Tizenöt év után elhagyja a Budapesti Értéktőzsdét a Kulcs-Soft

Néhány hónapon belül zártkörű részvénytársaságként folytathatja működését a Kulcs-Soft Nyrt. Az idén alapításának harmincöt éves évfordulóját ünneplő cég részvényeivel tizenöt éve, 2009 októbere óta lehetett kereskedni a BÉT-en. Ezt a szakaszt zárja majd le a cég életében a részvényesi közgyűlés.

Tizenöt év után elhagyja a Budapesti Értéktőzsdét a Kulcs-Soft

A Kulcs-Soft vezetése nemrégiben fogadta el a cég 2030-ig tartó üzleti stratégiáját. A tulajdonosok és a menedzsment megállapította, hogy a kitűzött, ambiciózus bővülési- és fejlesztési tervek finanszírozását saját erőből képesek lebonyolítani, így nem érzik indokoltnak, hogy a cégrészvények a továbbiakban nyilvános kereskedésben maradjanak. 

„Idén először léptük át az egymilliárd forintos osztalék küszöböt, amelyet teljes egészében ki is fizetünk a részvénytulajdonosoknak. Ezzel a negyedik legnagyobb osztalékhozam-termelővé váltunk a BÉT-en” – hívja fel a figyelmet Szabó Ervin, a Kulcs-Soft vezérigazgatója. Az osztalékkifizetésről a cég rendes közgyűlése határozott április végén, az igazgatóság pedig egy rendkívüli részvényesi közgyűlés összehívásáról is döntött: ez a grémium szeptember közepén hozza meg a végső határozatot arról, hogy a Kulcs-Soft elhagyja a pesti börzét, és a továbbiakban zártkörű részvénytársaságként (Zrt.) működik tovább. A hivatalos közgyűlési határozatot követően a részvények társaság általi megvásárlása a törvényileg meghatározott részvényáron történik meg azon részvényesek esetén, akik élni kívánnak ezzel a lehetőséggel.

„Nagyságrendileg 13 milliárd forintos cégértéken vásárolja majd meg a Kulcs-Soft a részvényeit – ez pedig mindenképpen a legnagyobb magyar magántulajdonban lévő piaci szereplők közé emeli a céget” – mutat rá egy fontos részletre Szabó Ervin, aki hozzáteszi: az angolszász cégkultúrában általánosnak számít, hogy generációváltásokon átívelő családi cég időszakosan tőzsdén, máskor zárt tulajdonban működik. „Mindenképpen a cég erejét jelzi, hogy önerőből finanszírozni tudjuk jövőbeli terveinket” – zárja gondolatait a vezérigazgató.  

A 2030-ig tartó stratégia fontos szakmai mérföldkövei már az idei üzleti évben megvalósulnak. Sikeresen elindult partnerségi együttműködéssel a digitális faktoring, illetve az automatizált, munkabér-előleg megoldás is, de az új megoldások között említhető a sikeresen benyújtott első eÁFA-bevallás is. Az evolúció része az is, hogy az új megoldásokat már online alapokon biztosítja a Kulcs-Soft, 2030-ra szinte kizárólag felhő alapú szolgáltatások lesznek elérhetőek a cég portfoliójában. A cég digitális szolgáltatásai továbbra is a bérszámfejtésre, a könyvelőszoftverek fejlesztésére, valamint az ügyviteli terület támogatására fókuszálnak, utóbbi esetében szintén egy új, ADATPONT nevű vezetői riporting szolgáltatást vezetnek be ügyfeleknek. 

Mindezeket a fejlesztéseket, és a 2030-ig tartó időszakot felölelő, átfogó üzleti stratégiát saját finanszírozásban fogják megvalósítani a tulajdonosok a rendkívüli közgyűlés felhatalmazásának alapján.    


Október 11-re írta ki a szlovén parlament a három konzultatív népszavazást

Október 11-re írta ki pénteken a szlovén parlament azt a három konzultatív népszavazást, amelyen a szociális támogatások feltételeiről, a közszolgálati rádió és televízió kötelező előfizetési díjának eltörléséről, valamint az Európai Unión kívüli országok állampolgárainak helyhatósági választójogáról kérik ki a választók véleményét.
2026. 08. 29. 17:00
Megosztás:

Szövetségi Űrakadémia alakul az Egyesült Államokban

Az Egyesült Államok Űrakadémiájának (US Space Academy) megalapításáról írt alá rendeletet Donald Trump amerikai elnök pénteken.
2026. 08. 29. 16:00
Megosztás:

A CIG Pannónia biztosító díjbevétele csökkent, adózott eredménye nőtt az idei első fél évben

A CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt. konszolidált díjbevétele 31 milliárd forint volt az idei első fél évben, 5 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonos időszakában, a vállalat ugyanakkor 2,3 milliárd forint konszolidált adózott eredményt ért el, 10 százalékkal többet, mint egy évvel korábban - tette közzé a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken.
2026. 08. 29. 15:00
Megosztás:

Napirendre kell venni az akkumulátorgyárak munkavédelmi problémáit

A magyarországi akkumulátorgyárakban történt balesetek és az egészségkárosító munkavédelmi kockázatok napirendre vételét kezdeményezte az Országos Munkavédelmi Bizottságnál pénteken a Liga Vas- és Fémipari Szövetség (LVFSZ) az MTI-nek küldött tájékoztatása szerint.
2026. 08. 29. 14:00
Megosztás:

Az idei volt Hollandia eddigi legmelegebb nyara

Noha még nincs vége augusztusnak, már most világos, hogy a 2026-os volt Hollandia eddigi legmelegebb nyara a hőmérsékleti adatok rögzítésének 1901-es kezdete óta - közölte a holland királyi meteorológiai intézet (KNMI) jelentését ismertetve az NL Times című, angol nyelvű holland hírportál csütörtökön.
2026. 08. 29. 13:00
Megosztás:

A bevándorlás akadályozta meg a népességfogyást Romániában

A nemzetközi vándorlás pozitív mérlege akadályozta meg Romániában tavaly a jelentősebb népességfogyást, amelyet a negatív természetes szaporulat okozhatott volna - derült ki a statisztikai intézet pénteken közzétett éves demográfiai összegzéséből.
2026. 08. 29. 12:00
Megosztás:

Visa és Dunamu: stabilcoinok és AI alakíthatják át a fizetések jövőjét

A Visa és a dél-koreai Dunamu, az Upbit kriptotőzsde mögött álló vállalat stratégiai együttműködésbe kezdett, hogy megvizsgálják a stabilcoinalapú fizetések és az AI-vezérelt kereskedelem lehetőségeit. A két cég elsősorban a határokon átnyúló fizetések, átutalások és elszámolások új modelljeit kutatja, miközben azt is vizsgálják, hogyan kapcsolhatók össze az úgynevezett AI-agentek a digitális pénzügyi infrastruktúrával.
2026. 08. 29. 11:00
Megosztás:

12 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény a Gránit Banknál

Rekordszámú lakossági számlanyitás, digitális és AI fejlesztések: a Gránit Bank 2026 első félévét egyedi szinten stabil tőkével, likviditással, bővülő lakossági és KKV szolgáltatásokkal zárta.
2026. 08. 29. 10:00
Megosztás:

Az OTP Bank támogatja az agrárvállalkozások likviditását segítő kezdeményezés végrehajtását

Az Agrár és Élelmiszergazdaságért Felelős Minisztérium átmeneti pénzügyi könnyítést jelentő kezdeményezésének hátterében az idei év rendkívüli kihívásai állnak: az aszály, a tavaszi fagykárok, a járványhelyzetek, az egyes ágazatokban tapasztalható alacsony felvásárlási árak, valamint a költségnövekedés és a nemzetközi piaci bizonytalanságok. A nehézségek számos termelő likviditási helyzetét megnehezítették.
2026. 08. 29. 09:00
Megosztás:

Nemcsak fogyasztóként, befektetőként is tehetünk a vízhiány ellen

A vízhiány Magyarország egyik legégetőbb problémája, és egyre többen keresik azokat a megoldásokat, amelyekkel hozzájárulhatnak a helyzet javításához. Cselekedni pedig nemcsak önkéntes munkával vagy adományokkal tudunk, de a megtakarításainkat is a jó cél szolgálatába állíthatjuk. Gyura Gábor, a Magyar Fenntartható Befektetési és Pénzügyi Egyesület igazgatója szerint befektetéseink is szerepet játszhatnak abban, hogy több forrás jusson a fenntarthatóbb vízgazdálkodási megoldásokhoz, és elősegíthetik a hosszú távon hatékony vízhasználatot.
2026. 08. 29. 08:00
Megosztás:

Szerdán találkozik Magyar Péterrel az Európai Tanács elnöke Budapesten

Uniós körútja során szeptember 2-án, szerdán találkozik Magyar Péter miniszterelnökkel António Costa, az uniós tagországok vezetőit tömörítő Európai Tanács elnöke Budapesten.
2026. 08. 29. 07:00
Megosztás:

Feljelentést tett a Belügyminisztérium a Fradiváros-projekt ügyében

Feljelentést tett a Belügyminisztérium a Ferencvárosi Torna Club Fradiváros-projektjéhez kapcsolódó, csaknem 25 milliárd forint állami támogatás felhasználása miatt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatóságán - közölte a tárca sportért felelős államtitkársága az MTI-vel pénteken. Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke tudatta: nyugodt szívvel állnak minden, jogállami keretek között lefolytatott vizsgálat elé.
2026. 08. 29. 06:00
Megosztás:

Létrejött a megállapodás a Mol Új Európa Alapítvány megszűnéséhez kapcsolódó elszámolásról

A Mol Nyrt. és a Mol Investment Kft. megállapodott az állammal a Mol Új Európa Alapítvány megszűnéséhez kapcsolódó elszámolásról – közölte a cég a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2026. 08. 29. 05:00
Megosztás:

Újabb NAV-tutorial: webes nyugtaadat-szolgáltatás lépésről lépésre

Újabb videóval segíti a NAV a vállalkozások felkészülését a szeptember 1-jén induló nyugtaadat-szolgáltatásra. A most megjelent tutorial azoknak mutatja be lépésről lépésre az adatok kézi rögzítését, akik továbbra is klasszikus, kézzel kitöltött nyugtatömbös papírnyugtát szeretnék használni. A videó a belépéstől egészen az adatok beküldéséig, képernyőről képernyőre vezeti végig a felhasználót a Pénztárgép Portálon szeptember 1-jén élesedő nyugtaadatok rögzítése menüponton.
2026. 08. 29. 04:00
Megosztás:

Hatmilliárd forintból fejlesztik a naperőművek kibervédelmét

Hatmilliárd forint uniós támogatásból fejlesztik a naperőművek kibervédelmét - közölte a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat (NBSZ) pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 29. 03:00
Megosztás:

Lakossági villamos energia áremelés - mennyire emelkedhet az ár a tőzsdei árak miatt?

A magyar áramtőzsde idei drágulása valóban növeli a lakossági áremelés kockázatát, de a magasabb HUPX-ár nem jelenik meg automatikusan a villanyszámlákban.
2026. 08. 29. 02:00
Megosztás:

Törvényi döntés! A nyugdíjak emelése nem lehet több, mint...

Sokan csak az év elején automatikusan érkező nyugdíjemelésről hallanak, pedig létezik egy másik lehetőség is azok számára, akik különösen nehéz anyagi helyzetbe kerültek. Ez az emelés azonban nem jár automatikusan, kérelmet kell benyújtani érte, és a megítélhető összegnek szigorú felső határa van.
2026. 08. 29. 01:00
Megosztás:

Tovább terjeszkedik a Kifli.hu

Tovább terjeszkedik az online kereskedelmi szolgáltatást kínáló Kifli.hu, mostantól a Bakony és Külső-Somogy 94 településén is elérhető a szolgáltatásuk - közölte a cég pénteken az MTI-vel.
2026. 08. 29. 00:05
Megosztás:

Javult a balatoni vonatok menetrendszerűsége nyáron

A MÁV intézkedéseinek köszönhetően a nyári főszezonban 7 százalékkal javult a Balaton északi partján a vonatok menetrendszerűsége - írta a közösségi oldalán pénteken a vasúttársaság vezérigazgatója.
2026. 08. 28. 23:00
Megosztás:

Öt százalékkal nőtt a szlovén GDP a második negyedévben

Szlovénia hazai összterméke (GDP) 5,0 százalékkal nőtt éves összevetésben az idei második negyedévben az első negyedévi, felülvizsgált 3,2 százalékos bővülés után - közölte a szlovén statisztikai hivatal pénteken.
2026. 08. 28. 22:00
Megosztás: