Téli járványhullámra számít a német egészségügyi miniszter

Összefogásra, egymás védelmére és türelemre van szükség a következő hónapokban Németországban, mert ismét elindulhat a koronavírus-járvány téli hulláma - mondta a német egészségügyi miniszter csütörtökön Berlinben.

Téli járványhullámra számít a német egészségügyi miniszter

Karl Lauterbach a Süddeutsche Zeitung című lap gazdaságpolitikai fórumán kiemelte, hogy az új típusú koronavírus (SARS-Cov-2) elleni védekezés németországi mérlege kedvező, de ezt meg is kell őrizni, ezért "nem veszíthetjük el a türelmünket röviddel a cél előtt".

A miniszter - aki kutatóorvosként elismert járványügyi szakértő is - elmondta, hogy továbbra is kialakulnak új vírusmutációk, de "a fák nem nőnek az égig", nem valószínű, hogy az eddigieknél merőben különböző és sokkal veszélyesebb változat jön létre.

Mint mondta, a fertőzőképességet tekintve már meg is indult a "tetőzés", az új mutációk nem fertőznek lényegesen erősebben, mint a korábbiak, ami az oltási kampányok hatásával együtt azt jelenti, hogy "egyre kisebb a tér" a kórokozó előtt.

Kifejtette: a folyamatok tartóssá válása kellő tudományos alapot teremthet ahhoz az állításhoz, hogy SARS-Cov-2 "kezelhető a fertőző betegségek elleni védekezésről szóló törvény keretein kívül", mint bármely más fertőző légúti betegség, vagyis nincs szükség különleges rendszabályokra, korlátozásokra.

Azonban a tél még nehéz lehet, várhatóan elindul egy újabb járványhullám, ezért vigyázni kell egymásra és be kell tartani az alapvető fertőzésvédelmi szabályokat, különösen zárt térben és közösségben vagy tömegben - tette hozzá a német egészségügyi miniszter, kiemelve, hogy főleg az év végi ünnepek idején lesz szükség óvatosságra és türelemre.

A Robert Koch országos közegészségügyi intézet (RKI) adatai szerint a járványügyi helyzet legfontosabb mutatói között számon tartott úgynevezett hétnapi fertőzésgyakoriság - az utóbbi hét napon regisztrált fertőződések százezer lakosra jutó száma - egyelőre viszonylag alacsony, 186,9-en áll, szemben az egy héttel korábbi 199,2-vel és az egy hónappal korábbi 600 körüli értékekkel.

Az utóbbi 24 órában 38 090 ezer ember szervezetében mutatták ki a vírust, ez a szám emelkedett az egy héttel korábbi 33 090-hez képest. A SARS-Cov-2 okozta betegséggel (Covid-19) összefüggésben regisztrált halálesetek száma 163-ra emelkedett az egy héttel korábbi 162-ről.

Das WeltAuto: a használtautó-importot élénkítheti a forint erősödése a következő hetekben

A magyarországi használtautó-importot a következő hetekben nagyban befolyásolhatja a forint erősödése, azonban szakértői vélemény szerint a használt autók árára ez nem lesz azonnali hatással.
2026. 04. 16. 03:00
Megosztás:

Nyugdíj: nagy változás jöhet, amivel a férfiak járnának jól

A TISZA Párt nyugdíjasokat érintő vállalásai között szerepel, hogy megvizsgálnák a „Férfiak40” program bevezetésének lehetőségét, a „Nők40” tapasztalataira alapozva, miközben a nyugdíjrendszer hosszú távú fenntarthatóságát is szem előtt tartják – hívja fel a figyelmet Farkas András.
2026. 04. 16. 02:00
Megosztás:

Hogyan határozd meg 1 kWh árát otthon?

Az elektromos autók térnyerésével egyre többen gondolkodnak el azon, vajon mennyibe kerül otthon tölteni a járművet. Az energia árának helyes megválasztásával pedig csökkenthetők a költségek.
2026. 04. 16. 01:00
Megosztás:

Az Egyesült Államokban csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata

Az Egyesült Államokban sorban a második héten csökkent a 30 éves jelzáloghitelek kamata az április 10-én végződött héten, miután két héttel korábban tavaly augusztus óta a legmagasabbra emelkedett - derült ki az amerikai jelzáloghitelező bankok szövetsége (Mortgage Bankers Association of America - MBA) adataiból.
2026. 04. 16. 00:05
Megosztás:

A gazdasági növekedés ösztönzését sürgette az orosz elnök

A kormányzat pénzügyi szektorának munkáját az orosz gazdasági növekedés ösztönzésére kell összpontosítani, mivel a makrogazdasági mutatók alakulása elmarad a várakozásoktól és az előrejelzésektől - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán egy Moszkvában megtartott kormányzati szaktanácskozáson.
2026. 04. 15. 23:00
Megosztás:

Az MNB elnökével találkozott a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője

Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője, akinek közleményét a Tisza Sajtó juttatta el szerdán az MTI-hez.
2026. 04. 15. 22:30
Megosztás:

Az EU és tagállamai több mint 810 millió eurót ajánlottak fel a Szudánnak

A szudáni válságra válaszul az Európai Unió és a tagállamok több mint 810 millió eurót ajánlottak fel a polgárháború sújtotta afrikai országnak szerdán a Szudánt támogató berlini konferencián.
2026. 04. 15. 21:30
Megosztás:

A Tron már most lép: kvantumbiztonsági verseny indul a kriptopiacon

A kvantumszámítógépek jelentette fenyegetés még távolinak tűnhet, de a kriptoipar már most elkezdett felkészülni. A Tron az elsők között indított konkrét védelmi programot – miközben a piac többi része még csak elemzi a kockázatokat.
2026. 04. 15. 20:38
Megosztás:

Hogyan működik a modern munkaerő-közvetítés?

A modern munkaerőpiac gyorsan változó környezete új kihívások elé állítja mind a munkáltatókat, mind az álláskeresőket. Ebben a dinamikus közegben a munkaerő-közvetítés kulcsszerepet játszik abban, hogy a megfelelő szakemberek és a megfelelő pozíciók egymásra találjanak. A hagyományos módszerekhez képest ma már jóval összetettebb, technológiailag támogatott folyamatról beszélünk.
2026. 04. 15. 20:11
Megosztás:

Együttműködést kezdeményez az új kormánnyal a Liga Szakszervezetek vezetése

Levélben kereste meg Magyar Pétert a Liga Szakszervezetek elnöke, a vezetőség együttműködést kezdeményez az új kormánnyal - közölte az érdekképviselet szerdán az MTI-vel.
2026. 04. 15. 19:30
Megosztás:

Gyengült kissé a forint szerdán

Gyengült kissé szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 04. 15. 18:30
Megosztás:

Fordul a trend? Az ETH/BTC arány erősödése új kriptopiaci ciklust jelezhet

Az Ethereum ismét erőre kapott a Bitcoinhoz képest, ami sokak szerint a szélesebb kriptopiac élénkülésének első jele lehet. Az ETH/BTC arány háromhavi csúcsra emelkedett, miközben az Ethereum hálózat aktivitása robbanásszerű növekedést mutat. De vajon tartós trendfordulóról van szó, vagy csak egy átmeneti felpattanásról?
2026. 04. 15. 17:30
Megosztás:

Az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt. közgyűlése jóváhagyta az osztalékfizetési javaslatot

A nyomda részvényesei elfogadták a 71,9 milliárd forint konszolidált nettó árbevételt és 8,521 milliárd forint mérleg szerinti eredményt tartalmazó üzleti beszámolót.
2026. 04. 15. 17:05
Megosztás:

Vegyes képet mutatott az AutoWallis Csoport értékesítése az első negyedévben: a Kiskereskedelmi Üzletág új gépjármű értékesítése 10 százalékkal növekedett

10 százalékkal több új gépjárművet értékesített az AutoWallis Csoport Kiskereskedelmi Üzletága 2026 első negyedévében, ugyanakkor a csoport összesített adatai 2 százalékos átmeneti megtorpanást mutatnak ebben az időszakban a Nagykereskedelmi Üzletág 6 százalékkal csökkenő értékesítési darabszámainak köszönhetően. A régió meghatározó integrált autókereskedelmi és mobilitási szolgáltatójának Mobilitási Szolgáltatások Üzletága erős negyedévet zárt és a szerviztevékenység is növekedést mutatott.
2026. 04. 15. 16:00
Megosztás:

A gazdasági nehézségek ellenére is növekszik a Dachser

A Dachser logisztikai szolgáltató a 2025-ös pénzügyi évben mintegy 8,3 milliárd euróra növelte bevételét. Ez 3,1 százalékkal magasabb az előző évhez képest, és új rekordot jelent a vállalat számára. A szállított mennyiség 46,7 millió tonnára emelkedett (+5,8 százalék), míg a szállítmányok száma 86,2 millióra (+3,6 százalék).
2026. 04. 15. 15:30
Megosztás:

XRP új lendületben: Japánból jöhet a kitörés kulcsa?

Az XRP ismét reflektorfénybe került, miután árfolyama az 1,38 dolláros szint közelébe emelkedett. A ralit nemcsak a növekvő kereskedési volumen és a nagybefektetők (whale-ek) felhalmozása hajtja, hanem egy jelentős fundamentális fejlemény is: Japán egyik legnagyobb technológiai vállalata integrálja a tokent saját fizetési ökoszisztémájába.
2026. 04. 15. 15:00
Megosztás:

Nő a bérfeszültség: A versenyszféra munkavállalóinak már 64 százaléka elégedetlen a fizetésével

Bár az év eleje hagyományosan a bérrendezések időszaka, idén a versenyszféra dolgozóinak kevesebb mint fele (48%) részesült emelésben. Akik kaptak is, azoknak a döntő többsége – tízből kilenc munkavállaló – mindössze 10 százalék alatti növekedést tapasztalt. 81 százalék azok aránya, akik az év hátralévő részében nem számítanak már fizetésemelésre – derült ki a Trenkwalder március második felében elvégzett munkaerő-piaci kutatásából.
2026. 04. 15. 14:30
Megosztás:

Mit várnak a szakszervezetek az új kormánytól?

A korábbinál lényegesen nagyobb figyelmet kér és remél a munkavállalók számára az új kormánytól a Magyar Szakszervezeti Szövetség, amely ennek érdekében folyamatos érdemi egyeztetést szorgalmaz az új döntéshozóknál is – reagált közleményben a MASZSZ az egyre gyakrabban elhangzó kérdésre: mit várnak a szakszervezetek az ország új irányítóitól.
2026. 04. 15. 14:00
Megosztás:

3,8 milliárd dolláros veszteség az Ethereum-királynál – merész stratégia vagy túlzott kockázat?

Drámai negyedéves jelentést tett közzé a világ legnagyobb vállalati Ethereum-tulajdonosa. A Bitmine Immersion Technologies hatalmas, 3,8 milliárd dolláros veszteséget jelentett, miközben agresszíven folytatja átalakulását bányászati cégből tőkeáttételes Ethereum-treasury vállalattá. De vajon valódi veszteségről van szó – vagy csupán könyvelési hatásról?
2026. 04. 15. 13:30
Megosztás:

Huminsav alkalmazása a mezőgazdaságban

A modern kertészet egyik legfőbb kihívása a talaj tápanyagtartalmának maximális kihasználása. Számos esetben még mindig találkozni lehet azzal a problémával, hogy bár a talaj magában hordozza a szükséges mikroelemeket, a növények mégsem tudnak megfelelően hozzáférni ezekhez.
2026. 04. 15. 13:00
Megosztás: