25. 17:00
Megosztás:

Új korszak a vállalati finanszírozásban: érkeznek a kölcsönnyújtó befektetési alapok

A vállalati finanszírozás világa az elmúlt években látványosan átalakult. A klasszikus banki hitelezés továbbra is meghatározó külső forrás maradt a vállalkozások számára, ugyanakkor egyre nagyobb szerepet kapnak azok az alternatív, tőkepiaci finanszírozási csatornák is. Ebbe a trendbe illeszkedik a 2026 áprilisától megjelenő új szereplő: a kölcsönnyújtó befektetési alap, amely olyan vállalkozások részére teremti meg a forrásbevonási lehetőséget, amelyek a klasszikus banki piacon nem tudnának hitelhez jutni. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda munkatársa ismerteti a részleteket.
2026. 03. 25. 16:30
Megosztás:

Óriási támogatással jöhet az Aave V4: kulcsfontosságú mérföldkőhöz ért a DeFi-hitelezési óriás

Újabb fontos állomásához érkezett az Aave, miután a protokoll közösségi irányítási rendszere, a DAO, szinte teljes egyetértéssel támogatta az Aave V4 Ethereumra történő bevezetését. A döntés nem csupán egy technikai frissítésről szól: a V4 egy új, moduláris architektúrával érkezik, amely alapjaiban alakíthatja át a decentralizált hitelpiacok működését.
2026. 03. 25. 16:00
Megosztás:

Jelentős vállalásokat tett az ásványvíz-palackozó cég a GVH eljárásának eredményeként

Komoly hatást gyakorolhat a PET palackokkal kapcsolatos zöld állítások kommunikációjára a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) most lezárt eljárása. Az ásványvizeket palackozó Fonte Viva Kft. – illetve a céget 2018 óta tulajdonló MOL Nyrt. –komplex vállaláscsomagot ajánlottak fel a GVH Versenytanácsának. Ennek végrehajtása nem csak a vállalkozások belső megfelelését és jogszerű kommunikációját biztosítja majd a jövőben, hanem a fogyasztók általános tájékozottságát is támogatja a palackozott italtermékek környezeti hatásait illetően. Mindezekre tekintettel a GVH nem állapított meg jogsértést az ügyben.
2026. 03. 25. 15:30
Megosztás:

Hat év után újranyitják az élményfürdőt Gyopárosfürdőn

Hat év után pénteken újranyitják az élményfürdőt Gyopárosfürdőn. Az önkormányzat három hónapos üzemeltetésre kötött bérleti szerződést az egyik helyi szálloda üzemeltetőjével; közben előkészítik a hosszú távú üzemeltetésről szóló közbeszerzési eljárást - tájékoztatta Tatár Zoltán jegyző szerdán az MTI-t.
2026. 03. 25. 15:00
Megosztás:

A TAO árfolyama kilőtt: négyhavi csúcsra ugrott a Bittensor tokenje a felezés után

Látványos raliba kapcsolt a Bittensor (TAO), miután a piac egyre nagyobb figyelemmel kezdte követni a hálózat ökoszisztémájának bővülését, a subnet staking felfutását és a projekt első halving, vagyis felezési eseményének hatását. A token árfolyama március 25-én négyhavi csúcsra emelkedett, miközben több piaci szereplő szerint a mostani mozgás még csak a kezdet lehet, ha a subnetekbe áramló tőke tovább gyorsul.
2026. 03. 25. 14:30
Megosztás:

Montenegró kormánya a 4iG Csoportot választotta digitalizációs fejlesztési projektjeinek megvalósítására

Montenegró kormánya a 4iG Csoportot választotta a rendvédelmi szervek technológiai fejlesztését, valamint a kormányzati adatközpont és kapcsolódó infrastruktúra kialakítását célzó projektek megvalósítására, a beruházások a csoport első nagyszabású külföldi kormányzati megbízását jelentik a digitális infrastruktúra-fejlesztés területén - közölte a 4iG Nyrt. az MTI-vel szerdán.
2026. 03. 25. 14:00
Megosztás:

Panelpiac 2026: Árban óriási a szórás a lakótelepeken, Budapest elhúzott a vidéki városoktól

Az év első hónapjaiban tovább nyílt az árolló a hazai panelpiacon. Míg Budapesten már csak a lakótelepek negyedén találni egymillió forint alatti átlagos négyzetméterárat, addig a vidéki nagyvárosokban a 700–900 ezer forintos ár a jellemző – derült ki a a Duna House friss elemzéséből.
2026. 03. 25. 13:30
Megosztás:

Bitcoin árfolyam elemzés: merre tart a kriptovaluta? – friss BTC technikai árfolyam előrejelzés

A Bitcoin (BTC) technikai képe jelenleg egyértelműen fordulópont közeli állapotot mutat. A korábbi hónapok erős lejtmenete után az árfolyam már nem esik impulzívan, inkább stabilizálódik és oldalazó-konszolidációs szakaszba lépett. Ez a piaci állapot gyakran azt jelzi, hogy a befektetők új irányra várnak: vagy megerősített emelkedés következik, vagy újabb lefelé kör indulhat.
2026. 03. 25. 13:00
Megosztás:

Elhalasztja áramszünettel járó fejlesztései legtöbbjét az E.ON a tavaszi szünetben

A lehető legkevesebb ügyfelet érint a tavaszi szünet alatt tervezett üzemszünettel járó munka az E.ON Hungária Csoport szolgáltatási területén. Ezekre a kikapcsolásokra azért van szükség, mert biztonsággal csak így végezhetők el az ügyfelek igényeiből eredő fejlesztések, új bekapcsolások, illetve a szükséges áramhálózati karbantartások.
2026. 03. 25. 12:30
Megosztás:

A Wall Streeten elfogyott a hétfői lendület

A tengerentúlon viszont már elfogyott a lendület. Az S&P 500 0,4%-kal, a Dow Jones 0,2%-kal, a Nasdaq Composite 0,8%-kal csökkent kedden.
2026. 03. 25. 12:00
Megosztás: