Száznál is több autóbusz érkezik az V. Ferihegyi Ikarus Találkozóra

Százhúsz autóbusz, köztük számos oldtimer és ritkaságnak számító jármű érkezik az V. Ferihegyi Ikarus Találkozóra, melynek során élménybuszozás, Ikarus-felvonulás, gördülő kiállítás, különleges motorindítás és számos egyéb program várja a látogatókat szombaton és vasárnap az Aeroparkban.

Száznál is több autóbusz érkezik az V. Ferihegyi Ikarus Találkozóra

Az Ikarus egyike a magyar ipar világhírű márkaneveinek. Az autóbuszgyár előtörténete 1895-ig nyúlik vissza, de története Ikarus néven csak a II. világháború után kezdődött meg. Állami vállalatként az 1970-es, 1980-as években meghatározó szerepet töltött be a világpiacon is. A különféle Ikarus autóbuszok a városi és távolsági tömegközlekedés mellett évtizedeken át a ferihegyi repülőtéren is meghatározók voltak - idézi fel az MTI-hez eljuttatott közleményében az Aeropark.

Mint kiemelik, a Légiközlekedési Kulturális Központ, a Volánbusz Zrt., a BKV Zrt., a Közlekedési Múzeum és számos partnere a magyar járműgyártás és közlekedéstörténet meghatározó autóbuszait vonultatja fel a repülőtéri múzeumban. A kiállítás mellett élménybuszozás is zajlik majd az Aeropark és az 1-es Terminál között.

A régi autóbuszok közül a legnagyobb rajongótáborral a legendás és különleges vonalvezetésű "farosok" rendelkeznek, ezért napközben jellemzően Ikarus 55-ösökkel zajlik majd az élménybuszozás, és ilyen járművek teljesítik az ingajáratot az Aeropark és a Népliget között is. Az Ikarus 55 a gyár egyik legismertebb és legsikeresebb távolsági- és turistabusz-típusa volt, melyet 1954 és 1973 között gyártottak - áll a közleményben.

Hétvégére beköltözik az Aeroparkba a Volánbusz által tavaly restaurált, emeletes "Bikarusz" is, amely az 1960-as évek végén két szóló autóbusz összeépítésével jött létre. Mellette a közönség láthat Ikarus 30-ast, amely a gyár legelső típusa volt, érkezik Ikarus 60-as, melyet az első pótkocsis modellként tartanak számon, de megtekinthető lesz az első csuklós modell, sőt jobbkormányos és elektromos autóbusz is szerepel a kínálatban.

A statikus kiállítás mellett szombaton 16.30-tól felvonulással készülnek a szervezők: a hosszú konvoj rendőrségi biztosítással az Aeroparkból indulva oda-vissza végighalad a Vecsés-Ecser összekötőúton, Vecsés főutcáját is érintve.

A járművek túlnyomó többsége kívül-belül megtekinthető lesz, sőt több autóbusz utasterében közlekedéstörténeti kiállítás várja majd a látogatókat.

Az Ikarus Találkozón olyan szakértők mesélnek a buszcsalád történetéről, az egyes modellekről és a nemzetközi sikereiről, mint Lovász György, Kukla László és Örsi Ferenc.

Emellett az ipartörténeti érdekességekért rajongóknak igazi csemegével is szolgál a repülőmúzeum: a hétvégén minden órában beindítanak egy An-2-es repülőgépből származó 1000 lóerős csillagmotort és egy Boeing 737-es utasszállítóból származó sugárhajtóművet - közölte az Aeropark.


Változás a magyar gépkocsi rendszámoknál

Aki ma Magyarországon nem elégszik meg a sorozatban kiadott rendszámmal, annak mélyen a zsebébe kell nyúlnia.
2026. 05. 07. 02:00
Megosztás:

Ön az ALDI-ban vásárol? Akkor mostantól biztosan biztosan ott fog!

Az ALDI Süd csoport átalakítja üzleteit és egyszerűsíti működését a régióban, így Magyarországon is. Az ALDI hazai áruházainak kétharmada újul meg május közepéig, és a hatékonyabb működésből származó költségelőnyöket további árcsökkentésekre fordítja a cég.
2026. 05. 07. 01:30
Megosztás:

Nyugdíj emelés Ausztriában – mennyivel kapnak többet az osztrák nyugdíjasok évente?

Az osztrák nyugdíjemelés lényege első pillantásra egyszerűnek tűnik: a nyugdíjakat minden év január 1-jén hozzáigazítják az előző időszak inflációjához. A valóság azonban ennél árnyaltabb. Ausztriában az éves nyugdíjemelés alapja nem politikai ígéret, hanem törvényben szabályozott pensionsanpassung, vagyis nyugdíjkiigazítás, amelynek célja a nyugdíjak vásárlóerejének megőrzése. A hivatalos osztrák szociális minisztérium megfogalmazása szerint a nyugdíjakat azért szorozzák meg minden év január 1-jén a törvényes kiigazítási tényezővel, hogy a nyugdíjak vásárlóereje megmaradjon.
2026. 05. 07. 01:00
Megosztás:

Közeleg a kiberbiztonsági audit határideje - a sikeres online támadások továbbra is a munkatársak megtévesztésére épülnek

Az Európai Unió NIS2 irányelvéhez igazodó hazai kiberbiztonsági szabályozás értelmében az érintett szervezeteknek legkésőbb 2026. június 30-ig kell teljesíteniük kötelező auditjukat – hívja fel a figyelmet az EY. A határidő közeledtével egyre több vállalat ismeri fel, hogy a megfelelés nemcsak jogszabályi kötelezettség, hanem átfogó szervezeti és működési kihívás is.
2026. 05. 07. 00:30
Megosztás:

Jelentős fagykárok érték a gyümölcsösöket

Jelentős fagykárok érték a gyümölcsösöket Magyarországon, a nemzetközi szintű bizonytalanságok is kedvezőtlenül hatnak a friss termékek piacára Európa-szerte - olvasható a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács honlapján közzétett összefoglalókban.
2026. 05. 06. 23:30
Megosztás:

Az euróövezetben és az Európai Unióban emelkedtek a termelői árak márciusban

Az euróövezetben és az Európai Unióban havi és éves összehasonlításban egyaránt jelentősen emelkedtek az ipari termelői árak márciusban az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közzétett adatai szerint.
2026. 05. 06. 23:00
Megosztás:

Közvetlen foglalással elérhetővé váltak a pécsi reptérről a Lufthansa müncheni járatai

A Lufthansa hivatalos codeshare partnerként kapcsolódik a márciusban indított Pécs-München menetrend szerinti járathoz, így a csatlakozással utazók számára egyszerűsödik és meggyorsul az utazás Pécs és a világ más részei között - jelentették be szerdán sajtótájékoztatón a baranyai vármegyeszékhelyen.
2026. 05. 06. 22:30
Megosztás:

A Gemenc Zrt. 1,7 millió facsemetét ültetett

A Gemenc Zrt. 1,7 millió facsemetét ültetett, továbbá 41 tonna kocsányos-, kocsánytalan- és csertölgymakkot vetett az őszi-tavaszi ültetési idény erdősítési munkálatai során - közölte a Gemenc Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. 05. 06. 22:00
Megosztás:

Új elnök a Magyar Szeszipari Szövetség és Terméktanács élén

Tisztújítást tartott a Magyar Szeszipari Szövetség és Terméktanács: 2026 januárjától Belovai Csaba, a Zwack Unicum Nyrt. vezérigazgatója vette át a szervezet irányítását. A több mint harmincéves szakmai tapasztalattal rendelkező vezető Frank Odzuckot váltja az elnöki poszton. Belovai Csaba legfőbb célkitűzése az iparág integritásának védelme, a fenntartható piaci működés biztosítása, valamint a felelős és mértékletes alkoholfogyasztási kultúra további erősítése a Magyarországon.
2026. 05. 06. 21:30
Megosztás:

Erősen kezdett az Erste: 73 százalékos növekedés az új hiteleknél az első negyedévben

Az idei első negyedévben is kitartott a lendület a tavaly felpörgő lakossági- és vállalati hitelezésben. Az Ersténél az újonnan kihelyezett lakossági hitelek volumene a 2026 első három hónapjában 74 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, míg a vállalkozások esetében a növekedés 70 százalékos volt.
2026. 05. 06. 21:00
Megosztás:

Reformételeket kínáló vendéglátóhelyeket ellenőrzött az NKFH a kormányhivatalokkal együtt

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a kormányhivatalok közreműködésével országos célellenőrzést hajtott végre a reformételeket készítő és forgalmazó vendéglátóipari létesítmények körében. Az ellenőrzések azt vizsgálták, hogy az érintett vállalkozások megfelelnek-e a speciális étrendi igényekhez kapcsolódó élelmiszer-biztonsági, higiéniai és fogyasztói tájékoztatási követelményeknek.
2026. 05. 06. 20:30
Megosztás:

A román állami gázipari vállalat, a Romgaz megvásárolja a marosvásárhelyi Azomures kombinátot

A román állami gázipari vállalat, a Romgaz megvásárolja a marosvásárhelyi Azomures kombinátot - írja az economica.net a cég közleménye alapján.
2026. 05. 06. 20:00
Megosztás:

Új technológia - Akár 1,5 millió forintból megoldható a teljes gépészet

Ma már nem az a kérdés, hogy fenntartható-e a faalapú építészet, hanem az, hogy mikor válik alapértelmezett technológiává. A rétegragasztott fapanel (CLT) kilépett a „könnyűszerkezetes faházak” sztereotípiájából és a tégla, valamint a vasbeton valódi gazdasági kihívójává vált. A 20 százalékos beépíthetőségi bónusz és a radikálisan alacsonyabb gépészeti igény miatt a prémium szegmensben a CLT ma már nagyobb megtérülést ígér, mint a hagyományos technológiák.
2026. 05. 06. 19:30
Megosztás:

Tejet hívott vissza a forgalomból a Kifli.hu

A Kifli.hu Shop Kft. visszahívta a forgalomból az 1,5 százalékos Miil UHT tejet – olvasható a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) honlapjának szerdai közleményében.
2026. 05. 06. 19:00
Megosztás:

Áprilisban tovább nőtt az infláció Csehországban

Áprilisban éves szinten 2,5 százalékra nőtt az infláció Csehországban a márciusi 1,9 százalékról, havi összehasonlításban az árak 0,5 százalékkal nőttek - közölte a Cseh Statisztikai Hivatal szerdán Prágában.
2026. 05. 06. 18:00
Megosztás:

Csepelen már utolérték a panelárak a téglaépítésűekét

A csepeli ingatlanpiacon mára eltűnt az árkülönbség a panellakások és a téglaépítésűek között, a négyzetméterárak gyakorlatilag összeértek. A kereslet azonban március óta visszaesett, a vevők kivárnak, az eladók pedig ragaszkodnak a korábbi árakhoz.
2026. 05. 06. 17:30
Megosztás:

Elnökséget választott a Pénztárszövetség

Mohr Lajost, az Erste Önkéntes Nyugdíjpénztár ügyvezető igazgatóját választotta újra az elnöki posztra az Önkéntes Pénztárak Országos Szövetsége (ÖPOSZ) a szervezet közgyűlésén.
2026. 05. 06. 17:05
Megosztás:

Megújultak a HungaroMet megfigyelési térképei

Megújultak a HungaroMet Zrt. megfigyelési térképei, így már átláthatóbb felület, több adat, gyakrabban frissülő térképek segítik az aktuális időjárási helyzet követését.
2026. 05. 06. 16:35
Megosztás:

Danubius Hotels: öt év alatt 50 milliárd forint fejlesztés a szállodák megújítására

Az elmúlt öt évben 50 milliárd forintot költött saját forrásból szállodái megújítására a Danubius Hotels Zrt., közel ezer szoba és lakosztály újult meg a szállodalánc fővárosban, Bükkfürdőn, Hévízen, Balatonfüreden található egységeiben - közölte a vállalat az MTI-vel szerdán.
2026. 05. 06. 16:00
Megosztás:

Nőtt a háztartások hitelállománya

Az idén márciusban a szezonálisan nem igazított adatok szerint, csak a tranzakciókat figyelembe véve a háztartások nettó hitelfelvevők voltak, emellett betéteik állományát is növelték, ezzel szemben a nem pénzügyi vállalatok esetében mind a hitelek, mind a betétek csökkentek - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB).
2026. 05. 06. 15:30
Megosztás: